Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Máte málo sexu? A slyšeli jste už o sexuální anorexii?

20.červenec 2021
Máte málo sexu? A slyšeli jste už o sexuální anorexii?

Proč je příliš málo sexu skutečnou poruchou? Dá se naše touha po sexuální intimitě přirovnat třeba k potřebě jídla? A pokud ano, je sexuální anorexie opakem závislosti na sexu? Jak poznáte intimní anorexii a jak jsou na tom lidé v dobrovolném celibátu?

Věřte nebo ne, i když "nedostatek sexu" není oficiální příčinou smrti, odborníci se v této otázce rozcházejí. Tato otázka se objevila v New York Times, když se jeden čtenář zeptal, zda je dobrovolné "hladovění" moc malým množstvím sexu skutečnou poruchou, a ne jen něčím, co se stává, když jste příliš deprimovaní na to, abyste vyšli z domu.

Čtenářův názor: "Zdá se mi, že málo nebo žádný sex, popírání erotiky, zavádění omezení na sex nebo sexuální partnery by mělo být považováno za stejný problém jako velmi mnoho sexu." Dr. Drew Pinsky z pořadu Sex Rehab With Dr. Drew na VH1 se vyjádřil, že má čtenář pravdu, takzvaná "sexuální anorexie" je skutečný a závažný problém.

Je to odvrácená strana sexuální závislosti

"Mnohokrát se u pacientů se sexuální závislostí a nutkáním objevuje "bipolární" výkyv jejich sexuální touhy, kdy se mohou pohybovat mezi obdobími intenzivní sexuální aktivity a následnými obdobími sexuální anorexie," řekl Pinsky. Pinsky říká, že pro příznaky sexuální anorexie neexistuje přímé biologické nebo lékařské vysvětlení, ale některé léky, nedávný porod dítěte, kojení a perimenopauza nebo menopauza jsou velmi častými viníky a je u nich dostupná léčba. V jakém okamžiku se tedy nutkání stává skutečným zdravotním problémem? Koneckonců třeba Amerika prohlásila nadměrné nakupování za poruchu, tak i tento případ si o to říká.

Jsem nemocný, když mám rád dietní kolu? Lze sexuální anorexii věrohodně označit za zdravotní poruchu tak, jako je tomu u skutečné anorexie? Mezinárodně uznávaná sexuální koučka Dr. Trina Read si myslí, že ne. "Neexistuje žádný vědecký nebo empirický důkaz, který by dokazoval, že existuje něco jako závislost na sexu," řekla. Jinými slovy, pokud jde o frekvenci sexu, nic takového jako "normální" neexistuje. Dámy by také měly vyvrátit představu, že je trápí "sexuální anorexie", pokud neměly sex několik měsíců nebo dokonce let. Zatímco muži jsou biologicky předurčeni k ejakulaci každých 24 až 48 hodin, čím déle je žena bez sexu, tím méně ho potřebuje. Pokud vám to nevadí, je to v pohodě.

Jiný odborník upozornil, že Dr. Drew možná dokonce nesprávně používá termín "sexuální anorexie". Dr. Ava Cadell, klinická sexuoložka a milostná poradkyně hollywoodských hvězd, říká, že správná definice sexuální anorexie je: "Porucha, kterou trpí lidé, kteří dávají přednost fantazírování a sexu s jinými lidmi před svým partnerem." Jinými slovy, sexuálně "vyhladoví" svého partnera a "přejídají" se s někým jiným.

Stejný názor má i Dr. Doug Weiss. Ten tvrdí, že intimní anorexii (která je velmi spřízněná s tou sexuální) ve vztahu můžeme poznat podle několika vodítek.

Jak poznám, že náš vztah trpí intimní anorexií?

Partner je neustále zaneprázdněný

Takový partner říká, že nemá čas - a opravdu na vás nikdy nemá čas, ale na ostatní si ho vždy udělá. Musí pracovat, dobrovolničit, stýkat se s kamarády, starat se o děti, jen partnerovi věnuje málo času.

