Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Lidé se dělí do dvou sexuálních typů - jakých?

24.říjen 2017
Lidé se dělí do dvou sexuálních typů - jakých?

Často slýcháte věty, že každý je jiný nebo že ne každý je stejný apod. Něco na tom bude. Podle následujících informací se lidé dělí do dvou sexuálních typů. Zajímá vás jakých a čím se vyznačují? Tyto znalosti by totiž mohly razantně změnit váš intimní život...

A nejen váš intimní život, ale i váš vztah. Je jednoduché spadnout do pasti díky tomu, že si myslíte, že touha po sexu a intimitě je u každého stejná. 

Cítíme se vzrušení, spojíme se a užíváme si sex, je to tak? Na začátku vztahu se nám zdají sexuální touha a intimita totiž naprosto jednoduché a hlavně naprosto nenucené a je pak snadné uvěřit, že to tak bude napořád. Ale jak se rozdíly postupně vyvíjejí a ukazují se nám na světle světa, sex začíná být méně uspokojivý a my musíme vymyslet jiné scénáře, abychom si správně s těmito změnami poradili. Možná jsou muži stvořeni tak, že si v sexu moc nevybírají a ženy jsou naopak vybíravé. Možná muži jen chtějí mít sex a ženy chtějí něco víc. 

Kde je pravda?

Pravdou je, že se bohužel nedá říci, že by to bylo takto jednoduché. A rozdíly v sexuálních stylech nejsou vždy muži vs. ženy. To, co u jednoho muže zapříčiňuje touhu po sexu může mít naprosto jiné účinky u jiného muže a stejně tak to platí i u žen. Když nebudete znát váš sexuální styl (a vašeho partnera), může se to stát důvodem mnoha různých problémů. Bez dobrých informací může váš vztah skončit obviňováním, studem, nucením se do věcí, které nechcete, nadávkami, odmítáním komunikovat nebo ukončením vztahu.

Příběh ze života

Můžete také ustoupit a vzdát se, jako tato žena, která měla právě takové problémy ve svém vztahu:

"Když jsem byla vdaná za svého bývalého manžela, měla jsem s ním sex jen proto, abych se vyhla jeho hněvu. Věřte mi, že můj život i život mých dětí byl mnohem lepší před tím, než jsem byla sexuálně deprivovaná. Den bez sexu ho dělal čím dál více naštvanějším a jeho mrzuté mlčení způsobovalo, že jsme se báli okolo něj projít, aby nás náhodou nezasáhl příval jeho hněvu. Abych se tomu všemu vyhnula, podřídila jsem se jeho sexuálním preferencím a přáním, předstírala orgasmus a udržovala tak klid v rodině.

Lituji mnoha věcí v tomto vztahu, ale překvapivě falešné užívání si sexu není ta největší z nich. Od rozvodu jsem se o sobě naučila opravdu hodně věcí, včetně toho, že jsem demisexuál, který potřebuje cítit bezpečí, méně stresu a pocit spojení, aby cítil touhu. Když jsem byla s ním, nevěděla jsem o svých potřebách ještě dost, abych k sobě mohla být upřímná, natož k němu, takže jsme se dostali do takovéto pasti. Necítila jsem se s ním propojená, vyhýbala jsem se sexu, jeho vztek rostl, tak jsem to vzdala a přidala tak další cihlu na mou zeď odporu - díky čemuž jsem se cítila ještě více 'odpojeně'. Byl to chytrý muž, věděl, že nejsem šťastná a když jsem se rozhodla ukončit vztah, rezignoval na rozvod. 

Čeho ale lituji úplně nejvíc ohledně mé role v tomto vztahu, je to, že jsem nerozuměla svým potřebám natolik, abych mu mohla říct, po čem opravdu toužím. Mám-li být upřímná, věřím, že by pravděpodobně udělal maximum pro to, aby posílil naše propojení a snížil můj stres, jen kdybych byla schopna více komunikovat, že mi také záleží na tom, po něm toužit, stejně jako s ním mít sex. Nevěděla jsem ale, co mu říct, vše, co jsem věděla, bylo to, jak moc nešťastná jsem, až se to nedalo snést."

