Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Mohou mít sexuální fantazie neblahé následky?

30.červen 2017
Mohou mít sexuální fantazie neblahé následky?

Sexuální fantazírování může být skvělé, ale i pěkně deprimující. Proč a jak? Dozvíte se, když budete pokračovat dále ve čtení...

Každý z nás již jistě někdy rozjel svou fantazii na plné obrátky. Nemusí to být zrovna po té sexuální stránce a i tak se to vyplatí, protože tím si ji zlepšujeme a trénujeme. K těm sexuálním fantaiziím se čas od času dostane asi každý (někdo častěji než ti ostatní). A občas o nich nezaškodí trochu popřemýšlet.

Proč se to děje?

Proč se děje spoustu věcí v našem životě, je víceméně záhadou. Například i to, proč myslíme na někoho, na koho vůbec myslet nechceme, ale i tak se myšlenky neustále vrací a vrací. A tak to může být i s tou fantazií. Někteří lidé si nechtějí přiznat, že se jim líbí to, co jim mysl neustále předhazuje. Většinou se tedy jedná o nějakou konkrétní praktiku, kterou by daný člověk rád zkusil/dělal, ale z nějakého důvodu ji v reálném životě neprovádí. Někteří se bojí ztrapnění před partnerem, říkají si, že by je měli za divného nebo nenormálního. S tím ale nelze souhlasit. Doba se posunula a co bylo naprosto nepřípustné přiznat před 100 lety, je dnes docela běžná věc. Vždyť si vemte třeba pornovidea s určitými "tabu" věcmi... Kdyby na ně nikdo nekoukal, tak by tam přeci nebyla! Jak se říká, každé zboží má svého kupce. 

Horší variantou je, že upnete své sexuální fantazie (ať už jsou jakékoliv) na jednu konkrétní osobu. Teď nemyslíme "muž s velkým penisem" nebo "žena s pěkně tvarovanými boky", nýbrž nějakou osobu se jménem, nějakou vám blízkou osobu. Někteří lidé si takto představují styk s různými známými osobnostmi, pokud je to uspokojí proč ne, ale nic by se nemělo přehánět. A to ještě více platí u osoby nám blízké, kterou bychom "teoreticky mohli mít", ale pravděpodobně mít nikdy nebudeme (většinou je v tom totiž nějaký háček). Lidé, kteří se přehnaně upnou na takové myšlenky pak mohou své celkové myšlení naprosto odrovnat a nejen to...

Následující věci se mohou stát, a to nejen lidem v tomto posledním případu, ale i obecně u nadměrného sexuálního fantazírování o něčem, co se nám nedostává.

Následky

Sny

To, že vám začnou vaše sexuální fantazie "lézt na mozek", poznáte většinou tehdy, když se vám o nich i zdá. Občas se stává, že se nám zdá o tom, co se právě v našem životě děje. Většinou jde o věci, které hrají v našem životě nějakou důležitější roli (ale také se vám může zdát o cestě pejska a kočičky na Mars, zkrátka něco, co vůbec nechápete, kde se ve vaší hlavě vzalo). A pokud většinu dne, obzvláště před spaním, přemýšlíte nad tím, co byste s kým chtěli dělat, je dost pravděpodobné, že to nějaký ten vliv na vaše snění mít bude. Někomu ale tyto erotické sny nebudou vadit a naopak s nimi bude moc spokojený - tím lépe. Někomu naopak mohou náladu pekelně zkazit. 

Další možností je, že nebudete moci vůbec usnout. Budete se převalovat a nebudete vědět, čím to je. Tak teď už to víte. Váš mozek, i když podvědomě, je neustále zaměstnán myšlenkami na vaše nevyřčené touhy... Odlehčíte mu?

Trávíte sexuálním fantazírováním spoustu času?

Špatná nálada

Jak již bylo před chviličkou zmíněno, i krásné sexuální fantazie mohou negativně narušit naši psychiku. Nejen, že mohou "pouze" zkazit náladu, ale dokonce mohou přivodit i deprese. Jak daleko se dá dostat od krásných sexuálních fantazií, že? Naše mysl je mocná a někdy bohužel až moc. Ne mnoho lidí ale vyhledá v tomto případě odbornou pomoc, protože se nechtějí o svých fantaziích a představách bavit s cizími lidmi, ačkoliv jsou to odborníci a mohli by danému člověku pomoci. A nemyslíme tím "odborníky", kteří se vám to budou snažit za každou cenu "vymlátit" z hlavy, protože to "přeci není normální". Člověk bez pomoci se pak ocitá v kruhu, ze kterého nelze jen tak jednouše vystoupit. Špatná psychika pak negativně působí na celý náš život, má vliv i na různá naše životní rozhodnutí, necháme se jí ovlivňovat a za několik let toho můžeme litovat. Každému asi dojde, že tudy cesta nevede...

