Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Ojedinělý slovníček 111 sex pojmů – 2. část

2.květen 2023
Ojedinělý slovníček 111 sex pojmů – 2. část

Výčet nejrůznějších slov, které se týkají sexu a rozhodně byste je měli znát, pokračuje! Dnes se seznámíte s dalšími 64 sex pojmy, které obohatí váš sexuální slovník i přehled.

Seznam sex slov s významy – zbývajících 64 pojmů

Greysexuál

Greysexuál, nazývaný také graysexuál, grey-ace nebo gray-ace, spadá do asexuálního spektra a definuje jedince, kteří prožívají sexuální přitažlivost a sexuální pocity velmi zřídka - od několika málo případů za celý život až po trochu častější případy.

Hand fetiš (fetiš na ruce)

Fetiš na ruce je sexuální zájem o ruce, známý také jako quirofilie a cheirofilie. Zájem může být o celé ruce jako takové nebo o určité části, jako jsou dlaně, prsty nebo nehty.

Hand job

Používání ruky ke stimulaci penisu až do orgasmu.

Heteroflexibilita

Heteroflexibilní je člověk, kterého obvykle přitahuje opačné pohlaví, ale je také otevřený zážitkům se stejným pohlavím a/nebo ho občas i přitahuje.

Heteronormativita

Problematický pohled na svět, který (nesprávně) vytváří dojem, že všechny vztahy jsou mezi cisgender heterosexuálními lidmi. To škodlivě propaguje heterosexualitu jako "normální" nebo výchozí sexuální orientaci.

Hypergamie

Randění nebo sňatek s někým, o kom si myslíte, že je úspěšnější a/nebo zajištěnější než vy, ať už vědomě, nebo podvědomě.

Jelqing

Je to praktika, při níž se penis ve ztopořeném stavu hladí určitým způsobem, aby se zvětšil. Jedná se o podobný koncept jako při používání pumpy na penis.

Lžičkování/poloha lžiček

Když dva lidé leží vedle sebe na boku a koukají stejným směrem. Malá lžička je osoba uvnitř a velká lžička je zvenčí.

Masturbace

Akt dotýkání se vlastních genitálií nebo manipulace s nimi pro potěšení, který může vyústit v orgasmus.

Metamour

V případě nemonogamního vztahu se jedná o přítele vaší ženy, přítelkyni vaší přítelkyně a/nebo kamaráda s výhodami vašeho partnera.

Mílový klub

Souhrnně označuje každého, kdo někdy měl sex v letadle.

MILF

Zkratka, která doslova znamená "Máma, kterou bych rád ošukal", zpopularizovaná díky filmu Prci, prci, prcičky a překládaná do češtiny jako MCBP aneb "Máma, co bych píchal".

Misionář

Sexuální poloha, při které si jedna osoba lehne na záda, zatímco její partner si lehne nahoru na ni a přiráží.

Modré koule

Modré koule jsou slangový výraz (nikoli lékařský), který označuje bolest v šourku způsobenou dlouhodobým sexuálním vzrušením bez ejakulace. Modré koule nejsou nebezpečné, nejedná se vlastně o zdravotní stav a nezpůsobují žádné dlouhodobé poškození, ani se koule nezbarvují do modrého odstínu.

Motorový člun

Vložení obličeje mezi ženská prsa a rychlé pohyby hlavou sem a tam, přičemž jazyk a rty vydávají prdící zvuky (jako zvuk motorového člunu).

Na pejska

Poloha, při které je jedna osoba na rukou a kolenou, zatímco partner do ní vstupuje zezadu.

Nebinární

Někdo, kdo se neidentifikuje výhradně jako muž nebo žena.

Nylonový fetiš

Sexuální zájem o různé aspekty nylonu. Někdo s nylonovým fetišem může nylon rád nosit, dotýkat se ho, čichat k němu nebo se na něj prostě jen dívat.

Obrácená kovbojka

Je to sexuální poloha, která vypadá v podstatě stejně jako normální kovbojka (kterou jsme již popisovali), ale osoba nahoře je při tom otočená čelem k nohám partnera, nikoliv k obličeji.

