Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Tipy pro líbání

20.listopad 2018
Tipy pro líbání

Rádi byste zlepšili své líbací techniky? Pak neváhejte a přečtěte si dnešní článek, ve kterém vám poradí ženy, jak na to.

Dobré líbací schopnosti nejsou pouze jedním ze způsobů, jak si zajistit další rande, ale také nádherně zpestřují sex. Pokud líbání není vaše parketa, je možné, že se vám váš protějšek už neozve. Existují však způsoby, jak se zlepšit v líbání a my víme jak. Navíc vaše líbací dovednosti hrají roli ve zdraví vašeho celkového vztahu. Možná si to nemyslíte, protože vám nepřiadá moc důležité, ale opak je pravdou, jedná se o základ šťastných intimních vztahů.

"Líbání hraje určitou roli při odhadování, jak se bude vztah vyvíjet. Ženy se domnívají, že dobrý polibek dokáže předpovědět, jakým milencem bude jejich protějšek. Špatný polibek je odradí od toho, aby se se svým protějškem zaplétaly do vztahu," říká doktorka Susan M. Hughes, autorka plodné studie o líbání z roku 2013. Pokud se umíte dobře líbat, pak vám to zvyšuje šance na skvělý intimní vztah s vaším protějškem.

Jennifer (27 let) z New Yorku říká, že navazuje vztah s muži, který je založený na tom, jak dokáže její protějšek líbat ženu: "Je-li člověk dostatečně svědomitý a intuitivní, aby mě políbil tak, že budu mít pocit, že jsem výjimečná, pak mi to říká, že to je člověk, se kterým bych chtěla navázat vztah."

Postarejte se o svůj dech

Vezměte v úvahu svůj dech, ten při líbání hraje velmi důležitou roli. Špatný dech neboli zápach z úst a špinavé zuby budou vždy velmi odpuzujícím faktorem pro potenciálního partnera. Může vám to připadat nedůležité, opak je však pravdou i věda potvrzuje, že existují oprávněné důvody, proč se vyhýbáme něčímu špatnému dechu.

Váš partner podvědomě vyhodnocuje způsob, jak vaše ústa chutnají a zda vám z nich zapáchá nebo ne. Studie ukázaly, že líbání je takové "výběrové řízení", při kterém se po mikrobiální stránce zjistí, zda vaše imunitní systémy spolu harmonizují. To lze zjistit výměnou slin při líbání. Pokud si vyberete partnera, jehož imunitní systém si bude rozumět s vaším a doplňovat jej, vaši potenciální potomci budou silnější. Zatímco tedy váš partner nemusí vědět, proč mu připadá vaše vůně nebo dech tak přitažlivý (nebo ne), věda všechny důvody zná. Předtím, než se budete s partnerem líbat, se ujistěte, že vám nezapáchá z úst a případně si pro jistotu vezměte mentolový bonbón či žvýkačku pro svěží dech.

Vaše rty jsou také důležité. "Líbání vyžaduje dobrý dech a vlhké, nepopraskané rty," říká Whitney (27 let) z Philadelphie. "Toto dokazuje, že se člověk o sebe a své tělo stará. Dobrý dech a navlhčené rty mohou také naznačovat, že byl dostatečně ohleduplný, aby se kvůli vám osvěžil." Tím, že se osvěžíte, dokážete někomu, kdo se vám líbí, že vám záleží na jeho pohodlí a to znamená hodně. A pokud vás nebo vašeho potenciálního partnera odpuzuje dech toho druhého, navzdory veškeré péče, kterou jste do toho vložili, není to ideální. Chemie se předstírat nedá, proto se tím netrapte.

Buďte něžní

Kristina říká, že polibky s nadměrným nadšením jsou vždy špatné. "Někdy to vypadá, jako by vám chtěl sníst obličej. Dobrý polibek by měl být uvolněný a přirozený," dodává. Znamená to, že byste neměli zapojovat jazyk? Ne nutně. Začněte s pomalými polibky, poté se přesuňte k pootevírání úst a pokud vám to připadá správné, zkuste přidat jazyk.

"Ochota zkoumat s tlakem, jazykem a polohou těla je dobrá," říká Whitney. "Jemný, ale pevný a kontrolovaný dotek na obličeji nebo na zádech je skvělý, když ale pokryje mé rty a bradu svými ústy, už to tak skvělé není."

