Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Co jste o kondomech nevěděli?

30.březen 2018
Co jste o kondomech nevěděli?

Kondomy - opravdu kapitola sama pro sebe. Řeší se mnoho věcí, zda používat, nebo nepoužívat, zda je s nimi sex lepší, nebo horší, jaké různé druhy existují... Dnes se podíváme na to, co jste pravděpodobně o kondomech doposud nevěděli a jak je používat, aby váš sex byl bezpečný.

Co jste pravděpodobně nikdy nevěděli o kondomech? To se můžete dozvědět právě teď a vězte, že to budou zajímavé věci, které se budou týkat především jejich historie. Nebude to ale jako nudná hodina dějepisu, ba naopak. Můžete si díky tomu uvědomit, jak jednoduchý život vlastně dnešní lidé mají, protože to, jaké měli možnosti lidé v dávných dobách, si ani nedovedete představit. Pravděpodobně vám po přečtení následujícíh bodů už nebude používání kondomů připadat tak příšerné. Nebojte ale, ne všechny budou z historie, některé body naopak budou velmi aktuální.

10 faktů o kondomech

Sotva by se daly považovat za nějakou novinku

Během posledních desetiletí kondomy prošly opravdu velkou změnou, založilo se mnoho firem, vzniklo mnoho různých druhů, velikostí, barev a vůní. Nicméně kondom jako takový rozhodně nemůžeme brát jako vynález posledních desetiletí. Nejstarší zmínkou o používání kondomu je v podstatě kousek jeskynní malby v Grotte des Combarrelles ve Francii. Odhaduje se, že je malba stará přibližně 12000 - 15000 let. A to už je opravdu něco!

Ne vždy zakrývaly celou délku penisu

Před 15. stoletím si muži v Číně své genitálie balili do kousku jemného naolejovaného papíru. Muži v Japonsku pak používali želví krunýř. Ano, opravdu bylo zlepšení již potřeba. Ještě pořád si stěžujete na dnešní kondomy?

Výskyt kondomů, které zakrývaly celou délku, začal v 16. století

Gabriele Fallopio prohlašoval, že vymyslel plátěný kondom, který se namáčel v chemickém roztoku, poté se nechal uschnout a připevnil se na penis stuhou. Pak je vyzkoušel na 1100 mužích, kteří měli pohlavní styk s ženami nakaženými "franouzskou nemocí" neboli syfilisem. Ti nemoc nedostali, tudíž se mu vynález povedl. Nicméně jsme si naprosto jisti, že by v dnešní době porušil všechny standardy pro etické testování a experimentování nových výrobků na lidech. 

Obyčejný kondom unese zhruba 3,8 litrů vody

Samozřejmě je to měřeno bez mužského orgánu uvnitř, ale i přesto je to velmi zajímavé. Toto si navíc v pubertě zkusilo mnoho lidí, když naplňovali kondomy vodou. Díky tomu teď víte, že je kondom je opravdu pevná věc, kterou nelze "jen tak" protrhnout. Pokud se vám stane nějaká nešťastná věc, jako že se semeno dostane z kondomu do vagíny, musela v něm být trhlina už předtím nebo dojít k nějakému velkému tření. Proto si vždy řádně zkontrolujte, zda je kondom i bez té nejmenší dírky.

Ve skutečnosti vás neomezují

I když si můžete jakkoliv stěžovat, v dnešní době už se vyrábí takové množství různých druhů kondomů, že byste v podstatě neměli na co. Můžete si vybrat, jakou chcete barvu, příchuť (používají se ochucovadla stejná jako do jídel), znecitlivující a spoustu dalších jiných druhů. A i s nimi oba dosáhnete skvělých orgasmů.

Nezapomeňte na kondom!

Německá armáda byla první velkou institucí na podporu používání kondomů mezi svými členy

Toto se odehrávalo v pozdním 19. století. Dále ve 20. století následovala německou armádu i ta americká. Počet nakažených lidí pohlavně přenosnými chorobami rapidně klesl.

Kondomy jsou tajnou ženskou zbraní, když se jdou bavit do města

A proč tajná ženská zbraň? Protože je sexy a na ostatní působí žena velmi sebevědomě, když se jde bavit do města a když přijde ta pravá chvíle, vytáhne kondom a je připravena. Muži to milují a ženy alespoň mohou mít jistotu, že používají ochranu, která je bezpečná a ta, kterou ony preferují. Pro jistotu by u sebe každá měla mít jeden bezlatexový kondom, kdyby narazila na muže s alergií na latex.

Zvládly už udělat několik rekordů

Některé rekordy, jak jste si jistě všimli, jsou někdy poměrně bizarní a není to jinak ani u kondomů. V čem by také kondomy mohly být rekordmany? Začneme něčím obyčejnějším. Na světě existuje nejslabší latexový kondom. Jeho stěny měří 0,033 mm. Také někoho napadlo kondomy pospojovat a udělat z nich nejdelší řetěz. Ten měřil více jak 3,269 km a obsahoval 25773 kondomů. Dali byste si s tím tu práci? Pokračujeme nejdelším kondomem na světě, který měřil 21,94 metrů! Ten byl nasazen na Obelisk v Paříži na Světový den boje proti AIDS, 1. prosince roku 1993. Rekord drží i mozaika z kondomů, která se skládá z 685 balíčků kondomů. No a to nejbizarnější jsme si nechali na konec. Ryan Stock drží rekord ve zvláštní disciplíně - protáhne si 3 kondomy nosem a ven je vytáhne ústy. Video si můžete vyhledat na internetu, ale opravdu to není nic pro slabé povahy.

