Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Závislost na sexu: Léčba

31.srpen 2021
Závislost na sexu: Léčba

Trpíte-li závislostí na sexu, nezoufejte, protože i ta se dá vyléčit. Nabízí se několik různých druhů terapií, programů a jiných způsobů. Nejdůležitějším bodem je ale jako u každé závislosti připuštění si problémů a následná snaha chtít tuto závislost odbourat.

Na léčbu závislostí se specializuje mnoho terapeutů, kteří vědí, jak vám pomoci zvládnout vaše nutkání a zároveň podpořit pozitivní duševní zdraví. Využití tohoto typu léčby závislosti by vám mělo pomoci dostat věci pod kontrolu a vy si všimnete, že se vaše duševní zdraví při návštěvě sezení postupně zlepšuje. Existuje mnoho metod, které může terapeut použít. Mnoho terapeutů například používá kognitivně-behaviorální terapii, ale může také zahrnovat diskusi o emocionálních problémech, které by mohly přispívat k vaší závislosti. Každý terapeut bude mít své vlastní metody a můžete se spolehnout, že takoví odborníci na psychické zdraví s vámi budou úzce spolupracovat, abyste své závislosti porozuměli.

Pravidelná terapeutická sezení vám pomohou cítit se silnější a vytvořit si lepší návyky v oblasti duševního zdraví. Je však důležité si uvědomit, že ke zlepšení nedojde ze dne na den. Řešení problémů s duševním zdravím a překonání závislosti na sexu vyžaduje určitý čas spolupráce s terapeutem. Možná budete muset navštěvovat terapii po dlouhou dobu, abyste se vypořádali s problémy, a možná bude nutné potlačit vaše sexuální nutkání pomocí mechanismů zvládání, které vás terapeut naučí.

Jak se zbavit závislosti na sexu?

Abstinenční programy

Existují případy, kdy lidé s problémy se závislostí na sexu využívají abstinenční programy, které jim pomáhají při zotavování. Některé z těchto programů provozují náboženské organizace a ukázalo se, že jsou užitečné pro konkrétní osoby, které mají blíže k Bohu. Stojí za zmínku, že některé z těchto programů léčby závislosti podporují úplnou abstinenci jako způsob, jak se vyhnout problémům se sexuální závislostí v budoucnu. Většina terapeutů ale tvrdí, že sexuální abstinence je zbytečná a že je lepší rozvíjet zdravé sexuální návyky, než se sexu zcela vyhýbat. Bez ohledu na to vás mohou programy léčby závislostí spojené s abstinencí přitahovat, pokud se vám určité náboženské učení hodí k vašemu pohledu na svět.

Pokud je vašeho sexuální chování neobvyklé a neodráží to, kým chcete být jako člověk, pak by vám vyhledání takového programu mohlo pomoci. Má smysl pro věřící jedince, kteří procházejí problémy se sexuální závislostí. Své sexuální chování můžete vrátit do správných kolejí a pak se na této cestě pokusit s pomocí účastníků programu zůstat. Tyto programy léčby závislosti na sexu se mohou v některých ohledech podobat programům 12 kroků, ale mnohé z nich budou obsahovat také náboženské prvky. O 12krokovém programu jsme se zmiňovali již v prvním dílu článku.

Terapeuti znají různé nástroje, které vám mohou pomoci zvládnout závislost na sexu

Terapie

Terapie je nejběžnějším způsobem léčby závislosti na sexu a je to to, co vám doporučí většina odborníků na duševní zdraví. Závislost na sexu je problém duševního zdraví a je to něco, co můžete s pomocí terapeuta překonat. Někteří terapeuti se specializují na pomoc lidem při řešení závislosti na sexu a rozumí podstatě toho, co způsobuje vznik těchto závislostí. Závislost na sexu u jednoho člověka nemusí být nutně podobná závislosti na sexu u jiného člověka, takže tato možnost léčby je brána velmi individuálně. Terapeut zabývající se závislostí na sexu s vámi bude pracovat na tom, aby zjistil, co se děje, a zároveň se pokusí přijít na kloub tomu, proč se cítíte tak, jak se cítíte.

Léčba závislosti na sexu vám pomůže cítit se ve svém životě lépe. Terapeuti vám budou schopni pomoci pracovat na vašich problémech s duševním zdravím ve stabilním tempu. Budou se snažit zjistit, co je příčinou vaší závislosti na sexu, a budou pracovat na úplném pochopení vašich problémů s duševním zdravím. Zlepšení může trvat delší dobu, ale behaviorální terapii můžete využít k tomu, abyste ve svém životě udělali velké změny.

Kognitivně-behaviorální terapie pomohla mnoha lidem překonat závislost na sexu. Již dlouhou dobu se používá k léčbě různých duševních poruch a může vám pomoci překonat i tuto zákeřnou závislost.

Zvažte i online terapii

Pokud hledáte diskrétní způsob, jak se vypořádat se svým problémem se závislostí na sexu, může pro vás být nejlepší zvážit online terapii. Online terapie se ukázala být vynikajícím zdrojem pro jednotlivce, kteří chtějí pomoc s problémy duševního zdraví, aniž by museli opustit dům. Můžete si promluvit s licencovaným terapeutem z pohodlí domova a pohodlně pracovat na svých problémech se závislostí na sexu. Navíc je také cenově dostupná a ušetříte i na cestování. Takové metody nabízejí stejně kvalitní přístup kognitivně-behaviorální terapie jako osobní terapeutická sezení. Někteří lidé budou dávat přednost osobní terapii s místním terapeutem, ale vědomí, že máte možnost volby, je skvělé.

