Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Jaké věci byste měli vědět o sex shopech a jejich zaměstnancích?

1.březen 2017
Jaké věci byste měli vědět o sex shopech a jejich zaměstnancích?

I v dnešní době, kdy jsou obchody s erotickými pomůckami velmi rozšířené a najdete je v každém větším městě, se lidé stydí do nich chodit. A víte, jak to je - když se s něčím seznámíte blíže, strach opadá. Tak jdeme na to!

Nepřijde vám jako škoda se bát si jít koupit erotickou hračku do kamenné prodejny, kde si na ní můžete sáhnout, ohodnotit materiál, potěžkat, objektivně ohodnotit velikost atd... Když to vlastně není ve skutečnosti tak těžké a zahanbení hodné? Nejen tyto vyjmenované věci jsou výhody, které mají sex shopy oproti internetovým obchodům a vy je budete moci využít, když se nebudete stydět si v kamenném obchodě nakoupit. 

Nakonec, nakupovat v sex shopu může být i vysvobozující a na konci pocítíte úlevu, že se vlastně nic hrozného ani nekonalo. Lidé se většinou "bojí" nebo se stydí před prodavači v těchto obchodech. Prozradíme vám ale pár věcí, které vám urovnají myšlenky a vy již nebudete žít v omylu...

Sex shopy jsou bezpečným místem pro to, abyste byli sami sebou

Narozdíl od některých jiných prodejen, které sice nabízí erotické pomůcky, ale většinou pouze v jedné velikosti, protože nejsou zaměřeni pouze na prodej těchto pomůcek, mohou sex shopy vyslyšet přání jedince a také vás v nich nikdo nebude soudit. "Osud mě zavedl sem, protože jsem dělala výzkum o sexuálních fantaziích a zjistila jsem, že ženy se necítí dobře, když mají vyjádřit své sexuální zájmy - částečně proto, že je ani neznají a když znají, tak se je bojí říct, aby nevypadaly jako děvky," říká Veronica Kazoleas, sociální psycholožka a majitelka The Nookie v Torontu. V sex shopech zkrátka najdete pro každého něco. A jestliže nevíte, co je to vaše "něco", nebojte se to zjistit nebo to zkonzultovat se zaměstnancem. Správný prodavač vám nic nebude nutit, když požádáte o radu.

Zaměstnanci jsou kvalifikovaní

I když zaměstnanci zde prodávají věci týkající se sexu, co se týče toho prodávání, tak to se moc neliší od "normálních" maloobchodů. Navíc ale musí být schopní poradit lidem, kteří přijdou s nějakým problémem nebo si zažádají o radu. Měli by umět poradit a mít o sexu a sexuálních pomůckách co nejvíce informací. "Moje oblíbená součást práce je, když někdo přijde se svou starostí, jako třeba bolestivý sex nebo nedostatečná vlhkost vagíny a odejdou s informacemi a produkty, které jim pomohou znovu zažít skvělý sex," říká Kazoleas.

Není důvod se stydět nebo cítit zahanbený

"Pocity zahanbení při nakupování v sex shopu jsou mnohem běžnější, než si možná myslíte," tvrdí Kazoleas. Studie publikovaná v roce 2015 v Journal of Sexual Medicine například zjistila, že sexuální zájmy, které jsou běžně považované za tabu, jsou ve skutečnosti úplně běžné: výzkumu se zúčastnilo 1516 Kanaďanů ve věku od 18 do 77 let, z toho 65% žen uvedlo, že by chtěly být někým sexuálně ovládány a 44% mužů by zase rádi svým partnerkám dali výprask (rukou nebo šleháním) pro své sexuální potěšení.

Každý potřebuje lubrikant

"Někteří zákazníci ženského pohlaví se cítí 'méně žensky', pokud potřebují lubrikant. Nebo se obávají, že je jejich partner nebude považovat za dostatečně schopné, když musí při sexu lubrikant použít," říká Kazoleas. Ačkoliv je všeobecně známé, že úroveň vlhkosti závisí na vzrušení ženy, existuje mnoho narušitelů - hormonální výkyvy, těhotenství a dokonce i antihistaminika (léky na alergii) a antidepresiva. "I přirozeně vlhké ženy mohou díky lubrikantu dosáhnout orgasmu rychleji. Navíc lubrikant snižuje pravděpodobnost selhání kondomu," doplňuje.

