Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Fetiše a úchylky, o kterých jste asi ještě nikdy neslyšeli - 2. díl

23.září 2021
Fetiše a úchylky, o kterých jste asi ještě nikdy neslyšeli - 2. díl

Z minulého článku již víte, co je to quirofilie, katoptronfilie nebo autonepiofilie. Ale pořád máme v zásobě spoustu dalších úchylek a fetišů, které jsou mezi lidmi více či méně rozšířené. Víte, co vzrušuje klismafily nebo formikofily?

Pokračujeme ve výčtu sexuálních fetišů a úchylek, které se u lidí vyskytují. 

Fascinující sexuální úchylky a fetiše

Somnofilie

Somnofilie, někdy označovaná jako syndrom Šípkové Růženky, je definována jako vzrušení z osoby, která (zdánlivě) spí nebo je v bezvědomí.

Tento druh fetiše zahrnuje také výměnu moci, kdy je bdící osoba v dominantním postavení. Vždy by se k tomu však mělo přistupovat se souhlasem, stejně jako ke všem sexuálním úchylkám a fetišům.

Elektrostimulace

Elektrostimulaci lze považovat za podmnožinu smyslových hrátek, do kterých patří například i bičování nebo hrátky s teplotou. Zahrnuje vyvolání vzrušení prostřednictvím pocitu elektrického šoku. "Elektrostimulační hrátky využívají hračky/zařízení, které vydávají mírné šoky nebo někdy impulsy. Liší se od vibrací a jsou poměrně intenzivně cítit. Většina z nich se může provádět pouze pod pasem, protože je důležité, aby se elektřina nedostala k srdci," říká Queen.

Než se pustíte do tohoto druhu hrátek, je důležité se s nimi seznámit, protože použití nesprávných nástrojů může být nebezpečné. Začátečníci by neměli používat nástroje s intenzivním šokem, jako jsou například paralyzéry. Ty vůbec nejsou pro začátečníky a vyžadují poměrně velké know-how, aby nedošlo k újmě.

Jednou z pomůcek vhodných pro začátečníky, kterou McDevitt doporučuje, je řízená sexuální hračka, která umožňuje kombinovat známý příjemný pocit vibrací s elektrostimulací, jako je například CalExotics Impulse Intimate E-Stimulator Dual Wand. Takové pomůcky nabízejí několik úrovní elektrostimulace, které jsou bezpečné i pro partnery, kteří elektrostimulaci do svého vztahu teprve zavádějí.

Roubík

"Sexuální úchylky, jako je použití roubíku, mohou spadat pod dominantní/submisivní hry," říká McDevitt. "Roubík je prostředkem ke zvyšování bezmoci subíka tím, že se mu sbíhají sliny, nemůže mluvit a je ponižován." I v tomto případě by praxe roubíku měla zahrnovat souhlas a komunikaci"Přístup k partnerovi s přáním společně prozkoumat nějakou úchylku by měl být jasný, uctivý a doporučuji také s pocitem zvědavosti namísto požadavků," říká McDevitt.

Role play

Mnoho sexuálních úchylek a fetišů může spadat pod pojem role play (hraní rolí), protože mnoho lidí v komunitě BDSM soustředí své zvrhlé aktivity do rolí. Role play je předem naplánovaný příběh zahrnující role, kterým se s partnerem věnujete během předehry a/nebo samotného sexu, například učitelka ve škole a nezbedný žák. Účastníci role playe se často domlouvají na tom, jaké jsou jejich touhy a limity, nebo používají příznačné tituly, jako je "paní/pane".

Roubík slouží jako prostředek ke zvyšování bezmoci submisivní osoby

Role play je uzavřená aktivita, takže nemusí nutně znamenat, že partneři pokračují v hraní svých rolí venku v reálném světě. "V rámci scény se mohou chovat úplně jinak než mimo ni," říká Queen. Role play často končí ve chvíli, kdy jsou oba partneři (u)spokojeni, někdo použije bezpečné slovo nebo jim prostě dojde čas.