Můžete si vybrat jakoukoli možnost terapie, o které si myslíte, že bude pro vaši situaci nejvhodnější. Důležité je uvědomit si, že potřebujete pomoc, a vědět, že je možné se zotavit, i když je vaše závislost na sexu extrémní.

V dnešní době můžete zvolit i online terapii, pokud vám vyhovuje více než osobní setkání s terapeutem

Medikamentózní léčba

Na pomoc lidem, kteří se potýkají se závislostí na sexu a dalšími problémy, je k dispozici také léčba. Někdy závislost na sexu svědčí o jiných problémech, jako je bipolární porucha nebo jiné poruchy nálady, deprese, úzkosti a další. V některých případech může léčba v podobě stabilizátorů nálad, dělat zázraky. Ne každému, kdo trpí závislostí na sexu, budou předepsány léky, ale existují případy, kdy se ukázalo, že léky mohou být velmi užitečné. Léky mohou některým lidem pomoci jasněji myslet, což může vést k tomu, že budou snáze ovládat sexuální nutkání. Pokud je tedy váš lékař nebo terapeut navrhne, nezavrhujte hned tuto možnost. 

Pokud máte problém se sexuální závislostí, je vhodné si o tom, co se děje, promluvit s lékařem. V důsledku toho, co prožíváte, se můžete potýkat s depresí nebo jinými psychickými problémy, jak jsme již zmínili v předchozím díle článku. Je zkrátka důležité promluvit si s odborníky, terapeuty, psychoterapeuty, psychology nebo psychiatry o své závislosti na sexu a okolnostech, abyste se mohli správně posunout dál.

Jak dobře léčba funguje?

Zdá se, že léčba celkově funguje velmi dobře a ti, kteří se procesu věnují, mohou sexuální závislost překonat. Nejdůležitější je uvědomit si, že sexuální závislost je problém duševního zdraví, který je velmi dobře léčitelný. Někteří odborníci tvrdí, že všechny problémy se závislostí vycházejí z jiných typů duševních problémů. Závislost na sexu je něco, co vás může dostat do těžké situace, ale není to něco, co vám musí zničit život. Můžete vyhledat léčbu dříve, než se situace příliš zhorší, a můžete dostat své problémy s duševním zdravím pod kontrolu.

Jen si pamatujte, že mít sexuální nutkání není nic neobvyklého a že není povinné, aby tato nutkání zcela zmizela. Možnosti léčby závislosti na sexu často spočívají v tom, že se naučíte ovládat svá nutkání a emoce, abyste mohli vést zdravý život. Problémy s duševním zdravím mohou být komplikované, a proto je tak důležité v těchto případech kontaktovat odborníky. Vaši závislost na sexu lze zarazit, pokud si uděláte čas a vyhledáte pomoc.

Neberte závislost na sexu na lehkou váhu, neovlivňuje jen vás a vaše duševní zdraví, ale i vaše vztahy trpí

Vězte, že závislost na sexu není vzácná

Někteří lidé se těžko vyrovnávají s tím, že jsou na sexu závislí. Měli byste ale vědět, že závislost na sexu je celkově velmi častá. Nedávné průzkumy ukázaly, že téměř 10 procent mužů může mít nějakou závislost na sexu. Nejedná se o problém duševního zdraví, kvůli kterému by vás lidi měli považovat za divné, a nemusíte se stydět za to, že potřebujete vyhledat pomoc. Vyhledání léčby závislosti na sexu je skvělý způsob, jak zlepšit svůj život. Vaše psychické zdraví se zlepší, jakmile se se závislostí na sexu správně vypořádáte, a budete se moci opět soustředit na to, co je důležité.

Myslete ale i na to, že se jedná o problém, který ovlivňuje životy mnoha lidí a má potenciál vašemu životu dost ublížit. Někdy může závislost na sexu začít docela neškodně a může se zvrhnout v hrozný problém s psychikou. Existuje mnoho závislých na sexu, kteří začnou ignorovat životní povinnosti jen proto, aby vyhledávali sex. Je třeba vědět, že výše uvedené možnosti léčby závislosti jsou k dispozici, aby vám pomohly. Pokud máte pocit, že se vám váš život kvůli závislosti na sexu vymyká kontrole, je rozhodně na čase s tím začít něco dělat. A nemusíte trpět a bojovat sami - nebojte se říct si o pomoc!

Léčba závislosti na sexu je běh na dlouhou trať (stejně jako u všech jiných závislostí) a nemůžete čekat, že se uzdravíte během týdne. Nezoufejte, když se vám to nebude dařit hned. Důležitá je snaha a odhodlání. Člověku jde uzdravování často lépe, když má někoho, o koho se může opřít a pomůže mu přestát kritické situace. Takováto spřízněná duše může být váš kamarád, partner nebo kdokoliv z rodiny. I na skupinových sezeních můžete nalézt oporu, protože budete vědět, že v tom nejste sami. Někomu stačí podpora i jen přes internet a pak už je jedno, je-li daná osoba z PrahyOstravy nebo Plzně. Držíme vám palce, ať se se svou závislostí popasujete co nejlépe!

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.