Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Odborníci radí: 17 způsobů, jak vydržet déle v posteli

1.listopad 2022
Odborníci radí: 17 způsobů, jak vydržet déle v posteli

Pro muže je jen málo věcí v životě více frustrujících a větším zklamáním než předčasná ejakulace. Obzvlášť, když jste doufali, že v posteli vydržíte déle. Je to nečekané a může vám být trapně. Nikdo nechce říkat "promiň" v jakémkoli okamžiku před, během nebo po sexu.

Pokud se potýkáte s předčasnou ejakulací, měli byste vědět, že ačkoli ano, může být neuvěřitelně frustrující, je také neuvěřitelně častá. "Předčasná ejakulace je problém, který se v určitém okamžiku života týká téměř každého muže," říká Dr. Thomas J. Walsh, urolog z Washingtonské univerzity. Ačkoli je pravděpodobnější, že se s ní setkáte okolo 20. a 30 roku života, až jeden ze tří mužů všech věkových kategorií tvrdí, že se s ní někdy v životě setkal.

Vědomí, že nejste sami, může být uklidňující, ale bohužel to nezmění realitu toho, jak vám předčasná ejakulace může bránit v delším trvání sexu. Naštěstí existují opatření, která můžete podniknout, abyste v posteli vydrželi déle. Příliš rychlý orgasmus nemusí být problém, který vás bude trápit po zbytek života. Použití kombinace těchto technik zvýší pravděpodobnost, že budete schopni mít delší sexuální styk, než jste zvyklí.

Sex nemusí skončit, jakmile dosáhnete orgasmu! Můžete a měli byste strávit čas manuální a orální stimulací partnerky po vyvrcholení - a doufejme, že jste ji stimulovali i před vyvrcholením. Nakonec vaše refrakterní období skončí a budete moci opět provozovat penetrační sex, pokud si to vy i vaše partnerka přejete. Tentokrát, vzhledem k tomu, že jste se právě udělali, byste měli být schopni vydržet déle než napoprvé.

Jaká je průměrná doba ejakulace?

Ve studii z roku 2005 v časopise Journal of Sexual Medicine nechali vědci 500 heterosexuálních párů pomocí stopek měřit čas sexuálního styku mezi vaginálním průnikem a ejakulací penisu během čtyř týdnů. Celkový medián času byl 5,4 minuty. Spousta lidí tak dlouho nevydrží. Kniha The New Naked z roku 2014: The Ultimate Sex Education for Grown-Ups uvádí, že téměř polovina mužů skončí do dvou minut, uvádí New Republic.

Pokud běžně ejakulujete do jedné minuty po průniku, ať už se snažíte ejakulaci oddálit sebevíc, může vám být diagnostikována předčasná ejakulace.

Jedním z důvodů, proč je předčasná ejakulace tak šílená, je, že můžete mít pocit, že nad ní nemáte žádnou kontrolu. Čím víc se jí snažíte zabránit, tím horší se zdá být. Ano, možná vydržíte v posteli o pár vteřin déle, když budete myslet na svůj oblíbený fotbalový tým, ale kdo by chtěl během sexu přemýšlet o fotbalových statistikách? Existují nějaká opravdová řešení?

Odpověď naštěstí zní ano. Navzdory tomu, jak beznadějná se vám vaše situace může zdát, existuje spousta chytrých, rozumných a zdravých způsobů, jak předčasnou ejakulaci omezit, ne-li vyléčit, a vydržet v posteli ještě déle.

Jak zamezit předčasné ejakulaci?

Posilujte svaly pánevního dna

Pravděpodobně jste již slyšeli o Kegelových cvicích, při nichž trénujete pubokokcygeální svaly pánevního dna, a to prostřednictvím série kontrakčních a uvolňovacích cviků. Abyste pochopili, o kterých svalech mluvíme a kde se v těle nachází, zkuste při příštím použití toalety přerušit proud moči. Poté, co ho přerušíte, ho opět spusťte, pak zase přerušte a stále dokola.

K nalezení těchto svalů vám také může pomoci postavit se před zrcadlo a zkusit pomocí nich zvednout varlata bez pomoci rukou. "Představte si, že si 'zvedáte koule až k útrobám' nebo 'zkracujete penis'," řekla časopisu Men's Health Sandra Hilton, doktorka fyzioterapie ve společnosti Entropy Physiotherapy and Wellness v Chicagu ve státě Illinois.

Jakmile získáte cit pro to, jak svaly pánevního dna zatnout a uvolnit, zatněte je a držte po dobu deseti sekund, pak uvolněte. Cvičte v sériích po 10. Krása tohoto cvičení, které povede ke zvýšené kontrole ejakulace a pomůže vám vydržet déle v posteli, spočívá v tom, že ho můžete provádět prakticky kdekoli.

