Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Zeptejte se partnera na tyto otázky a utužte svůj (sexuální) vztah

21.říjen 2021
Zeptejte se partnera na tyto otázky a utužte svůj (sexuální) vztah

Navázat s někým pouto může být obtížné. "Ať už ho znáte roky, nebo jen pár hodin, prolomit něčí skořápku není snadné. A to částečně i proto, že každý z nás má své vlastní jedinečné potřeby," říká Rachel Moheban Wachtel, která se specializuje na párové a manželské poradenství. Pokud jde o to, jak někoho přimět, aby se otevřel, je klíčové vystihnout jeho specifické zájmy a potřeby.

Lidi spojují různé věci - možná je spojuje podobný hudební vkus nebo zjevná podobnost, jako je společné pracoviště nebo rodné město. Dokonce i okamžik ponížení, jako je rozlití červeného vína na osobu vedle vás, může pomoci dvěma lidem navázat vztah. Pokud jde o navázání kontaktu, vyplatí se odklonit se od tradičních způsobů prolomení ledů a zeptat se na nečekané věci. Jinými slovy - pronikněte do hloubky, abyste se sblížili.

"Úkolem takové hluboké konverzace je dostat se za hranice povrchnosti," říká doktorka Megan Fleming, klinická psycholožka. Dodává, že sdílení zranitelnosti je způsob, jak někoho skutečně poznat. Proces navázání kontaktu je především o ochotě někoho skutečně vidět, která vychází ze sdílení našich nejtrapnějších, nejnáročnějších a často i nejtěžších okamžiků.

Dokonce i sblížení s někým, ke komu již cítíte blízkost, jako je váš nejlepší kamarád nebo dlouhodobý partner, může být složité. Jak popisuje Wachtel, lidé často mluví v kruhu a vedou stále stejné rozhovory. Chcete-li se z tohoto kruhu vymanit a dále se sbližovat, musíte klást jiné otázky.

Aby dva lidé opustili povrchní rovinu vztahu, musí si navzájem ukázat zranitelnost. "Zranitelnost vytváří větší empatii k partnerovi a ta pak vytváří intimitu a pocit spojení," říká Wachtel.

Pokud se tedy chcete dostat do hloubky, musíte změnit konverzaci a vytáhnout z ní upřímné a odhalující odpovědi, které vás (znovu) seznámí s osobou stojící před vámi. Vše začíná položením těchto 58 těžkých otázek, které rozhodně nejsou klišé.

Sbližte se s partnerem pomocí těchto 58 otázek

Netradiční způsob, jak prolomit ledy

Hlavním cílem je přimět druhou osobu, aby mluvila. Na základě toho můžete zjistit, zda se jedná o osobu, které se chcete dále svěřovat.

Fleming doporučuje, abyste mluvili o svých dřívějších vztazích a o své rodině a věnovali velkou pozornost své roli a odpovědnosti. Odpovídejte na otázky vždy oba, aby to bylo spravedlivé.

Jaký je nejlepší výlet, který jsi kdy podnikl/a?
Kdybys mohl/a žít kdekoli, kde bys žil/a?
Považuješ se za vtipného/vtipnou?
Co tě vždycky rozveselí?
Jaké filmové nebo televizní postavě se podle tebe nejvíc podobáš?
Do jaké slavné osobnosti ses v dětství zamiloval/a?
Čeho si na příteli nejvíce ceníš?
Kolik ti bylo let, když ses poprvé zamiloval/a a někoho jsi políbil/a?
Jste si se svou rodinou blízcí?
Zajímají mě tvé předchozí vztahy...

Nebojte se a položte partnerovi či svým přátelům trochu netradiční otázky, abyste upevnili svůj vztah

Dostaňte se pod povrch

Abyste svého partnera nebo přítele pochopili jako osobnost, je nutné si uvědomit potenciální rozdíly mezi vámi dvěma. Nepředpokládejte, že ten druhý prožívá svět stejným způsobem jako vy. Poznání toho, jak je každý z vás jedinečný, vás nakonec sjednotí. "Právě tyto otázky vám pomohou sblížit se a cítit se více propojeni s tím, co náš partner potřebuje," vysvětluje Wachtel.

