Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Přiveďte BDSM do vašeho intimního života - 1. díl

10.červen 2021
Přiveďte BDSM do vašeho intimního života - 1. díl

Jen málo věcí v životě je tak nepochopených jako BDSM. Tato sexuální praktika je často obviňována z toho, že je fyzicky nebo psychicky škodlivá, že ji přijímají jen ti, kdo přežili zneužívání, nebo že je abnormálně perverzní. Pro začátečníky je však důležité pochopit, že ve skutečnosti nejde o nic z toho.

BDSM je v nejzákladnější podobě souhrnný pojem pro tři kategorie: svazování a disciplínu, dominanci a podřízení se a sadismus a masochismus (o těch se dozvíte více za chvíli). "Každá z nich může znít sama o sobě děsivě, ale protože se opírají o oblast bez odsudků, kde je na prvním místě komunikace o vašich touhách a hranicích, může být BDSM ve skutečnosti nejbezpečnějším (a nejzábavnějším) druhem sexu, který můžete provozovat," říká doktorka Holly Richmond, somatická psycholožka a certifikovaná sexuální terapeutka.

Proč zkusit BDSM?

"Většina našeho života je pod kontrolou, takže pro mnoho lidí je příjemné, když se mohou uvolnit," vysvětluje Richmond. Přemýšlejte o tom: váš pracovní rozvrh, platby nájemného a daní jsou určovány vnějšími silami. BDSM nabízí svět svobody, kde si můžete hrát, experimentovat a nechat někoho jiného, aby převzal otěže - s vaším souhlasem. Nebo naopak, pokud jste to vy, kdo rád ovládá, můžete pro jednou rozhodovat vy.

"Rád tomu říkám 'hra o moc', protože to je podle mě jádro BDSM," říká odborník na sex Ian Kerner, PhD, autor knihy She Comes First. "Můžete využít svou představivost, vytvořit určitou scénu, hrát role a využít zajímavá témata, jako je podřízení a dominance."

Pokud jste v BDSM začátečníci, může být těžké představit si BDSM jinak než jako Červený pokoj (díky, Padesát odstínů) s řetězy a bičíky, které vás vzrušují. A přestože tato praktika obvykle zahrnuje rekvizity, neobjevují se hned na začátku. Jako začátečníci budete chtít naopak postupovat pomalu, dokud nezjistíte, jak BDSM vypadá pro vás a vašeho partnera či partnery, protože metody někoho jiného vás nemusí nutně dostat do varu.

"Mějte také na paměti, že BDSM může vyžadovat nějakou přípravu," říká Jess O'Reilly, PhD, moderátorka svého podcastu Sex With Dr. Jess. "Protože BDSM může zahrnovat aktivity, které jsou nové, zastrašující a riskantní, je třeba postupovat opatrně a obezřetně. Nepředpokládejte, že se do toho vrhnete po hlavě a napodobíte scénu z filmu nebo erotického románu bez přípravy, vzdělání nebo zkušeností."

Níže najdete vše, co potřebujete vědět, pokud uvažujete o tom, že si BDSM vyzkoušíte, a aby to ve vás zanechalo jen potěšení.

Tipy na BDSM pro začátečníky

Vzdělávejte se

Kromě toho, že jsou často nepřesná, zobrazení BDSM, která jste viděli ve filmu (nebo v pornu), pro vás pravděpodobně nebudou to pravé (bývají poněkud... extrémní). Richmond doporučuje přečíst si něco o BDSM, navštěvovat kurzy, kde se dozvíte o pohybech a scénářích, které můžete s partnerem hrát, a případně si přizvat sexuálního terapeuta, abyste zjistili, jak vypadá vaše verze této praktiky.

Čerpejte informace o BDSM ze správných zdrojů, nebojte se komunikovat i s BDSM komunitou

Abyste však lépe pochopili, co jednotlivé tři kategorie znamenají, přinášíme vám stručný úvod:

Svazování a disciplína

Bondage je forma sexuálních hrátek, která se zaměřuje na omezování. Ústřední roli zde hraje to, že vaše potěšení kontroluje jiná osoba, a může zahrnovat rekvizity, jako jsou pouta, provazy, pásky přes oči nebo různé omezující prostředky. Disciplína je praktika výcviku "submisivní osoby" k poslušnosti, dodržování pravidel nebo provádění určitých úkonů. Disciplína je téměř vždy přítomna ve vztahu mezi dominantním a submisivním partnerem.