Obřízka

Odstranění předkožky penisu tak, aby se odkryla jeho špička. Zákrok se obvykle provádí v dětství, i když někdy může být proveden i v dospělosti, a to ze zdravotních důvodů, náboženských důvodů nebo prostě proto, že si to člověk přeje.

Odpudivost vůči sexu

V komunitě asexuálů se nejčastěji používá výraz "sex-repulsed", který označuje způsob prožívání vlastní sexuality, ale sám o sobě není sexualitou. Odpudivost vůči sexu může znamenat, že někdo považuje sex za odporný nebo odpudivý a obecně by se nechtěl dívat na sex nebo jakoukoli sexuální aktivitu, slyšet o ní, mluvit o ní nebo na ni myslet.

Omnisexualita

Sexuální orientace, která označuje někoho, koho přitahují všichni lidé bez ohledu na jejich pohlaví.

Otevřený vztah

Když jeden nebo oba partneři základního vztahu mohou dobrovolně zkoumat sexuální intimitu s jinými lidmi.

Znáte pojem otevřený vztah a co všechno obnáší?

Orbitální vztah

Když váš bývalý partner pokračuje v interakci se všemi vašimi příběhy na Instagramu a dalšími sociálními médii a dává vám tak najevo, že je stále nablízku.

Orgie

Skupinový sex s několika partnery ve scénáři podobném večírku.

Pangender

Obecně označuje někoho, kdo se identifikuje se všemi nebo více pohlavními identitami. Pangender osoba se může identifikovat s více pohlavími najednou, nebo se může v určitých obdobích více identifikovat s určitým pohlavím.

Pansexuál

Sexuální, romantická, emocionální, fyzická nebo duchovní přitažlivost k lidem bez ohledu na jejich konkrétní pohlavní identitu nebo sexuální projevy. Pansexualita spadá pod bisexualitu, ale přesahuje přitažlivost k mužům i ženám.

Pegging

Když žena provádí anální styk na svém partnerovi pomocí připínacího dilda nebo vibrátoru.

Perlový náhrdelník

Když muž ejakuluje na krk nebo hruď svého partnera. Termín pochází od kapek spermatu, které prý vypadají jako jednotlivé perly na šňůře korálků.

Polštářová princezna

Žena, která ráda leží na zádech a nechává svého partnera, aby při sexu dělal většinu fyzické práce.

Polyamorie

Je to forma konsensuální nemonogamie, která klade důraz na citové - a často i sexuální - propojení mezi více partnery.

Polyamorie kuchyňského stolu

Všichni členové polyamorie mají nebo se od nich očekává, že budou mít přátelský vztah, který je dostatečný k tomu, aby si všichni teoreticky mohli sednout ke společnému jídlu.

Polycule

Široký termín, který se používá k označení všech vzájemně propojených partnerů v jedné polyamorní síti.

Polysexuál

Někdo, koho přitahuje více pohlaví a identit.

Pompoir

Používání vaginálních svalů různými způsoby ke stimulaci penisu během pohlavního styku.

Postkoitální dysforie

Když člověk po dobrovolném sexu zažívá pocity smutku, deprese, úzkosti nebo rozrušení - i když byl tento sex milostný, uspokojivý nebo příjemný.

Předehra

Všechno, co děláte před pohlavním stykem, jako je líbání, vzájemné držení při mazlení, prstění, orální sex, výprask, dirty talk nebo dokonce jen posílání nemravných zpráv.

Rezavý trombón

Je to akt, při kterém se současně provádí rimming a honění.

Rimming

Označuje orální sex, při kterém dochází ke kontaktu úst s análním otvorem.

Roaching

Když někdo, s kým chodíte, tají, že současně chodí i s jinými lidmi, a když je s tím konfrontován, tvrdí, že si neuvědomil, že jde o monogamní vztah.

Rychlovka

Rychlý, uspěchaný sex, často bez předehry nebo mazlení.

