Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Vybírejte bezpečné erotické hračky

7.únor 2017
Vybírejte bezpečné erotické hračky

Člověk by měl za každých příležitostí myslet na své zdraví, protože to máme jen jedno. Zapomínat bychom na něj neměli ani při svých sexuálních hrátkách. Dnes se ale nebudeme bavit o pohlavně přenosných onemocněních, nýbrž o erotických hračkách a jejich bezpečnosti, a to nejen té zdravotní.

Zdravotní bezpečnost sexuálních pomůcek můžeme rozdělit na dvě hlediska, i když podstata obou tkví v materiálu. Zaprvé jde o to, aby složení materiálu jako takového nebylo zdravotně závadné a zadruhé o to, aby se o pomůcku z určitého materiálu člověk nemohl poranit. O materiálech erotických hraček jsme vydali obsáhlý článek "Materiály erotických pomůcek". A na co byste si měli dále krom materiálu dávat pozor? Dozvíte se dále a možná budete překvapeni...

Nová studie

Ve Švédsku byla v roce 2016 provedena zajímavá studie. Švédi zjišťovali bezpečnost erotických hraček. V roce 2015 proběhla studie zkoumající bezpečnost hraček pro děti. V závěru byly obě tyto studie porovnány. Výsledky jsou znepokojující pro matky s dětmi, ale celkem uspokojující pro lidi užívající si rozkoš s erotickými hračkami. Podle Swedish Chemicals Agency pouze 2% ze 44 erotických hraček obsahovala zakázané chemikálie. U hraček pro děti bylo procento podstatně vyšší - celých 15% ze 112 testovaných hraček obsahovalo různé škodlivé substance, včetně olova.

"Bylo to trochu překvapivé zjištění," říká Frida Ramstrom, inspektorka Swedish Chemicals Agency (dále jen SCA). "Je to poprvé, co jsme takovou studii udělali."

Ze 44 erotických hraček pouze jedno dildo obsahovalo zakázanou látku - chlorované parafíny, u kterých je podezření na karcinogenní účinky. Navíc pronikají do těla a hromadí se v něm. Není přesně jasné, proč se škodlivé látky objevovaly spíše u dětských hraček, ale výzkumníci mají jednu teorii. "Zatímco sexuální hračky jsou většinou importovány velkými společnostmi, na které je vyvíjen velký nátlak ohledně škodlivých látek, hračky pro děti byly většinou importovány malými společnostmi, které zpravidla nenakládají takové úsilí, aby tyto požadavky splňovaly," říká Björn Malmström, mluvčí SCA.

Další 3 erotické hračky, které byly vyrobené z umělé kůže a pásku na bondáž, obsahovaly některé druhy ftalátů (ty nejrizikovější je zakázáno používat u věcí určených dětem a v kosmetice). Problém je, že byly nad hranicí 0,1% a tudíž měla být tato skutečnost uvedena na obale. Každopádně i tak jsou v Evropské unii na seznamu velmi nebezpečných látek a opravdu si s nimi není radno zahrávat. Přečtěte si dále, co vám ftaláty mohou způsobit.

Ftaláty

Ftaláty se používají jako změkčovadla umělých hmot. Jak již bylo zmíněno, pro erotické hračky nejsou zakázané, i když jsou velmi nebezpečné. Mohou se do našeho těla dostat sliznicí, vdechováním nebo potravou. U erotických pomůcek se jedná hlavně o gelové pomůcky (dilda, vibrátory) a pomůcek z jiných měkčených plastů nebo umělé kůže. U vibrátorů a dild se ftaláty do těla dostanou především přes sliznice a odtud rovnou do krve. Mohou se pak dostat i do mateřského mléka. Studie dokonce tvrdí, že za poslední dekádu se ve vyspělých zemích zvýšily hodnoty ftalátů právě v mateřském mléce...

Ftalátům byste se opravdu měli raději vyhnout, mají na náš organismus velmi neblahý vliv. U dětí i dospělých ohrožují funkci jater a ledvin, zvyšují riziko vzniku alergií a astmatu. Varovným účinkem je i snižování spermií a mužského hormonu - testosteronu. Navíc u dospívajících chlapců narušují růst pohlavních orgánů a tím způsobují neplodnost.

Pár vybraných pomůcek, ve kterých v době testování byly přítomné ftaláty - You2Toys Sex Talent Double Dong, You2Toys Dolphin Duo Dong – dvojitý delfínek, You2Toys Candy Double Lover 30 cm, Crystal Duo, erotické fetish prádlo a pláštěnky, vibrátory Olda Polda a další. Nejsou zde ale uvedeny všechny, takže pečlivě zvažte výběr vaší nové erotické pomůcky. Nejlépe nahraďte levné PVC a gel za lékařský silikon, díky kterému ale budete muset také sáhnout hlouběji do kapsy. Investice se však rozhodně vyplatí.

