Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Tipy na prstění: Užijte si ho na maximum

10.srpen 2021
Tipy na prstění: Užijte si ho na maximum

Mnozí z nás považovali prstění za "to", co jsme dělali, když jsme byli mladí a nadržení. S přibývajícím věkem jsme pak tyto klasické sexuální pohyby vyměnili za úkony jako orál, anál a usínání o samotě s Netflixem puštěným v pozadí. Bez ohledu na to je na čase, abychom z prstění opět udělali důležitou součást našeho sexuálního života, protože je to vlastně úžasné!

"Prstění je používání jednoho nebo několika prstů ke stimulaci vagíny nebo análního otvoru," vysvětluje Michelle Murray, profesionální poradkyně ze společnosti Calmerry. Takže i když jste si možná mysleli, že prstění znamená jen vaginální hrátky, existuje více než jeden způsob, jak si tuto praktiku užít.

Zoë Ligon, sexuální pedagožka a zakladatelka obchodu s exkluzivními sexuálními hračkami Spectrum Boutique, s tím souhlasí: "Ruce jsou tou nejuniverzálnější sexuální hračkou. Často jsou přehlíženy a vnímány jen jako nástroje pro předehru, ale i ruční sex je sex."

Možná už je to nějaký čas, co jste naposledy použili prsty k něčemu jinému než k psaní SMS zpráv - nebo je pro vás myšlenka používání rukou k rozkoši úplně nová. Pokud se jedná o vaše první prstění (nebo první prstění po delší době), máme pro vás spoustu tipů, jak začít a jak vás nebo vašeho partnera vzrušit.

Udělejte si manikúru

To neznamená, že pokaždé, když se budete chtít věnovat prstění, musíte zamířit do místního salonu. Znamená to jen, že hygiena rukou je pro příjemné - a bezpečné - prstění zásadní. Vagína je citlivý ekosystém. Dávejte si pozor na to, co do ní a kolem ní strkáte, a to by mělo zahrnovat i ruce - ať už vaše vlastní, nebo partnerovy.

Ligon doporučuje pravidelně si ruce hydratovat, pilovat si nehty (nejlepší jsou krátké a tupé) a udržovat ruce v čistotě - a navíc si je umýt před a po jakékoli sexuální aktivitě.

"Pokud si nejste jisti, že jste okraje nehtů dostatečně vyhladili, přejeďte jimi po rtech a zjistěte, zda jste neobjevili nějaká drsná místa, která jste přehlédli," navrhuje. Nic nedokáže zastavit jinak příjemné prstění tak, jako nehet, který vám škrábe poševní stěnu.

Zvažte nošení rukavic

Co dělat, když si chcete udržet dlouhé nehty? Máte několik možností. Některé ženy mají jeden nebo dva nehty kratší než zbytek - právě pro sexy situace. Pokud to nezapadá do vaší estetiky, erotická pedagožka a zakladatelka Organic Loven, Taylor Sparks, navrhuje dát si pod nehty vatové kuličky a navléct si rukavice, abyste se vyhnuly bolesti.

Sexuální pedagožka Sarah Sloane radí nosit rukavice, pokud používáte lak na nehty nebo máte drsné ruce. "I když to nezní moc sexy, rukavice vyrovnávají povrch prstů vašeho partnera, díky čemuž nehty a mozoly neodírají vaše choulostivá místa." Navíc je to ideální příležitost vyzkoušet si roli lékaře na pohotovosti, o které jste možná fantazírovali.

Pro uspokojování rukou je důležité mít vždy co nejkratší a upravené nehty

Nesrovnávejte se s obrazovkou

Je pravděpodobné, že jste herce, kteří se věnují prstění, viděli už mnohokrát, ať už to bylo v sexy seriálu jako Bridgertonovi nebo ve vašem oblíbeném pornu. Je důležité si uvědomit, že i když jsou tyto scény velmi žhavé, jsou také velmi nereálné. Ve skutečnosti může nejlepší prstění vypadat o něco jemněji, než jste vy nebo váš partner zvyklí vidět na obrazovce. "Nespěchejte," doporučuje sexuální pedagožka Kelly Shibari. "Tohle není porno. Tohle není herectví. Neexistuje tu nátlak."

Cvičte sólo

Pokud jste šťastným "majitelem" vagíny, máte cvičné hřiště připravené k prozkoumání. "Čím lépe poznáte své vlastní tělo a to, co mu přináší největší potěšení, tím snadněji to budete moci sdělit ostatním lidem," vysvětluje polyamorní aktivistka a spoluzakladatelka knihy The Sex Work Survival Guide, Tiana GlittersaurusRex. Díky tomu budete mít také lepší představu o tom, co by se mohlo líbit i ostatním lidem.

Jedním ze skvělých způsobů, jak se naladit na vlastní potěšení, je doslova se dívat, jak se vzrušujete. "Zkuste se při masturbaci dívat do očí a spojit se sami se sebou v zrcadle," navrhuje GlittersaurusRex. Zpočátku se to může zdát trochu zvláštní, ale oční kontakt je pro spojení párů zásadní a je pravděpodobné, že se při své soukromé show něco přiučíte.