Existují vědecké důkazy, že Kegelovy cviky vám pomohou prodloužit délku sexu. Jak uvádí Men's Health UK: "Studie z roku 2005 zjistila, že 75 procentům mužů se po provádění Kegelových cviků zlepšila erektilní funkce." Vyhledání odborné pomoci pro posílení svalů pánevního dna vám může přinést ještě lepší výsledky. Studie z roku 2014 zjistila, že rehabilitační terapie svalů pánevního dna pomohla více než 80 procentům pacientů zotavit se z předčasné ejakulace.

Myslete při problému s přadčasnou ejakulací i na partnera

Omezte přirážení

Existuje spousta způsobů, jak si užít pohlavní styk, aniž byste přiráželi jako zajíci. Můžete masírovat špičkou penisu partnerčin klitoris. Můžete se zaměřit na nervová zakončení v partnerčině poševním vchodu nebo konečníku, místo abyste sledovali, jak hluboko se dokážete dostat. Můžete přitlačit svůj penis na partnerčin bod G nebo partnerův bod P. 

Jistě, trochu přirážejte, ale pokud máte pocit, že se blížíte k bodu, z něhož už není návratu, existují způsoby, jak zpomalit, aniž byste obětovali potěšení svého partnera.

Počkejte s pohlavním stykem déle - nebo ho nedělejte vůbec

Až příliš často si myslíme, že sex je penis v pochvě nebo penis v análu. Ale to je omezující - a upřímně řečeno i nudná - definice sexu. Existuje spousta dalších sexuálních aktivit, které vám oběma přinesou potěšení a prodlouží celkovou délku vašeho spojení, včetně erotické masáže, experimentování se zvrácenostmi nebo soustředění se výhradně na stimulaci partnera (například orální sex).

Když už mluvíme o orálním sexu... Víte, že díky němu můžete zvýšit pravděpoobnost, že dosáhne orgasmu? Studie z roku 2017 publikovaná v časopise Sex and Marital Therapy zjistila, že pouze 18 % žen má schopnost dosáhnout orgasmu při přímé penetraci; zbytek potřebuje k orgasmu stimulaci klitorisu.

Střídejte polohy

Místo toho, abyste si vybrali jednu polohu a bušili v ní jako výše zmíněný zajíc, zkuste vystřídat několik různých poloh, abyste při sexu vydrželi déle. Střídání poloh poskytuje trochu "volna", kdy penis není stimulován. Můžete také vyzkoušet některé složitější sexuální polohy, které vyžadují fyzickou výdrž. Při těchto "divočejších", fyzicky náročnějších sexuálních polohách se budete více soustředit na techniku a rovnováhu, takže se nebudete moci tolik soustředit na fyzickou stimulaci.

Vyberte si sexuální polohy, které vám pomohou vydržet déle

V podobném duchu byste měli vynechat polohy, které poskytují příliš stimulace. Polohy jako na pejska nebo vleže, kde můžete jít superhluboko, bude pravděpodobně dobré vynechat.

Místo toho vyzkoušejte polohy, které umožňují pouze mělčí průnik nebo které neumožňují mnoho pohybů "dovnitř a ven". Technika CAT (Coital Alignment Technique) je ideální, pokud hledáte mělčí průnik. Navíc potěšíte svou partnerku. Pak je tu poloha Lotus, která je o vzájemném otírání se a ne o tvrdém přirážení.

Žijte zdravým životním stylem

"Výkonnost penisu je především o životním stylu," říká Dr. Justin Lehmiller, který je členem poradního panelu Men's Health a moderuje Sex and Psychology Podcast. Pravidelné cvičení může zabránit potížím se sexuální výkonností, jako je předčasná ejakulace a erektilní dysfunkce. Možná byste také měli přestat kouřit. Kouření snižuje množství oxidu dusnatého v těle, což může způsobovat předčasnou ejakulaci.

Omezte pití alkoholu

Pokud si myslíte, že když do sebe hodíte pár panáků, oddálíte svůj orgasmus, zamyslete se znovu. Alkohol vám sice může pomoci cítit se uvolněně, ale je známo, že způsobuje sexuální dysfunkce - zejména u lidí, kteří ho zneužívají. Ve studii provedené v roce 2007 mezi muži závislými na alkoholu 72 % z nich uvedlo, že mají jeden nebo více typů sexuální dysfunkce, přičemž jedním z nejčastějších problémů byla předčasná ejakulace. Pokud si myslíte, že možná příliš pijete, vyhledejte pomoc terapeuta, zotavovací centrum nebo program pro zotavení. Pokud víte, že nemáte problém s alkoholem, můžete si ho v klidu užívat - jen se ujistěte, že nepijete (nebo alespoň nepijete moc) v době, kdy očekáváte sex.

