Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Přírodní afrodiziaka v podobě potravin a vůní

1.březen 2018
Přírodní afrodiziaka v podobě potravin a vůní

Dnes to nebude vyloženě o erotických pomůckách, jak si je představujete, ale i tak nám afrodiziaka v sexuálním životě pomáhají občas více, než kdejaká silikonová pomůcka. Každý den sníte jídla z mnoha různých ingrediencí. Některé z nich vás mohou i příjemně naladit. Chcete si udělat pěkný večer? Zjistěte, které to jsou, případně jak je upravit, aby měly ten správný efekt.

Ačkoliv tomu někteří lidé nevěří, potraviny nebo vůně mají opravdu afrodiziakální účinky a mnohem větší, než si myslíte! Můžete přijít domů unaveni z práce s tím, že dnes rozhodně žádný sex nebude, ale pak si k večeři namícháte koktejl afrodiziak, provoníte dům a uvidíte, že se vaše nálada rázem změní a nějakou energii ještě najdete. 

Co říkají na afrodiziaka studie?

Většina lidí o takových "zázračných" potravinách již slyšela - většinou se jim vybaví čokoláda, ústřice nebo chilli papričky. Fungují ale opravdu? Některé studie tvrdí, že afrodiziaka fungují proto, že věříme, že budou fungovat - takže klasický placebo efekt. Některé výzkumy pak upozorňují na různé sloučeniny v určitých potravinách, u kterých se zdá, že pracují pravidelně jako přírodní afrodiziaka, záleží však na situaci. Nicméně intenzita afrodiziakálního efektu se liší u každého jedince.

Kromě přírodních afrodiziak, které najdete v potravinách a vůních, působí podobnými účinky i některé drogy, například kokain, amfetamin nebo metamfetamin, ty ale mají i vedlejší účinky. Například u kokainu se zvýší chuť na sex, ale zároveň působí erektilní dysfunkci, což znamená, že se muž může ocitnout v celkem prekérní situaci. Raději se tedy zaměřte na nějaké potraviny, které jsou navíc, narozdíl od drog, legální. Začneme těmi nejznámějšími, o kterých jsme se již zmiňovali.

Potraviny

Uvařte si výbornou večeři nebo mlsejte při koukání filmu a nalaďte se na noční hrátky....

Čokoláda

Tmavá čokoláda nám zvyšuje dopamin, díky čemuž se pak cítíme skvěle. Obsahuje také fenylethylamin. Chuť i textura jsou smyslné, když to smícháte vše dohromady, je z čokolády skvělé afrodiziakum. Jako první užívali kakao jako sexuální stimulant staří Aztékové. Za posledních 15 let se staly oblíbené kakaové ceremonie, kdy si účastníci mezi sebou připravují a rozdělují syrové kakao. Říká se, že zvyšuje pocity lásky, sexuální touhu a propojení mezi lidmi. Tmavá čokoláda také obsahuje arginin a flavonoly (flavonoly patří do skupiny flavonoidů), které mohou vytvořit efekt podobný Viagře.

Ústřice

Měli byste si vybrat ústřice k tomu, abyste si užili pěkný večer? Posuďte sami. Casanova byl v 18. století známý svým dobýváním - ve svých pamětech říká, že svedl 122 žen. Povídá se, že prý jedl každý den k snídani 50 ústřic. Doktor Fisher, profesor chemie z Miami na Floridě, a jeho tým výzkumníků zjistili, že ústřice skutečně produkují aminokyseliny, které vyvolávají produkci hormonů, což zvyšuje libido. Ústřice je nutno konzumovat syrové, aby měly co největší účinek, a ještě lépe uděláte, když je budete jíst na jaře. Uznáváme ale, že vzhledově to není žádná lahůdka...

Dejte si ústřice jako účinné afrodiziakum

Chilli papričky

Chilli papričky fungují trochu jinak. Stimulují produkci endorfinů, díky nimž se budete cítit dobře, ale také zvyšují srdeční frekvenci a způsobují pot, což se vše děje i během vzrušení. Efekt ale není tak přímý jako u ústřic.

Ženšen

Ženšen byl používán ke zvýšení potence u mužů a výzkum také zjistil, že způsobuje neurogenní účinky, které zvyšují libido jak u mužů, tak u žen.

Fugu

V 8. století před naším letopočtem, v římských dobách, se fugu ryby mísily do lektvarů, které se prodávaly na trhu, aby vyvolaly vášeň. V 19. století se předpokládalo, že fugu mají intenzivní afrodiziakální účinky. Dávejte si ale pozor, tato ryba vás může zabít, pokud nebude připravena správně. V Japonsku ji mohou připravovat pouze licencovaní kuchaři. Od roku 2005 do roku 2014 bylo v Japonsku zaznamenáno 354 otrav rybou fugu. V celé Americe pak najdete pouze 17 restaurací, které mají fugu na jídelním lístku.

Semínka a ořechy

Mandle a vlašské ořechy obsahují melatonin a další nezbytné zdravé tuky a živiny, které jsou nutné při výrobě pohlavních hormonů. Bez těchto kritických živin může dojít k depresi a může to negativně ovlivnit náladu, touhu a soustředěnost. Mandle jsou posilovače plodnosti, které byly popsány jako sexuální stimulanty, ale také bylo zjištěno, že snižují neplodnost a potraty. Tyto živinami nacpané ořechy také poskytují kritické minerály, jako je selen a zinek a poskytují skvělý zdroj vitamínu E.

