Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Mluvte o sexu a svých problémech

3.září 2017
Mluvte o sexu a svých problémech

Mnoho lidí nemá rádo mluvení o sexu a o svých problémech, ať už v sexu nebo o těch, které se týkají intimních partií. Je to ale více než důležité, protože na tom může záviset i vaše zdraví.

Lidé by si měli uvědomit, jak důležité je o těchto problémech hovořit, ať už se svým partnerem nebo s odborníkem. Podle edcure.org, spolehlivé webové stránky, která nabízí informace o léčbě sexuálních problémů a nemocí, více než polovina všech mužů ve věku nad 40 let má nějakou formu erektilní dysfunkce způsobenou se stresem ve vztahu, cukrovkou, srdečními chorobami, hladinami hormonů, rakovinou prostaty a dalšími. A toto vás může překvapit ještě více: Ve zprávě v časopise Journal of Sexual Medicine bylo zjištěno, že "Jeden ze čtyř nových pacientů s erektilní dysfunkcí je mladší 40 let."

Ano, 25 % ze všech postižených mužů erektilní dysfunkcí je mladých. Toto mluvení o sexu je zkrátka důležité pro každého. Ani ženy bohužel nezůstávají se svými problémy pozadu. Přibližně 40 % všech žen bojuje se sexuálními problémy. Jejich problémy zahrnují vaginální suchost, snížené libido, bolesti při pohlavním styku a dokonce i infekce močových cest, a všechny tyto problémy odkládají intimní chvilky. Dejte tyto mužské a ženské obavy dohromady a máte spoustu nešťastných párů a příliš mnoho sňatků, kde se dva trápí, protože spolu nemají sex.

David Schnarch, autor knihy Intimacy and Desire, potvrzuje, že "Dříve či později mají problémy se sexuálním touhami prakticky všechny páry."

Proč by nás to mělo zajímat?

Když mají jednotlivci a páry problémy v ložnici, ovlivňuje to naše další oblasti života.

"Jednou jsem se setkala s párem, abych s nimi prodiskutovala, jak lépe zvládnout manželův diabetes. Mluvili jsme o plánování jídla, čtení etiket, cvičení, dávkování léků a dalších věcech. Později jsem se dozvěděla, že má erektilní dysfunkci (ED). Manželka byla rozzlobená a zraněná. Předpokládala, že jeho problémy s výkonem znamenaly, že ho již přitahuje. Během našeho sezení oba souhlasili se vším, co jsem navrhla, ale obávala jsem se, zda by jeho zuřivá žena skutečně podpořila jeho snahu být zdravější. Pochybuji. Mohla by to celé dokonce posunout o stupeň dál a pokusit se to sabotovat," podělila se se svou zkušeností Janis Roszler, manželská a rodinná terapeutka, certifikovaná diabetologická pedagožka a registrovaná výživová poradkyně. 

Celkové zdraví a sexuální zdraví jsou velmi příbuzné a někdy jsou problémy s libidem nebo sexuálními výkony pro vás velkým upozorněním, že by se za tím mohly skrývat mnohem větší problémy. A když se budou sexuální problémy léčit, může to dva dostat k sobě zase trochu blíže.

Promluvte si se svým partnerem, když vás něco tíží

Povídání o těchto věcech není lehké

Lékaři a další zdravotničtí odborníci tvrdě pracují na tom, aby pacientům nabídli spolehlivé a důležité lékařské vedení. Ale ne vždy se ptají, jak se věci mají v ložnici

Podle studie z roku 2004, kterou provedly University of North Carolina a Emory University, se pouze 35 % lékařů primární péče rutinně zeptalo na otázky týkající se sexuálního zdraví. Již v roce 2014 americká lékařská asociace vyzývala lékařské školy, aby rozšířily své učební osnovy a naučily studenty diskutovat o těchto citlivých tématech.

Věci se sice v současné době zlepšují, ale zdá se, že chybí výzkum, který ukazuje, jak velký pokrok je dosažen. Přitom toto téma je příliš důležité na to, aby bylo ignorováno.