Vyberte si vhodné sexuální polohy a střídejte je

Vyzkoušejte edging

Oddálení orgasmu při masturbaci může být jedním z nejúčinnějších způsobů, jak se naučit vydržet při sexu déle. Tomu se také říká edging a podle Walshe je to jedna z nejběžnějších technik, jak se vyhnout předčasné ejakulaci. V podstatě se přivedete až na hranici orgasmu a pak přestanete s veškerou sexuální nebo masturbační aktivitou, dokud nebudete mít své vzrušení pod kontrolou.

"Praktikování této techniky vám pomůže naučit mozek a tělo lépe kontrolovat reakci na orgasmus a prodloužit trvání sexu," říká sexuální terapeutka Emily Morse. "Jen nezapomeňte při praktikování edgingu používat hodně lubrikačního gelu, abyste se vyhnuli odřeninám," dodává.

Vyzkoušejte "stisk"

Pokud cítíte, že se blíží váš orgasmus, zastavte se a stiskněte si penis přímo pod hlavičkou. "Pevně zatlačte palcem a ukazováčkem a zaměřte tlak na močovou trubici neboli trubičku vedoucí podél spodní strany penisu," radí doktor Ian Kerner, sexuální terapeut a autor knihy So Tell Me About the Last Time You Had Sex (Pověz mi o tom, kdy jsi měl naposledy sex).

"Technika stisku vám může pomoci vydržet v posteli déle, protože vytlačí krev z penisu a na chvíli sníží sexuální napětí, které potlačuje ejakulační reakci," říká Kerner. "Jedná se o další typ biofeedbacku, podobný edgingu," dodává Walsh.

Masturbujte předem

Samotná masturbace před sexuálním stykem je jednoduchá technika, která pomáhá v boji proti předčasné ejakulaci. "Mnoho mých pacientů před sexem masturbuje," vysvětluje Evan Goldstein, proktolog, který se ve společnosti Bespoke Surgical specializuje na sexuální zdraví mužů. "Někdy je příliš rychlá ejakulace způsobena tím, že jste celí rozrušení a v poslední době jste neejakulovali, což znamená, že vaše prostata je plně nabitá." Když už je to nějaký čas, co jste naposledy ejakulovali, sebemenší dotek, líznutí nebo příraz vás může vyburcovat.

Goldstein pokračuje: "Pokud masturbujete blízko doby, kdy víte, že budete mít sex, v podstatě máte sex podruhé, což znamená, že vyvrcholení bude trvat o něco déle." Upozorňuje však, abyste mezi jednotlivými sezeními praktikovali vhodné načasování, protože poslední věc, kterou chcete, je, abyste toho pak nebyli schopni vůbec.

Pokud si všimnete, že i při předchozí masturbaci máte stále problémy s předčasnou ejakulací, můžete předtím opakovaně masturbovat, abyste zkusili rychlý výstřik zvrátit.

Používejte správný kondom

Pokud bojujete s předčasnou ejakulací, kondomy mohou být vaším nejlepším přítelem, pokud jde o to, abyste při sexu vydrželi déle. (Také byste je měli používat tak jako tak.) "Většina hlavních výrobců kondomů vyrábí extra silné druhy, které fungují jako desenzibilizátor pro váš úd během sexu a ty vám mohou pomoci vyhnout se předčasné ejakulaci," říká Morse. Vyzkoušet můžete například kondomy Extended Pleasure od společnosti Trojan, které jsou vybaveny znecitlivujícím prostředkem, jenž pomáhá prodloužit rozkoš pro vás i vaši partnerku.

Poraďte se se svým lékařem o lécích

"V Evropě existuje mnoho legálních léků, které údajně pomáhají vydržet déle v posteli," říká Walsh. Ale například Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) v USA tyto léky pro léčbu předčasné ejakulace neschválil. Proč? "Přestože studie prokázaly, že tyto léky skutečně prospívají mužům s předčasnou ejakulací, FDA nastavuje velmi vysokou laťku pro léky používané k léčbě život neohrožujících stavů," vysvětluje Walsh. Vy máte štěstí a můžete s lékařem probrat i tuto lékovou možnost. Existují ale i další.

Vydržte při sexu děle s našimi tipy

Viagra a další inhibitory fosfodiesterázy-5 se obvykle používají k léčbě erektilní dysfunkce, ale mohou také pomoci oddálit orgasmus. Podle Mayo Clinic mají tyto léky nejlepší výsledky, pokud jsou užívány v kombinaci s antidepresivem. Od svého lékaře se jen potřebujete dozvědět, jak dlouho bude trvat, než léky začnou účinkovat, protože se to u jednotlivých léků liší.

"Antidepresiva mohou pomoci oddálit orgasmus, i pokud jsou užívána samostatně - obzvláště účinná se ukázala látka paroxetin, ale mohou způsobit změny nálady nebo jiné nežádoucí účinky a neměla by se užívat, pokud ji nepředepsal lékař," říká Walsh. Nakonec by tedy měly být považovány za poslední možnost.

