Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Délka penisu - jak moc na ní záleží?

8.květen 2017
Délka penisu - jak moc na ní záleží?

Muži po celém světě se dost často potýkají s úzkostí, související s velikostí jejich penisu. Jak je to ale doopravdy? Existuje nějaká správná velikost? Čtěte dál a dozvíte se víc.

Všichni muži se často obávají, že jejich penis je menší, než by měl být, nebo že neuspokojí jejich partnerku. Výzkumy však tvrdí, že muži často podceňují velikost své chlouby. Každý muž považuje velikost svého penisu jako velmi důležitou. Většina kultur ji také spojuje s maskulinitou. V průběhu věků se stala symbolem mužnosti, plodnosti, síly, schopnosti a odvahy. 

Některým mužům jejich obavy zamotají hlavu tak, že zajdou do extrému a zkouší různé metody, jak svůj penis zvětšit. Indičtí mystici, známí jako Sádhu, kteří od raného věku praktikovali prodlužování penisu pomocí závaží, zatímco brazilští domorodci Topinama se pro zvětšení nechali do penisu kousnout jedovatými hady.

Pocit nedostatečnosti může poškodit sebevědomí mužů a ovlivnit jejich společenský život. Může to vést k problémům jako jsou neschopnost použít veřejné záchodky nebo společné sprchy a vyhýbání se intimním vztahům. Velikost mužského penisu je tedy velmi citlivé téma, obzvlášť pro muže.

Společnosti po celém světě využili této úzkosti a nejistoty k prodeji různých tabletek a pomůcek pro prodloužení a zvětšení penisu, které slibují "Zvětšení délky a obvodu vašeho penisu rychle s garancí vrácení peněz!".

Měření penisu

Většina mužů si vytváří vlastní názor na svůj penis už od dětství. Když vyrůstají, mohou spatřit penis svého bratra, kamaráda nebo otce, a duševně jej porovnat se svým vlastním.

Obavy a úzkost mohou být důsledkem posměchu od ostatních lidí v průběhu dospívání nebo následující poznámky od sexuálního partnera.

Nicméně muži mají na svůj penis špatný výhled, tvrdí expert na sexualitu doktor David Delvin. "Když se podíváte dolů na svůj orgán, vypadá menší, než doopravdy je," říká. "Naproti tomu, když se podíváte na ostatní v šatnách nebo ve sprchách, díváte se na ně z postranního pohledu. Obvykle se tedy zdají delší, než ten váš."

Abyste viděli svůj penis, jak by ho viděli ostatní, postavte se nazí před velké zrcadlo a podívejte se na odraz své postavy. Penis vypadá takto větší a objemnější, než když ho pozorujete shora.

V určité fázi dospívání většina mladých mužů vytáhne pravítko nebo svinovací metr, aby zjistili, jak dlouhý je jejich penis. Doktor Delvin říká, že to nemá smysl, pokud penis není ztopořený, protože délka ochablého penisu se může značně lišit, například v závislosti na teplotě v místnosti.

Chcete-li získat přesnou délku, změřte si svou chloubu, když máte erekci. Standardně se penis měří nahoře od základny až po špičku.

Žena hledící na muže a jeho intimní partie

Jaká je průměrná velikost penisu?

Průměrná velikost penisu se u dospívajících nedá určit, protože každý dospívá v jiném věku. U dospělých je globální průměrná velikost ztopořeného penisu 13,5 cm v délce a 11,66 cm v obvodu.

Mezi ztopořenými penisy existují velké rozdíly, žádný není stejný. Některé z nich směřují vzhůru, jiné dolů. Některé se lehce zahýbají vlevo nebo vpravo. Neexistuje žádný "správný" tvar. Pokud máte penis výrazněji zahnutý, může vám způsobit potíže se sexem nebo dokonce bolest. Navštivte proto svého praktického lékaře, někdy to mohou být příznaky Peyronieho choroby.

Jak již bylo řečeno, žádný penis není stejný. Každý je svým způsobem unikátní. Během puberty, většinou ve věku od 11 do 18 let se penis a varlata rychleji, ačkoli nepřestávají růst do věku 21 let.

Jaké jsou průměrné velikosti penisů ve světě?

Velikosti penisů jsou různé v jiných koutech světa. Na mapce jsou červeně znázorněny státy, ve kterých je průměrná velikost nejnižší a v zelených naopak nejvyšší. Ve státech, které nejsou barevně vyznačené se neměřilo.

