Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Kondom jako sexy záležitost pro začátečníky i pokročilé

13.září 2017
Kondom jako sexy záležitost pro začátečníky i pokročilé

Nemáte rádi, když musíte při sexu použít kondom? Můžete si z této nemilé nutnosti udělat sexy záležitost. Dáme vám pár tipů, jak na to a také jak správně kondom používat a na co si dát pozor. Tyto rady budou cenné jak pro začátečníky, tak pro ty, kteří již nějaké zkušenosti s používáním kondomu mají. Vždycky se vyplatí vědět něco navíc.

Přiznejme si to, kondomy nejsou zrovna tou nejlepší (sou)částí sexu. Ale pro každého, kdo chce zabránit těhotenství, jsou nejlepší metodou antikoncepce. Zároveň se díky nim chráníme proti infekcím a pohlavně přenosným chorobám. Při správném a důsledném použití jsou kondomy na 98 % účinné. Vždy ale pamatujte na to, že i kondom se může protrhnout nebo se stát nějaká jiná nehoda, tudíž i přesto si se svým partnerem promluvte o  své sexuální historii a pokud máte jakékoliv pochybnosti (i když je nemáte), je lepší si zajít na testy. Stejně tak je důležité zkontrolovat datum expirace, protože pokud budete kondom používat po o tomto datu, výrazně snižujete jeho účinnost. 

Přemýšlejte o kondomu jako o něčem, co vás zaprvé ochrání a zadruhé vám umožní si užívat spoustu zábavy, aniž byste se museli strachovat, že za 9 měsíců přijde na svět nový človíček nebo že budete dalších pár dní, měsíců nebo celý život trpět nějakou sexuálně přenosnou chorobou. Většinou ale toto přemýšlení o kondomu, jako o užitečné věci umožňující nám zábavu, nestačí. Pro někoho totiž i tak kondom představuje "narušitele" intimní chvilky. Jak to udělat, abyste kondom nasadili a zároveň nenarušili pěkně žhavou atmosféru, kterou jste vybudovali? To je úkol pro pravé mistry. A my vám poradme, jak se jimi stát.

Správná velikost

Úplně prvním krokem, který musíte udělat ještě před tím, než se do nějaké předehry pustíte, je vybrat správnou velikost. Každý muž by měl vyzkoušet co nejvíce značek a velikostí, aby přišel na to, který mu nejlépe sedí. Kondomy se v dnešní době již liší opravdu v mnoha věcech, ať už se jedná o délku, šířku, celkový tvar, materiál nebo dokonce i vůni si můžete vybrat. Vezměte v úvahu skutečnou velikost penisu, protože i když si koupíte větší kondom, větší penis to z něj neudělá. Naopak jeho funkčnost bude značně narušena a navíc z toho nebude mít ten správný zážitek ani jeden z vás. Vyberte kondom, který vám perfektně padne, aniž byste kdekoliv po jeho délce měli zbytečný prostor navíc. Zase si chloubu ale neuškrťte.

Spermicid ano nebo ne?

Někdo se chce chránit ještě více, a proto společně s kondomem používá i spermicidní gel. Někteří výrobci prodávají i přímo kondomy, na kterých již spermicid je. Zamyslete se ale nad tím, zda je to opravdu potřebné. Spermicidní gely totiž obsahují celkem velké množství různé chemie a mohou poškodit citlivé vaginální stěny. Mohou se vytvořit mikrooděrky, skrz které se mohou dostávat různé infekce, navíc to pro ženu pak nepředstavuje zrovna nejlepší zážitek ze sexu. Mnoho žen je takové na spermicidní gely alergické, tak pozor na to! Při jakémkoliv podezření na alergii intimní partie dobře vypláchněte a spermicidní gel již nepoužívejte. Při přetrvávajících problémech vyhledejte lékaře.

Lubrikant ano nebo ne?

Většina kondomů se prodává již lubrikovaných a pokud s nimi nemáte žádný problém, můžete je používat. Jestliže vám ale nesedí, většinou z důvodu alergie na daný lubrikant, je lepší, když si koupíte kondom bez něj a lubrikační gel pořídíte zvlášť. V tomto případě vybírejte takový, který je bez vůně, bez chemie, co nejvíce přírodní. Mnoho lubrikantů také obsahuje glycerin, což je sladidlo, které ale může způsobit nepříjemné kvasinkové infekce. 

Teď, když už víte, jaký kondom vybrat a zda je pro vás vhodné zvolit lubrikant nebo spermicid, dáme vám pár tipů, jak nasadit kondom a přitom zachovat pěknou atmosféru. Pamatujte ale na to, že pokud nemáte s nasazováním kondomu zkušenosti, pravděpodobně prvních pár pokusů bude trochu trapných, zachovejte tedy smysl pro humor a neberte to jako tragédii.