"V závislosti na tom, jak jste sexuálně aktivní, můžete léky užívat buď denně, nebo podle potřeby před sexem," říká Dr. Matthew Lemer, urolog z Beth Israel Medical Center.

Používejte znecitlivující ubrousky

V roce 2017 malá studie zjistila, že použití ubrousků pokrytých malým množstvím benzokainu, což je mírné anestetikum, vám může pomoci vydržet v posteli déle. Problém? "Na vaši partnerku by mohly mít ubrousky nechtěný účinek v podobě znecitlivění pochvy," říká urolog z New Yorku Dr. David Samadi.

Dr. Jamin Brahmbhatt, urolog a odborník na sexuální zdraví v Orlando Health, navíc doporučuje znecitlivující přípravky, jako je Promescent, které se dodávají v krémech a sprejích. "Podobně jako kondomy mohou tyto věci způsobit menší sexuální potěšení," vysvětluje Brahmbhatt. "Navíc to může ovlivnit i partnerčino uspokojení. Ujistěte se, že vaše partnerka ví, že je používáte a že v minulosti neměla alergickou reakci nebo problém s jejich používáním."

Vyzkoušejte technologie, které vám pomohou vydržet déle

Nový program schválený v USA Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv s názvem Prolong vám údajně pomáhá trénovat oddálení ejakulace tím, že si ho vyhoníte pomocí speciálního zařízení. Za 269 dolarů dostanete vibrační masturbační pomůcku, příručku a lubrikant.

"...jakmile dokončíte šestitýdenní program kontroly vyvrcholení, neschopnost vydržet dostatečně dlouho by měla být minulostí.", uvádí se na jejich webových stránkách.

Nechcete utrácet 269 dolarů, ale přesto se chcete předčasné ejakulace zbavit? I na to existuje aplikace.

Podívejte se na aplikaci Premature Ejaculation App - neboli zkráceně Pea. Aplikace, která je označována jako "virtuální sexuální terapeut", vás provede třístupňovým masturbačním tréninkovým programem, který vám pomůže léčit váš problém, a umožní vám sledovat své zlepšení v průběhu času.

Získejte podporu od svého partnera

Nemůžete provést pozitivní změny ve svém sexuálním životě, pokud váš partner není na stejné vlně. I když se to zpočátku může zdát trapné, rozhovor s partnerem o předčasné ejakulaci může uklidnit vaše obavy - a jakmile váš partner ví, o co jde, můžete tento problém zvládnout jako tým. "Přiznejte své trápení tak, že řeknete, že je pro vás těžké o tom mluvit, ale že chcete společně pracovat na tom, aby byl sex pro vás oba ještě lepší," říká Lehmiller.

Stále se cítíte nervózní, když se chcete se svými obavami ohledně předčasné ejakulace svěřit partnerce? Možná vám příslib žhavějšího sexu pomůže otevřít se. Studie z roku 2019 publikovaná v časopise The Journal of Sex Research zjistila, že páry, které o sexu více komunikují, mají tendenci mít lepší sex než ostatní páry.

Praktikujte všímavost

"Praktiky mindfulness mohou potenciálně pomoci při předčasné ejakulaci tím, že podpoří uvolnění a naladí vás více na pocity vašeho těla," vysvětluje Lehmiller. Meditace je pravděpodobně nejznámějším a nejstudovanějším cvičením všímavosti, ale pokud nezvládáte sedět v klidu, navštivte místní studio jógy nebo si doma začněte cvičit jógu samostatně. Studie z roku 2020 zjistila, že jógové pozice a dechové techniky jsou účinnými nástroji pro zvládání těchto potíží.

Zeptejte se odborníka

"Pokud máte pocit, že jste vyzkoušeli všechno, abyste měli lepší a delší sex, ale bez úspěchu, možná je čas probrat svůj problém s lékařem," říká Walsh. "Mnoho léčebných postupů, o kterých jsme již hovořili - například edging a biofeedback - jsou poměrně náročné techniky, které vám odborník může pomoci efektivně používat."

Doporučuje požádat svého lékaře o doporučení k urologovi, který vás může buď léčit sám, nebo vás odkázat na vhodného odborníka na váš problém. "Pomůže vám přistupovat k tomu prakticky a pragmaticky," říká Walsh. "Nejde o to, abyste se dostali do kontaktu se svým vnitřním já. Jde o to, abyste se naučili fyzické nebo psychické mechanismy, které vám pomohou vyhnout se předčasné ejakulaci."

Kontaktujte lékaře v místě vašeho bydliště, ale nebojte se za kvalitním odborníkem cestovat třeba až do Plzně nebo Ostravy.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.