Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Proč je sex v létě ten nejoblíbenější?

27.červenec 2021
Proč je sex v létě ten nejoblíbenější?

Sluneční paprsky, dovolená u moře, pláž, moře, nebo třeba chata na samotě v lese. Léto je skvělou příležitostí, abychom se cítili skvěle. A víte, při čem se ještě cítíme skvěle? No přeci při sexu! A ten letní je podle průzkumů ten nejoblíbenější.

V létě prožíváme dobrodružnější sex

Máte v plánu konečně vyrazit na dovolenou? Můžete se těšit na to, že si během ní užijete žhavé chvilky. Podle nového průzkumu webu IllicitEncounters máme na dovolené tendenci k dobrodružnějšímu sexu. Devět z deseti z 2 000 dotázaných lidí uvedlo, že během své dovolené mají dobrodružnější sex, přičemž nejčastěji se na pláži věnují nestandardnímu chování.

Nejoblíbenějším místem pro venkovní vášeň na dovolené je písek a moře, následované hlavním, nejkrásnějším místem dané lokality (39 procent mužů a 35 procent žen uvedlo, že to už někdy zkusili). Na třetím místě je pole, následuje park a pak koupaliště.

Pokud vám připadá, že mají tyto lokality něco společného, máte pravdu - lidé se očividně opravdu rádi oddávají sexu venku, když jsou mimo domov. Když se nad tím zamyslíte, dává to smysl - je mnohem méně pravděpodobné, že si vás všimne někdo známý, když jste v zahraničí nebo alespoň v cizím městě v naší republice.

Nejoblíbenější místa pro sex venku na dovolené seřazená podle jejich oblíbenosti:

 1. na pláži
 2. na nejkrásnějším místě dané lokality
 3. na poli
 4. v parku
 5. v bazénu
 6. u jezera nebo řeky
 7. u moře
 8. na balkoně
 9. na záchodě v letadle (pro vstup do Mílového klubu)
 10. v nočním klubu

Klid na duši jako afrodiziakum

Víc vzrušující sex mimo domov se ale netýká pouze místa, kde si ho užíváme. Průzkum zjistil, že 82 procent mužů a 78 procent žen považuje dovolenou za afrodiziakum a častěji touží po sexu, když si odpočinou od běžného života.

Jako tři hlavní důvody byly uvedeny tyto:

 • "Cítím se šťastnější, protože je hezké počasí."
 • "Lidé mají na sobě méně oblečení, a to mě vzrušuje."
 • "Když je venku slunce, mám větší chuť se bavit."

Krásné počasí vybízí k letním radovánkám venku

Teplé počasí v zahraničí určitě hraje roli - víme, že s rostoucími teplotami jsou lidé opravdu nadrženější. Když k tomu připočteme větší relaxaci a více volného času, není divu, že na dovolené máme skvělý sex - a není divu, že červenec je v důsledku toho nejoblíbenějším měsícem pro dovádění.

Roste flirtování i nevěra

Méně pozitivní stránkou tohoto faktu je, že podle průzkumu lidé v létě a na dovolené častěji podvádějí. Polovina respondentů průzkumu - 54 procent mužů a 46 procent žen - uvedla, že své partnery podváděli během dovolené v teplých krajinách, přičemž nejoblíbenějšími událostmi, kdy došlo k nevěře, byly rozlučky se svobodou (a to jak ty ženské, tak ty mužské).

Jessica Leoni, odbornice na sex a vztahy ze serveru IllicitEncounters.com, uvedla: "Právě jsme všichni prožili nejhorších 16 měsíců, jaké si kdo pamatuje. Samozřejmě se těšíme na milostné léto s dobrodružnějším sexem, zábavou na pláži a spoustou nevinných aférek. Naše údaje ukazují, že v červenci začíná prudký nárůst nevěr a trvá po celé léto, kdy chodíme ven a více se bavíme."

Když lidé, kteří jsou ve vztahu, odjedou s kamarády, často to považují za příležitost k nevěře. Smýšlení ve stylu 'co se stalo ve Vegas, zůstane ve Vegas' očividně funguje u obou pohlaví. Zkrátka flirt v cizí zemi je mnohem více neškodný než schůzka s někým, kdo se nachází v naší republice, či dokonce ve stejném městě.

Ve kterých měsících si nejvíce užíváme?

V létě sexujeme nejvíc. Vyplývá to z nové studie společnosti Lovehoney, která zjistila, že lidé mají větší tendenci k sexuální aktivitě v červenci než v jiných měsících. Na druhém místě je srpen. Možná, že v srpnu už je prostě moc velké horko a my jsme moc lepkaví a zpocení na to, aby se intimní život odehrával ve stejném tempu. Červenec je tak akorát. A na třetím místě je červen.

Průzkum, kterého se zúčastnilo 2 000 lidí, zjišťoval u párů a jednotlivců, jak často mají sex v jednotlivých měsících roku a který měsíc považují za nejvíc sexy.

Červenec zvolilo za nejvíc sexy měsíc 22 procent párů. Jako hlavní důvod uvedli, že se v červenci cítí uvolněněji a také si užívají letních prázdnin. Téměř dvě třetiny párů tvrdí, že mají více sexu, když jsou na dovolené - jak jsme již zmínili výše. Podle 26 procent dotázaných jsme na dovolené nadrženější, protože máme také více volného času. To dává smysl. Řekli bychom, že brzké vstávání do práce přece jen náš sexuální život trochu omezuje.

Ale není to jen praktická stránka věci, která je na vině - zdá se, že horké počasí nás dělá o něco rozvernějšími. Páry uvedly, že v červenci měly sex 4krát týdně, v srpnu 3,7krát týdně (myšleno v průměru - nejsme si jisti, zda máte 0,7 sexu) a v červnu 3,2krát týdně. Právě v lednu a listopadu - notoricky známých chladných měsících - máme sexu nejméně, přičemž uváděný průměr klesl na 2,3krát týdně, respektive 2,1krát týdně.

