Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Teď a tady. To je jedna z podstat tantrického sexu

8.září 2022
Teď a tady. To je jedna z podstat tantrického sexu

Dnešní uspěchaná doba prospívá málokomu a máločemu. Neměli jste taky někdy chuť se na chvíli zastavit a jen si užívat přítomnost? Věřte, že to není žádný luxus - dovolit si to může (a měl by) opravdu každý, a to nejen v běžném životě, ale i v tom sexuálním. Jak? Pomocí tantrického sexu.

Mnohé z vás bude pojem tantrický sex zajímat víc než jen trochu. Možná jste slyšeli, že jde o intimitu, meditaci a dokonce i všímavost... se zaměřením na hluboké spojení, nikoliv na fyzický kontakt nebo honbu za rychlým orgasmem. Možná jste o něm slyšeli z médií nebo jste tento termín dokonce zahlédli v upřímné autobiografii Willa Smithe - v níž se svěřil, že navštívil odborníka na tantrickou sexualitu.

Co přesně je tantrický sex? A kde se tato praxe vzala? Zde je vše, co potřebujete vědět.

Co je to tantrický sex?

Tantrický sex je v podstatě pomalá, meditativní forma sexu. Vysvětluje to odbornice na sex a vztahy Kate Moyle ze společnosti LELO: "Tantrický sex je zaměřen na spojení mysli a těla. Jde o to, abyste si užívali smyslnost a rozkoš, a ne abyste se orientovali na cíl. Jde o to, abyste se plně ponořili do toho, co se v danou chvíli děje mezi vámi a vaším partnerem, a ne do toho, kam to směřuje. Tantrický sex se také zaměřuje na tělo jako celek, nejen na 'genitální prožitek'."

"Ačkoliv všechny sexuální akty mohou být založeny na tantře, protože jde z velké části o psychické zapojení, může se méně zaměřovat na penetrační akt sexu a více na smyslné a objevující doteky a používání dechu k usměrňování energie v těle," vysvětluje Kate.

Hlubší spojení a kontrast k uspěchanému životu

Tato praxe souvisí s tantrou, což v sanskrtu znamená "splétaný", a je stará tisíce let. Kate dále vysvětluje, že může mít mnoho výhod, zejména to, že se praktikující cítí blízcí svým partnerům.

"Tantrický sex může lidem nabídnout hlubší spojení s partnerem i se sebou samým, protože se plně soustředí na prožitek v daném okamžiku. Může také pomoci zvýšit touhu, protože jsou do něj zahrnuty techniky všímavosti a pomáhají soustředit se na cestu - nikoliv na cíl."

Kate dále pokračuje: "Výzkumy ukazují, že usměrňování pozornosti a řízení dechu pomáhá zvýšit vnímání rozkoše a pocitů a následně působí jako další motivace k touze. Tolik věcí v našem životě je uspěchaných a sex není výjimkou, můžeme se soustředit na konečný cíl, kterým je pro mnohé dosažení orgasmu, a ten je často prioritou spíše než prožitek z jeho dosažení, a tantrický sex je toho opakem."

Pokud přemýšlíte o polohách v tantrickém sexu, klíčový je oční kontakt. "Zvýšenému propojení přírozeným způsobem nahrávají polohy, které podporují delší oční kontakt, například když jeden z partnerů sedí na druhém s nohama obtočenýma kolem něj, což dává příležitost k pohledu z očí do očí," říká Kate.

"Dobrá poloha může být také poloha 'hrudník na hrudník' nebo 'srdce na srdce', kdy můžete synchronizovat své dýchání, abyste se cítili v rytmu jeden s druhým. To vám může dát pocit, že se pohybujete jako jeden. Rychlost pohybu lze také zpomalit, abyste se mohli naladit na to, co skutečně cítíte, a usměrnit svůj dech. Některé tantrické polohy používají jen velmi málo pohybu."

Smyslná forma sexu v rychlém světě může působit až trapně

Někdy ale může tantrický sex působit až zastrašujícím dojmem. Náš uspěchaný životní styl je v rozporu se zpomalenou a smyslnou formou sexu - a to může vyvolávat pocit trapnosti. Tantrický sex však může být velmi obohacující, protože vytváří hlubší pocit spojení s vaším partnerem a může odhalit nové způsoby prožívání rozkoše, které jste možná dříve opomíjeli. Jak jsme již zmínili, tantrický sex není o honbě za orgasmem - je o přípravě a zkoumání před ním.