"Před několika lety jsem se po prezentaci skupině poskytovatelů zdravotní péče v Los Angeles zamyslela nad tipy, které jsem jim dávala a pomáhala jim tak diskutovat o sexuálních obavách a problémech se svými pacienty. Ukončila jsem mluvu s naléhavou prosbou, aby o tom mluvili s každým pacientem, kterého viděli. Ale co moji pacienti? Najednou jsem si uvědomila, že ignoruji své vlastní rady. Mluvila jsem o tom s několika, ale ne se všemi. To se muselo změnit. Takže jsem slíbila, že si promluvím s každým pacientem, se kterým se od té chvíle setkám. Druhý den ráno jsem vstoupila do vyšetřovny, abych viděla svého prvního pacienta. Byl to vysoký rabín, který měl dlouhý kabát, černý klobouk, vousy a kudrlinky na bocích hlavy. Ano, Bůh má smysl pro humor. Ale nedokázala jsem zlomit svůj slib, a tak jsem udělala to, co jsem poradila svému publiku v Los Angeles, aby udělali - seznam různých komplikací souvisejících s cukrovkou a pak zmínit, jak špatně zvládaný diabetes může způsobit problémy v ložnici. 

A pak jsem čekala, stejně jako jsem to nařídila svému publiku, aby to udělali. Nechala jsem o tom pacienta popřemýšlet, pak teprve odpovědět. V okamžiku, kdy má slova opustila ústa, rabín zmlkl a zíral na zem. Polil mě studený pot. Urazila jsem ho? Překročila jsem nějakou hranici? Po dlouhé přestávce na mě vzhlédl se slzami v očích a řekl, že on a jeho manželka neměli posledních 10 let žádný sex. Páni. Když se tento jeho problém objevil, řekl to svému lékaři, který mu okamžitě dal předpis na Viagru. Bohužel pilulky nefungovaly, což nebylo překvapivé, protože pilulky na erektilní dysfunkci nefungují u mnoha mužů s cukrovkou. Po této návštěvě se již ale jeho lékař nikdy nezeptal, zda se situace zlepšila či nikoliv a rabínovi bylo trapně a nechtěl se o tom znovu zmiňovat. Předpokládal, že jeho sexuální život zkrátka skončil. A tak tyto věci zůstaly po dlouhých 10 let, dokud jsem si nedala svůj slib. Nyní jsme o tomto problému mohli otevřeně diskutovat, vymýšlet různé možnosti a on ode mě odcházel s obnovenou energií, silou a vírou, odhodlaný vyřešit problém, který ho velmi dlouho zatěžoval," podělila se se zajímavým příběhem Janis Roszler.

Na tomto příběhu je vidět, jak je důležité, abychom mluvili o sexu jako takovém i o svých sexuálnch problémech, a to jak s doktory, tak se svými partnery. Znáte to rčení: Víc hlav víc ví. A tak tomu je i v tomto případě. Nikdo nechce být "odouzen" k 10 letům bez sexu. Proto se snažte svůj problém vyřešit, jak nejrychleji to půjde.

Najděte si čas i místo na mluvení o sexuálních záležitostech

Neříkejte, že není čas, určitě je. Dokonce i vhodné místo, i když máte třeba děti. Nevymlouvejte se a řešte to, co vás tíží. A nejedná se zde vůbec pouze o lidi s diabetem, kteří tu byli zmiňováni nebo o lidi starší generace! Se sexuálním životem začínají děti již od 15 let a i tyto mladší generace mohou mít určité nesrovnalosti nebo je může něco ohledně sexu trápit. A nejen, že takové řešení problémů pomocí komunikace může zachránit vaše zdraví, může také zachránit váš vztah.

A až budete mít všechny problémy ve svém sexuálním životě vyřešeny a zase budete mít chuť na nějaké sexuální hrátky, můžete navštívit sex seznamku, na které najdete muže i ženy, kteří by se také rádi občas odreagovali díky krásným chvilkám plných sexu.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.