Dilda z gelu nejsou vhodnou hračkou kvůli přítomnosti ftalátů

Materiály

Pokud pomineme umělé hmoty a jejich riziko nebezpečných příměsí, jsou tu i jiné materiály, díky kterým si můžete se svým zdravím pěkně zahrávat. Ačkoliv by například skleněná dilda měla být vyrobena z nerozbitného bezpečného skla, i zde se může "vloudit chybička", která může ve výsledku napáchat fatální škody. Stejně jako dřevěné pomůcky, které by měly být ošetřené tak, aby se nedělaly třísky. Asi nikdo nechce mít třísky ve svých intimních partiích. Na druhou stranu zase může výrobce použít lak na potření s nevyhovujícími přísadami a jsme zase tam, kde jsme byli... Vybírejte proto v tomto případě jen firmy s vhodnými metodami zpracování určitých materiálů, což by většinou měly splňovat firmy větší, globální.

Hygiena

Hygiena erotických pomůcek má určitá specifika, a to především podle materiálů, ze kterých jsou vyrobené. Konkrétně jsme se tímto tématem zabývali ve článku "Správná péče o sexuální pomůcky". Všem materiálům nesedí stejné čistící prostředky, a proto si dejte velký pozor, čím budete své pomůcky zbavovat bakterií a nečistot. Některé nesnesou vařící vodu, jiné agresivní čistící prostředky, jiné alkohol. Na některé je nejlepší zakoupit společně s hračkou i speciální čističe. Při použití nevhodných prostředků se pak mohou stát tyto sexuální hračky nebezpečnými pro vaše zdraví. Mohou se začít drolit, odlamovat, rozpadat nebo uvolňovat nebezpečné látky.

Hackeři

Dnešní moderní doba se podepsala i na erotických pomůckách, které je nyní možné ovládat mobilem, tabletem nebo počítačem. Dává to lidem do vztahů určitý nový pocit vzrušení, protože je jejich partner může dráždit na dálku, i když bude zrovna třeba... v práci. Firmy je také hojně propagují jako pomocníky při vztazích na dáku. Ale všechny takovéto vymoženosti mají jedno úskalí - hackeři, kteří se zařízení zmocní. V  roce 2016 se uskutečnil veletrh elektroniky CeBIT a na něm tisková konference společnosti TrendMicro, jejíž zaměstnanci ukázali, že mohou vibrátor "hacknout" a spustit ho na dálku! Jednalo se o chytré vibrátory od společnosti Lovense, které fungují přes aplikace v telefonech a počítačích a lidé si její pomocí mohou chatovat, telefonovat nebo i nahrávat video. Toto všechno mohou hakceři vidět a ovládat. Výrobce ihned přislíbil nápravu...

Šmírování společností

Další skandál se nedávno udál ohledně velmi slavné pomůcky We Vibe. Ke konci roku 2016 si začaly uživatelky stěžovat, že jejich soukromé informace - kdy, kde a jak vibrátor použily a navíc i jiné informace, např. emailová adresa a informace o uživatelce - jsou odesílány na internetové servery firmy. Navíc se zasílají na server i emaily, které obdrží partner pro přístup do aplikace dané ženy, takže kdokoliv z firmy se jim do aplikace může nabourat. Udávají, že před tím nebyly dostatečně varovány a nejsou s takovým postupem spokojeny, jelikož se jedná o spravování jejich údajů bez jejich vědomí a svolení. Společnost  Standard Innovation, která je výrobcem We Vibe, se k celé situace odmítla zprvu vyjádřit. Kauza ale zaujala úřady jak v USA, tak v Kanadě. Nakonec zástupci firmy řekli: "Ano, opravdu jsme shromažďovali 'určité omezené údaje'." Společnost se zavázala k tomu, že údaj o této skutečnosti udělá pro uživatele jasnější.

Globální trh s erotickými pomůckami se odhaduje podle britské společnosti průzkumu trhu Technavio přibližně na 20 miliard dolarů ročně a to je pěkně velké číslo. Předpokládá se, že ale ještě poroste zhruba o 7% ročně mezi lety 2016 až 2020. Je to velký byznys, na trhu existuje nepřeberné množství výrobků. Vybírejte pečlivě a věnujte tomu svůj čas, protože se vám to vyplatí (nejen po zdravotní stránce).

Jestliže cítíte chtíč a sexuální pomůcky doma už vám nestačí, zaregistrujte se na sex seznamku a rozjeďte to s opravdovým protějškem.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.