Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Víte, jak správně používat lubrikační gel?

28.březen 2019
Víte, jak správně používat lubrikační gel?

Když se řekne lubrikační gel, mnoho lidí se stále mylně domnívá, že je to něco, co používají (nejen) mladí puberťáci při masturbaci nebo starší ženy, které vzhledem ke stárnutí ztratily schopnost přirozené lubrikace. Pravdou však je, že výhod používání lubrikačního gelu, z nichž může těžit opravdu každý, existuje mnoho.

Nemáte-li žádné zkušenosti s používáním lubrikačního gelu a jste tedy úplnými začátečníky, měli byste vědět hned několik věcí. V první řadě zmíníme materiály, z nichž se lubrikační gely vyrábí. Celkem existují 4 druhy - na vodní bázi, olejové, silikonové a na bázi petrolejového želé. Výběr toho správného lubrikantu závisí na jeho použití. Lubrikační gel na vodní bázi je například nejbezpečnější volbou, pokud při sexu používáte kondomy (neporušuje materiál) a navíc jej lze po sexu snadno smýt z těla, povlečení a erotických pomůcek.

Silikonový lubrikační gel je ideální pro sex ve sprše nebo třeba u bazénu, je však vhodný i pro anální sex, protože zůstane déle kluzký a ve vodě se nesmyje. Tento druh lubrikantu má však i nevýhodu a to v tom, že jej nelze použít v kombinaci s kondomy a erotickými pomůckami ze silikonu (poruší materiál). Místo kondomů lze samozřejmě použít ochranu proti početí (antikoncepci), ta vás však neochrání před pohlavně přenosnými chorobami, proto komunikujte se svým partnerem. Pamatujte ale, že pokud nebudete moci použít tento druh lubrikantu, máte vždy na výběr další možnosti.

Obecně patří lubrikační gely mezi nejlepší sexuální doplňky. Díky stigmatu je však bohužel málo používaný. Lidé si totiž často ani neuvědomují, že se správnou lubrikací se jejich sexuální život může zcela změnit a to k lepšímu. Snižuje tření, ulehčuje penetraci a někdy i zvyšuje citlivost. Jakmile při sexu začnete používat vhodný lubrikační gel, bude váš sexuální zážitek mnohem příjemnější než bez něj.

Užívání lubrikačního gelu není vůbec obtížné, měli byste však znát několik důležitých informací, abyste měli co nejvíce vzrušující erotické hrátky.

Vyberte si správný lubrikační gel

Při výběru toho správného lubrikačního nestačí brát v úvahu pouze způsob jeho použití, ale také jeho celkové složení. Jste-li náchylní na kvasinkovou infekci, měli byste se vyhnout lubrikačním gelům ze silikonového materiálu nebo takovým, které obsahují glycerin. V případě, že máte citlivou pokožku, jste alergičtí nebo citliví na chemické látky, měli byste se vyvarovat výrobkům obsahující parabeny. Nejste si jistí, jaký lubrikační gel byste měli vybrat? V obchodech se vždy můžete kdykoliv obrátit na prodejce, kteří vám rádi pomohou a poradí. Při výběru můžete jednotlivé gely vyzkoušet, zda nedráždí vaši pokožku a to tak, že si malé množství namažete na zápěstí.

Máte lubrikační gel, co teď? Jak byste ho měli používat?

Zpočátku byste na to měli jít zlehka. Naneste malé množství gelu na prsty nebo dlaň a promněte si ruce tak, aby se přípravek zahřál. Poté se dotkněte oblasti, na kterou chcete lubrikant použít. Věnujte pozornost tomu, jaké to je na dotek v porovnání s vašimi zkušenostmi bez gelu. Pokud jste si koupili lubrikační gel na vodní bázi, zjistěte nejprve, jak dlouho vydrží, než vyschne. S tímto poznatkem budete vědět, kdy bude potřeba lubrikační gel opět aplikovat.

Kde všude jej můžete použít?

Lubrikační gel byste kromě svého vlastního těla měli aplikovat na vše, co při svých hrátkách budete používat. Jedná se především o prsty, erotické pomůcky, ale také intimní partie vašeho partnera. Když lubrikant použijete buď na své nebo partnerovy genitálie, bude to stačit, vždy je však lepší jej aplikovat na obojí a vše, co při sexu používáte (kondom, erotické hračky). Přípravek můžete užívat na vnější část těla, ale i vnitřně. To je nezbytné především pro anální sex, když jej použijete i při vaginálním styku, nic tím nezkazíte.

