Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Submisivita a manželství? Jde to!

21.červenec 2017
Submisivita a manželství? Jde to!

Manželství nebo dlouhotrvající vztah není důvodem pro nudný stereotyp. Vše záleží jen na vás... A jestliže vás napadne myšlenka dominantně-submisivního vztahu, pak byste to měli aspoň zkusit. Nejde tady ale o to, si na něco hrát, jak by se mohlo zdát...

O významu slova BDSM a souvisejících praktikách jsme psali již ve článku "Jak najít potěšení v bolesti a ovládání?". Jak to ale vypadá v praxi? Svěří se vám žena, která žije v dominantně-submisivním manželství. Není vše ale tak, jak se na první pohled může zdát.

Zajímá vás, co je to ta dominance a submisivita? Ve zmíněném článku najdeme "definici": "Dominance a submisita vyjadřují soubor chování, zvyků a rituálů vztahujících se k ovládání jednoho člověka druhým v sexuálním nebo i běžném životě. Jedná se spíše o duševní stránku BDSM, a proto se i některé páry raději označují tímto názvem než jako sadomasochistické." Pokud vás zajímá více, přečtěte si i zbytek zmíněného článku. My ale rovnou přejdeme k realitě. Důležité je si uvědomit, že tyto vztahy mohou být opravdu hodně variabilní a neexistují nějaká přesná pravidla, co by se mělo nebo naopak nemělo dělat. Můžete se touto zkušeností ze článku inspirovat, ale můžete si vytvořit svá pravidla jen podle sebe, tak, aby vyhovovala vám oběma. Tady je pohled na věc ženy, která si nepřeje být jmenována, ale říká o sobě, že je plně submisivní. Co to podle vás znamená? Zjistěte to:

Co to vlastně (pro mě) znamená?

Slovo submisivní může být definováno jako: připraven přizpůsobit se autoritě nebo vůli druhých; pokorný, poslušný; pasivní

Jaká žena by takto chtěla být popsána z pohledu vztahu? Já rozhodně ne. A ani jich neznám mnoho, které by chtěly. Kdybych teď měla povídat o tom, jaké to je, být submisivní, podle téhle definice, tak by to byl docela problém. Ale ještě, že takhle to u mě není.

Zde máte můj pohled na to, co to znamená být submisivní: dovolit své pravé ženské podstatě, aby zazářila tím, že se vědomě rozhodne odevzdat sebe, svou mysl, tělo i duši muži, kterého přivítala ve svém životě, protože ukázal, že se spojí s její vizí života, standardy a pravdou. Toto je způsob, jakým být submisivní ke svému manželovi

Klíčové slovo v této definici je "ukázal", protože za jeho slovy musí být jasná akce, protože jinak tento submisivní vztah nebude fungovat, protože byste se cítily využívaně a nezúčastněně, nehledě na to, jaké zvrhlé hrátky byste si zrovna dopřávali.

Jak to vypadá a jak na to?

Setkala jsem se s mužem, který je zbožný, vyrovnaný, čestný a milující. Dokazoval to všechno svými skutky a nejen slovy. Krom toho také dokázal, že je dobrým vůdcem, vizionářem a nemá problém se rozhodnout. Vzdal se upřednostňování svých vlastních potřeb a upřednostnil potřeby vztahu bez toho, aby se cítil oslabený nebo využívaný. Plně si uvědomuje sám sebe, kdo je, a také věnoval čas tomu, aby se vztah mohl rozvíjet. Je schopen a také ochoten být zranitelný (nehraje si na hrdinu) a nebojí se ukázat, jak jsem pro něj v jeho životě významná. 

Pokud tohle všechno je schopen muž ve vztahu dokázat, uvolním se a mohu nechat zářit mou vlastní ženskou podstatu. Budu k němu naprosto otevřená a nechám ho vnímat mě emocionálně, mentálně, sexuálně a duchovně. Naopak jeho nechám se projevit jeho plnou maskulinní stránkou, budu plně důvěřovat jeho ochraně a jeho rozhodnutím, protože dokázal, že je naprosto schopný.

Jak moc dominantně-submisivní je váš vztah?

