Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Jaké hygienické návyky před a po sexu jsou špatné?

18.březen 2018
Jaké hygienické návyky před a po sexu jsou špatné?

Hygienické návyky jsou velmi důležité pro naše zdraví, pokud však nejsou správné, představuje to problém. Co je ale správně, a co naopak ne?

Přiznejme si, že zatímco sex je skvělý, není to zrovna čistá aktivita. Když se probudí vaše vášeň, hygiena je pravděpodobně to poslední, na co si v tu chvíli vzpomenete. Je však opravdu důležité, abyste dodrželi správné hygienické návyky před, běhěm a po sexu, a předešli tak případným infekcím. Někteří lidé znají tyto návyky, to ale neznamená, že je dodržují. Najdou se i tací, kteří o nich nemají ani tušení. Zamyslet by se proto měli všichni.

Pokud děláte některé z následující věcí, pak byste měli zauvažovat o změně svých hygienických návyků.

Po sexu nejdete na záchod

Ženy by se měli jít vždy hned po sexu vymočit, jelikož jakýkoli druh intenzivního sexuálního styku může vytlačit bakterie do močové trubice. Pokud se dojdete vymočit, vypláchnete vše a zabráníte tak infekci. Dokonce i když se vám opravdu nechce jít do koupelny, myslete na své zdraví. Jakkoli lákavě zní představa, že se po úžasném sexu přitulíte k partnerovi (a jak často bývá k vidění ve filmech), myslete na prevenci případným infekcím a vstaňte z postele. K partnerovi se můžete vrátit a přitulit, jakmile vykonáte svou potřebu. 

Máte anální sex a až potom vaginální

I když je sex intimním aktem, kterého se s největší pravděpodobností účastní většina lidí, neznamená to, že každý ví, co dělat - obzvlášť z hlediska hygieny. Například, někteří možná neví o bakteriích, které by se mohly nacházet v konečníku, a jak snadno mohou být přeneseny do vagíny, pokud člověk není opatrný. Nejlepší je udržet tyto dvě oblasti odděleně, aby nedošlo k žádné infekci.

Nikdy nestřídejte konečník za vagínu. Pokud jste měli prsty, ústa, hračku či penis v konečníku, je třeba vše před vaginálním stykem umýt mýdlem a vodou. Konečník není špinavým místem, jak byste si možná mysleli, nachází se v něm však úplně jiné bakterie než ve vagíně. Přenesení bakterií z konečníku do vagíny může narušit její rovnováhu, což vede k infekci, proto je potřeba své hygienické návyky tomuto přizpůsobit.

Před sexem si vy nebo váš partner nemyjete ruce

Budeme-li k sobě upřímní, je těžké zastavit sexuální vášeň, která se ve vás zrovna probudila, jen abyste sdělili partnerovi, aby si umyl ruce. To by velmi snadno mohlo zkazit vaši chuť na sex. Nicméně pokud si můžete umýt ruce, měli byste to udělat. Jestliže se vy nebo váš partner rozhodnete nepodniknout tento jednoduchý krok, může dojít ke kvasinkové infekci.

Nechte svého partnera, aby si umyl ruce předtím, než se vás začne dotýkat. Jen málokdo ví, že by si měl umýt ruce předtím, než se dotkne intimních partií svého partnera. Všichni však máme bakterie na našich rukou, které se mohou přenést na intimní partie.

Nečistíte si intimní partie

Protože se vagína čistí přirozeně, neměli byste používat žádné tvrdé mýdlo, abyste ji vyčistily. Po sexu je důležité udržet si čistou vagínu. Čištění vagíny po sexu pomáhá vyhnout se budoucím infekcím, které se mohou vyskytnout po sexuálním styku. Lubrikační gely, bakterie z prstů, úst a konečníku mohou zvýšit riziko na rozvoj kvasinek nebo bakteriálních infekcí. Pokud se můžete po sexu vykoupat nebo vysprchovat, pomáhá to snížit toto riziko. Použití mýdla pro intimní hygienu je dokonalým způsobem, jak odstranit nežádoucí bakterie, které se nahromadily ve vašich intimních partiích.

