Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Náhrada za lubrikační gel: Co je a co není vhodné použít

1.listopad 2018
Náhrada za lubrikační gel: Co je a co není vhodné použít

Co dělat, když na poslední chvíli zjistíte, že vám došel váš věrný pomocník při sexu a vy jste si zapomněli koupit novou zásobu? Žádný strach, v dnešním článku si můžete přečíst alternativy, které můžete použít místo lubrikačního gelu.

Lubrikační gel je opravdu skvělý kluzký pomocník, který vám může pomoci při dosažení orgasmu nebo vám usnadní penetraci v případě, že z njakého důvodu čelíte suché situaci a potřebujete rychlou nápravu (občas se to stává). Je tedy přirozené, že byste pro případ nouze chtěli mít nějaký záložní plán, kdybyste náhodou někdy zjistili, že vám došel lubrikační gel. Odborníci však říkají, že byste se měli pořádně zamyslet, než sáhnete po nějaké náhradě, neboť dokonce i zdánlivě neškodné kluzké a mazací látky mohou obsahovat alergeny, poškozovat kůži nebo sabotovat efektivitu kondomů. Otázkou tedy je: co můžete použít jako náhradu za lubrikační gel a čemu byste se raději měli vyhnout? Nejprve vám povíme, které alternativy nejsou vhodné pro použití a následně budete mít možnost přečíst si tipy na náhrady, které můžete vyzkoušet.

Dětský olejíček

Nejenže může dětský olejíček potlačit efektivitu kondomu, jeho používání při sexu a zavedení do vagíny může zvýšit i riziko vzniku kvasinkové infekce. Studie publikovaná v časopise Obstetrics and Gynecology nalezla souvislost mezi intravaginálním užíváním dětského oleje, ale i vazelíny, o které si dnes také povíme. Studii bylo podrobeno 141 sexuálně aktivních žen, které po dobu 12 měsíců vyplňovaly dotazník o demografických údajích, sexuálním chování, vaginálních symptomech a intravaginálních praktikách, ke kterým došlo v daný měsíc. 66 % těchto žen potvrdilo intravaginální praktiky, z čehož 49 % z nich hlásilo použití intravaginálních produktů (jiné než tampony). Nejčastějšími produkty byly lubrikační gely (70 %), a dále vazelína (17 %) a oleje (13 %). U těchto žen se po vyšetření potvrdila infekce. Může vás lákat použít dětský olejíček, pokud jej máte doma, raději se tomu ale vyhněte.

Tuk do pečiva

Vzhledem k tomu, že tato surovina je na bázi oleje, není kompatibilní s kondomy. Navíc je to opravdu špatná náhrada za lubrikační gel. "Není to vůbec kluzké, takže pro většinu žen to není efektivní," říká doktorka Lauren Streicher, profesorka gynekologie a porodnictví na Lékařské fakultě Northwestern University Feinberg a autorka svépomocné knihy Sex Rx: Hormones, Health a Your Best Sex Ever. A protože tuk do pečiva nebyl speciálně navržen pro vaginální použití, existuje pravděpodobnost, že by to mohlo dráždit vagínu.

Vazelína

Vazelína vypadá jako vhodný kandidát na náhradu za skutečný lubrikant, ale to je také vše. Pouze tak vypadá, nic víc. Produkty na bázi ropy mohou vést k infekci. Již výše jsme zmínili studii publikovanou v časopise Obstetrics and Gynecology, která zjistila, že ženy, které používaly vazelínu jako lubrikant, měly dvakrát vyšší šanci na výskyt bakteriální vaginózy než ženy, které jej nepoužívaly. A stejně jako jiné lubrikanty na bázi oleje není vůbec vhodná při použití kondomu. Jeho efektivita je při použití těchto lubrikantů mizivá.

