Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Správná péče o sexuální pomůcky

12.červenec 2016
Správná péče o sexuální pomůcky

Přinášíme vám slíbený článek o erotických pomůckách, který vám poradí, jak byste o ně měli správně pečovat, aby nedošlo k poškození materiálů nebo zanesení infekce do těla.

Když si člověk koupí nějakého pomocníka pro zlepšení nebo zpestření sexuálního života, musí také počítat s tím, že by se o něj měl náležitě starat. Ne o každý materiál se ale staráme stejně. Čím jaké materiály omývat a jak je skladovat bude náplní dnešního článku. Pomůcky si rozdělíme do stejných kategorií podle materiálů jako v předchozím článku.

Skladování a údržba obecně

Jestliže ukládáte všechny své erotické pomůcky do jednoho "šuplíku", dejte pozor, aby se pomůcky navzájem nedotýkaly. Před prvním použitím pomůcku dokonale umyjte. Stejně tak je ale potřeba umýt i pomůcku, kterou jste právě použili a určitě s tím nečekejte až do dalšího použití! Pomůcku je také nutno pečlivě osušit, protože vlhké prostředí je živná půda pro bakterie. Má-li výrobek baterie, po použití je vyjměte a skladujte bez nich. 

Silikon

Že se nesmí u silikonových pomůcek používat silikonové lubrikační gely bylo již napsáno v minulém článku. Vhodnou variantou je tedy používání lubrikačních gelů na bázi vody. Díky tomu, že se dá jednoduše vysterilizovat ve vroucí vodě se považuje za velmi hygienický materiál. Nechte je chvilku ponořené a pak nechte oschnout.Dále můžete pomůcku čistit jemnou mýdlovou vodou nebo speciálním čističe, k vydesinfikování můžete použít i čistič s alkoholem. Tyto pomůcky skladujte na suchém místě zabalené v hadříku.

Latex

Latex je pórovitý materiál, takže není snadné ho udržet v dokonalé čistotě. Ačkoliv je známý jako velmi odolný materiál, agresivní čistící prostředky nebo oleje ho mohou poškodit. Vyhněte se prostředkům na bázi alkoholu a ani horká voda nebo vyváření se nedoporučuje. Postačí mýdlová voda. Latexové hračky uchovávejte na suchém, tmavém a chladném místě, ideálně zabalené do hadříku. Lubrikanty můžete použít jak na bázi silikonu, tak i vody. Použití kondomu prodlužuje životnost latexových hraček. 

PVC

PVC je velmi odolný materiál. U některých levnějších výrobků se ale v důledku ušetření na konstrukci vytváří mezery a spáry, ve kterých se mohou usazovat a množit bakterie. Výrobky z PVC nevyvařujte a ani nečistěte čističi s obsahem alkoholu. Postačí mýdlová voda, popřípadě speciální čistič na erotické pomůcky. Skladujte zabalené v hadříku na suchém, chladném místě.  Můžete si vybrat, zda použijete lubrikant na bázi silikonu nebo vody.

Jelly, gel, Jel-Lee™

Povrch jelly (neboli gelových) pomůcek je pórovitý, takže musíte opravdu důsledně dbát na hygienu. Vyváření není vhodné, lepší je speciální desinfekční prostředek bez obsahu alkoholu. Samozřejmostí je umytí po každém použití. Krom speciálního desinfekčního prostředku můžete omývat mýdlovou vodou. Pro zachování větší čistoty použijte kondom. Hračky uschovejte na suchém tmavém místě bez dotýkání s ostatními předměty. Lubrihant lze použít na bázi vody i silikonový.

Polyuretan, PU, PUR

Polyuretan má porézní strukturu, na kterou se mohou zachytávat a množit bakterie, kterými si pomocí hračky můžete infikovat své tělo, kde se začnou množit. Proto dbejte na hygienu. Nečistěte pomůcky agresivními čističi nebo oleji. Hračky z polyuretanu by se měli nejlépe používat pouze s kondomem, vzhledem k jejich nesnadné údržbě. 

péče o sexuální pomůcky

ABS

Tento materiál nemá na povrchu žádné póry, na které by se mohly zachytávat nečistoty a bakterie, takže je mnohem hygieničtější než některé jiné zmíněné materiály. To ale neznamená, že se o pomůcky z něj vyrobené nemusíte starat! Můžete čistit horkou vodou nebo lihovým přípravkem.

Sklo

Sklo je dalším mateiálem, který se může pyšnit neporézním povrchem, což mu nahrává do karet. Neuchytí se žádné bakterie a tak je čištění hned jednodušší. Navíc se může čistit lihovými čističi nebo horkou vodou, některé druhy skla můžete klidně i vyvařit (o tom se ale raději ujistěte v příbalovém letáku). Tyto pomůcky skladujte zabalené v hadříku, chraňte je před upadnutím nebo jiným poškozením. Můžou být i na okrasu bytu, v tom případě je ale před použitím dobře umyjte. Rozumí si se silikonovými lubrikanty, i s těmi na bázi vody nebo oleje. 

Akryl

Akryl se řadí mezi další velmi hygienické materiály. Je ale citlivý na poškrábání, tudíž se čistí jen mýdlovou vodou buď ručně nebo jemnou houbičkou nebo hadříkem. 

Ušlechtilá ocel

Pomůcky vyrobené z ušlechtilé oceli se řadí také do těch lépe udržovatelných v čistotě. Nemají póry a mohou se čistit i přípravky s obsahem alkoholu. Lubrikanty lze použít jakékoliv.

Hliník

Hliník je zařazen do kategorie neporézních materiálů. Stačí ho omývat horkou vodou a mýdlem a poté dobře vysušit. Můžete ho použít se všemi druhy lubrikantů.

Guma, pryž

Gumu není snadné udržet čistou, je totiž pórovitá. Bakterie se usadí v pórech a ani nejlepším čištěním je nemusíte zcela odstranit, protože se nesmí vyvářet a nesmíte používat alkohol, pouze mýdlovou vodu. Proto byste měli pomůcky z gumy používat s kondomem. Lubrikant vyberte silikonový nebo na bázi vody.

Fosfor

Dalším bezpórovitým mateiálem je fosfor. Omývá se mýdlovou vodou nebo speciálním čističem. Tento materiál přitahuje prach, takže ho před každým použitím pečlivě opláchněte. Vhodné jsou všechny druhy lubrikačních gelů.

Kámen

Kámen je velmi odolný materiál a proto ho můžete mýt velmi horkou vodou, vyvařovat nebo pomůcku umývat v myčce. Rozumí si se všemi druhy lubrikantů.

Dřevo

Dřevo se považuje za vcelku luxusní materiál pro výrobu pomůcek. Většinou se povrch pomůcky lakuje zdravotně nezávadnými laky, které zajišťují neporéznost a hladký povrch. Desinfikovat se může lihem, pro běžnou údržbu stačí antibakteriální mýdlo s horkou vodou. Snese všechny druhy lubrikačních gelů.

Vyberte si materiál přesně dle vašich požadavků a přání a dbejte na správnou hygienu.

Vybrali jste si vhodný materiál pro vás? Třeba si právě někdo opačného pohlaví vybral ten samý... To už je první věc společná, pojďte se seznámit na erotickou seznamku.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.