Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Najdete potěšení v bolesti a ovládání?

9.květen 2017
Najdete potěšení v bolesti a ovládání?

Přemýšleli jste někdy o tom, že byste zkusili svůj sexuální život trochu zpestřit? BDSM hrátky jsou jednou z možností, jak předejít stereotypu v sexu. Ale co když nevíte, jestli se vám to bude vůbec líbit? Zkusit nebo ne? V dnešním článku se dozvíte, o co se vlastně jedná, abyste si to v hlavě mohli trochu uspořádat a rozmyslet se...

I v bolesti můžete najít zalíbení a ujišťujeme vás, že na tom opravdu není nic divného. Nemyslíme tím tedy bolest při sexu, kterou zažívají některé ženy a již jsme o tomto pro ně bolestivém sexu psali článek. Máme na mysli úmyslnou bolest, kterou dobrovolně podstupuje jeden nebo oba z páru. Nemusí se ale nutně jednat o bolest, může to být i ponižování, omezení svobody,... Více se dozvíte dále.

Příznivci BDSM existovali snad vždy. Pak ale přišla kniha, posléze film Padesát odstínů šedi a najednou těchto příznivců opravdu markantně přibylo. Výrobci erotických hraček pro tyto specifické hrátky museli jásat. Jde vidět, že lidé asi potřebují nějaké popíchnutí k tomu, aby začali zkoušet nové věci, ačkoliv kniha popisuje pouze některé praktiky. Neberte ale knihu ani film doslova, nemusíte se nijak podobat hlavním hrdinům, krom toho že se vám tyto praktiky budou líbit. Může si to užívat kdokoliv, kdo má jen trochu chuť  zkoušet, experimentovat a poznávat sám sebe.

Pro ty, kteří si potřebují trochu ujasnit, o co se vlastně jedná, tu máme malý přehled. Lidé v tom občas mají zmatek a zaměňují jedno za druhé nebo si myslí, že BDSM označuje pouze jednu věc (většinou fyzické ubližování), to ale není pravda. Koukněte, co z toho vás zajímá a co byste rádi vyzkoušeli...

Co konkrétně značí BDSM

Abyste správně pochopili, co vše se skrývá pod pojmem BDSM, musíme si vysvětlit všechny tři zkratky, které toto slovo v sobě skrývá. Všechny tři jsou vzájemně propojeny. I přes to ale mohou lidské choutky zasahovat ještě dále, než kam míří zmíněné zkratky.

BD - bondage, disciplína 

První zkratku tvoří první dvě písmena.  Ačkoliv se na první pohled může zdát, že spolu tyto dvě slova nemají nic společného, mají určité koncepční podobnosti. Jako jediná zkratka z těchto tří nevyobrazuje dva typy lidí, ale dvě činnosti, při kterých jeden dává a druhý přijímá.

Bondage značí nějaké fyzické omezení. Většinou je sexuálního rázu, ale nemusí být. Většinou se jedná o svázání partnerových končetin pouty nebo lany k nějakému předmětu, ale může to být i připoutání ho ke kříži svatého Ondřeje (St. Andrew's cross), který je v oblasti BDSM často používaný, nebo ke speciálním tyčím (spreader bars).

Termín disciplína pak popisuje určité chování - psychické omezení s jasnými pravidly a tresty při jeho nedodržení. Tresty mohou padat fyzické (například rány rákoskou) nebo psychického rázu ponížením (např. sebebičování na veřejnosti) nebo ztrátou svobody (připoutání k čemukoliv).

DS - dominance, submisivita

Dominance a submisita vyjadřují soubor chování, zvyků a rituálů vztahujících se k ovládání jednoho člověka druhým v sexuálním nebo i běžném životě. Jedná se spíše o duševní stránku BDSM, a proto se i některé páry raději označují tímto názvem než jako sadomasochistické. Rozsah DS je opravdu velmi široký. Často spolu dva sepisují "smlouvu", kde se jasně stanoví pravidla a jaký vztah mezi sebou budou mít. Nastavená je tak, aby z toho měly obě strany "užitek" ve smyslu psychického uspokojení. Pokud tuto smlouvu jedna ze stran poruší, vztah se rozpadá. V DS je nadřízený (neboli top) dominant a podřízený (neboli bottom) submisiv. Jedná se i o dlouhodobé vztahy, které tvoří Pán nebo Paní (top) a submisiv. Submisivové mohou nosit různé "znaky", které i během běžného dne naznačují, že právě oni jsou těmi submisivními, většinou jsou to nějaké šperky se znakem BDSM komunity. Oba spolu mohou hrát různé DS hry neboli role play, fantazii se zde meze nekladou, většinou se ale jedná o pána a otroka, učitele a žáka, jezdce a koně, příp. cvičitel a pes. 