Obviňuje vás

Když se ve vašem vztahu objeví problém, vždy se ho nejdřív snaží hodit na vás a nevidí svůj podíl, jakým se o problém zasloužil.

Intimní a sexuální anorexie představuje zraňující problém pro vztah mezi partnery

Odepírá vám lásku

Nejen, že odepírá lásku, ale navíc přesně tak, aby vás to nejvíc zranilo. Máte rádi, když se vás partner dotýká? Schválně se vás dotýkat nebude. Ale jakmile by se dostal do problémů, moc dobře ví, jak vám dát lásku najevo.

Nechválí vás

Takový partner bude chválit další lidi, obzvláště na veřejnosti, ale vy si na slova chvály musíte počkat hodně dlouho. Opět se dostaví, pokud nastane nějaký problém.

Nechce s vámi sex

Někteří lidé, obzvláště muži, sex i nadále se svou druhou polovičkou provozují, ale myšlenkami jsou úplně někde jinde. Ten zbytek sex partnerovi odepírá, ať už jde o dny, týdny, měsíce nebo dokonce roky.

Nežije duchovním životem

Váš partner může být ve "venkovním" životě kněz, rabín, lékař nebo duchovní vůdce, ale doma s vámi nebude mít potřebu navázat spojení, nebude číst knihy, neotevře vám své srdce.

Není schopný se vám svěřit

Takový partner nebude schopný nebo nebude chtít s vámi sdílet své pocity.

Vztek, nebo ticho

V případě, že dojde ke konfliktu, bude vás trestat buď nepřiměřeným vztekem, kdy vybuchne, bude vás zastrašovat, odstrčí vás, nebo naopak nekonečným tichem, které může trvat i týdny a vy ve finále musíte prosit o to, abyste byli opět milováni.

Kritika

Existují dva druhy kritiky. V prvním případě vás partner kritizuje neustále, ve druhém případě jsou schopni si věci i vymyslet, aby vás mohli kritizovat. Často si v hlavě vytvoří nejhorší scénář a pak si myslí, že to je přesně to, co děláte, a podle toho se pak chovají.

Nechce mít partner s vámi sex? Může to být jeden z příznaků sexuální a intimní anorexie

Peníze

Někteří lidé svému partnerovi odepírají peníze nebo je nějakým způsobem peněžně limitují.

Pokud na vás sedí 5 nebo více výše zmíněných vodítek, měli byste se vážně zamyslet nad vašim vztahem a vyhledat si další informace o intimní anorexii. V každém případě byste měli navštívit odborníka - terapeuta, který si bude s touto situací vědět rady.

Skutečnou odvrácenou stranou sexuální závislosti je tak někdo, kdo je asexuál, nikoli někdo se sexuální anorexií. Závěr je zřejmě takový, že pokud máte více nebo méně sexu, než je vám příjemné, a tento nedostatek nebo nadbytek vám způsobuje problémy ve vašem životě, vztazích nebo vaší vlastní pohodě, možná byste měli dále pátrat, jak byste to mohli změnit. A odborníci vám rozhodně mohou pomoci.

Ale co když je někdo v celibátu z vlastní vůle?

Ještě před pár lety jsem byl obyčejný student umělecké školy, který sledoval všechny nejnovější trendy v indie rocku, popíjel levné pivo, točil filmy, ale neměl sex. Ne, nebyl jsem opožděný a neměl jsem problém navazovat vztahy se ženami svého věku; žil jsem v celibátu.

O panictví jsem přišel v průměrném věku, měl jsem hrstku partnerek a zažíval jsem stejné choutky jako každý dvacetiletý muž. Mé rozhodnutí zdržet se pohlavního styku přišlo proto, že tyto rané zkušenosti nikdy nepřinesly víc než trapný pubertální sex a rostoucí odpor k sexuálním rituálům, které se od vysokoškoláků očekávají.

Nikdy jsem se nepovažoval za prudérní a myslím si, že šetřit si sex až do manželství je hrozný nápad. Intimita je koneckonců důležitou součástí každého romantického vztahu a je příliš důležitá na to, abychom ji ponechali náhodě.