Jaký jsi ve skutečnosti?
Jaká je tvoje role ve skupině přátel?
Jací jsou tvoji sourozenci/Jaké to je být jedináčkem?
Jak dáváš najevo lásku
Jaké jsou tvoje názory na manželství?
Dokážeš si představit, že bys měl/a děti?
Co tě motivuje ve tvojí kariéře?
Jak důležité jsou pro tebe peníze?
Jaký jsem na tebe udělal/a první dojem?
Na co se mě chceš zeptat, ale bojíš se?

Když jste do sebe zamilovaní

Sentimentální rozhovory umožňují lidem rozebrat, co je na druhém člověku to, co mu přináší do života radost. Tyto rozhovory jsou dobrou připomínkou lásky mezi přáteli nebo partnery navzdory chaosu každodenního života. Fleming říká: "Díky nim se soustředíme na vděčnost a cvičíme se v oceňování."

Promluvit si o těchto podnětech, bez ohledu na to, jak moc si myslíte, že to ten druhý ví, posiluje sílu vztahu.

Přitahovalo mě to k tobě, protože...
Vybral jsem si tě, protože...
Jsi můj nejlepší přítel, protože...
Jedna věc, které si na nás cením, je...
Co je pro tebe romantické?
Co je podle tebe nejlepší na tom, že se mnou chodíš/přátelíš?
Co bys řekl, že je na chození/kamarádění s tebou nejlepší?
Jaká z mých vlastností je tvoje nejoblíbenější?
Kdy jsi poznal, že mě miluješ?

Zahájení rozhovoru o sexu

Fyzická intimita se neobejde bez pocitu citové intimity.

Zahajte konverzaci s partnerem s některou z otázek v tomto článku

Podle poradkyně Wachtel se někteří lidé cítí poutáni a spojeni prostřednictvím tělesnosti, zatímco jiní dávají přednost konverzaci. Jednoduše řečeno, konverzace může působit jako předehra. Pokud tedy jde o posílení sexuální stránky vašeho vztahu, můžete začít upřímnou konverzací.

Jaká je tvoje sexuální orientace?
Co hledáš u sexuálního partnera?
Jaký je tvůj názor na monogamii?
Jak důležitý je pro tebe sex a jaký je tvůj vztah k sexu?
Co tě nejvíc vzrušuje?
Chceš si zahrát nějakou žhavou hru?
Máš nějaké sexuální fantazie?
Je něco, co bys chtěl v sexu zkusit?
Je něco, co bys nikdy v sexu nechtěl dělat?

Kdy jsi byl/a naposledy testovaný/á na pohlavně přenosné nemoci a infekce?

Zeptat se partnera na něco ohledně sexuálního zdraví může být velmi nepříjemné - zejména u nového partnera. Mluvit o sexuálním zdraví je stále spojeno se stigmatem a studem, takže pokud se vám zdá, že máte problém ta slova vyslovit - nejste sami.

Pokud se odvážíte položit otázku: "Tak co, byl jsi nedávno na testech?", možná budete plni obav, jak to váš partner přijme... Nedávný průzkum zjistil, že 52 procent seznamujících se osob na online seznamce považuje rozhovor o sexuálním zdraví s novými partnery za "trapný". Znepokojující je, že každý pátý se dopustil nebezpečného sexu, protože se bál toto téma nadhodit. A to jen proto, že se obával zkažení atmosféry.

Tyto statistiky ukazují, že trapnost při rozhovorech o sexuálním zdraví je až příliš častá. Téměř polovina dotázaných se obává, že budou za zmínku o něm odsuzováni, takže z emocionálního hlediska jim vyhýbání přijde "nejbezpečnější". Mnozí účastníci studie uvedli, že předpokládají, že partner je testovaný a bezpečný, aniž by se na to zeptali. S ohledem na tuto skutečnost vyzýváme nezadané a sexuálně aktivní, aby se objednali na testy na pohlavně přenosné choroby. Světový den sexuálního zdraví připadá na 4. září.