Celer

Věřte nebo ne, celer obsahuje dvě látky - androsteron a androsterol - které zvyšují libido.

Granátové jablko

Granátová jablka zlepšují průtok krve, což pomáhá při sexuálním výkonu.

Chřest

Chřest zvyšuje cirkulaci v močopohlavním systému, a to vede ke zvýšené touze.

Mrkev

Řekové a vláda Středního východu viděli mrkev jako afrodiziakum - pravděpodobně proto, že mají tvar penisu. Jsou sice extrémně zdravé, ale nikdo zatím nepotvrdil, že by měly opravdu afrodiziakální účinky. Vyzkoušet to ale můžete.

Banán

Také banány mají tvar penisu. Mimo to ale také obsahují bromelin, který, jak ukázaly studie, může zlepšit mužský sexuální výkon, a také obsahuje vysoké množství draslíku a vitamínů B, které jsou potřebné k uvolňování sexuálních hormonů.

Česnek

Česnek také zvyšuje průtok krve a zlepšuje sexuální energii. Jen si dejte pozor na zápach z úst a také na to, že ovlivňuje chuť spermatu.

Maca

Velké množství pozitivních účinků na naše tělo má kořen maca. Ty jsou navíc ověřené podrobnými výzkumy. Jeden z pozitivních účinků je i to, že zvyšuje libido. Na internetu naleznete mnoho přípravků z této rostliny.

Olivy a olivový olej

Olivy jsou další z těch potravin, které jsou zdravé, úžasné a pomohou vám dychtit po sexu. Olivy jsou plné úžasných antioxidantů a dokonce i Řekové si mysleli, že mohou přispět ke zvýšení mužnosti. Jsou plné dobrých druhů tuků, které jsou pro vaše srdce velmi zdravé a pomáhají zvýšit tok krve a celkově jsou přínosné pro vaše zdraví.

Káva

Studie zjistitly, že káva dostává ženy do skvělé nálady pro sex, takže muži, pokud chcete svést dámu, pozvěte ji na šálek kávy. Kávou se navíc rozmpumpuje srdce a krevní oběh, stimulanty napodobují příznaky vzrušení.

Skořice, kardamon

Skořice a kardamon jsou afrodiziaka, protože zvyšují průtok krve.

Věděli jste, že i skořice je afrodiziakum?

Vůně

Abyste navodili krásnou atmosféru, můžete dům provonět některými z těchto vůní. Některé jsou dokonce jedlé a můžete je přidat do různých slaných nebo sladkých pokrmů, popř. do nápojů.

Vanilka

Vůně vanilky navozuje stav euforie a relaxace, často je také používána jako efektivní afrodiziakum.

Lilie

V egyptských dobách byla lilie považována za afrodiziakum. Vůně lilie byla používána v olejích a mastích, aby pomáhala při svádění.

Máta

Máta má hned několik účinků. Zaprvé se používá při sníženém libidu u žen. Také nás dostatečně probudí a udrží vzhůru. 

Pižmo

Pižmo je strukturně podobné feromonům a je o něm známé, že má afrodiziakální účinky. Najdete ho především v parfémech, do kterých se přidával především pro udržení vůně.

Levandule

Masáž levandulovým olejem má povzbuzující účinky, které můžete ocenit při večerní únavě.

Marihuana

Marihuana poskytuje ženám pocity euforie a také je to dobrý způsob, jak zvýšit vzrušení.

Ambra

Ambra vzniká v trávicím traktu vorvaně. Předpokládá se, že jde hlavně o nestravitelné části hlavonožců (krakatic), které dráždí žaludek vorvaňů. Ambra plave na vodní hladině, dokud se nedostane k pobřeží. Když je čerstvá, tak nepříjemné zapáchá, časem se z ní ale stává jedna z nejoceňovanějších přísad parfémů s afrodiziakálními účinky. Dnes je často nahrazována synteticky.

Lékořice

Vědci zjistili, že vůně lékořice ženy vzrušuje úplně nejvíc ze všech vůní.

Santalové dřevo

Již odpradávna se v tantrických sexuálních rituálech používá santalové dřevo. Je spojeno se zvýšením orgasmu.

Jasmín

Jasmín obsahuje indol, který je sloučeninou, která se také nachází kolem lidských genitálií. Je to jedna z nejdéle známých afrodiziakálních vůní.

Navoňte si byt jednou z nejstarších afrodiziakálních vůní

Ostatní

Španělské mušky

O španělských muškách jsme vám již článek přinesli, můžete si ho přečíst zde. Jsou to většinou kapky, které jsou vyrobeny z brouků (dnes už synteticky) a i při malém požití jsou smrtelné. Tudíž s nimi velmi opatrně, i když dneš už jsou zakázané. Mají velmi dlouhou historii a způsobují nárust vzrušení.

Alkohol

Alkohol se používá jako afrodiziakum již od nepaměti. Jedná se o systémový depresant. Zpomaluje nás, snižuje zábrany a dělá nás více vnímavé vůči svůdcově kladným stránkám. To vše se ale děje pouze v případě, že je alkohol podáván v přiměřené míře. Přemíra alkoholu a erekce nejsou kamarádi. Naopak se spánkem si rozumí moc dobře.

Už víte, co bude obsahovat váš jídelníček na následujících několik dní? Užijte si příjemný čas díky potravinám a vůním s afrodiziakálními účinky. Pokud chcete někoho teprve svést, můžete mrknout na sex seznamku, tam určitě najdete někoho, kdo se svést nechá rád.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.