Lubrikační gel můžete použít v kombinaci s kondomy

Jak je to s kondomy? Můžete na ně použít lubrikační gel?

Kondomy bývají většinou lubrikované, nicméně při dlouhém a náročném sexu se vysuší, což posléze vede k prasknutí. Sami jistě uznáte, že to není dobré. Muži si také často stěžují, že nic necítí, když na sobě mají kondom a většinou jej odmítají, což opět z hlediska bezpečnosti není nejlepší rozhodnutí. Než tedy kondom navléknete, přidejte do něj kapku lubrikantu, zlepší se tak citlivost. Buďte však opatrní, abyste to nepřehnali, mohlo by se totiž stát, že by vám kondom sklouznul.

Před použitím zkontrolujte spotřební dobu

Nic nevydrží věčně a jako většina výrobků má i lubrikační gel určitou spotřební dobu, na kterou je třeba si dát pozor. Datum uvedené na balení uvádí trvanlivost neotevřeného lubrikantu. Většina těchto výrobků po chvíli ztrácí svoji účinnost, včetně těch, které obsahují antibakteriální složky. Použití starého lubrikačního gelu může vést k infekci, proto pokud se vám doma nějakou dobu na lahvičku jen prášilo a nepoužívali jste jej, raději to neriskujte a kupte si nový.

Při jakých hrátkách byste měli použít lubrikační gel?

Způsobů využití lubrikačního gelu existuje hned několik. Samozřejmě jej použijete při penetračním sexu, hlavně tedy u análního sexu, u kterého je lubrikační gel velmi důležitý, neboť v konečníku nedochází k přirozené lubrikaci jako ve vagíně. Promazáním konečníku snížíte riziko jeho poranění. Jak jsme již zmínili, použitím lubrikačního gelu při vaginálním sexu nic nezkazíte. Přirozená lubrikace vagíny hodně závisí na hormonální hladině, která se liší v závislosti na ženském cyklu, nebo zda žena prochází menopauzou, je těhotná, potýká se stresem, kojí nebo užívá některé léky (například antikoncepci). Kromě toho více než 30 % žen v každém věku trpí vaginální suchostí.

Lubrikant však můžete aplikovat i předtím, než dojde k samotnému sexuálnímu aktu. Hodí se k masturbaci, předehře, která může zahrnovat i sexy masáž, orální sex (pro zpestření můžete vyzkoušet ochucené lubrikační gely). Když do svých hrátek zahrnete i erotické hračky, měli byste také sáhnout po vhodném lubrikantu.

Může lubrikant zašpinit postel?

Většina lubrikačních gelů na vodní bázi nezanechává skvrny, není to však zaručené. Pro opatrnost pod sebe můžete položit ručník. Naopak u silikonových a olejových lubrikačních gelů hrozí, že zanechají skvrny na vašem povlečení. Když si náhodou po sexu všimnete skvrny na vašem povlečení (popřípadě na oblečení), bude třeba látku okamžitě vyčistit a vyprat. Kdybyste skvrnu nechali zaschnout, je možné, že byste ji z toho už nedostali. Nyní vás jistě zajímá, jak se jednotlivé skvrny dají odstranit?

Nejsnadněji odstraníte skvrny lubrikačního gelu na vodní bázi (pokud se nějaké objeví). Těch se zbavíte pomocí horké vody a čistícího prostředku (prášek na praní nebo saponát), případně můžete použít horkou vodu v kombinaci s octem a solí či peroxidem vodíku, který látku zároveň vydezinfikuje od bakterií a tělesných tekutin. Používáte-li silikonový lubrikant, použijte čistící přípravek pro erotické pomůcky, odmašťovadlo nebo mycí prostředek na nádobí, než prádlo vyperete.

Máte nudný sexuální život bez partnera? Stejně jako tkaniny potřísněné lubrikačním gelem byste jej neměli zanedbávat. Zaregistrujte se na naší sex seznamce a seznamte se s ostaními uživateli, kteří touží zažít trochu vzrušení ve svém životě.

[rox]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.