Dominance a submisivita

V praxi to znamená předávání moci nebo kontroly (submisivita) druhému, který si ji následně přebírá (dominance). Dominance a submisivita může být emocionální, fyzická nebo obojí a tato dynamika se může odehrávat v sexuálních aktech - nebo prostřednictvím aktů ovládání/služeb. U některých jsou tyto role na plný úvazek (i mimo ložnici), zatímco jiní je přebírají pouze v předem určených chvílích erotického setkání.

Sadismus a masochismus

Sadismus a masochismus provozují lidé, kteří mají potěšení z bolesti. Sadista si užívá způsobování bolesti někomu jinému, zatímco masochista si užívá přijímání bolesti. Zapamatujte si: jedná se o příjemnou a jednu z nejbezpečnějších forem sexu, protože je třeba věnovat značné úsilí stanovení hranic a otevřené komunikaci. Většina lidí, kteří se věnují sadismu nebo masochismu, si užívá pocit posílení z toho, že snášejí něco těžkého.

P.S. Vaše zkušenost nemusí zahrnovat všechny tři kategorie, nebo obě role v rámci jedné kategorie. Můžete například zjistit, že jste přirozeně dominantní nebo submisivní, nebo že dokážete přepínat mezi oběma. Nebo si dokonce můžete uvědomit, že ačkoli jste rádi svázáni (bondage), nemáte zrovna v oblibě být pod bičem (disciplína).

Začněte s fantazií

Kerner říká, že často vidí mnoho párů, které dělají stejnou chybu: jdou do sex shopu, popadnou pár hraček a pak se k němu vrátí a řeknou mu, že BDSM není nic pro ně. "Místo toho je lepší začít tím, že zjistíte, co je pro vás sexy a vzrušující. Nebojte se začít s vlastní představivostí a tím, co vás vzrušuje." Nejste si jisti, co je pro vás to pravé? Doporučuje přečíst si nějaké BDSM příběhy s tématikou síly nebo se podívat na etické porno, které obsahuje BDSM, abyste zjistili, co by vás mohlo bavit.

Bondage patří mezi BDSM praktiky sexu. Zařadí se i mezi ty vaše?

Promluvte si o tom

Sedněte si s partnerem a upřímně si promluvte o svých touhách, o tom, co vás vzrušuje a jaké jsou vaše hranice. Richmond zdůrazňuje, že tento rozhovor, který je nesmírně důležitý před vyzkoušením jakéhokoli typu BDSM (nebo vlastně jakéhokoli sexuálního aktu), je třeba vést tváří v tvář, protože oční kontakt je způsob, jakým sdělujeme empatii.

Protože BDSM obvykle zahrnuje vzdání se kontroly, důvěra a komunikace jsou vším. Je nesmírně důležité, abyste partnerovi co nejkonkrétněji řekli, co chcete a co nechcete, stejně jako by to měl udělat on s vámi. Například mu dejte vědět, jestli vás vzrušuje představa, že máte zavázané oči, ale spoutané ruce ve vás vyvolávají úzkost. Stejně tak je vyslechněte, pokud vám řeknou, že nikdy nechtějí být v submisivní roli.

Odtud budete oba schopni lépe vyjednat souhlas a určit své hranice, abyste se ujistili, že vám oběma bude v průběhu celého procesu dobře.

Zvažte, zda z toho neudělat skupinovou záležitost

Pokud si uvědomíte, že jste ochotni a chcete jít dál než váš partner, můžete dokonce diskutovat o zapojení další osoby do mixu. Třetí osoba, jejíž hranice se lépe shodují s vašimi, může zajistit, že všichni budete mít naplňující zážitky - samozřejmě pokud bude přítomný i váš partner.

Pokud ne, zkuste si s partnerem promluvit o tom, co by mu nevadilo vyzkoušet alespoň jednou s vámi, abyste zjistili, jak se mu to líbí. Jestliže se opravdu nechce účastnit experimentování s některými vašimi fantaziemi, Richmond poznamenává, že je běžné, že se páry dohodnou - když jeden z partnerů chce víc, půjde na sex párty nebo do dungeonu. Opět to není tak děsivé, jak to zní!

