Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Znáte tyto zvláštní typy fetišů?

13.květen 2018
Znáte tyto zvláštní typy fetišů?

Určitě jste slyšeli o foot fetiši a bondage. Ale co takhle vzrušení pádem ze schodů? Panenkami? Nebo hmyzem? V podstatě existuje mnoho věcí, které lidi vzrušují, v mnoha případech byste se možná i divili.

Psychologové mají ve zvyku mluvit o "parafiliích" nebo o "neobvyklých sexuálních zájmech" jako o širokém zastřešujícím výrazu, přičemž "fetiš" je specifickým typem neobvyklého zájmu, ve kterém daný předmět nebo část těla či tělesná tekutina jsou silně spojovány se sexuálním vzrušením. Někdy to zajde až do takové míry, že vzrušení a orgasmus jsou nemožné v nepřítomnosti daného objektu.

Fetiše a neobvyklé sexuální zájmy se často postupně rozvíjejí. Když někdo uvidí například botu, zatímco je vzrušený, může si sexuální vzrušení spojit s botami. Nebo spojení předmětu či části těla společně s orgasmem by mohlo vést k tomu, že daná osoba bude vyhledávat stejný předmět nebo část těla v budoucnu, protože mozek očekává stejnou odměnu - orgasmus. Při orgasmu je mozek zaplaven dopaminem, neboli hormonem štěstí, který reguluje motivaci a potěšení.

Fetiše jsou stigmatizovány, protože jsou poměrně vzácné. Je to hlavně proto, že v kultuře existuje spousta sexuální hanby, často se totiž jedná o impulsy, které uvádí lidi do rozpaků: Včely na genitáliích? Nesmírná přitažlivost ke zvracení? Mozek však chce to, co chce. Názorným příkladem jsou následující fetiše.

Parafilní infantilismus (autonepiofilie)

Autonepiofilie neboli parafilní infantilismus znamená, že někdo čerpá sexuální vzrušení z oblékání nebo chování se jako malé dítě. Často se jedná o scénář matky nebo otce a jedince, který hraje roli dítěte. Je možné, že se nechává krmit nebo jinak opečovávat, nosí plenky nebo si přisvojí jiné infantilní chování.

Výzkum naznačuje, že se často jedná o prvek BDSM, který se překrývá s parafilním infantilismem, protože člověk přijímá velmi submisivní roli. Můžete snadno vidět, jak může vztah rodiče a dítěte v tomhle smyslu vést k dominantní a submisivní roli, a také jak některé prvky (zejména pleny) mohou přispět k sexuálnímu ponížení.

Laktofilie

Autonepiofilové by také mohl mít velký zájem o dětskou lahvičku, která by mohla být plná skutečného mateřského mléka - a to může být také fetiš. Laktofilové jsou lidé, kteří buď chtějí sledovat ženu, která kojí, nebo konzumovat mateřské mléko. Psychology Today uvádí, že muži jsou častěji laktofilní než ženy, ale laktofilní vztah může zahrnovat jak muže, tak ženu, která poskytuje mateřské mléko.

Urofilie

Urofilie je úchylkou lidí, kteří jsou sexuálně vzrušeni tím, že na ně jejich sexuální partner močí. I zde může být BDSM prvek: osoba, která je pomočena, je jasně submisivní, navíc stékající moč po těle této osoby může vyvolat pocity ponížení. Sexuální terapeutka Gloria Brame však prozradila časopisu Vice, že pro některé lidi je tzv. zlatá sprcha něco divokého, nespoutaného a tabu bez toho, aby to bylo nebezpečné.

Nekrofilie

Téměř každý snad o této úchylce někdy slyšel. Nekrofilie je sexuální vzrušení ze sexuálního kontaktu s mrtvolou. Podle výzkumu se často stává, že lidé, kteří se zajímají o tuto sexuální aktivitu, mají potíže se sexuálním přizpůsobením. Je pro ně těžké se seznamovat se živými partnery, z toho důvodu mohou mít zájem o mrtvé.

Může se však opět jednat o extrémní aspekt BDSM svázaný s nekrofilií a to tak, že vzrušení vyplývá ze skutečnosti, že mrtvola se nemůže bránit nebo souhlasit se sexuální aktivitou.