Jen nechápu představu, že se někomu oddáte jen proto, že je náhodou na stejném večírku jako vy, a nevěřím v podléhání prchavým sexuálním choutkám pod záminkou získávání "zkušeností".

O nenáboženském celibátu se obecně soudí, že je vyvolán jednou ze dvou věcí:

  1. předčasným naplněním svých sexuálních tužeb (např. Lenny Kravitz, který v roce 2005 řekl, že bude v dobrovolném celibátu, dokud se znovu neožení - v roce 2014 ale přehodnotil svůj původní postoj)
  2. neukojitelnou touhou po ovládání (např. Kleopatra)

Ale já jsem necítil nově nabytou zralost, ani jsem neusiloval o žádnou sexuální převahu. Prostě jsem nechtěl zaplnit svůj sloupek u postele zářezy, které nebyly až tak působivé.

Nechce mít s vámi partner sex? Komunikujte s ním, vyjádřete své potřeby!

Můj dobrovolný celibát trval asi tři roky

Bylo tam sice pár těsných případů: opravdu sexy holka, která bydlela jen několik bloků daleko, opravdu roztomilá holka, které chybělo pár mozkových buněk, a starší žena, která se se mnou pokusila o sex dvacet minut poté, co jsme se potkali na záchodě v jednom baru.

To byly ženy, které jsem odmítl. Každá z nich by byla opravdu žhavou scénou v erotickém thrilleru, ale to jsem nehledal. Nečekal jsem dokonalou dívku, nebo dokonce nutně lásku, jen někoho, s kým bych byl hrdý na to, že mohu sdílet (trochu) smysluplnou životní zkušenost. Není právě tohle to, čím by měl sex být?

Chtěl jsem někoho, s kým bych si upřímně užíval společnost a kdo by vypadal, že mu na mně opravdu záleží. Nechtěl jsem být totiž ani zářezem na sloupku u postele někoho jiného. Nechtěl jsem být symbolickým "rockerem", který plní něčí dětinské představy. Uvolnění a "pročištění trubek", jak by nejeden řekl, jsem řešil masturbací.

Jedna moje část si cení čistoty

Chápu, že lidé nejsou kostky mýdla a že se jejich těla pomalu neopotřebovávají při každém setkání, ale představa, že mám možnost dopřát si něco, co už si užilo několik desítek jiných, mi nepřipadá jako nějaké velké privilegium. Vždycky mě okamžitě odradily holky, které nenuceně mluvily o sexu s kluky, které potkaly, když byly venku. A jakákoli zmínka o dvouciferném "čísle" ve mně vyvolává ztrátu zájmu.

Vzdal jsem se celibátu, až když jsem konečně potkal někoho, kdo mě zaujal na mnoha úrovních. Bavili jsme se v posteli, na rockových koncertech nebo jen tak při lenošení a sledování starých hororů. Nebyla to dívka mých snů, ale byla někým výjimečným, i když jsme se nakonec rozešli.

Od té doby jsem potkal jednu dívku, která se zdá být dívkou mých snů, a jsme spolu už rok a půl. Představoval jsem si, že se s ní budu milovat v den, kdy jsme se potkali? Samozřejmě. Miloval jsem se s ní v ten den? Ne. Říkal jsem si, že když počkám pár týdnů, abych se ujistil, že jsme tak kompatibilní, jak jsem cítil, bude to mnohem lepší. A taky že jo.

Dnes si mě kamarádi žertem dobírají, jak to bylo "v době, kdy jsem žil v celibátu", a dokonce i moje přítelkyně mi žertem říká "pan celibátník" poté, co jsme strávili celý víkend v posteli. Chovají se, jako by to byla hloupá fáze, kterou jsem si prošel, když jsem neměl správně našroubovanou hlavu. Ale pravdou je, že kdybych byl znovu svobodný, pravděpodobně bych zvolil opět celibát.

Pokud nejste v celibátu, hurá na erotickou seznamku!

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.