Soustřeďte se na spojení

Jedním z nejlepších způsobů, jak být opravdu dobrý v prstění, je přestat se starat o to, abyste v tom byli opravdu dobří. "Bavte se a užívejte si nepovedené okamžiky, pokud se objeví," doporučuje GlittersaurusRex. "Je v pořádku se smát a vychutnávat si všechny části cesty." Společný smích totiž pomůže zmírnit část napětí, uvolní svaly a pomůže vám si popovídat, což jsou všechno věci, které váš sexuální život - a vztah - ještě vylepší.

Používejte obě ruce

Jistě, jednu ruku už používáte, ale co se děje s tou druhou? "Pohlaďte více částí těla," navrhuje Sparks. "Stimulujte bradavky, nebo pokud má váš partner rád BDSM, můžete (se souhlasem) přidat i to." Věci jako tahání za vlasy, hlazení prsou nebo zadečku, lechtání stehen nebo hlazení klitorisu poskytnou ještě více pocitů a potěšení.

Ruce máte dvě, použijte druhou ke stimulaci jiné části těla či intimních partií

Použití dvou rukou navíc znamená, že můžete zapojit jak vnitřní, tak vnější stimulaci (pokud to vaší partnerce vyhovuje). "Jednou rukou jemně masírujte Venušin pahorek, stydké pysky a klitoris a zároveň druhou rukou masírujte nebo jemně vkládejte prst(y) do její vagíny," říká sexuální pedagožka Scarlette Cyn. "Pokud budete udržovat stálý tlak a rychlost, je více než pravděpodobné, že se jí sezení bude líbit."

Uvolněte se

Většina lidí bohužel jednou nebo dvakrát v životě zažila příliš náruživého milence. Ve skutečnosti platí, že čím více jste vzrušení, tím více si stimulaci užijete. Jak zdůrazňuje Sloane, během vzrušení se stydké pysky a vnitřní části klitorisu zvětšují, takže tlak je ještě příjemnější - což je důvod, proč je tření o partnerovo tělo mnohem žhavější. "Proto se ujistěte, že začínáte pomalu a že jste vy i váš partner nažhavení, než přejdete k penetraci nebo k většímu přímému tlaku," dodává.

Jak to udělat, aby vše bylo pomalé a smyslné? "Pokud prstíte ženu, začněte jemně na vnitřní straně stehen a postupujte nahoru k Venušinu pahorku dolů ke klitorisu a k vaginálnímu otvoru," navrhuje Sparks. "Nespěchejte a dopřejte partnerce čas, který potřebuje, aby se uvolnila a užila si to. Je to v podstatě masáž prsty."

Partnerky se můžete zpočátku dotýkat i přes její spodní prádlo. Až (a jestli) přejdete k penetraci, začněte jedním prstem a pak přidávejte.

Zapojte svá ústa

Pokud jste s partnerkou, buďte otevření tomu, že využijete víc než jen prsty. Zvažte zapojení úst i pro jiné věci než vášnivé muchlování. "Je to skvělá příležitost přidat drobné vlhké polibky na vnitřní stranu stehen a lechtání jazykem na klitorisu a kolem něj," radí Sparks. "Začněte jedním prstem, úplně ho zvlhčete ústy a rozdělte vnější a vnitřní stydké pysky, abyste pomalu vstoupili do vagíny."

Pokud se snažíte o změnu nebo nechcete poskytovat orální sex, nemusíte používat ústa. Murray navrhuje olizovat nebo sát partnerovy bradavky, zatímco Sparks poznamenává, že zapojení jemného okusování nebo úplného kousání těla (se souhlasem) je skvělý způsob, jak zapojit více částí těla, pocitů a erotogenních zón.

Přidejte lubrikant

I když si myslíte, že vaše přirozená lubrikace je dostatečná, zkuste při příštím prstění použít trochu lubrikantu - oceníte nejen extra vlhkost, ale také hladkou, hedvábnou texturu. "Lubrikant je asi nejlepší způsob, jak prstění zpříjemnit," říká sexuální terapeutka Vanessa Marin. "Přirozená vaginální lubrikace nemá schopnost vydržet moc dlouho, takže spousta žen si při prstění všímá nepříjemných pocitů."

Cvičte stimulaci rukou o samotě a zjistěte tak, jak se vám to nejvíce líbí

Navíc nakupování a zkoušení různých lubrikantů s partnerem se může samo o sobě proměnit v předehru. Experimentujte s hřejivými, chladivými, mravenčícími, a dokonce i ochucenými lubrikanty a gely. "Jen se ujistěte, že váš lubrikant neobsahuje sloučeniny na bázi cukru, protože ty mohou způsobit kvasinkovou infekci," dodává Cyn.

