Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Využijte Vánoce ke smyslnému sebeuspokojení

2.prosinec 2021
Využijte Vánoce ke smyslnému sebeuspokojení

Masturbace je normální a zdravá sexuální aktivita s malými vedlejšími účinky. Provází ji mnoho bizarních tvrzení, například že oslepnete, a většina z nich je samozřejmě nepravdivá. Podívejte se, jaký má sebeuspokojování vliv na váš život a jak si díky němu můžete zpříjemnit vánoční období.

Masturbace znamená, že jedinec stimuluje své genitálie pro sexuální potěšení, což může, ale nemusí vést k orgasmu. Je běžná u mužů i žen všech věkových kategorií a hraje roli ve zdravém sexuálním vývoji. Výzkum zjistil, že mezi dospívajícími ve věku 14-17 let ve Spojených státech masturbuje přibližně 74 procent mužů a 48 procent žen. Mezi staršími dospělými masturbuje zhruba 63 procent mužů a 32 procent žen ve věku 57 až 64 let.

Lidé masturbují z mnoha důvodů. Patří mezi ně potěšení, požitek, zábava a uvolnění napětí. Někteří jedinci masturbují sami, zatímco jiní masturbují s partnerem.

Mýty o masturbaci

O rizicích masturbace existuje mnoho mýtů, žádný z nich však nebyl prokázán. Mnohé z nich byly dokonce již několikrát vyvráceny, zdá se ale, že se znovu a znovu vynořují. A jaké to jsou mýty a nepravdy? Nemusíte se například bát, že by vám masturbace způsobila následující problémy:

 • slepotu
 • chlupaté dlaně
 • impotenci v pozdějším věku
 • erektilní dysfunkci
 • zmenšení penisu
 • zkřivení penisu
 • nízký počet spermií
 • neplodnost
 • duševní onemocnění
 • fyzickou slabost

Některé páry se obávají, že jejich vztah je neuspokojivý, pokud jeden z nich masturbuje; i to je ale mýtus. Většina mužů a žen pokračuje v masturbaci buď o samotě, nebo společně, i když jsou ve vztahu nebo v manželství, a mnozí ji považují za příjemnou součást svého vztahu. Jedna studie zjistila, že ženy, které masturbují, mají šťastnější manželství ve srovnání s těmi, které nemasturbují.

Vedlejší účinky masturbace

Masturbace je neškodná. Někteří lidé mohou při příliš hrubé masturbaci pociťovat bolest kvůli oděrkám nebo mohou mít citlivou kůži, ale to se obvykle do několika dnů zahojí. Pokud muži často masturbují v krátkém časovém rozmezí, může se u nich objevit mírný otok penisu zvaný edém. Tento otok obvykle také během několika dní zmizí.

Mezi další možné nežádoucí účinky patří například:

Pocit viny

Někteří lidé, kteří se obávají, že masturbace je v rozporu s jejich náboženským, duchovním nebo kulturním přesvědčením, mohou zažívat pocity viny. Sebeuspokojování však není nemorální ani špatné nebo ostudné. Diskuse o pocitech viny s přítelem, zdravotníkem nebo terapeutem, který se specializuje na sexuální zdraví, může člověku pomoci překonat pocity viny nebo studu, které si s masturbací spojuje.

Snížená sexuální citlivost

Agresivní nebo nadměrné masturbační techniky mohou vést ke snížení sexuální citlivosti. Pokud muži používají agresivní masturbační metodu, která zahrnuje příliš pevné sevření penisu, mohou pociťovat sníženou citlivost. Muž to může časem vyřešit změnou techniky.

Nenechte se odradit mýty o masturbaci

Naopak zvýšená stimulace, například pomocí vibrátoru, může u žen zvýšit vzrušení a celkovou sexuální funkci. Ženy, které používají vibrátor, uvádějí zlepšení sexuální funkce a lubrikace, zatímco u mužů došlo ke zlepšení erektilní funkce.

Rakovina prostaty - nejisté!

O tom, zda masturbace zvyšuje nebo snižuje riziko vzniku rakoviny prostaty, zatím není rozhodnuto. Vědci potřebují provést další studie, aby mohli dospět k závěru. Studie z roku 2003 prokázala, že u mužů, kteří během 20 let ejakulovali více než pětkrát týdně, byla pravděpodobnost vzniku agresivní rakoviny prostaty o třetinu nižší než u těch, kteří ejakulovali méně často. Vědci spekulují, že snížené riziko bylo způsobeno tím, že častá ejakulace může zabránit hromadění rakovinotvorných látek v prostatě. Podobnou souvislost mezi častou ejakulací a nižším rizikem rakoviny prostaty objevila studie z roku 2016. Vědci zjistili, že muži, kteří ejakulovali 21krát za měsíc nebo častěji, měli nižší riziko vzniku rakoviny prostaty.

Naproti tomu studie z roku 2008 zjistila, že častá sexuální aktivita během 20. a 30. roku života muže zvyšuje riziko vzniku rakoviny prostaty, zejména pokud pravidelně masturbuje. Takže tady člověk opravdu neví, čemu věřit...

