Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Jak používat jednotlivé druhy vibrátorů?

15.červenec 2021
Jak používat jednotlivé druhy vibrátorů?

Vzhledem k tomu, kolik různých typů vibrátorů existuje (klitorální, vnitřní, sací, anální, bradavkové atd.), je pochopitelné, pokud jste trochu v rozpacích kvůli tomu, že nevíte, kde máte vůbec začít. Jaký si vybrat? Jaký druh pro vás bude nejvhodnější? Ale hlavně jak ho používat?

Dobrá zpráva: v podstatě neexistuje žádný špatný způsob používání vibrátoru, pokud je bezpečný (z pochopitelných důvodů neberte kabelovou Magic Wand do vany) a je vám příjemný.

Používání vibrátorů je velmi snadné

Koneckonců, o to přece u vibrátorů jde: poskytovat potěšení. Jakmile si osvojíte jednu hračku, budete v podstatě vědět, jak používat všechny. Často platí, že podržením největšího tlačítka napájení po dobu dvou nebo více sekund obvykle uvedete hračku do provozu. Navíc návody k použití jsou vaším přítelem! Nenechte se jimi zastrašit - i když jsou to někdy věci velikosti brožury, pravděpodobně zjistíte, že jde ve skutečnosti jen o dvě stránky, na kterých je uvedeno, která tlačítka co dělají z hlediska intenzity a režimu, jedna stránka bezpečnostních pokynů a dalších 99 % návodu je totéž v jiných jazycích.

Pokud se vám nechce návod ani otevírat, pravděpodobně na fungování přijdete pomocí pokusu a omylu. Mnoho návrhářů vytváří jednoduché a snadno pochopitelné modely, které návod ani nepotřebují. Ale i když jste si jistí, že fungování odhadnete intuitivně, v návodu si vždy přečtěte bezpečnostní pokyny. Musíte vědět, jestli si hračku můžete brát do vany (zda vám nehrozí nebezpečí nebo jestli je hračka vodotěsná a vydrží pod vodou ve vaně, nebo jen voděodolná a nepoškodí ji, když na ní ukápne pár kapek vody).

A i když vibrátory mohou mít doporučený způsob použití, můžete být vždy v používání kreativní. Marketingový text na krabici není předpisový a můžete experimentovat. S trochou vynalézavosti a s pomocí několika polštářů můžete z Wand vibrátoru udělat hračku, na které se dá "rajtovat". Nebo proměňte jakýkoli vibrátor, který neumožňuje použití aplikace, na vibrátor vhodný na dálku, stačí si naplánovat a domluvit se s partnerem přes zprávu nebo FaceTime.

Možnosti jsou v podstatě nekonečné. Jak již bylo řečeno, pokud hledáte základní, obecný návod, jak používat konkrétní druhy vibrátorů, můžete si přečíst následující rady odborníků z oboru. Ti vám přesně vysvětlí, jak, proč a na co se můžete těšit u některých nejběžnějších designů erotických hraček, které můžete na trhu najít.

Tipy vibrátorů a jak je používat

Wand Massager/Magic Wand

Magic Wand je něco jako originální erotická hračka a pravděpodobně už ji znáte, byla součástí různých filmů, seriálů nebo porna. A i když její zevnějšek může vypadat poněkud hrozivě, věřte, že tato erotická hračka je oblíbená z určitého důvodu. "Wand Massager je klasická, unisex hračka, která slouží jako masážní přístroj na tělo a prostředek pro vlastní potěšení," říká certifikovaná sexuoložka a sexuální koučka Tyomi Morgan. "Tato hračka je ergonomicky navržena tak, aby se obtáčela kolem těla, a je buď dobíjecí, nebo funguje na napájení ze zásuvky."

Jak je používat

"Můžete si vybrat, zda si lehnete s koleny v poloze motýla, nebo na všech čtyřech a natáhnete se dozadu směrem ke klitorisu," navrhuje Morgan. "Lze je použít k masáži genitálií a jejich okolí pro vzrušení, ale pokud chcete do masáže zakomponovat i nějakou předehru, lze je použít i k uvolnění svalů jakékoli části těla od napjatých ramen po bolavá chodidla," dodává.