Udělat se to vyplatí ze zřejmých důvodů fyzického zdraví, ale navíc otevřenost v tomto tématu je dokonce atraktivní pro 63 procent lidí. Kvůli pandemii jeden ze tří zájemců o seznámení říká, že se v dnešní době mluví o zdraví mnohem otevřeněji než dříve a čtvrtina se nyní vyhýbá situacím, které představují zdravotní riziko. Dva z pěti respondentů nyní tvrdí, že jsou na samém začátku vztahu k sexuálnímu zdraví upřímnější, ačkoli třetina stále čeká, než dojde na vážnou známost.

Kdyby toto téma nebylo tak tabuizované, 39 procent respondentů by se mu tolik nevyhýbalo, a třetina se domnívá, že je třeba se v těchto rozhovorech vyhnout slovu "pohlavně přenosná choroba".

Jak se ptát na sexuální zdraví svého partnera?

Sexuální pedagožka Almaz Ohene říká, že při této diskusi je třeba mít na paměti pouze tři jednoduché věci.

Konverzace by samozřejmě neměla být jednostranná, proto odpovídejte na otázky taktéž a dovolte tomu druhému dozvědět se něco nového o vás

  • Dejte mu najevo, že vaše otázky nevycházejí z obviňování, ale že je pokládáte proto, že vidíte, jak váš vztah postupuje směrem k fyzické intimitě.
  • Ujistěte ho, že vše, co vám řekne, je důvěrné a že se ptáte, protože se chcete bavit a zůstat v co největším bezpečí.
  • Buďte připraveni být svým nejoriginálnějším já a být vstřícný, pokud jde o druh informací, které sdílíte.

"Je opravdu důležité, abychom se v těchto rozhovorech zlepšili. Kdyby každý mohl začít přemýšlet o svém sexuálním zdraví jako o něčem stejně každodenním jako o svém celkovém fyzickém a duševním zdraví, pak by mluvit o svém sexuálním zdraví se svými partnery začalo být méně trapné," dodává Ohene.

Pokud procházíte těžkým obdobím

Vést s někým upřímný rozhovor, když je rozzlobený, je opravdu těžké. Ale může to být pro váš vztah záchrana.

Tyto podněty mohou být právě tím, co potřebujete, abyste se dostali k jádru problému: "Čím více se odštěpujeme a rozbalujeme, tím více chápeme obranné mechanismy páru a dynamiku a to, co za tím ve skutečnosti je," říká Wachtel. Čím dříve proniknete do základních emocí, tím dříve můžete začít napravovat váš vztah.

Proč se vlastně hádáme?
O co v této hádce skutečně jde?
Podnítilo ji něco dříve?
Čemu se nejvíce bráníš?
Jak můžeme být zranitelnější, empatičtější a chápavější, abychom se vymanili z tohoto kruhu?
Jsem zmatený ohledně...
Jedna věc, na které můžeme společně pracovat, je...
Přál/a bych si mít někoho, s kým bych se mohl/a podělit o...
Jak se cítíš?
Chceš najít řešení?

Pokud chcete zajít extra, extra hluboko

Fleming říká, že někdy nepotřebujete k hlubokému rozhovoru jiný důvod, než že chcete posílit svůj vztah. Když pátráte v něčí minulosti, ujistěte se, že prostředí a načasování je vhodné. Ideálně se druhého člověka předem zeptejte, zda je na to vhodný čas a místo. Tímto způsobem se druhá osoba bude cítit respektována a v bezpečí.

Jaký společenský problém tě nejvíc zajímá?
Kdo jsou nejdůležitější lidé ve tvém životě?
Jaký byl tvůj nejtrapnější okamžik?
Co nejtěžšího jsi prožil/a v dětství?
Kdo ti nejvíc zlomil srdce?
Jaký byl prozatím tvůj největší přínos světu a v co doufáš, že to jednou bude?
Za co se stále cítíš provinile?
Co by sis měl/a odpustit?
Proč? - Navažte touto otázkou na jeho/její odpovědi. "Proč se tak cítíš?" Tím, že projevíte zájem o jejich příběhy, ukážete, jak jsou pro vás důležití.

Mluvit ve vztahu je vždy důležité, ať už o běžných věcech, nebo o intimnostech. Vyzkoušejte si některé z těchto otázek třeba s někým z naší online sex seznamky.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.