Nespokojenost s vlastním partnerem

Máte-li partnera a zároveň sníte o nějakých sexuálních věcech, mohou z toho nastat celkem problémy. Jednou z možností je, že partner o vašich touhách ví, ale odmítá vás uspokojit jejich splněním. V tom případě se jedná celkem o problém, protože si časem můžete začít říkat, že vás partner nechce uspokojit a tudíž vás dostatečně nemiluje a podobné věci. Nicméně vězte, že většinou to tak není, zkrátka se nemůže každému líbit všechno. Některé páry tyto "neshody" v sexuálním životě řeší tak, že si ten nespokojený najde nějakého partnera, který jeho specifické potřeby splnit dokáže. Takový partner ale pouze uspokojuje tyto potřeby a žádný jiný vztah s danou osobou nemá.

Nemožnost najít si partnera

Pokud se upnete na své tužby a zároveň nemáte žádného stálého partnera, může se vám stát, že budete mít problém nějakého najít. Je to podobné, jako když si člověk vysní svého ideálního partnera a pak čeká, promarní celý život, protože ho nemůže najít. Bohužel, jestliže si chcete uspokojit své speciální choutky, většinou budete muset zvolit nějaký volný vztah, kamarádství s výhodami, anebo najít opravdu tolerantního partnera, který vám splní vše, co vám na očích vidí. To je ale často více než nadlidský výkon. 

Měli bychom sexuální fantazie převést do reality?

Otázka, na kterou se nedá odpovědět tak, aby odpověď byla univerzální. Někomu může zrealizování jeho fantazií pomoci, jinému by mohlo uškodit. Stejně tak pokud někdo řeší, zda se svému partnerovi svěřit či nikoliv. 

Jestliže se rozhodnete partnerovi svěřit se svými fantaziemi, raději počítejte se všemi možnými reakcemi. Jestliže vás miluje, neměla by tato informace změnit jeho pohled na vás a možná vám bude i chtít pomoci tyto choutky uspokojit. Je pak na vzájemné domluvě, zda danou fantazii alespoň zkusíte zrealizovat nebo zda se raději budete držet "při zemi". Při takovém povídání se svým partnerem buďte k sobě hlavně oba upřímní.

Líbilo by se vám, kdyby tohle nemusela být pouze fantazie?

Existují nenormální fantazie?

Podle vědců v podstatě neexistují. Vědci jen některé označili za vzácné, protože nejsou tak běžné jako ostatní (a to že mnoho z nich je opravdu hodně oblíbených). U lidí vedou fantazie o romantickém sexu, orálním sexu, neobvyklých polohách, dominanci nebo naopak submisivitě, o znásilnění, sexu na veřejnosti nebo neobvyklém místě, sexu se stejným pohlavím nebo více lidmi. A jaké jsou rozdíly mezi muži a ženami? Podívejte se níže:

  • 64 % žen a 89 % mužů během masturbace fantazíruje
  • 84 % mužů se vzruší pouhou představou na sexuální aktivity se ženou
  • 4 muži z celkového vzorku 5 000 mužů udali, že jsou schopni dosáhnout ejakulace pouze pomocí svých představ
  • 2 % žen mohou dosáhnout orgasmu použitím pouze své fantazie
  • 31 % žen uvedlo, že nebyly vzrušeny představou sexuální aktivity s muži

A jak se k tématu vyjadřují lidé?

Jan: "V sexu máme každý jedinečnou šanci stát se umělcem, protože jediným hodnotitelem jsme my, náš prožitek. Naše společnost nám nabízí škatulky, neberme je jako hranice, ale jako inspiraci. Je-li mi něco příjemné, pak je mi jedno jak na to nahlíží někdo jiný...  Příklad: spoustě mužů je velmi příjemné dráždění prostaty. Může být velmi příjemné se nechat od partnerky vojet připínákem, nebo vlastně i od chlapa. Kolik chlapů by to ale udělalo, může to být sice příjemné fyzicky, ale ta "škatulka"..."

Monika: "Tak můj chlap furt také naléhal, ať mu řeknu své sexuální fantazie a že mi je zrealizuje a když jsem mu řekla, že mně vrušuje představa, že velký obdařený černoch znásilní zezadu mého muže, tak moc nadšením neřinčel. :) Ale vážněji, zvlášť pokud někoho vzrušuje nedobrovolné sexuální podmaňení, je lepší, aby takové sny zůstaly jenom v hlavách a představách. Sexuální hrátky by měly být vždy dobrovolné. ;)"

A co si o tomto tématu myslíte vy? Máte také nějaké sexuální představy, které byste si chtěli splnit? Chybí partner? Nevadí, zeptejte se na sex seznamce, zda by někdo rád vaše představy splnil...

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.