Víte, jak správně používat vibrátory?

Tip od profesionála

Tyto masážní hračky by se měly používat s lubrikantem na vodní bázi (ano, je důležité používat lubrikant - dokonce i při masturbaci!), aby byl chráněn jejich silikonový materiál. "Jen nezapomeňte každých 15 minut dát přístroji odpočinout, abyste zabránili vyhoření," radí Morgan.

Vibrátory na dálkové ovládání

Tyto pomůcky jsou v podstatě přesně to, jak zní: dálkově ovládané vibrátory. Variace pulzů, vibrací a rychlostí se ovládají obvykle prostřednictvím mobilní aplikace v telefonu nebo chytrém zařízení - a v některých případech i dálkovými ovladači. Ty mohou pomoci párům hrát si spolu na dálku a nejsou přitom určeny jen pro páry, které mají vztah na dálku. Do této kategorie spadají i vibrační kalhotky.

Jak je používat

"Tlustější konec se zasune do vagíny, zatímco krček se umístí mezi pysky, které objímají zařízení na místě, které končí u špičky klitorisu," říká Morgan. Lze je nosit, ať už doma při vaření večeře, nebo pokud chcete být diskrétní, tak si je spárujete do spodního prádla, když jdete na večeři.

Tip od profesionála

"Pokud máte slabost pro BDSM, zkuste tyto vibrátory použít při zvrhlé hře na dominantního a podřízeného. Dom má v rukou ovládání a sub nosí přístroj a čeká, až dom bude kontrolovat jeho vzrušení a vrchol orgasmu," navrhuje Morgan.

Vibrační anální kolíky

Když si představíte vibrátory, možná si je automaticky spojíte s klitorisem (nebo jeho okolím), protože právě tam obvykle většina žen dosahuje rozkoše. Ale v posledním desetiletí byly anální hrátky přijaty jako příjemný sexuální zážitek pro více a více heterosexuálních žen. Pokud jde o vibrace, zadeček rozhodně není mimo hru.

Jak je používat

Rozšířenou základnu jemně zasuňte pomocí lubrikantu na vodní bázi nebo silikonového lubrikantu (ten ne u hraček ze silikonu!). Pokud je tlak příliš velký, začněte prsty a postupně začněte zapojovat hračku. "Rozšířená základna zajišťuje, že zůstane kolík pohodlně na místě, a spirály po jeho obvodu usnadňují vyjmutí po delších hrátkách," potvrzuje Morgan. Vyzkoušejte ho v jakékoli poloze, která je vám nejpohodlnější: na všech čtyřech, na zádech, ve sprše atd.

Tip od profesionála

"Po hraní použijte antibakteriální čisticí prostředek na hračky nebo mýdlo," říká Morgan. A nezapomeňte: Nikdy nezasouvejte použitý anální kolík do vagíny! To, co se dostane do anální oblasti, by se nemělo vkládat nikam do vagíny, jinak byste se mohly vystavit riziku infekce močových cest nebo jiných nepříjemných vaginálních bolestí, jako jsou kvasinkové infekce a bakteriální vaginóza.

Existuje spoustu druhů vibrátorů

Bullet vibrátory

Představujeme: Klasický vibrátor pro začátečníky. Je malý a ve tvaru kulky (bullet) a vejde se téměř kamkoliv, takže je velmi diskrétní. "Bullet vibrátory poskytují soustředěné vibrace do jedné konkrétní oblasti, takže si rozmyslete, kde chcete tento pocit prožít," doporučuje sexuální pedagožka Elise Schuster, zakladatelka bezplatné aplikace Okayso, která spojí každého, kdo má otázky ohledně sexu, s odborníky.