Submisivní žena

SM - sadismus, masochismus nebo sadomasochismus

Tato zkratka je tím, co si většina lidí představí, když se řekne BDSM. Představuje způsobování a přijímání fyzické, ale i emoční bolesti, při kterém lidé zažívají sexuální vzrušení. Sadista je ten, který masochistovi způsobuje bolest a masochista ji přijímá. Sadista však nikdy nesmí překročit hranici únosnosti masochisty. Možnou výjimku tvoří pouze tresty, které i tak ale sadista musí dobře zvážit. Činností, kterým se věnují sadomasochisté existuje opravdu velká řada a určitě se jim postupně budeme věnovat v dalších článcích.

Symbol

Již bylo řečeno, že submisiv může nosit šperky, které na sobě mají znak nebo symbol BDSM komunity, asi ale netušíte jak vypadá. Jedná se o triskelion, trojitou spirálu v rotační symetrii, která je v různých podobách znakem opravdu velmi široké škály věcí. Ve znaku komunity BDSM se mezi spirálami nacházejí navíc ještě tečky a konce spirál jsou ohraničeny kolečkem. Pro představu přikládáme obrázek.

Znak BDSM, tzv. triskelion

Hlavní pravidlo

Hlavním pravidlem nebo také heslem BDSM je spojení "safe, sane and consensual", což v češtině znamená "bezpečně, rozumně a se souhlasem". Na první místě je bezpečí všech lidí, kteří se hrátek účastní. Nikdo by neměl podceňovat sebe a přeceňovat druhého a opačně. Všichni účastníci by si měli nastudovat zásady bezpečnosti při těchto praktikách. Zároveň musí být při plném vědomí, bez vlivu alkoholu nebo omamných látek a praktikovat všechny činnosti v rozumné míře. O souhlasu tu již padlo slovo v podobě smlouvy mezi dominantem a submisivem. U všech praktik stačí i slovní souhlas. Top i bottom se musí domluvit na tom, v jakém rozsahu se jejich aktivity budou nacházet, co se dít bude nebo co se dít nebude. 

Máte chuť?

Nestyďte se před svým partnerem vyjádřit, co by se vám líbilo a co byste si přáli zažít. Je možné, že má stejné myšlenky, ale také se je vám stydí říct. Nemáte co ztratit, díky internetu jsou všichni dobře informovaní a snad nikdo už neberete BD, DS nebo SM jako nějakou nemoc. Můžete začít zlehka a hlavně si nezapomeňte stanovit nějakou stopku neboli slovo, po jehož vyřčení s činností okamžitě přestanete. Pokud se vám to oběma bude líbit, užívejte si to, ale nenechte se moc unést, vaše mysl by měla být stále v pozoru a vy musíte myslet na to, abyste svému partnerovi neublížili nebo naopak abyste se nepřecenili.

I přes to ale můžete popustit uzdu své fantazie a můžete zkoušet, co vás právě napadne. Abyste si to celé správně užili (stejně jako samotný sex a i jiné sexuální aktivity), musíte se soustředit právě jen na ten okamžik, který právě probíhá. A jestli vás zrovna v tu chvíli napadne nějaká myšlenka na něco jiného, zkuste ji zrealizovat a čekejte, jak bude reagovat váš partner. Jestliže se mu váš nápad nebude pozdávat, skončete a zeptejte se, co se vašemu protějšku konkrétně nelíbí. Činnost se pak dá trochu upravit, aby to celé vyhovovalo vám oběma nebo od toho holt budete muset upustit úplně.

Zaujaly vás hodně tyto praktiky? V Praze se občas pořádají různé akce z této oblasti, zkuste na internetu pohledat a na jednu zkusit zajít. Litovat nebudete...

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.