Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Fakta, která jsme se tento rok dozvěděli o sexu - 2. díl

21.prosinec 2016
Fakta, která jsme se tento rok dozvěděli o sexu - 2. díl

Přečtěte si druhé pokračování článku o studiích, které vyšly v roce 2016. Některé vás mile překvapí, jiné potěší a některé možná i vyděsí...

V předchozím díle článku jsme se dozvěděli pár nových studií, které jejich autoři vydali v tomto roce. V dnešním díle budeme pokračovat na stejné vlně. 

Méně stresu -> více sexu

Není žádným tajemstvím, že stres je pro tělo špatný. Když se necítíme dobře a nacházíme se ve špatném rozpoložení, ani náš intimní život nebude zářit. Tomuto tématu se věnovala Floridská univerzita, která přišla s jasným závěrem. Do výzkumu se zapojilo 278 heterosexuálních novomanželských párů. Oba z páru si museli vést "deníček" a zaznamenat do něj, kdy měli sex a jak s ním byli spokojeni. Každá osoba také podstoupila test osobnosti, při kterém se zkoumaly především vlastnosti: svědomitost, laskavost, upřímnost, otevřenost vůči ostatním a neuroticismus.

V průměru si páry užívaly sex 3x až 4x za 14 dní. Ale jak často to bylo, nezáleželo vůbec na náhodě. Záleželo to na ženě (nikoliv na muži). Čím více byla komunikativní, laskavá a otevřená, tím častěji sex měli. Neurotické páry byly v sexu méně spokojené, což není žádným překvapením. Co ale překvapením je - otevření muži byli také méně spokojení se sexem, u otevřených žen platil pravý opak. Ačkoliv byla studie provedena pouze u novomanželských párů, určitě v ní bude trochu pravdy i pro ostatní páry.

Propojení genů a ztráty panenství/panictví

Deník Journal Genetics zkoumal geny 125 667 mužů a žen z Islandu a přišel na 38 sekcí DNA, které mají vliv na to, kdy daný člověk začne svůj sexuální život. Tyto DN segmenty řídí uvolňování pohlavních hormonů a v pubertě pak také chování, vzhled a osobnost. Lidé s genetickou variací CADM2 začnou svůj sexuální život v mnohem dřívějším věku, vyznačují se rizikovým chováním a většinou mají i více dětí. Na druhé straně lidé s genetickou variací MSRA (neplést s MRSA) přijdou o své panictví/panenství až v pozdějším věku a chovají se podrážděněji (nikde ale není slovo o tom, jestli to třeba náhodou nesouvisí právě s nadržeností?). Dalším zajímavým zjištěním je fakt, že ženy (ale ne muži) se zrzavými vlasy a pihami zažijí své poprvé později.

Dále se vědci zaměřili na děti - u lidí, kteří svůj první sex zažijí mladší, zároveň i platí, že mají dříve své první dítě a je méně pravděpodobné, že získají nějakou vyšší formu vzdělání. Mimochodem, jestli přemýšlíte, jak moc spadáte do průměru se svým odpaněním... Průměrný věk první sexu je 18 let. Důležité je dodat, že DNA může ovlivnit asi 25% rozhodnutí jedince. Zbytek záleží na rodinném zázemí, náboženství, tlaku vrstevníků a asi tom nejdůležitějším - na tom, zda mají někoho, s kým by si to mohli prožít.

Sex za peníze

Stránka YouGov udělala v tomto roce ještě jeden zajímavý výzkum krom výzkumu o ochlupení z předchozího dílu. Tentokrát se zaměřila na to, jestli lidé někdy platili za sex a na legalizaci prostituce. Průzkumu se zúčastnilo 1000 mužů a žen. 51% mužů řeklo, že by neměli problém s legalizací prostituce, u žen to bylo ale pouze 30%. Ale teď to zajímavější - 12% mužů přiznalo, že někdy za sex platili, další 2% pak zvolili možnost "nechci uvádět", což v podstatě znamená, že platili. Ještě další 2% uvedla možnost "nevím", což tedy sami nevíme, jak to vlastně mysleli... Možná byli opilí a nepamatují si to?... A 6% lidí někdy za sex peníze přijalo.