Nikdy nepředstírám, že vím všechno, místo toho se ho raději zeptám nebo ho požádám o radu. Dovolím mu, aby mi ukázal cestu, protože prokázal, že má v srdci mé nejlepší zájmy. Jsem jeho síla, když se zrovna cítí slabý a vždy mu poskytnu podporu a komfort. Být schopna dělat všechny tyto věci ve vztahu je opravdu velká výzva, protože většina žen se cítí, že musí neustále někomu něco dokazovat. Potřebují si ale uvědomit, že si jsme rovni. Se svým mužem nemusím neustále ukazovat, jak moc jsem silná. Mohu si také odpočinout, uvolnit se a vědět, že on ví, že je i tak všechno v pořádku a je to on, kdo nás vede.

Není středobodem vesmíru

To všechno ale neznamená, že je to pouze on, kdo činí jednotlivá rozhodnutí a já budu odsouzena a brána spíše jako nějaký neživý objekt. Chci tím říct, že když je muž hoden mé lásky (a já jsem hodna té jeho), vím, že udělá to, co bude nejlepší pro nás oba (popř. pro mě, jde o to, o co se jedná), takže ho nechám nás vést. Nechat to na něm znamená, že vím, že je náš vztah silný. Já jsem silná, zároveň vím, že on také. Jsme ochotni vzdát se přirozené touhy sebezáchovy ve prospěch tohoto vztahu. Je to opravdu krásná věc. 

Můj pohled na věc vs. moderní doba

Jsem si plně vědoma toho, že tohle jde naprosto proti modernímu feministickému hnutí. Ano, mám na mysli to hnutí, které křičí: "Jsem žena, poslouchejte, jak umím řvát!" a "Já chlapa nepotřebuji!". Na jdnu stranu to chápu. Plně věřím, že tohle hnutí bylo vytvořeno spíše z přímé potřeby než z volby. Některé ženy totiž byly a jsou nucené ve vztazích "nosit kalhoty" (neberte to doslova), protože někteří muži prostě neví, jak být vůdci domácností a vztahů a nebo ani nechtějí. A také proto, že v dnešní době už převládají ženy, které jsou na své dítě samy - jsou tudíž nuceni být matkou i otcem zároveň. To vše brání vybudování důvěry s druhým člověkem a tato skutečnost nám pak dále brání tomu, abychom mohli být ve vztahu submisivní.

Sexualita

Samozřejmě většinou je slovo submisivní spojováno s BDSM. Podle mě náš vztah je více přirozeně submisivní, než při BDSM hrátkách. Takoví lidé většinou i sepisují různé dohody, co se smí, co ne a je to celé takové umělé. V našem vztahu nic takového není a i přesto dokáži být plně submisivní, a to i v posteli. Rádi si užijeme "klasický" sex, ale rádi si i hrajeme - v tom hraje moje submisivita rozhodně roli. Všechno jde ale přirozeně a hladce, vůbec nad tím nepřemýšlíme, nic neplánujeme. Podle mě v dnešní době lidi moc přemýšlí a málo si užívají. Nenechávají vůbec vyplynout na povrch svou přirozenou stránku a pořád se jen na něco ohlížejí. Zahoďte starosti o názory ostatních, sami nemějte předsudky a zkuste se pustit do vztahu, který vám něco dá - uspokojení - a to i to sexuální. Můj muž ví nejlépe, jak mi udělá radost a samozřejmě k tomu patří dobrý sex. Já nejsem ta, kdo přijde a vrhne se na něj. I tak si o něj ale umím říct. Být submisivní neznamená sedět v koutě a čekat.

Zkuste nad tímto modelem vztahu také zapřemýšlet. Možná má tato žena pravdu v tom, že se ženy v této době snaží být přehnaně silné a statečné, ale vše je jen přetvářka a přitom si přejí mít po boku muže, který je schopen se samostatně rozhodnout a myslet, ale i aby to nebylo vše jen o něm. Tak snad ještě takoví muži existují, aby ženy neměly to hledání tak těžké. Nebo by si měl najít on je? A proč se nenajít vzájemně! Pokud byste radši našli nějaký vážný vztah, zaregistrujte se na online seznamku a jestliže spíše někoho na flirt nebo hrátky v posteli, registrujte se na erotické seznamce. V profilu vždy uveďte, jakého člověka byste rádi našli, aby to měl ten druhý jednodušší.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.