Velikosti v červeně označených zemích se pohybují mezi 9,6 cm a 11,7 cm. Nejnižší velikosti v této kategorii, byli nameřeny v Severní Koreji (9,6 cm), v Indii (10 cm) a v Thajsku (10 cm).

V zemích označených oranžovou barvou se velikosti pohybují mezi 11,8 cm a 14 cm. Země s nejnižší průměrnou velikostí v této kategorii jsou Pákistán (12 cm), Rumunsko (12,4 cm) a Irsko (12,7 cm). Státy s nejvyšší průměrnou velikostí jsou Nový Zéland, Španělsko, Spojené království, Ukrajina a Turecko, ve kterých se naměřilo 14 cm.

Žlutě jsou označeny země, ve kterých se průměrné velikosti pohybují mezi 14,1 cm a 15,8 cm. Nejnižší průměrné velikost 14,1 cm byla naměřena v Rakousku, Švýcarsku, Polsku a Norsku. Nejvyšší průměrná velikost  o 15,8 cm byla naměřena v Nizozemsku, Itálii, Egyptě a Belgii.

V zeleně označených státech, mezi kterými se nachází i Česká republika, se průměrné velikosti pohybují mezi 15,9 cm a 18 cm. Nejvyšší velikosti byli naměřeny v Kongu (18 cm), v Ekvádoru (17,5 cm) a Ghaně (17,3 cm). Česká republika se do této kategorie s 15,9 cm vešla jen taktak.

Průměrná velikost penisu ve světě - mapa

Věděli jste, že...?

  • Pouze 3% mužů na světě má penis o velikosti 20 a více centimetrů
  • Jen 6% mužů potřebuje extra velké kondomy
  • Kromě teploty mají na velikost penisu vliv vzrušení, nedávná ejakulace, vaše váha, vysoký krevní tlak, zvýšený cholesterol, diabetes a kardiovaskulární onemocnění
  • Ženy při sexu s mužem, který má dlouhý penis, mají větší pravděpodobnost dosáhnout vaginálního orgasmu

Nespokojení muži

Přestože asi 85% žen je spokojeno s partnerovo chloubou, najdou se muži, kteří jsou se svojí skutečnou velikostí penisu stále nespokojení. Přitom velikost nemá na kvalitu sexu zas takový velký vliv. Stále je tu možnost orálního sexu a erotických pomůcek, díky kterým mohou pánové pomoci svým partnerkám dosáhnout orgasmu. Existují však i pomůcky, které vám mohou pomoci ke spokojenosti. Jak už byl zmíněno dříve v tomto článku, existují různé pilulky a samozřejmě erotické pomůcky, například návleky na penis, o kterých se můžete dozvědět více v jednom z našich předešlých článků.

Co si myslí ženy?

Pro ženy velikost není až tak důležitá. Studie prokazují, že velikost mužova penisu je jednou z nejnižších priorit většiny žen, co se týče sexu. Obecně se ženy spíše zajímají, jestli je muž romantický, něžný a ohleduplný vůči jejich touhám a potřebám, než o velikost jeho nádobíčka.

Některým ženám se dokonce nelíbí příliš velké penisy a mohou být spíše vystrašené jeho délkou, nehledě na to, že při sexu s nadměrně velkým penisem mohou některé pocítit i bolest. Ženy bývají naopak ohromeny spíše tloušťkou penisu. Důvodem je, že některé ženy mají rády pocit roztažení otvoru jejich vagíny, takže pokud má muž poměrně široký penis, může to být pro tyto ženy velmi vzrušující a uspokojující.

Máte obavy?

Pokud pociťujete úzkost a obavy z vaší velikosti, můžete vyzkoušet poradenské služby, které jsou pro muže, potýkající se s těmito problémy opravdu výhodné. Terapie pomáhá pacientům identifikovat a změnit jakékoliv zkreslené názory o jejich penisu, budovat sebevědomí a překonat strach z intimity a sexuálních vztahů.

Pokud jste sami, věříte si a nemáte obavy z reakce protějšku, zkuste si domluvit schůzku s někým z vašeho okolí a prožijte vášnivou noc.

[rox]

Zdroj: http://www.craveonline.com/mandatory/1057233-which-country-has-the-biggest-dicks-in-the-world

http://www.nhs.uk/Livewell/penis-health/Pages/penis-size.aspx

Zdroj obrázků: shutterstock.com, mandatory.com

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.