Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

To je "nuda"

29.květen 2018
To je "nuda"

Proč nemají nudisté rádi plavky a co všechno dnes můžete dělat na veřejnosti jen tak, jak vás pánbůh stvořil, aniž byste budili pohoršení?

"Pozor, delegace z textilky?", "Vy máte kopřivku, že se bojíte svlíknout?" Tak už v sedmdesátých letech pokřikovali nudisté koupající se ve slavném lomu Velká Amerika na tzv. textiláky, tedy ty, jimž stud nedovolí sundat si před vstupem do vody ten poslední kousek oděvu, který zakrývá jistá choulostivá místa.

A dnes? Naháče dávno nepotkáte jen u vody. Nahá jóga, běh, volejbal či turistika na naturistických stezkách. To je jen malý výčet naturistických aktivit, které si můžete užít v našich luzích a hájích. A co teprve, když vyrazíte za hranice. Třeba v Mekce nudismu, v Hamburku, naháčům velmi přejí, jenom v loňském roce bylo jenom ve městě na léto otevřeno šest nudistických zón. Na Floridě, v nudistické části Cypřišké soutěsky v Kissimmee, mají dokonce nudistickou knihovnu, kam nejeznže chodí čtenáři nazí, ale mohou se tu i dozvědět o historii nudistického hnutí po celém světě.

První organizovaní naháči

Koncem 18. století si poměrně nákladný způsob osvěžení bez oblečení dopřávala pouze smetánka, jež se zhlédla v příručce Samuela Gottlieba von Vogela o prospěšnosti koupání na Adama. Ptáte se, jak mohlo takové koupání naháčům lézt do peněz? Nestačilo se totiž jen svléknout a skočit do vody. Nudisté tehdy nesměli budit pohoršení, tudíž se nechali ve speciálním povozu taženém koňmi dovézt do vody a nenápadně hupsli pod hladinu. Již odvážnější nudistické pokusy se konaly začátkem dvacátého století právě v Hamburku. Klub nudistů tu založil Richard Ungewitter, autor naturistické bible s příznačným názvem Nahota.

Mimo jiné v ní hlásal příznivé účinky nahoty na lidské zdraví, měl za to, že přílišné oblékání je příčinou tuberkulózy. Na jeho učení navázal další Němec, učitel Adolf Koch, autor názvu Freikörperkultur, tedy kultura svobodného těla. Se zkratkou FKK se dodnes běžně setkáte při označení míst, kde se sdružují naháči, nudistických kempů či celých zájezdů. Koch na svých školách zavedl gymnastiku, která se cvičila bez oblečení, a chtěl tím navázat na antické Řecko a původní "hambaté" olympijské hry. Pokud vás představa nahatého sportování láká, máte šanci i dnes.

Nejde jen o tradiční plavání či volejbal někde v naturistickém kempu. Stále populárnější se stává nahá jóga. Zacvičit si ji můžete v Brně a dozvíte se nejen to, že "cílem naší nahé jógy je, aby si lidé zacvičili, protáhli a nenásilným způsobem udělali v dnešní uspěchané době něco pro naše těla, aktivně přistupovali k ovlivňování svého zdraví a k eliminaci negativních vlivů života v dnešní společnosti," ale také, že není cvičení asán bez jediné nitky textilu není žádnou novinkou znuděných Evropanů. Jeho historie totiž sahá až do 8. století př. n. l., do doby, kdy působila sekta nahých jogínů, kteří rituálně odkládali šaty, aby byli při cvičení a meditaci co nejblíž k přírodě.

Nudus nebo natura?

Avšak pohnutky k nahým aktivitám mohou být i čistě pragmatické. Například Německo je Mekkou nudistů nejen díky naturistickým volnomyšlenkářům z počátku 20. století, ale také proto, že je tu u moře chladno. Plavci nechtěli sedět na přehu Baltu na studeném větru v mokrých plavkách. Podobně Anna Vojtěchová, jedna z prvních nudistek, jež utíkaly před Veřejnou bezpečností, co nudismus stíhala jako přestupek, vypráví, že ani ji a její přátele nevede k nudismu žádná velká ideologie. Nudismus byl před rokem 1989 tak trochu rebelie proti režimu.

Ne každý nudista musí být nutně naturistou. Ač ve Spojených státech oba významy splývají, rozdíl, který vnímáme my Evropané, lze rozpoznat už z rozdílu mezi latinským základem těchto dvou slov. Nudus znamená latinsky nahý a natura je příroda.

Nudisté kam se podíváš..

Nudistům jde tedy obvykle pouze o koupání a opalování bez plavek, neboť jim je to příjemnější, naturisté pak odkládají oblečení z toho důvodu, aby se co nejvíc přiblížili přírodě, podobně jako zmiňovaní nazí jogíni. Je však pravděpodobné, že příznivci obou směrů, kteří nebyli vychováni v nudistické, případně naturistické rodině, odkládali svršky postupně.