Ale co když nebudete mít možnost se vysprchovat? Inu v tomto případě nouze můžete použít hygienické ubrousky. Vždy čistěte zepředu dozadu, abyste zabránily přenesení škodlivých bakterií z konečníku do vagíny.

Při mytí používejte prostředky na intimní hygienu

U mužů je to trochu jiné. Aby se zabránilo svědění v intimní oblasti, měli by se muži ujistit, že své partie pečlivě usuší po plavání, koupání a pocení. Také je dobré je umýt před pohlavním stykem. Není to sice nejlepší způsob, jak zabránit šíření infekcí, ale může do jisté míry snížit šance na přenos. Pro muže, kteří nepodstoupili obřízku, je důležité vyčistit svůj penis pod předkožkou. Měli byste se ujistit, že utřete všechny usazeniny, které se zde usadily.

Chodíte na záchod před sexem

Některé ženy před sexem vykonávají potřebu, kterou se vystavují riziku infekce močových cest. Tato infekce je častým problémem u žen. Je to skoro, jako by ženské tělo bylo stvořeno pro infekci močového měchýře. Močový měchýř a jeho trubice se nachází přímo podél délky vagíny. Moč vychází z těla skrz tuto velmi krátkou trubici. Otvorem močové trubice je malá dírka jste přímo nad vstupem do pochvy. V průběhu vaginálního pohlavního styku si tedy bakterie z pochvy a konečníku mohou snadno najít cestu do močové trubice a močového měchýře, což následně způsobuje infekci močových cest. Močení před sexem není správné. Abyste se, ženy, ujistily, že nedojde k infekci močových cest, močte po sexu, předtím ne.

Nepoužíváte kondom

Přestože můžete pocítit rozdíl, když při sexu nepoužíváte kondom, je velmi důležité jej používat, abyste se ochránili před jakoukoli pohlavně přenosnou chorobou. Chráněný sex je velmi důležitý.

Neděláte si starosti o partnerovu hygienu

Ať už jste single nebo máte jakýkoliv vztah, měli byste vzájemně dbát na své zdraví a hygienu. Mimo vlastní hygieny byste se měli ujistit, že osoba, se kterou budete mít sex, se postará o svou vlastní hygienu. To znamená, že by měli souhlasit s použitím kondomu, umýt si ruce nebo alespoň mít obecné znalosti o bezpečném sexu. Muži by měli dodržovat stejné hygienické rituály, které ženy dodržují před a po sexu. Čistění penisu pomocí mýdla a teplé vody pomáhá zabránit tomu, aby se do vagíny dostaly bakterie.

Nečistíte nebo špatně uchováváte své erotické pomůcky

Chcete-li v ložnici zkusit něco nového, erotické pomůcky jsou jeden způsob. Mohou okořenit věci a změnit váš sexuální život. Pokud si nějaké pořídíte, měli byste se ujistit, že se o ně správně staráte, abyste předešli případným infekcím. Ženy a muži, kteří používají hračky, které nejsou řádně vyčištěné a uchovávané, mohou šířit infekce a bakterie. Nesdílejte hračky, důkladně je umyjte správnými prostředky a uložte je do ochranného obalu nebo pouzdra. Především se řiďte pokyny výrobce.

Nebyli jste testování na pohlavně přenosné nemoci

Jako každý určitě doufáte, že nikdy žádnou pohlavně přenosnou chorobu nedostanete. Člověk však nikdy neví, co ho v životě potká. Kromě provozování bezpečného sexu byste se pro jistotu měli nechat otestovat, abyste se ujistili, že je vše v pořádku (obzvlášť pokud hodně střídáte partnery). Zatímco většina z chorob je léčitelná, je lepší, když se na to přijde dříve, aby se zajistilo, že neovlivňují vaše reprodukční orgány. Použití kondomů snižuje možnost přenosu pohlavně přenosných infekcí.

Ať už jste ve vztahu, nebo ne, je důležité vědět, jaké hygienické chyby byste mohli udělat, pokud jde o sex. Udržujte své ruce čisté a umývejte své erotické pomůcky. Čím více budete dbát na své zdraví a sexuální život, tím lépe se budete cítit.

Hledáte sex partnera? Buďte při svém výběru pečliví, jako při intimní hygieně, a zkuste hledat na seznamce podle svých kritérií. Hodně štěstí!

[rox]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.