Sapiosexuál

Je to kontroverzní termín, který označuje osobu, kterou přitahují především nebo výhradně lidé, které považuje za inteligentní, přičemž vzhledu, pohlaví nebo identitě této osoby není přikládán žádný nebo téměř žádný význam.

Sex bez šprcky

Není to nic jiného než sex bez kondomu. Je to riskantní a svým způsobem nebezpečné, protože se tím zvyšuje pravděpodobnost pohlavně přenosných chorob a/nebo těhotenství.

Sex při periodě

Sex během menstruace.

Sexuální frustrace

Široký pojem používaný k popisu pocitů nespokojenosti, deprese, úzkosti a hněvu v důsledku neuspokojených sexuálních potřeb.

Poznejte různé sexuální pojmy

Shocker

Sexuální akt, při kterém někdo strčí ukazováček a prostředníček do vagíny své partnerky a zároveň jí zasune malíček do konečníku. Tradičně se jedná o sexistický, nesmlouvavý termín, protože anální penetrace má příjemce "šokovat". Což není zrovna v pohodě.

Shrimping

Je to sání partnerových prstů na nohou.

Situační vztah

Je to souhrnný termín pro vztahy na pomezí "známosti" a "vztahu".

Sněhová koule

Sexuální akt, při kterém muž ejakuluje do úst své partnerky a poté se s ní líbá otevřenými ústy, přičemž si vzájemně předávají sperma z úst do úst.

Strap-On

Dvoudílná sexuální hračka, která obsahuje dildo a postroj, který se připevňuje k bokům osoby, která jej nosí. Strap-ony se často používají pro penetrační vaginální nebo anální sex.

Stříkání (u ženy)

Když z vagíny vytéká tekutina, někdy až stříká. Často to doprovází orgasmus.

Submarining

Když se do vašeho života vrátí bývalý partner a pak se chová, jako by se v době, kdy jste spolu nebyli, nic nestalo.

Šedesátdevítka (69)

Poloha při sexu, kdy si dva lidé současně poskytují orální sex.

Tantrický sex

Sex, který trvá hodiny a hodiny a zahrnuje studium, meditaci, práci s dechem, oční kontakt a intimitu s partnerem.

Teabagging

Muž vloží svůj šourek do úst nebo na obličej či čelo jiné osoby, obvykle když nad ní stojí nebo klečí.

Teplotní hrátky

Erotická forma konsensuálních hrátek s pocity, kterou často provozují lidé, kteří se věnují BDSM hrátkm nebo perverznostem. Cílem teplotních hrátek je využití prvků tepla a chladu ke zvýraznění smyslů.

Těhotenský sex

Sex v těhotenství, nic víc, nic míň.

Thigh job

Sexuální akt, při kterém jsou genitálie stimulovány stehny partnera. Thigh job může být prováděn s oblečením nebo holými stehny, stehny v latexu, punčochách, nadkolenkách, s lubrikantem nebo bez lubrikantu.

Trojka

Když spolu souloží tři lidé současně.

Venušin motýlek (technika)

Sexuální akt, který zahrnuje jak orální stimulaci pohlavních orgánů (cunnilingus), tak manuální stimulaci (prstění) současně.

Vibrátor

Erotická hračka, která vibruje. Lze ho použít zevně na klitoris nebo penis, ale v závislosti na tvaru, konstrukci a návodu k použití ji lze použít i vnitřně do pochvy nebo konečníku.

Vztahová anarchie

V tomto případě se jedná o styl vztahu, ve kterém neexistují žádná jiná pravidla nebo očekávání než ta, o kterých rozhodnou sami účastníci vztahu.

Yoni

Yoni znamená v sanskrtu "vagína".

Yoni masáž

Tantrická praktika používaná ke zvýšení citlivosti vagíny a vulvy.

Zlatá sprcha (vodní sporty)

V tomto případě se jedná o sexuální akt, při kterém se používá moč. Může to znamenat močení na partnera, před partnerem, v jeho blízkosti nebo močení partnera na/blízko/před vás.

Využijte nově nabyté vědomosti při seznamování na online erotické seznamce!

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.