Estrogen nebo testosteron?

Co na to odborník?

Odborníci slyší podobné příběhy často, v několika různých verzích. Dobře to vypovídá o tom, že co nevíte o sexu vás může hodně zranit. Existuje tolik různých možností, když přijde na sexuální oblast, a proto byste měli vědět a pochopit, že vy i váš partner možná potřebujete úplně odlišné věci k tomu, aby vás váš sexuální život uspokojoval. Podívejte se na následující příklad:

Pokud jde o sexuální touhu, každý z nás spadá do nějakého kontinua, na jedné straně najdete lidi testosteron-dominantní a na druhém konci naleznete estrogen-dominantní lidi. Polovina populace (dvě třetiny žen a asi třetina mužů) se více ztotožňuje s dominancí estrogenu. Druhá polovina (dvě třetiny mužů a jedna třetina žen) spadá spíše do dominance testosteronu.

Pat Love, expertka na vztahy s více jak 30letou praxí, demonstruje tento problém na svých přednáškách a workshopech na sušácích na prádlo. Dvě posprsenky a jedny trenýrky visí na části sušáku, kde převažuje estrogen, zatímco na té druhé, kde převažuje testosteron, visí dvoje trenýrky a jedna podprsenka. Uprostřed mezi těmito dvěma stranami najdete viset zelený kapesník, který označuje lidi, kteří sdílejí některé vlastnosti z obou skupin.

Estrogen-dominantní lidé

Estrogen-dominantní ženy a muži necítí touhu po sexu, dokud nedojde ke snížení stresu a dokud nepocítí skutečné emocionální spojení se svými partnery. Rádi mluví o svých pocitech a sdílení intimity, osobních detailech a libují si v pocitu blízkosti a bezpečí. Dali by se sem zařadit i demisexuálové, protože ti sdílí podobné pocity. Pro estrogen-dominantní skupinu lidí touha po sexu přichází po navázání bezpečného spojení a otevření jejich i partnerova srdce. Čím déle je srdce uzavřeno, tím se zvyšuje riziko, že uzavřeno zůstane, stejně jako v příběhu, který jste četli výše.

Testosteron-dominantní lidé

Testosteron-dominantní muži a ženy jsou v podstatě připraveni na sex a vášeň kdykoliv nebo alespoň po většinu času. Tato skupina nemusí nutně potřebovat blízkost nebo pocit bezpečí, aby cítila sexuální touhu. Ve skutečnosti malé nebezpečí, dokonce i vzdálenost, může dělat sex mnohem chutnější. A narozdíl od estrogen-dominantní skupiny lidí, jejichž vzrušení a touha po sexu je přerušena stresem, stres může u testosteron-dominantních lidí způsobit, že chtějí sex mnohem více. V podstatě si neumí představit lepší odreagování od stresu, než je sex. Čím déle je osoba z této skupiny bez sexu, tím se dostává do většího fyzického, psychického a emočního nepohodlí. Rostoucí posedlost jejich vlastní bolestí způsobuje, že jsou méně vnímaví k bolesti druhých.

Hormony jsou jen jedním z mnoha faktorů ovlivňujících sexuální styl, spokojenost a nakonec i průběh vztahu. Vaše raná sexuální historie, stav vztahu, vaše sexuální techniky a také vaše osobní zvyky mohou ovlivnit sexuální spokojenost. To je důvod, proč mít dobré informace je tak důležité. Pokud chcete pociťovat úspěch a spokojenost ve vztazích - ať už se jedná o jednorázové nebo dlouhodobé - musíte se v sexuálním světě vyznat. A to není jednoduché.

Už víte, do které skupiny patříte vy? A víte, kterého člověka byste rádi našli? Jestliže hledáte někoho na nezávazné sexuální hrátky, zaregistrujte se na erotické seznamce. Pokud byste ale raději někoho na vážný vztah, navštivte online seznamku a nalezněte na ní partnera svých snů.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.