Jak je používat

Rukou umístěte bullet vibrátor někam na vnější stranu těla - na klitoris, bradavky nebo anální otvor, navrhuje Schusterová. "Začněte lehkým tlakem a naslouchejte svému tělu. Pokud budete mít pocit, že potřebujete větší tlak, zvyšte ho." Nikdy ale bullet vibrátor nezasouvejte, ať už do vagíny nebo do análu, mohl by být problém s jeho vyndáním.

Tip od profesionála

Pokud žijete v páru, můžete ho používat i s partnerem. "Některé můžete při sexu s partnerem připevnit ke kroužkům na penis, aby během penetrace stimulovaly klitoris a vulvu," říká koučka sexuality Jennifer Doan.

Sací vibrátory/vibrátory s podtlakem

Tyto vibrátory simulují pocit tahání a sání - podobně jako to může být, když si užíváte orální sex. "Se sacími vibrátory může být opravdu zábava, ale hodně záleží na tom, abyste je nastavili do správné polohy," říká Schuster. "Možná si s ním budete muset trochu pohrát, než najdete to správné místo."

Jak je používat

"Umístěte otvor přímo nad klitoris," říká Doan. Sací otvor stimuluje oblast na klitorisu a v jeho okolí, takže hračka nevyžaduje velký tlak. Když si s ní budete dále hrát, nastavte si úroveň a intenzitu vibrací podle svých představ. "Možná zjistíte, že k dosažení požadovaného účinku stačí hračku na místě jen naklonit," říká Doan.

Tip od profesionála

Používejte režim autopilota. "Můžete si užívat ještě větší potěšení díky nepředvídatelnosti, ale také nemusíte myslet na ruční nastavení. Používá také inteligentní technologii, takže vzduch rozkoše začne působit až po přitisknutí na kůži," říká Jess O'Reilly, PhD, sexuoložka společnosti Astroglide.

Máte doma vibrátor? Naučte se ho správně používat!

Duální masážní vibrátory/rabbit vibrátory

Duální vibrátor neboli vibrátor ve stylu "králíčka" (rabbit) má dva konce: jeden, který se vkládá do vagíny, a druhý, který se přikládá zevně na klitoris. "Obvykle kratší konec zůstává vně těla a delší konec je zasunutý uvnitř," říká Doan.

Jak je používat

Obecně platí, že tyto hračky fungují samy o sobě. "Jakmile umístíte jednotlivé části (delší konec dovnitř, kratší konec na klitoris nebo vulvu), nastavte rychlost a intenzitu, která vám vyhovuje, a pak držte vibrátor v ruce nebo s ním zkuste pohupovat a otáčet," říká Schuster.

Tip od profesionála

Lubrikant může tento zážitek vylepšit (a vylepší!) - stejně jako při běžném sexu. "Pokud vám však tlak připadá moc velký, držte se jen jednoho typu použití, takže nevolte externí i interní najednou," říká O'Reilly.

Vnitřní vibrátory

"Na přední stěně pochvy je zvláštní, houbovitá, vroubkovaná oblast. Dotek v této oblasti vám může být opravdu příjemný a vnitřní vibrátor byl vytvořen speciálně pro stimulaci této oblasti," říká Doan. Říká se jí bod G. Tyto hračky jsou obvykle zahnuté, mají dlouhou rukojeť a vibrují na špičce, nikoliv na základně.

Jak je používat

Zasuňte vibrátor dovnitř a ujistěte se, že je zahnutá část nakloněna směrem k pupíku. "Můžete s ním pohupovat, otáčet, zasouvat a vysouvat nebo cokoli, co vám bude příjemné," říká Schuster.

Tip od profesionála

"Tento druh stimulace můžete pociťovat jako velký tlak, který ve vás narůstá, a naléhavou potřebu močit. Pokud se v těchto pocitech uvolníte, je možný jak orgasmus, tak i squirting," říká Doan.

Už se nemůžete dočkat, až si jeden z těchto vibrátorů vyzkoušíte? Nakupte erotické pomůcky online!

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.