Vyzkoušejte různé typy stimulace

Pokud jde o sex, žádný pohyb není univerzální. Co funguje u vás, nemusí fungovat u někoho jiného a naopak. Ligon přitom poznamenává, že většina lidí chce při prstění jednu ze dvou věcí: přímou stimulaci přední stěny pochvy - klasický pohyb prstem "pojď sem" je dobrým způsobem, jak toho dosáhnout - nebo pocit plnosti, který zahrnuje hlubší zásuny při lineárnějším pohybu.

Bez ohledu na to, v jaké poloze osoba leží, doporučuje GlittersaurusRex vyzkoušet různé techniky hlazení. "Dejte prsty do polohy "pojď sem" a místo pouhého pohybu prsty nebo pohybu dovnitř a ven škubejte celou rukou a zápěstím sem a tam, přičemž prsty zůstanou ztuhlé a pevné," říká Ligon. Kromě toho můžete zvážit, zda do manuálního sexu nezařadit trochu análních hrátek, ať už to znamená anální penetraci prstem, nebo přejíždění kolem řitního otvoru.

Veďte svého partnera a požádejte ho o zpětnou vazbu

Nezáleží na tom, zda dáváte, nebo přijímáte - být hlasitý je pro dobrý sex jakéhokoli druhu zásadní. Zvláště pokud je to vaše poprvé, je možné, že se do toho zapojí i nějaké nervy. "Někteří lidé se mohou cítit nesví kvůli vůni, vzhledu nebo chuti své vulvy, takže je důležité se cítit pohodlně, abyste si zážitek užili," říká Murray. To znamená vytvořit bezpečné prostředí nejen pro hru, ale i pro zpětnou vazbu. "Ujistěte se, že se všichni cítí pohodlně a mají dobrou psychickou i fyzickou podporu," radí GlittersaurusRex. "Užívejte si komunikaci o tom, co je vám příjemné."

Pokud se vám od partnerky nedostává žádné odezvy nebo si nejste jisti, zda se jí to líbí, Sparks říká, že byste se měli vždy zeptat. Kromě naslouchání zvukům a náznakům jejího těla byste se měli zaměřit i na slovní pokyny, zejména pokud jste na začátku vztahu. Ptejte se na věci jako "Je to příjemné?", abyste otevřeli prostor k vyjádření. Pokud jde o vedení partnera, nemějte pocit, že mu musíte přesně říkat, co má dělat. Místo toho se zaměřte na poskytování zpětné vazby k tomu, co už dělá, a to tak, že budete dávat pokyny jako pozemní dispečer na ranveji letadla a používejte fráze jako "doleva", "větší tlak", "rychleji", "dolů" a "zasuň prsty" a podobně.

Ke spokojenosti obou partnerů je důležitá komunikace, proto dejte partnerovi vědět, co vám přináší potěšení

Kromě vyprávění také ukazujte

"Pokud máte citlivý klitoris" - a i když ho nemáte - "doporučuji partnerovi ukázat úroveň tlaku, která se vám líbí," říká Marin. "Můžete vzít partnerovu ruku a špičkou jednoho prstu se dotknout citlivé kůže na vnitřní straně jeho zápěstí .... Můžete říct něco jako: 'Chci, aby ses mě dotýkal takto jemně'." Sloane dodává, že můžete dokonce držet jeho prsty a hladit se jimi, aby přesně viděl, jaký tlak a rychlost máte rádi.

P.S.: Skoro každý odborník doporučuje masturbovat před partnerem. Nejenže je to vzrušující, ale navíc uvidí, co přesně vás vzrušuje, a pak udělá to samé.

Zapojte se

"Prstění je často považováno za záležitost pro jednoho člověka, ale nemusí tomu tak být. Pokud má váš partner ve vás prsty, můžete se zapojit tím, že si budete hrát s klitorisem," říká Shibari. "Pokud se snaží ruku odsunout, protože si myslí, že si to přebíráte, řekněte mu, že tu jeho tam chcete mít také. Hraní si s více rukama a prsty je super vzrušující."

Použijte hračku

Nevyhýbejte se přidání vibrátoru nebo dilda. "Můžete je přidat k partnerovým rukám, ať už vnitřně, nebo zvenčí, a díky střídání pocitů to může umožnit všem zůstat déle ve hře," říká Sloane. Hračka uvnitř vás může nechat partnerovi volnou ruku, aby se mohl soustředit na doteky vašich stydkých pysků, Venušina pahorku a klitorisu, zatímco vibrátor na klitorisu je dobrá kombinace s prsty uvnitř.

Sparks navíc doporučuje poohlédnout se po polštářích, které pomáhají podporovat různé úhly a uvolňují napětí, což pomáhá zvýšit průtok krve a vzrušení. V podstatě stačí jen komunikovat a trochu experimentovat a měli byste prožít báječné prstění. Není týmová práce super?!

Prstění si můžete užívat sólo nebo s partnerem. Jestli už vás to o samotě nebaví, navštivte online sex seznamku a seznamte se s někým, kdo podá pomocnou ruku (doslova).

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.