Konsensuální voyeurismus

Konsensuální voyeurismus (voyeurismus se souhlasem) zahrnuje dobrovolné pozorování jiných osob při svlékání, sexu nebo jiných sexuálních aktech. Nesmí se to zaměňovat se špehováním lidí bez jejich souhlasu, což je rozhodně nevhodné, nemluvě o tom, že je to nezákonné.

V tomto případě by se pozorovaná osoba měla těšit z toho, že ji sledujete, a dokonce se může předvádět. "Voyeurismus vypadá různě, včetně sledování masturbace partnera, společné návštěvy striptýzového klubu, sledování videí z živých kamer atd.," říká McDevitt. Queen dodává, že k dobrovolnému voyeurismu může typicky docházet také na swingers párty nebo play party - párty, kde se lidé účastní BDSM aktivit.

Sadismus

"Sadismus je obvykle definován jako vzrušení při představě způsobení bolesti, ale ne jen tak ledajaké," vysvětluje Queen.

"Bolest je v BDSM ošemetné slovo. Nedá se srovnávat například s prožíváním menstruačních křečí nebo s pocitem, když se vám prst zasekne do dveří. Lidé z této komunity mají raději termín 'intenzivní pocit', protože když se někdo věnuje výprasku nebo bičování, štípání nebo propichování nebo čemukoli jinému, co se může dít, jeho prožitek se může značně lišit od pocitu bolesti v jiných souvislostech."

Místo toho tento pocit bolesti vyvolá příval endorfinů, který Queen přirovnává k běžeckému opojení. Pokud se někdo věnuje sadismu, je nejlepší, když si najde partnera, který je masochista, jinými slovy, který si užívá přijímání bolesti.

Urofilie

Fetiš lidí, kteří jsou sexuálně vzrušeni tím, že na ně někdo močí, hovorově známý také jako "vodní sporty". Lehmiller poznamenává, že zde může být i prvek BDSM: Pomočená osoba je zjevně submisivní vůči druhé osobě a to, že vám po těle stéká něčí moč, může také vyvolávat pocity ponížení.

Podle výzkumu má tento zájem asi 9 % mužů. Muži, kteří se věnují vodním sportům, říkají, že akt sdílení lidských výkalů, jakkoli se může zdát nechutný, vytváří mezi partnery pouto. Je zřejmé, že dva lidé musí sdílet určitou úroveň pohodlí, aby na sebe mohli močit.

"Je to, jako bych se dělil o svou lásku," říká Kevin, dvacetiletý student univerzity, který rád močí na své sexuální partnerky. Pro některé kluky platí, že čím nechutnější nebo tabuizovanější akt to je, tím je sexuálně vzrušivější. Jiní říkají, že je vzrušuje fakt, že je ponižující být pomočený.

Mnoho fetišů a úchylek se dá bezpečně prozkoumat pomocí role play

Klismafilie

"Klismafilici jsou lidé, které vzrušuje klystýr," říká Richmond. Řecký termín klismafilie označuje potěšení, které někdo zažívá při úlevě při použití klystýru, užívá si pocit tlaku. Pro jiné je to pocit nebo vědomí, že si nechávají vyčistit střeva. A v dalších případech jde o to, že někomu klystýr poskytnete nebo tělo na klystýr připravíte. Většina klismafilů objeví svůj fetiš poté, co v dětství podstoupí klystýr doporučený lékařem.

Nekrofilie

Lehmiller definuje nekrofilii jako "sexuální vzrušení z pohlavního styku s mrtvolou", což je sexuální zájem, který by mohli znát diváci z módního hororu z roku 2016 The Neon Demon.

"Z výzkumu vyplývá, že lidé, kteří se o tuto sexuální aktivitu zajímají, mají často problémy se sexuálním přizpůsobením," říká Lehmiller. "Mají potíže se seznámit s živými partnery, takže se o mrtvé mohou zajímat částečně i z tohoto důvodu."