Nakupovat v sex shopu se vyplácí

Setkávají se s nepříjemnými situacemi

Zaměstnanci rádi pomohou svým zákazníkům s tím, aby lépe poznali své tělo a celkově se lépe cítili a užívali si ten nejkrásnější sex. Ale nemůžete si tam jen tak nakráčet nebo volat a prosit o zhodnocení vašeho sexu, který právě proběhl (od toho jsou možná vaši nejlepší kamarádi, zavolejte raději jim). "Jednou přišel jeden muž, aby nám ukázal svůj penis v erekci jako důkaz fungujícího výrobku, který si u nás koupil," říká Dionne Morrison, majitelka BABA'S.

Jedna otázka, na kterou byste se zaměstnanců měli přestat ptát

Určitě se bez výčitek můžete zaměstnanců zeptat na doporučení, ale neptejte se jich, co se jim samotným líbí nejvíc. Nejen, že se jedná o velmi intimní otázku (na člověka, kterého vlastně vůbec neznáte), ale také vám to nepomůže ve výběru té správné pomůcky. "Každý je jiný a každého rozpálí jiné věci," říká Stacy Rybchin, zakladatelka a výkonná ředitelka My Secret Luxury v Connecticutu. "Jen proto, že já sama mám ráda nějakou hračku, neznamená to, že zákazníkovi bude také vyhovovat. Cheme vám pomoci najít tu správnou pomůcku pro vás, ne pro nás," dodává.

Sex není v popisu jejich práce

"Znám případy, kdy zaměstnancům někteří zákazníci dělali nemravné návrhy," říká Rybchin. "Ale to není jejich práce. Ačkoliv pracují v obchodě, kde se prodávají pomůcky, které jsou spojené se sexuální tématikou, není to důvod k tomu, aby si někdo myslel, že mimo to dělají i jiné služby. Nedělají, jejich těla nejsou v nabídce," doplňuje.

Nakupujte v sex shopu

Klíčem je najít ten správný obchod, kde se vám bude příjemně nakupovat a zaměstnanci vám budou sympatičtí, a tudíž se nebudete bát ani stydět se jim svěřit a nechat si poradit. Dobře vyškolený a pozorný personál by vám měl položit základní otázky o vašich zkušenostech, preferencích a záměrech před tím, než začnou navrhovat konkrétní výrobky. Můžete si tam většinou daný výrobek osahat a díky informovanosti, která se vám od zaměstnanců dostane, učinit správné rozhodnutí. "Možná zaplatíte o něco více, než kdybyste výrobek objednali online, ale společně s ním dostanete i nové znalosti, rady a nabydete důvěru. A také pravděpodobně vyberete lepší produkt," říká Kazoleas.

"Jedním ze způsobů, jak poznat, že se jedná o dobrý obchod, je to, že je genderově neutrální," radí Kazoleas. "Jestliže sex shop popisuje vibrátory jako pomůcky pro ženy, pravděpodobně zaměstnanci a majitelé nejsou dostatečně obeznámeni např. s anální stimulací, ale také genderovou problematikou. Sexuání rozkoš díky vibrátoru si může vychutnávat kdokoliv, i análně, a dokonce i vibrátory s dráždítkem na klitoris se mohou použít ke stimulaci jiné erotogenní zóny, např. bradavky nebo perineum."

Nejsou vševědoucí

"Můžeme vám pomoci pouze do určité míry," říká Rybchin. "Měli byste si předem vyhledat typ hračky, který by vás mohl zajímat nebo o který máte zájem a nebojte se přiznat, co vás vzrušuje a jiné 'zvláštnosti' vašeho těla. To vše pomůže zaměstnance nasměrovat správným směrem, čímž se zvýší vaše šance na konečné uspokojení."

Kamenné prodejny s erotickými pomůckami neboli sex shopy lze najít v každém krajském městě, tak se nestyďte, do nějakého zajděte a splňte si třeba svůj dávný sen...

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.