Sepište si to

Pamatujete si, jak Christian Grey a Anastasia měli písemnou smlouvu? Vlastně to nebyl špatný nápad. Protože BDSM je především o komunikaci, komunikaci a komunikaci, mohlo by být užitečné sepsat si to, co s partnerem probíráte, do jakési smlouvy - i když spolu chodíte nebo jste manželé.

Budete tak mít něco, na co se můžete odvolat, když si budete potřebovat osvěžit partnerovy hranice. Až se v BDSM budete cítit lépe a budete se chtít posunout dál, můžete se ke smlouvě vrátit, znovu ji projednat a provést změny.

Vyberte si prostředí

Součástí herního plánu BDSM je výběr místa, kde se budete hrátkám oddávat. Může to být hotel na vaší příští dovolené (kde by mohlo být snazší zapojit i jinou osobu), pokoj vyhrazený pro sex v rámci mocenských her nebo jen vaše stará nudná ložnice. Můžete zvolit jakékoliv místo, kde se cítíte bezpečně.

Vyzkoušejte různé rekvizity

Vymyslete si bezpečné slovo

Když už mluvíme o bezpečí, pokud věci zajdou příliš daleko a vy nebo váš partner překročíte hranici, kterou jste spolu předem neprobrali, rozhodněte se pro slovo, které řeknete (a samozřejmě vyslechnete), když taková chvíle nastane. Richmond doporučuje vybrat si něco zcela náhodného, co byste v ložnici normálně neřekli, například "milkshake" nebo "rolák".

Jakmile uslyšíte nebo vyslovíte bezpečné slovo, vše by mělo okamžitě přestat. BDSM funguje jen tehdy, když je to pro všechny zúčastněné oboustranně příjemné - takže jakmile je jasné, že věci zašly příliš daleko, hra končí. Zeptejte se partnera, jestli je v pořádku, zůstaňte po jeho boku, dokud nevyjádří, co si vyžádalo bezpečné slovo, a pak se ho zeptejte, co bude od té chvíle potřebovat.

Zkontrolujte také emocionální bezpečí

To znamená zeptat se partnera, zda se cítí dobře. "Může stačit jednoduché 'Jsi v pořádku?' nebo můžete vyvinout neverbální signál, kterým sdělíte, že se vám to líbí," říká Richmond. Příklad: dvěma lehkými poklepáními dáte svému protějšku najevo, že se cítíte dobře. "Také byste měli zkontrolovat, zda je zajištěna fyzická bezpečnost vašeho partnera. Pokud jste ho svázali, měli byste zkontrolovat kůži pod vázací pomůckou, abyste se ujistili, že nemá zablokovaný krevní oběh. Pokud jste mu dávali výprask, měli byste ho zkontrolovat a ujistit se, že jste nepoužili moc velkou sílu," říká O'Reilly.

Vydejte se na nákupy

BDSM je vzrušující samo o sobě, ale zařazení hraček a rekvizit může zábavu posunout o stupeň výš. Vydejte se s partnerem do sex shopu a popusťte uzdu své fantazii. Můžete si pořídit pouta, řetízkové svorky na bradavky, vibrátory, plácačky, anální kuličky a/nebo lubrikant, který vám pomůže lépe se opřít do dohodnutých rolí.

"Tady jde především o potěšení," říká Richmond, takže se zásobte vším, co vám i vašemu partnerovi udělá dobře.

Převlékněte se

Stejně jako rekvizity a hračky ve vás mohou zvýraznit vaši dominantní stránku nebo masochistu, oblečení může být stejně užitečné. Pokud jste během hrátek submisivní, můžete například vyzkoušet choker (obojek) nebo kočičí masku a ocas, které budou představovat vaši ochotu podřídit se během sezení svému "majiteli".

Bavte se s tím! Nemusíte jít až do halloweenského stylu, ale pokud vám malý kostým nebo doplněk pomůže nasměrovat vaši vnitřní sexuální sílu, využijte toho.

Již za pár dní se můžete těšit na druhý díl tohoto článku. Pokud si chcete čekání zkrátit žhavými konverzacemi, zaregistrujte se na naší sex seznamce.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.