Opět však může být s nekrofilií spojen i extrémní aspekt BDSM: Lehmiller vysvětluje, že někdy vzrušení pramení z toho, že se mrtvola nemůže bránit nebo souhlasit se sexuální aktivitou. Nekrofilové si mohou najmout sexuální pracovnici, která bude během pohlavního styku ležet bezvládně a bezpečně napodobovat mrtvé tělo, nebo prozkoumat svět zmrazitelných sexuálních hraček určených k simulaci prožitku sexu s mrtvými (případně nemrtvými, protože některé z těchto produktů mají zombie nebo upírskou tematiku). Asi nemusíme zmiňovat, že sex s mrtvými je nelegální.

Vorarefilie

Vorarefilie se často zkracuje na "vore" a zahrnuje fantazie o tom, že někoho sníte nebo sledujete, jak je někdo sněden, rozžvýkán nebo dokonce spolknut v celku.

Tento sexuální zájem ovlivněný kanibalismem zahrnuje snědení zaživa - "Většinou je člověk nebo tvor mnohem většího vzrůstu sněden celý a zaživa," vysvětluje Lehmiller. "Často se v tomto zájmu objevuje také prvek BDSM, kdy často vidíme scénář predátor/kořist a mnoho témat dominance a podřízenosti."

Lidé se mohou této zálibě oddávat prostřednictvím hraní rolí, psaní erotických povídek nebo sledováním (simulovaného) hraného nebo animovaného vore porna, což je stále populárnější subžánr pro dospělé.

Makrofilie

Makrofiliesexuální přitažlivost k obrům nebo obryním - představuje podle Lehmillera rovněž rostoucí odvětví pornoprůmyslu. Mezi obzvláště vzrušující součásti tohoto sexuálního zájmu patří: být mačkán na prsou obra, být drcen obrem, být ovládán obrem nebo být fyzicky zraněn obrem. Všechny tyto scénáře se zdají být v rámci sexu obrů s lidmi běžných rozměrů docela pravděpodobné.

Někteří fetišisté se neobejdou bez erotických pomůcek

Ačkoli některé makrofily mohou přitahovat lidé, kteří jsou jen o pár metrů vyšší než oni, makrofilství je ve skutečnosti o představivosti"Vychází spíše z fantazie a používání animace, virtuální reality, CGI porna atd. k představování si a fantazírování o tom, že jste zranitelní, malí a bezmocní proti obrovi," říká McDevitt.

Emetofilie

Ačkoli je to extrémně vzácné, emetofilie - neboli přitažlivost ke zvracení - je skutečná. Může to znamenat, že vás přitahují vaše vlastní zvratky nebo zvratky někoho jiného; vzrušuje vás sledování zvratků nebo poslouchání zvracení. Vědecky bylo "erotické zvracení" zkoumáno pouze jednou, a to v roce 1982. Poznatků o emetofilii je málo, ale témata dominance, podřízení a ponížení jsou v rámci tohoto fetiše zřejmá.

Zoofilie

Vezměme si Malcolma Brennera, muže, jehož jméno možná znáte díky důvěrně popsanému romantickému vztahu, který podle svých slov udržoval s delfínem, a to již v 70. letech 20. století. Jejich námluvy (které byly krátce i sexuální) se odehrály v zábavním parku na Floridě a byly údajně "iniciovány delfínem". Tento muž by se dal označit za zoofila neboli člověka, kterého zvířata sexuálně vzrušují.

Ale nejedná se tak úplně jen o bestialitu. Zoofilie se opírá o citovou investici a často o představu, že vztah mezi člověkem a zvířetem je vzájemně láskyplný. "Zoofilie je častější u lidí, kteří vyrůstali na farmách, a také u lidí, kteří mají problémy se sociální interakcí," vysvětluje Lehmiller. "Mohou tíhnout spíše ke zvířecímu než lidskému partnerovi."