Sex za peníze

Mladé ženy nepoužívají kondomy

Používání kondomů bylo předmětem malé studie, která probíhala ve městě na středozápadě USA, pod záštitou Journal of Sex Research. Dotazovaných žen bylo pouze 25 v rozmezí 18-24 let. Z těchto 25 žen pouze dvě odpověděly, že je pro ně důležité důsledně používat kondom. Navíc tyto dvě ho také nepoužívaly úplně pokaždé. Je to opravdu velmi znepokojivá zpráva vzhledem k tomu, že kondom je jediná účinná metoda proti pohlavním chorobám (krom toho být bez sexu) a z velké části brání i nechtěnému otěhotnění

Ženská viagra nefunguje

Ženy byly nepochybně nadšené, když Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (anglická zkratka FDA) schválil užívání ženské viagry neboli Addyi. Byla primárně určena pro ženy před menopauzou, které trpěly nízkým libidem. Studie, která probíhala na 8 klinikách, zveřejněná v Jama Internal Medicine, zjistila, že pipulky nejsou skoro vůbec účinné. Zkoumáno bylo 6000 žen v Nizozemsku. Velká většina žen nevykazovala zvýšenou sexuální aktivitu, ani zlepšení jejich sexuálního života. Za to ale pocítily závratě, nevolnost a únavu, což je rozhodně do lepší nálady na skotačení nedostalo.

Nespravedlnost v orálním sexu

Výzkum 900 Kanaďanů, publikovaný v časopise Canadian Journal of Human Sexuality, přinesl neblahý výsledek. Zatímco ženy dopřávají mužům orální uspokojení, od mužů pak to samé čekat nemohou. Tento případ se stal u 26% žen a jen u 10% mužů. Ironický je dále fakt, že pouze 28% žen si "kouření" užívá, ačkoliv to dělají častěji než muži. Naopak 52% mužů odpovědělo, že "lízání" je baví, užívají si ho a přijde jim děsně sexy. No tak to potom nevíme, kde je problém? Dvě třetiny respondentů dále uvedly, že orální sex je u nich jeden z nejčastějších uspokojení a raději ho přijímají, než dávají (tomu se asi nikdo nediví). A poslední zajímavé zjištění z tohoto výzkumu - ženy si více užijí orální sex se svým dlouhodobým partnerem, se kterým žijí (ať už manželé nebo ne), než například s kamarádem s výhodami. Muži naopak vůbec neměli problém s tím, že by se jim to v nezávazných vztazích líbilo méně.

Kdo je nadrženější?

Zkoumat se dají opravdu zvláštní věci. To potvrdil i Match.com se svým projektem Silngles in America Survey. Single lidí se zapojilo celkem 5000 a výsledky jsou celkem nečekané. Zjistili, že lidé, kteří často používají smajlíky nebo emoji jsou mnohem více nadržení, než ti, kteří je používají málo. Kdo by to do smajlíků řekl, že? Dále pro ty častější pisatele platí, že na sex myslí mnohem častěji a také ho častěji praktikují. 64% mužů a 46% žen, kteří smajlíky a emoji používali často, měli i pravidelně sex. Samozřejmě ne všechny emoji jsou používané stejnou měrou - mezi nejoblíbenější se řadí mrknutí, úsměv a polibek. Muži ale upřednostňují raději polibek, smajlíka se srdíčky místo očí a smajlíka v podobě rtů. Jestliže tedy máte nedostatek sexu, zkuste používat více smajlíků, tím se snad nic nemůže zkazit...

Náš dvoudílný článek o nejnovějších studiích o sexu za uplynulý rok se dostal ke konci. Z některých si lze vzít i ponaučení, tak těchto informací využijte ke svému prospěchu.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.