Nekrofilové si mohou najmout sexuální pracovníky, kterým zaplatí, aby během sexu nehybně leželi a bezpečně napodobovali mrtvé tělo, nebo mohou prozkoumat svět erotických pomůcek navržených tak, aby simulovali sexuální zkušenost s mrtvými (případně s nemrtvými, neboť některé produkty byly navrženy podle témat týkajících se zombie nebo upírů).

Jedním z neobvyklých fetišů je nekrofilie

Vorarefilie

Tento sexuální zájem ovlivněný kanibalismem znamená, že člověk s touto úchylkou fantazíruje o tom být snězen zaživa zvířetem nebo větší osobou. K tomuto zájmu se často také pojí prvek BDSM, neboť se jedná o scénář predátora a kořisti, což zahrnuje dominanci a submisivitu.

Vorarefilie se často zkracuje na "vore" a může také zahrnovat fantazie o jezení někoho nebo sledování někoho, kdo by byl snězen, žvýkán nebo pohlcen vcelku (i když první z nich je údajně více populární).

Lidé si tuto úchylku mohou bezpečně vychutnávat skrze hraní rolí nebo sledováním (simulovaného) live-action nebo animovaného vore porna, které se stává stále více populárním podžánrem.

Makrofilie

Makrofilie je sexuální přitažlivost k obryním. Tato úchylka představuje rostoucí sektor pornoprůmyslu. Podle Psychology Today tvoří většinu makrofilů heterosexuální muži, kteří jsou přitahováni k velmi vysokým ženám. Vzrušující výklenky v rámci tohoto sexuálního zájmu zahrnují: být namáčknutý na prsa obryně, být rozmačkaný, být ovládán nebo fyzicky zraněn. To vše se jeví jako velice pravděpodobné scenário obryně a průměrně velkého člověka.

Nedávno jsme této úchylce věnovali samostatný článek, ve kterém si mimo jiné můžete také přečíst, jaké to je být makrofilem.

Emetofilie

I když je tento fetiš velmi vzácný, emetofilie, neboli přitažlivost ke zvracení, je skutečná. To může znamenat, že vás vzrušují vaše vlastní nebo zvratky někoho jiného. To zahrnuje sledování a poslech zvracení nebo samotné zvracení. V roce 1982 došlo pouze k jednomu vědeckému výzkumu "erotického zvracení". To znamená, že poznatků o emetofilii není mnoho, nicméně témata dominance, submisivity a ponižování jsou v této úchylce evidentní.

Zoofilie

Kromě nekrofilie patří i zoofilie mezi úchylky, o kterých jste pravděpodobně slyšeli. Možná jste i zaslechli nebo se dočetli příběhy o lidech, kteří měli nějaký vztah s delfíny, nebo jak se někteří rozhodli realizovat bláznivý nápad zahrnující sex s koněm, za což nesli vskutku nepříjemné následky. Nejedná se náhodou o bestialitu, když se řekne zoofilie? Z části ano, ale ne tak úplně. Vědci z The Science of Us vysvětlili, že zoofilie se spoléhá na emocionální investice a často na myšlenku, že vztah člověka se zvířetem je vzájemně milující.

Zoofilie bývá častější mezi lidmi, kteří vyostli na farmách, a je to také častější u lidí, kteří mají problémy se sociální interakcí. Mohou více tížit ke zvířecímu partnerovi než k lidskému partnerovi.

Formikofilie

Někteří tuto úchylku považují za podskupinu zoofilie, neboť formikofilie zahrnuje vzrušení závislé na malém hmyzu nebo stvořeních, plazících se po těle, zejména v oblasti genitálií, které někdy také kousají nebo bodají. Na toto téma nebylo provedeno moc výzkumů, podle dostupných informací se často jedná o mravence, šváby, slimáky a včely jako možné zdroje erotického potěšení.

Zaujalo vás téma? Podělte se o své poznatky s někým ze sex seznamky a proberte i své vlastní fantazie! Kdo ví, možná narazíte na svého nového sex partnera, se kterým můžete své fantazie realizovat.

[rox]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.