Sliny

Představte si situaci, že jste celí rozpálení, chcete se pomilovat, proto saháte do šuplíčku pro lubrikační gel a zjistíte, že vám nezbylo nic nebo jen pár kapek, které vůbec nestačí. Co teď? Kdybyste odešli rychle do obchodu (pokud má ještě otevřeno), nemuseli byste se vrátit k tomu, kde jste skončili. Nabízí se jedna okamžitá možnost - sliny. Ty se často používají, ale jsou opravdu vhodné? Vskutku se nabízí a jsou mokré, což je přesně to, co potřebujete, takže to dává smysl, že byste uvažovali nad tím, že byste je v případě nouze použili. Ale doktorka Streicher říká, že nejsou dostatečně kluzké, aby byly účinným lubrikantem. Takže budete jen mrhat časem (a slinami). Navíc plivání do intimních míst usnadňuje přenos pohlavních chorob a může zavést infekci do vagíny úplně stejně jako nechráněný orální sex.

Sliny se nabízejí jako nejrychlejší a nejdostupnější náhrada za lubrikační gel, nejsou však úplně nejvhodnější

Pleťové mléko

Existuje mnoho potenciálních dráždivých látek v pleťovém mléku, jako jsou parfémy a propylglykoly (ve vodě rozpustné sloučeniny, které pomáhají mléku zůstat vlhké), které mohou způsobit otoky a obecné podráždění vašich intimních partií, pokud jej použijete. Jestliže tedy budete mít někdy potřebu použít nějakou náhradu za lubrikační gel, vyhněte se pleťovému mléku velkým obloukem, neboť jeho použitím si spíše více uškodíte a místo krásného zážitku si užijete spoustu nepříjemných chvil. Vyberte si raději nějakou bezpečnější variantu.

Jaké jsou bezpečnější náhrady za lubrikant?

Abyste se vyhnuli přenosu pohlavně přenosných chorob nebo výskytu infekce v oblasti vašich genitálií, zvažte použití některé z následujících alternativ.

Kokosový olej

Kokosový olej je oblíbenou variantou spousty žen. Kromě toho, že hezky voní a dobře chutná, je také snadné ho používat, protože je tuhý při pokojové teplotě a proměňuje se v kapalinu při vyšších teplotách (například teplota těla). Mějte na paměti, že není vhodný v kombinaci s latexovými kondomy, takže se vyhněte použití obou produktů najednou. Totéž platí i pro další přírodní oleje, které jsou vhodné jako náhrada lubrikantu (olivový, jojobový, mandlový nebo avokádový olej), nebo jakýkoli jiný lubrikant na bázi oleje.

Aloe vera

Pokud jde o přirozený lubrikant, pak je aloe vera skvělou volbou. Jen se ujistěte, že se skutečně jedná o aloe vera, protože některé produkty z aloe zahrnují přísady, které by mohly dráždit vagínu. Tahle varianta má dokonce bonus, je totiž zcela vhodná při použití latexových kondomů. Koupit si můžete samotnou rostlinu nebo láhev aloe vera.

Jogurt

Může vám to připadat bizarní, ale v případě nouze můžete využít i bílý jogurt bez cukru. Obsahuje totiž zdraví prospěšné bakterie (Lactobacillus acidophilus) a dokonce léčí vaginální infekce. Díky bakterii udržuje optimální mikroflóru ve střevech i pochvě. Pokud vám dojde lubrikační gel a doma nemáte nic jiného, co by bylo vhodné použít, můžete tedy zkusit jogurt, který nejen léčí, ale i usnadňuje sex.

Při použití těchto bezpečnějších variant buďte opatrní, a než si je zavedete do intimních míst, zkuste si nejprve udělat menší test. Naneste přírodní mazadlo na jinou část těla (třeba na ruku). Pokud se objeví vyrážka nebo vás bude pokožka svědit či pálit, zvolenou alternativu nepoužívejte. To samé platí i v případě, že po použití zaznamenáte neobvyklý zápach či vaginální výtok. V tomto případě došlo k narušení rovnováhy pH, z toho důvodu byste příště s partnerem měli náhrady za lubrikační gel raději vynechat.

Nemáte partnera na sex? Zaregistrujte se na sex seznamce a zkuste si nějakého najít!

[rox]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.