Narušení každodenního života při závislosti na sebeuspokojování

Ve vzácných případech mohou někteří jedinci masturbovat více, než je zdrávo, což může:

 • způsobit, že zmeškají práci, školu nebo důležité společenské události
 • narušit jejich každodenní fungování
 • ovlivnit jejich povinnosti a vztahy
 • sloužit jako únik od problémů ve vztazích nebo jako náhrada za zážitky z reálného života

Osoba, která se domnívá, že by na ni její masturbační praktiky mohly mít nepříznivý vliv, by se měla poradit s odborníkem. Lékař nebo terapeut může navrhnout terapii, aby závislá osoba zjistila, jak zvládat své sexuální chování. Konzultace se sexuálním terapeutem může také pomoci se strategiemi zvládání nadměrné masturbace.

Zdravotní přínosy masturbace

Masturbace může snižovat stres a uvolňovat napětí, ale to není vše, má mnoho výhod pro fyzické i duševní zdraví. Jen málo studií se zaměřuje konkrétně na přínosy masturbace, ale výzkumy naznačují, že sexuální stimulace, včetně stimulace prostřednictvím masturbace, může:

 • snižovat stres
 • uvolnit napětí
 • zlepšit kvalitu spánku
 • zvýšit koncentraci
 • zlepšit náladu
 • zmírnit menstruační křeče
 • zmírnit bolest
 • zlepšit sex

Masturbace byla také označena za strategii pro zlepšení sexuálního zdraví, protože podporuje intimitu, zkoumá vlastní potěšení, touhy a potřeby, snižuje počet nechtěných těhotenství a zabraňuje přenosu pohlavně přenosných infekcí a HIV. Jedinci, kteří se rozhodli zdržet se sexu nebo kteří v současné době nemají sexuálního partnera, mohou často masturbovat pro sexuální potěšení.

Masturbace má také výhody pro sexuální zdraví specificky starších žen, například menší suchost pochvy a menší bolest při sexu.

Sebeuspokojování má své výhody i nevýhody

Pamatujte

Někteří lidé se mohou cítit trapně, provinile nebo zahanbeně, když mluví o sebeuspokojování. Masturbace je však normální, zdravá a není třeba se kvůli ní cítit provinile. Nevede k oslepnutí ani nezpůsobuje fyzické a duševní zdravotní problémy. V mnoha případech má masturbace více zdravotních výhod než nežádoucích účinků.

Masturbace je obvykle problémem pouze tehdy, pokud začne narušovat každodenní život a vztahy s přáteli, rodinou, spolupracovníky a milostnými partnery. Za těchto okolností může být užitečné poradit se s odborníkem na zdravotní péči, zejména se sexuálním terapeutem.

Užijte si krásné sólo vánoční chvilky

Vánoce mohou být velmi stresujícím obdobím a možná budete potřebovat trochu pauzu, abyste načerpali síly a trochu se uvolnili. Připravili jsme pro vás 4 originální nápady na smyslné vánoční chvilky bez shonu.

Nalaďte se na párty

Zazařte díky orgasmu! Než se vypravíte na vánoční večírek nebo jinou párty, udělejte si trochu času na své potěšení. Když dosahujete orgasmu, vaše tělo uvolní endorfiny, což je skupina hormonů, které pozitivně ovlivňují náladu a snižují bolest. 

Oddychněte si po náročné cestě

Mnoho lidí o Vánocích podniká dlouhé cesty za rodinou, které jsou samy o sobě vyčerpávající, nehledě na to, že je tam čeká návštěva za návštěvou a člověk pak touží upustit páru. Říkáte si, že by cvičení mohlo být dobrým způsobem? V tomto případě ani ne. Když jste totiž unavení a ve stresu, intenzivní cvičení zvýší hladinu kortizolu - stresového hormonu. To může zapříčinit neklidný spánek a vy si ani pořádně neodpočinete. Naopak když upustíte páru raději smyslnějším způsobem, bude to ta správná cesta.

Uklidněte se po rodinném dramatu

Ačkoliv jsou Vánoce krásným obdobím plným smíchu, radostí a dobrého jídla, jsou také velmi stresující a vůbec tomu nepřidá, když rodina začne rýpat do vašeho milostného života nebo si začne utahovat z vašich biologických hodin. To na člověka padne hned špatná nálada. Je to ten pravý čas, kdy byste měli rychle myslet na relax a zlepšení nálady. Věděli jste, že lidé, kteří masturbují, mají lepší sebevědomí, takže je to vlastně nástroj k sebelásce? Nechte všechny hloupé řeči plavat a užívejte si sami se sebou.

Vyplňte prázdnotu mezi Štědrým dnem a Novým rokem

Během pár dní sníte všechny zbytky jídel z Vánoc, navštívíte všechny příbuzné, shlédnete všechny oblíbené vánoční filmy... A pak to přijde. Prázdno. A to minimálně do Silvestra. Tento volný, jinak nevyužitý čas můžete proměnit v možnost naučit se víc o svých sexuálních touhách. Vyzkoušejte erotické hračky, jejich různá nastavení, zapojte fantazii, zkuste se uspokojovat v různých polohách, využijte k tomu nábytek, pomůcky nebo porno... 

Vánoce se blíží, a tak je načase si v hlavě vytvořit nějaký plán. Pokud chcete zkoušet nové erotické pomůcky, měli byste začít nakupovat už teď!

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.