Formikofilie

Formikofilie, kterou někteří považují za podmnožinu zoofilie, podle Lehmillera zahrnuje vzrušení závislé na malém hmyzu nebo tvorech lezoucích po těle, zejména v oblasti genitálií, někdy při tom i kousají nebo bodají. Většinou se jedná o mravence, šváby, hlemýždě a včely - tito tvorové představují možné zdroje erotického potěšení.

Dámské oblečení

Je to jedna z nejčastějších úchylek. Studie z italské univerzity v L'Aquile analyzovala obsah internetových diskuzních skupin a odhadla, že 32 procent mužů má sexuální zájem o boty a 12 procent o spodní prádlo. Rozdíl mezi mužem, kterého vzrušují kalhotky, a mužem s opravdovým fetišem na oblečení však spočívá v tom, že většina mužů by při možnosti volby dala přednost živé partnerce před masturbací o samotě s tangy v ruce.

Také nacházíte potěšení v bolesti?

Pro Caseyho, 36letého zdravotníka, který vlastní několik párů dámského spodního prádla, je spodní prádlo symbolem ženskosti. Myslí si, že právě proto ho vzrušuje. U mnoha mužů tento zájem pramení z raných zkušeností s ženským oblečením, které patřilo členům rodiny nebo přátelům. "Moje nejranější vzpomínky jsou na to, jak jsem si hrál na schovávanou ve skříni svých rodičů a byl jsem obklopen matčiným spodním prádlem," říká Casey. "Nějak se to změnilo v sexuální záležitost a od té doby mě to provází."

Sploshing

Mokrý a špinavý fetišismus (wet and messy fetishism - zkráceně WAM) zahrnuje pokrytí partnera nebo sebe špinavými věcmi, jako je jídlo (krémové koláče, dorty, pudink, sirup), krém, bláto, sliz nebo barva.

Vědci přesně nevědí, jak je tento fetiš rozšířený, ale předpokládáme, že je vzácnější než vodní sporty. Někdy jsou milovníci sploshingu nazí, ale často jsou plně oblečení nebo mají fetišistické oblečení, například latex. Jiní se raději drží stranou a sledují, jak se jejich partnerky oddávají radovánkám.

"Můžete být kreativní," říká Corbin, nedávno rozvedený stavební dělník. "Rád experimentuji s různými kombinacemi jídel." Říká, že si na postel nejprve položí igelitové prostěradlo nebo provozuje sploshing ve vaně, aby si usnadnil následný úklid.

Feederismus

Feeder je člověk, kterého vzrušuje, když krmí svého partnera vysoce kalorickými potravinami, a feedee se rád nechává krmit, dokud není nepříjemně plný. Někteří chtějí přibrat tolik, že se nemohou hýbat. Vědci zatím nevědí, jak moc je feederismus rozšířený, ale zdá se, že je vzácný. Vzhledem k tomu, jak úzce jsou v naší kultuře spojeny jídlo a sex, není moc překvapivé, že tento fetiš existuje.

Do hry vstupují i prvky dominance a podřízenosti. Feedees se cítí posíleni tím, že mají partnera, který je uspokojuje tím, že je krmí, a feeders mají rádi kontrolu nad velikostí těla svých partnerů a nad tím, co jedí. Pokud jde o sex, je krmení součástí předehry. Další běžnou erotickou aktivitou v této skupině je tření břicha.

Pokud máte "extrémní" fetiš

Pokud máte "extrémní" sexuální choutky, rozhodně nejste sami. Na internetu nechybí zájmové skupiny, fóra a specializované seznamky, které pomáhají podobně smýšlejícím lidem se sdružovat.

Jednou z oblíbených stránek je FetLife, známý jako Facebook pro perverzní lidi. I na naší seznamce ale můžete potkat tu pravou osobu na splnění svých fetišových snů.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.