Sunni Joy, léčitelka tantrickou energií, nám říká: "Tantrický sex je především o spojení. Jde o spojení se sebou samým a se svým sexuálním partnerem, a to tak, že svou sexualitu sladíte s posvátnem, svou duší, energií, duchem, myšlenkou nebo jakýmkoli jiným jazykem, který používáte k popisu nehmotného aspektu našeho lidství. Jde o smyslnost a čas věnovaný propojení s vibracemi sexuální energie, nikoliv jen o soustředění se na fyzickou stránku."

Oční kontakt zintenzivní váš tantrický zážitek

"S partnerem pocítíte jednotu. Budete cítit to, co cítí on, a on bude cítit to, co cítíte vy. Ztratíte přehled o tom, kde každý z vás začíná a končí."

To zní dost opojně. Láká vás to zkusit? Přečtěte si, jak s tantrickým sexem začít.

Jak začít s tantrickým sexem? Tipy pro začátečníky

Pokud jste v tantrickém sexu úplní nováčci, možná si nejste jisti, jak se do něj ponořit.

Sunni říká: "Začněte tím, že se spojíte sami se sebou. Můžete začít tím, že si více uvědomíte své smysly a naladíte se na ně, že začnete více vnímat vibrační pole, jehož jsme součástí ve vesmíru. Několikrát se zhluboka nadechněte a vnímejte vzduch, jak prochází vaším tělem."

Před dnem, kdy vyzkoušíte tantrický sex, můžete také udělat spoustu příprav, které vás mohou psychologicky dostat do smyslnějšího stavu mysli. "Věnujte se józe, tanci nebo své oblíbené fyzické aktivitě a vnímejte proudění. Meditujte. Travte čas v přírodě a uvědomujte si vůně a zvuky, které vás obklopují. Vychutnejte si, jak se vánek dotýká vaší kůže. Sedněte si k oceánu a sjednoťte se s přílivem a odlivem vody. Masturbujte s pocitem lásky k sobě samým. Nastavte si náladu pomocí svíček, kadidla a/nebo tiché hudby," navrhuje Sunni.

Jakmile vše prozkoumáte se zpomalenými pocity mimo sex, dejte šanci dalším věcem.

Jak se vypořádat s pocity trapnosti

Sunni říká: "Neberte to tak vážně. Neexistuje správný nebo špatný způsob, jak to dělat. Nezapomeňte, že potěšení je vaším přirozeným právem. Dýchejte. Nezaběhněte rovnou do cíle, věnujte pozornost všem pocitům, které cítíte."

Musíte dát sobě i partnerovi svolení zpomalit a zároveň přijmout, že se to zpočátku může zdát nepřirozené nebo neobvyklé. Dodává: "Nenechte se strhnout tím, co je 'normální', protože každý z nás je jinak nastavený. To, co z této praxe získáte, je subjektivní a zcela vaše. Buďte k sobě laskaví."

Způsoby, jak se můžete ponořit do tantrického sexu, abyste zjistili, zda je to pro vás to pravé

Existuje několik způsobů, jak začít, které mohou být ideální, pokud se cítíte nesví nebo nervózní.

Sunni říká: "S partnerem se vzájemně dívejte do očí. Sedněte si s ním tváří v tvář a dívejte se mu delší dobu do očí. Zpočátku to může být divné, ale překonejte to. Jak se říká, oči jsou oknem do duše a toto cvičení podpoří intimitu a blízkost. Další věcí, kterou můžete vyzkoušet, je kruhové dýchání. Sedněte si s partnerem do propletené lotosové pozice, genitálie ke genitáliím. Přibližte svá ústa k partnerovým, jako byste se chystali k polibku. Když se nadechujete, partner vydechuje a naopak." Užijte si to.

Zájem o tantru a tantrický sex se v poslední době zvyšuje. Asi je to tím, že lidi už přestalo bavit všechno dělat rychle, uspěchaně a začínají se znovu učit žít v přítomnosti. Jestli tato smyslná technika pohltila i vás, můžete zkusit najít podobně zaměřené lidi na naší sex seznamce...

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.