Červenec je nejoblíbenější letní měsíc, ve kterém si lidé užívají sex

Jak často máme v průměru sex v jednotlivých měsících:

 1. červenec - 4krát týdně
 2. srpen - 3,7krát týdně
 3. červen - 3,2krát týdně
 4. květen - 3krát týdně
 5. prosinec - 2,9krát týdně
 6. únor - 2,8krát týdně
 7. září - 2,7krát týdně
 8. duben - 2,6krát týdně
 9. říjen - 2,6krát týdně
 10. březen - 2,5krát týdně
 11. leden - 2,3krát týdně
 12. listopad - 2,1krát týdně

Výjimkou v chladném počasí je prosinec, kdy je průměr 2,9krát týdně, a únor, kdy je to 2,8krát týdně. To je pravděpodobně způsobeno zamilovanou atmosférou Vánoc a Valentýna.

Mluvčí společnosti Lovehoney uvedl: "Sexuální aktivita má tendenci vrcholit v letních měsících, přičemž vrcholem je červenec. Je to proto, že se cítíme šťastnější a optimističtější, když je dobré počasí a dlouhé noci. To by mělo platit i letos, kdy slavíme rozvolňování opatření a užíváme si návrat svobody. To se pozitivně projevuje v ložnici, kde páry chtějí více experimentovat a zkoušet nové věci."

Kromě toho, že budeme mít v červenci více sexu, můžeme mít také lepší sex díky všem sexy hormonům, které zaplavují naše těla, když začne svítit slunce. "Letní sluneční paprsky podporují zvýšené uvolňování serotoninu a dopaminu," říká psycholog Dr. Cliff Arnall. "Jedná se o dvě nejvíce povzbuzující a pozitivní neurochemické látky v lidském mozku. Pro zdravý sexuální apetit musí být obě tyto chemické látky přítomny v přiměřeném množství, spolu s dobrou náladou a uvolněním."

To ovšem neznamená, že jsme odsouzeni mít v chladných měsících špatný sex. Vše záleží na vašem přístupu. Jistě, teploty možná nejsou tak vysoké, ale i tak můžete věnovat nějaký čas vášni a upřednostnit relaxaci. Jen málo věcí zabíjí rozkoš víc než stresování se prací.

Až bude chladno, vzpomeňte si, že čas na intimní chvilky byste si měli naplánovat na sobotu - studie zjistila, že je to nejoblíbenější den v týdnu pro sex.

Nejoblíbenější dny v týdnu pro sex:

 1. sobota
 2. pátek
 3. neděle
 4. čtvrtek
 5. středa
 6. úterý
 7. pondělí

Užijte si léto plné sexu!

Máme v létě opravdu vyšší chuť na sex?

Nejdřív si to ujasněme: je ošidné s jistotou říct, jestli lidé v létě skutečně provozují více sexu než v zimě.

Výzkumy naznačují, že v jižních a tropických klimatických oblastech se v horkých měsících počíná méně dětí, ale není jasné, zda je to proto, že se lidé v horku nesnaží o dítě tak často, nebo zda je pokles způsoben zhoršenou kvalitou spermií v důsledku horka. V chladnějším podnebí však bývá nejvyšší porodnost na jaře, devět měsíců po létě... takže to možná není nutně horko samotné, co nás nutí mít chuť na sex, ale změna od naší obvyklé rutiny.

Co však víme, je, že v létě se náš zájem o sex zvyšuje. Výzkum odhalil, že vyhledávání na Googlu související se sexem - například vyhledávání porna nebo přístupu k sexuálním pracovnicím - se nejčastěji objevuje v létě.

A Adam Lewis, spoluzakladatel společnosti Hot Octopuss, říká: "Každé léto zaznamenáváme nárůst prodeje našich hraček - jak těch, které jsou určeny pro sólo použití, tak těch, které jsou určeny pro páry. Možná je to tím, že je všechno tělo na odiv, možná je to sezónním vlivem na libido, ale rozhodně se zdá, že když svítí slunce, lidé se cítí více sexy."

Proč jsme v létě víc nadržení?

Důvody, proč jsme v letních měsících všichni nadrženější, jsou směsicí socializace, psychologických faktorů a fyzických věcí.

Socializace

Díky letním přestávkám ve škole a slunečným prázdninám jsme zvyklí považovat léto za čas, kdy se můžeme odvázat, vykašlat se na práci a zodpovědnost a oddat se svým hédonistickým touhám. Jíme hromady zmrzliny, popíjíme koktejly a dny trávíme lenošením v hospodě nebo opalováním na zahradě, místo abychom se věnovali práci.

Psychologické faktory

Je jasné, že když jsme v takovém příjemném rozpoložení, chceme se také více věnovat sexu, zejména proto, že jsme pravděpodobně uvolněnější a zbaveni nepříjemných stresů, které naši sexuální touhu zahalují po zbytek roku.

Zvýšená vizuální stimulace

Když je horko, je vidět více kůže. Když vidíme potenciální partnery, jak se procházejí v bikinách, šatech nebo šortkách, určitě nás to nabudí. Společností jsme také povzbuzováni k tomu, abychom v létě provozovali nezávazný sex, na který máme chuť, zatímco v chladnějších měsících se dostavuje pocit, že jakékoliv přitulení znamená, že se chystáte uzavřít vztah.

Vystavení slunci může také snížit hladinu melatoninu, což se hodí, protože melatonin může blokovat sexuální hormony.

Tak na co čekáte? Zaregistrujte se na online sex seznamku a najděte si partnera na letní hrátky!

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.