Zkoušejte to sami

Před tím, než budete chtít kondom opravdu při sexu použít, byste si to měli vyzkoušet "nanečisto". Možná vám to přijde divné nebo trapné, ale opravdu to má své opodstatnění. Netýká se to jen mužů, i ženy by si to měly zkusit, stejně tak jako další body tohoto článku. Ne vždy je to muž, který si nasazuje kondom. Když v tom budete mít trochu cvik, budete pak moci udržet své vzrušení a neodvádět všechnu svoji pozornost pouze na nasazování kondomu.

Buďte zodpovědní a chraňte sebe i svého partnera

Nikam nespěchejte

Kondom nasaďte na penis, až když bude v úplné erekci, ale ještě před tím, než se dotkne intimních partií ženy, především těch vnitřních částí. V klidu si užívejte předehry, dotýkejte se navzájem a budujte vaše vzrušení. Většina žen dosáhne orgasmu díky klitoridální stimulaci za použití prstů a úst, takže se nejdříve můžete věnovat ženě, která pak navíc na sex bude lépe připravená. Až budete cítit, že je na čase kondom nasadit, nebojte se, že tím přerušíte vaši náladu, pokud jste oba dostatečně vzrušení, vaše touha je silnější než pár sekund strávených jinak.

Dejte si dostatek času

Po dobu nasazování udržujte vaše spojení - mluvte spolu, hlaďte se. Můžete zkusit věty "Vypadáš moc krásně" nebo "Jsem tak vzrušený/á". Tím z toho nebude jenom chvilka plná ticha a soustředění se na nasazení kondomu, ale bude to naopak velmi přirozené.

Kondom zkontrolujte

Nejen na expirační dobu byste si měli dát u kondomu pozor. Přesvědčte se, že balení, ale i samotný kondom nejsou propíchané nebo jinak porušené. Balíček otevírejte opatrně za pomocí prstů, ne zuby, protože tím můžete kondom poškodit. Poté se přesvědčte, že je kondom jemný a flexibilní. Pokud vám přijde, že je lepkavý, křehký nebo tuhý, vyhoďte ho a vezměte si jiný.

Nasaďte ho správnou stranou

Identifikujte správnou stranu, na kterou budete kondom rolovat. Uprostřed kondomu se nachází špička, do které můžete dát kapku lubrikantu, aby to bylo pro muže příjemnější, ale není to nutnost. Neobřezaní muži si také musí dát pozor, aby předkožka při nasazování kondomu byla stažená. Umístěte srolovaný kondom nad špičku penisu a pak vytáhněte vzduch z konce kondomu. Je důležité minimalizovat vzduch uvíznutý ve špičce kondomu, protože to výrazně sníží riziko prasknutí a také zvyšuje mužovo potěšení. Udržet mužovo vzrušení mohou ženy jemným stisknutím špičky penisu a druhou rukou stahovat kondom dolů. Poté ho ručně uhlaďte, aby zmizely všechny vzduchové bubliny.

Správně ho odstraňte

Po ejakulaci nebo kdykoliv jindy, kdy chcete styk ukončit, podržte nejprve část kondomu na místě a pak z vagíny penis vytáhněte. Toto je důležitý krok, protože jinak by se mohlo stát, že v ní kondom zůstane zaseknutý (a semeno by mohlo z kondomu vytéci). Poté stáhněte kondom a vyhoďte ho. Můžete si penis umýt vodou a mýdlem, pokud vám to bude příjemnější. Pro každý styk použijte nový kondom. 

Jak udělat celou tuto záležitost víc sexy?

Když už jste si jisti vším, co jsme napsali nahoře nebo již používáte kondom nějakou dobu, ale stále vám to přijde jako, že narušuje vaši vybudovanou atmosféru, můžete zkusit tyto 3 tipy:

Možná vás nepotěšíme, ale je nutné to zmínit - zapomeňte na nasazování kondomu ústy. Je to velmi nebezpečné, protože zuby můžete kondom protrhnout a také tím nedáte pryč všechen vzduch, takže je náchylnější k protrhnutí tlakem vzduchu. Rukama dokáže žena v tomto případě potěšit muže mnohem lépe a především vše bude bezpečné. 

Jakmile je kondom správně nasazen, je možné, že bude žena muži muset maličko pomoci (nebo on sám sobě), aby ho vrátila k úplné erekci. Spíše rukou jezděte po kondomu, než abyste ho natahovali, to by nemuselo dopadnout dobře. Věnujte speciální čas citlivému žaludu, hlaďte ho, dokud už muž nemůže vydržet ani chviličku a... 

Když si muž nasazuje kondom sám, žena muže mezitím může hladit a líbat na různých částech jeho těla. Rozhodně lepší, než aby jenom ležela a nudila se, to celou atmosféru zničí. Jestliže mu to bude trvat moc dlouho, může nabídnout svou pomoc.

Rozdáte si to dneska večer s kondomem? Že nemáte s kým? Navštivte sex seznamku a tam si jistě najdete vhodného partnera nebo partnerku.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.