Nahá bohoslužba

Asi nejoriginálnějí naturistický kousek se podařil Nizozemcům, kteří před pár lety zorganizovali katolickou bohoslužbu, jíž se účastnilo 80 naháčů a oblečený byl pouze farář. Avšak ani přes argumenty o nahém Adamovi s Evou věřícím naturistům opakování bohoslužby v jejich rouše neprošlo.

Poprvé "bez"

Možná si dobře pamatujete, kdy jste se bez plavek koupali jako malí, když jste jezdili s rodiči na vodu. O nudismu se v té době samozřejmě nedalo mluvit, když jste byli naházeni do vody se slovy "Vykoupat a jedem", vy jste vylezli, natáhli si trenky a pádlovali dál. Možná jste se jako dospělí poprvé také koupali na vodě. Ale to většinou večer za tmy. S nudismem jako takovým jste se mohli setkat na již zmiňovaném lomu Amerika, kam jste se jistě už někdy vyrazili podívat s báglem na zádech. S úžasem jste jistě zůstali téměř nehybně zírat. Průzračná voda a bílé skály se třpytily v ranním slunci.

Lom lidi většinou uchvátil tak, že se nebáli slanit do jeho hlubin po ocelovém laně. Ale jednoduché to nikdy nebylo. Ruce byly od lana rozedřené do krve, občas jste mohli sklouznut po jílovém povrchu, ale představa, že se vykoupete v křišťálově čisté vodě, vás hnala dolů nehledě na nebezpečí. Jen, co jste odhodili batohy, vybavili svačinku, zpozorovali jste, jak další partička leze dolů. Skupinka se rozbalila vedle váš s tím rozdílem, že se všichni svlékli do naha a naskákali do vody. Seděli jste tam v plavkách a zírali.

Naháči vylezli z vody, posvačili, prohodili pár slov o tom, jak je Amerika krásná, oblékli se a odešli. V takových chvílích každý "nenudista" zůstane pouze koukat a nevěřit. Nakonec ale možná sami usoudíte, že je to dobrý nápad koupat se bez plavek, a že to tedy zkusíte. Je možné, že ne vždycky celá skupinka lidí je ochotná odhodit své svrškyNěkdo se vždy bude stydět a možná zůstane pouze ležet na břiše. Ale pozor na to, z celodenního ležení na břiše budete mít krásně spálené vaše bělostné pozadí.

Jste také nudista?

Na jachtě i v aquaparku

Dnes se naštěstí nudisté nemusejí spokojit s pár místy u českých vodních ploch, kde navíc hrozil zátah policie, či s rekreací v některém z FKK kempů a areálů socialistického bloku. Nabídka nudistické a naturistické dovolené je opravdu pestrá - od sjíždění Otavy přes plavbu na luxusní "nahé" jachtě až po exotiku v Karibiku. Co víc by si mohl naturista přát než dovolenou v tropickém parku plném palem na jamajském pobřeží, kde se může celé dny procházet a koupat tak, jak jej pánbůh stvořil? Ale nadále fungují též rekreační FKK střediska, kam si pamětníci mohou zajet zavzpomínat na doby minulé.

Například několik tradičních naturistických areálů je na Istrii. A pokud máte vody dost, vydejte se třeba do Švýcarska na horskou naturistickou túru či do Nizozemí, kde se zase pořádají cyklistické jízdy naháčů. Ale proč nutně jezdit do zahraničí? Možná vás překvapí, že jsme nudistická velmoc, ročně se tu alespoň příležitostně bez plavem koupe půl milionu lidí. Na webu najdete mapu s vyznačenými nudistickými plážemi po celé ČR, ale vykoupat se můžete i v bazénu.

Naturistické akce se konají například v aquaparku v Aqupalace Praha. Nemusíte se však bát, že budete poklidně plavat v bazénu a někdo vás bude nutit sundat plavky, nudistické akce tu probíhají ve večerních hodinách a personál na ně zákazníky samozřejmě upozorňuje. Pokud však máte zájem nahlédnout téhle komunitě pod pokličku (nebo pod plavky), můžete to zkusit právě tady. Co se tu často děje? Mimo to, že celý vodní svět zaplaví naháči, jsou tu pro ně připraveny speciální saunové ceremoniály, DJ, v plaveckém bazénu závodní dráha a pro ty, kteří by chtěli své tělo přece jen trochu zakrýt, také malování na kůži. Lze se tu dokonce opalovat na Adama a Evu, a to na trávníku ve venkovním prostoru Saunového světa. Šetřílky může potěšit, že nejenže ušetří za nákup plavek, ale navíc je na tyto naturistické akce v bazénu zvýhodněné vstupné.

Čeští naturisté jsou vůbec aktivní, umějí to rozjet a tančit třeba až do rána. K tanci nastupují samozřejmě ve stejném, tedy svém jediném přirozeném dresscodu, jako předtím k veškerému sportu.

Běžte si najít sex partnera na takové akce, pokud se nestydíte. Pokud ano, tak zkuste navštívit erotickou seznamku, kde můžete najít uživatele, kteří hledají různé typy vztahu - milenecký, vážný, nezávazný a další. 

[ivi]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.