Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Erotické pomůcky z 3D tisku: Jak moc jsou bezpečné?

13.září 2018
Erotické pomůcky z 3D tisku: Jak moc jsou bezpečné?

Pořízení erotických pomůcek je vždy velmi delikátní čin. Dříve bylo potřeba zajít do sex shopu a čelit trapným momentům před ostatními. Dnes se tomu můžete vyhnout, pokud chcete a objednávat v e-shopech. Pak už jen budete čelit kurýrovi nebo pošťačce, kteří vám výrobek doručí domů, ale to však není zcela anonymní, odesílatel se dá velmi snadno zjistit. Nicméně existuje způsob, jakým získat erotickou pomůcku i jinak.

Technologie jde kupředu, neustále se vyvíjí a my se s ní snažíme udržet krok. Když se obrátíte zpět za historií, určitě vám neunikne, že i veškerá výroba ušla dalekou cestu. My se dnes zaměříme na výrobu erotických pomůcek, na kterou jsou použity různé metody. Konkrétněji se dnes zaměříme na výrobu 3D tiskem, která je jednou z těchto metod (kromě toho se také vymodelovávají ručně podle forem, lze si také nějaké pomůcky vlastnoručně vyrobit doma).

Možná jste o technologii 3D tisku už někdy slyšeli, používá se v několika odvětvích jako je zdravotnictví a umění. Vyrobit se dají dokonce i sladkosti z čokolády nebo cukru, takže asi pro vás nebude překvapením, že se vyrábějí i erotické pomůcky. Co vás však možná překvapí, je skutečnost, že si pomocí 3D tiskárny můžete nějakou pomůcky vyrobit sami (pokud máte přístup k 3D tiskárně).

3D tisk pomůcek

Výhodné je, že když si budete sami tisknout například dildo, můžete si v programu sami nastavit velikost a upravit pomocí různých fukncí, jak budete chtít. V dnešní době je možné si stáhnout či koupit různé modely předmětů pro 3D tisk na 3D tržištích, netroufáte-li si vytvořit v programu vlastní model, můžete si zkusit nějaký model erotické pomůcky vyhledat. Pokud jde o tiskové materiály, doporučuje se tisknout z ABS plastu, jehož pevnost se zajistí s velkým množstvím výplně, aby byla zajištěna dokonalá pevnost pomůcky. Nicméně pomůcky není vůbec vhodné použít hned po vytisknutí, mohou totiž natropit škodu a během používání šířit bakterie. Erotická hračka, která nebyla řádně vyčištěna, může způsobit bakteriální vaginózu, cystitidu (zánět močového měchýře) a pohlavně přenosné choroby jako jsou chlamýdie, syfilis a herpes.

Když 3D tiskárna vytváří předmět, dělá to vrstvu po vrstvě. V průběhu času jednotlivé vrstvy vytvoří správnou podobu předmětu, který se tiskne. Po vytisknutí je však povrch příliš hrubý pro okamžité použití a mikroskopické mezery v pomůcce mohou zachytit tělesné tekutiny a bakterie, které je téměř nemožné dezinfikovat. Dokonce i když vyhladíte povrch pomůcky, nebude úplně bezpečná. "Vypadá hladce, ale ve skutečnosti není mikroskopicky hladká. Díry ani mezery se neuzavřou, takže si nemyslím, že je to správné řešení," řekl Tom Nardone, zakladatel webu MakerLove.com, který zdarma poskytuje návrhy pro pomůcky vyrobené 3D tiskem.

Existují různé metody, kterými se vyrábějí erotické pomůcky, jednou z těchto metod je i 3D tisk

Nardone dále dodává, že pomůcky z tiskárny obvykle mají ještě spoustu hrubého a přebytečného materiálu. A i když se tento materiál v konečné fázi odstraní, povrch je stále příliš hrubý pro použití"Nevyrobili byste žabky pomocí 3D tiskárny, protože by se na vašich opotřebovávaly," říká Nardone. "Také byste si nevyrobili chránič zubů, protože by vám pořezal dásně. Neudělali byste erotickou hračku, protože by vás to vnitřně zranilo."

Je možné vyrobit bezpečnější pomůcky pomocí 3D tisku?

Existují však způsoby, jak zajistit bezpečnější použití pomůcek z 3D tisku. Výše zmíněný ABS plast neboli akrylonitrilbutadienstyren je oblíbeným materiálem pro 3D tisk. Nardone říká, že je pro lidské tělo nezávadné. Když si vytisknete hračku z ABS plastu, můžete ji vyhladit a utěsnit tak, aby byla použitelná.

Vyhlazení lze provádět obroušením nebo chemickou lázní a to tak, že nanesete několik vrstev silikonového povlaku, který se používá pro vodotěsnost obvodových desek. Rozhodnete-li se vyrobit pomůcku pomocí 3D tisku, připravte se na to, že vyhlazení silikonem vám nějakou dobu potrvá, každá vrstva silikonu je totiž tenká.

Pokud nechcete pomůcku permanentně utěsnit silikonem, můžete místo toho na pomůcku před použitím nasadit kondom a po použití jej vyhodit. I když existují pracné způsoby, jak tyto hračky používat bezpečněji, technologie 3D tisku je stále ještě hodně daleko od bezprostředního bezpečného použití ihned po tisku.

Co si o těchto pomůckách myslíte vy? Zkuste navázat konverzaci s někým ze sex seznamky a prodiskutujte své myšlenky. Možná podnět vašeho prvního setkání bude zábavný pokus o výrobu vlastní pomůcky pomocí této technologie.

[rox]

Zdroj: https://3dprintingindustry.com

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.