Lidé se tak bojí si je pořídit, že je raději nepoužívají

Jeden z nejčastějších důvodů, proč lidé nepoužívají kondomy, je ten, že si ho ihned spojí s jeho nakupováním, a to je pro ně velká překážka. Stydí se, bojí se a tak dále. To poslední, co by si puberťák přál, je potkat v obchodě při nakupování kondomů třeba svého učitele ze školy nebo známého svých rodičů. Nicméně ochrana je potřeba, i kdybyste si kvůli tomu měli zajet do jiného města. Popřemýšlejte o tom.

Mnoho lidí netuší, jak je používat

Ačkoliv se vám může zdát použití kondomu jako naprosto jednoduchá věc, při které není potřeba přemýšlet, opak je pravdou. Nejčastější důvod, proč se ženě podaří otěhotnět i přesto, že byl muž chráněn kondomem, je zapříčiněn právě chybou v použití. Dokonce vyhledávání otázky na Googlu "mohu znovu použít kondom" (can you reuse a condom) má 1 270 000 výsledků vyhledávání, a to asi nebude náhoda.

Abyste věděli, jak správně kondom použít, na co se zaměřit a na co nezapomenout, sepsali jsme pro vás pár nejčastějších chyb, které lidé při používání kondomů dělají. Rozhodně byste se z nich měli poučit.

Nejčastější chyby při používání kondomu

Nezkontrolujete ho před použitím

Již bylo napsáno výše o zkontrolování trhlinek, což je nezbytné. Také byste ale měli zkontrolovat datum expirace. Dvojitou kontrolu byste měli provést v případě, že kondom není váš a tudíž nevíte, jak ho druhý skladoval. Mohl se mu klidně roky válet v peněžence nebo v autě, latex se nevhodným uchováváním narušuje.

Myslíte si, že dva jsou lepší než jeden

Myslíte si, že dvojitá ochrana je lepší než klasický jeden kodnom? V tom případě se pletete. I když to tak na první pohled může opravdu vypadat, musíme myslet na fyzikální stránku věci - dva kondomy zvyšují tření mezi sebou a tím spíše se naruší jejich struktura a prasknou.

Užívejte si pouze bezpečný sex

Nasazujete ho v nevhodný čas

Nejlepší čas, kdy nasadit kondom, je ten, kdy je penis již v erekci, ale zároveň ještě nedošlo ke kontaktu s vagínou. Když ho nasadíte moc brzy, bude pak špatně sedět nebo třeba nemusí k erekci vůbec dojít. Když ho naopak nasadíte moc pozdě... No asi víte, co se může v tomto případě stát...

Nenecháváte vpředu dost místa

Většina kondomů má na konci špičku, do které se uvolní při erekci semeno. Ale v případě, že používáte kondom bez této úpravy, musíte vpředu nechat dostatek místa. Pokud si nenecháte dost místa, může se stát, že se nebude mít sperma kam hromadit. Nechat si místo ale ještě neznamená tam nechat vzduchovou bublinu. Pokud tam totiž necháte vzduch, stejně tak se vám může stát, že kondom tlak nevydrží a protrhne se.

Volíte špatnou velikost

Opravdu na velikosti záleží, alespoň co se týká kondomů. Jestliže si muž vybere moc malý kondom, asi bude mít problém ho nasadit. Pokud ho na sebe i přesto nějaký způsobem nasadí, je velká pravděpodobnost, že to prezervativ nevydrží a protrhne se. Když použije moc velký, snadno sklouzne. Také se často stává, že dokonce zůstane uvnitř ženy, která o tom nemusí mít ani ponětí. Každý muž by měl vědět, jakou velikost má. Existuje mnoho druhů a velikostí, tudíž si, ženy, nenechte věšet bulíky na nos!

Používáte špatný typ lubrikantu (nebo ho nepoužíváte vůbec)

Když si přidáte trochu lubrikatu dovnitř, můžete zvýšit potěšení pro muže. Nepřehánějte to s ním ale, aby kondom nesklouzl. Pokud přidáte lubrikant na vnější stranu, pak si můžete pěkně jezdit tam a zpátky a bude to pro vás oba velmi příjemné. Jestliže bude vlhkost chybět, vznikne velké tření, a jak již bylo několikrát řečeno, kodnom se protrhne. Nezapomeňte, že pro latexové kondomy jsou vhodné pouze  lubrikanty na vodní bázi. Naopak na olejové bázi nesmíte používat, protože poškozují latex.

Mazlíte se s partnerem (i s kondomem) po sexu

Když už jste se sexem skončili je normální, že se chcete k partnerovi/partnerce přitulit a třeba i usnout. V žádném přpadě to ale nedělejte s kondomem na sobě. Jak bude penis ochabovat, kondom může sklouznout a semeno se vylít přímo do vagíny. Nejbezpečněji odstraníte kondom, když je penis stále tvrdý.

Někdy je používáte, někdy ne

Nejčastější chyba, kterou lidé dělají, je ta, že kondomy používají pouze občas nebo pouze většinou. Jestliže nemáte dlouhodobého partnera, měli byste se s nimi skamarádit a používat je opravdu POKAŽDÉ. Stejně tak jako v dlouhodobém vztahu, když se chcete vyhnout těhotenství a neužíváte antikoncepci.

Kondomy najdete ve všech městech po České republice, tak hurá na nákupy!

[Lil]

Zdroj:

http://www.guinnessworldrecords.com

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.