"Dobrý polibek spojuje spontánnost, jazyk, ale ne moc síly, jemné kousání dolního rtu a dotyk rukou jiných částí těla," říká Kristy (24 let) z New Yorku. "Tato kombinace se pro mě rovná euforii."

Během líbání zapojte do akce i ruce a věnujte se partnerovu tělu

"Buďte přítomni v polibku - dotkněte se partnerových vlasů, obličeje, korigujte své tempo, abyste se mohli spojit. Největším odpuzujícím faktorem je, když někdo nedokáže rozpoznat, že je příliš rychlý, příliš drsný nebo až moc používá svůj jazyk," říká Liz (28 let).

Pokud je polibek vášnivý, váš partner je připravený si hrát. Přizpůsobte se agresivnímu stylu tak, že budete trochu víc sát jeho rty. Můžete také použít špičku jazyka a něžné kousání k hrátkám.

"Žádné nedbalé, mokré polibky s našpulenými rty. Ty si nechte pro psy," dodává Louise (56 let).

Líbání nevede vždy k sexu

Nemyslete si, že líbání zaručuje sex. To, že se s vámi někdo líbá, ještě nutně neznamená, že s vámi chce mít sex. Hodně v tom případě záleží na situaci a zda mezi vám dochází k sexuálnímu napětí a vy cítíte, jak oba prahnete touhou po tom druhém. Vždy se tedy ujistěte, že jste na stejné vlně a oba chcete zajít dál. "V první řadě se musíte ujistit, že mezi vámi došlo k porozumění a souhlasu," říká Anne (28 let). Běžně se nestává, že by lidé jen tak předpokládali, že to ten druhý chce také. Nicméné k tomu ale často dochází na večírcích. "Líbání je základ předehry. Jak byste se chtěli naladit, aniž byste se nejprve vzájemně trochu seznámili a otestovali pomocí polibků?" říká Jennifer.

"Líbání je výchozím bodem pro sex," říká Whitney. "Zvyšuje smysly a přivádí do extáze. Pří líbání jste navíc tváří v tvář a nutí vás to dívat se tomu druhému do očí."

Ženy ve studii se shodly na tom, že líbání je důležité před, během a po sexu. "Líbání pomáhá při vzrušení vás i vašeho partnera," říká doktorka Hughes. "A ženy se poté chtějí více líbat, protože se tak zpevňují jejich vazby s partnerem."

Líbání a mazlení je vždy důležité

První polibek vám může zvýšit šance na další rande, ale polibky jsou důležité během celého vztahu, ať už romantického nebo sexuálního. Když budete partnerovi vyjadřovat náklonnost, bude se cítit v pohodě. Mnoho lidí potřebuje intimitu ve vztahu, aby si připomněli vzájemný respekt a ocenění. Nezáleží na tom, jak dlouho takový vztah trvá, líbání je vždy zapotřebí.

Charyn (45 let) ze Seattlu říká, že líbání je v podstatě předehra. Vyjadřuje váš zájem a potřebu o partnera. Je velmi důležité, aby se váš partner cítil chtěný: "Miluju líbání, je to jedna z mých oblíbených forem předehry. Vždy na to zpočátku jdu pomalu a nechám své rty, jazyk a ruce putovat, dokud se s partnerem nedostaneme na stejnou vlnu. Existuje tenká hranice mezi agresivním líbáním a nenasytností, protože nemáte dost. Ta druhá varianta je opravdu vzrušující."

"Jakmile se počáteční vzrušení nového vztahu usadí, líbání je někdy první věc, která se stává rutinou, pokud to dovolíte," říká Kristy. "Když to neuděláte, pak může skvělý polibek vyjádřit, jak moc svého partnera milujete, i když zrovna nevypadá jako někdo z časopisu."

"Dlouhodobé vztahy potřebují pravidelné zažehnutí vášně a jednoduchý polibek je skvělý způsob, jak to udělat," vysvětluje Jennifer. "Polibek může znamenat cokoliv - vyjádření lásky, náklonnosti a podpory."

Schází vám partner, se kterým byste mohli prožívat krásné intimní chvilky? Pak neváhejte, zaregistrujte se na naší sex seznamce, vytvořte si profil a začněte se seznamovat!

[rox]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.