Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Čím to je, že toužíte po sexu víc a víc?

27.březen 2020
Čím to je, že toužíte po sexu víc a víc?

V životě mohou nastat dvě velmi odlišná období. To, ve kterém nemáte na sex chuť vůbec a dokážete si ho odepřít na dlouhou dobu, a to, ve kterém toužíte po sexu v podstatě nonstop a nic vás nedokáže dostatečně uspokojit. Dnes se budeme věnovat převážně tomu druhému případu. Čím to je způsobeno a je to vůbec normální?

Hned na začátku vás uklidníme - ano, obě tyto varianty jsou úplně normální a většinou jsou zapříčiněny důvody, které ani moc neovlivníme. Přijde nám, že se to děje samo od sebe, někdy vůbec neznáme spouštěč, jindy je nám sice známý, ale i tak tomu pořádně nerozumíme. Protože i když chceme opak, nejde to.

Chuť na sex většinou mizí s neblahým psychickým stavem. Na ten má vliv tak velká spousta faktorů, že je zde ani nelze všechny vypsat, navíc se u každého liší. Co jednoho vyvede z míry, druhého nechává klidným. Obecně ale můžeme vinit jakýkoliv stres z práce, hádky ve vztahu, nízké sebevědomí, potíže s dětmi, ale i uražené ego. Dále to mohou být fyzické problémy, problémy s erekcí či bolestivostí sexu. Tohle a mnoho dalších důvodů mohou zapříčinit, že si chceme dát od sexu pauzu nebo na něj ani nemyslíme, když máme hlavu plnou jiných záležitostí.

Ale jaké jsou důvody toho, že po sexu neskutečně toužíme a nikdy nemáme dost? Že naše nadrženost nebere koncí? To už je téma, které si člověk většinou nevysvětlí sám. Občas jsou i lidé celkem zoufalí a neví, jestli se jedná o normální věc, jestli třeba nemá nějakou sexuální úchylku nebo odchylku. Řekněme si o tom víc.

Každý takovou touhu po sexu zažil/zažije

Otázka: Jsem jediná, kdo prochází fází absťáku po penisu? Nechte mě to vysvětlit. Když dlouhou dobu nemám sex a pak si s někým užiju, stane se vždycky to samé: Moje vnitřní zvíře je jak utržené z řetězu a díky tomu pak toužím po sexu v podstatě nonstop po dobu jednoho nebo dvou týdnů. Prosím, řekněte mi, že nejsem jediná, kdo čelí takovému problému?

Odpověď experta: Ne, nejste. "Kombinace neurochemikálií uvolněných během sexu spolu s emocemi, které jsou spojeny se sbližováním se, vytvářením pouta a intimitou, může určitě vést k pocitu abstinenčních příznaků," potvrzuje Kiana Reeves, somatická učitelka sexu ve společnosti Foria Wellness. Takže, ano, sex může být něco jako závislost. Jakmile budete mít sex (poprvé nebo poprvé po dlouhé době), pravděpodobně to budete chtít znovu... a znovu... a znovu.

Každý občas pocítí zvýšenou touhu po sexu

Možná, že si pamatujete na období vašeho "poprvé". Doba většinou mezi 15 a 18 lety, kdy se hodně věcí točilo okolo sexu a téměř všichni z vašeho okolí své poprvé také prožívali. A možná si pamatujete i to, že jste v okolí měli slečnu nebo chlapce, kteří byli považování za osoby, které si to rozdají s každým, střídají je jako ponožky a tak dále. A možná jste tou osobou byli právě vy. Tak dnes uvidíte, že to ani tak nebyla jejich vina, zkrátka se těmto abstinenčním příznakům nedokázali ubránit. V pubertě takové věci člověk neví a nechápe, a tak jsou takoví lidé označováni různými hanlivými výrazy. Ale teď už víte, že je to všechno trochu jinak...

A nenechte se mýlit! Tato období prožívají nejen ženy, ale samozřejmě i muži. To, že úvodní dotaz byl od ženy, neznamená, že by se to týkalo jenom jich. Takže jestli jste muž a máte podobný problém, přečtěte si dále, čím je to způsobeno, ať tomu (a sobě) trochu lépe porozumíte.

Čím jsou způsobeny abstinenční příznaky po sexu?

Vaše hormony jsou rozjeté naplno

"Sex je zvýšená fyzická a emoční záležitost. Když vaše tělo zažije něco, co ho hluboce uspokojilo, vyšle signály, aby povzbudilo toto chování ještě více," vysvětluje Reeves. Naše mozky a těla jsou "koupány" v neurotransmiterech, jako je dopamin (ten je úzce spojený s potěšením, odměnou a závislostí) a oxytocin (také znám jako hormon lásky, vytváření pouta). Když si užijeme, pijeme v podstatě tento chemický koktejl, který nás donutí toužit po další rundě.

Takže ať už dáváte přednost jakémukoliv koktejlu, tomuto chemickému se zkrátka nevyhnete, když si chcete dopřávat sex. Někteří jedinci jsou mnohem citlivější, a tak mohou tíhnout právě k té "závislosti" a touze po dalším chemickém koktejlu. Má to velkou spojitost s dalším bodem.

Je orgasmus každodenní součástí vašeho života?

Díky sexu se cítíte dobře

Celé to má totiž i psychologickou stránku. "Dobrý sexuální zážitek často pomáhá prohloubit naše pocity ohledně vztahu,“ říká Carol Queen, PhD, poradkyně v sexuologické poradně. "Pokud jste s někým ve vztahu a součástí tohoto vztahu je i láska a pocit spojení a sounáležitosti, pravděpodobně to zažehne (metaforický) plamen, který osvětlí vaše sexuální já." Úžasný sex může vést k tomu, že se cítíme svobodní, oceňovaní, sexy, atraktivní. Jsou to všechny ty nádherné pocity, které jsou přímo spojené s naším sebevědomím, přesvědčeními, touhami a tím, jak vidíme sami sebe. 

Mnoho z nás jistě může potvrdit, že když si užijeme opravdu žhavý sex, který je plný vášně, cítíme se naprosto skvěle. Jsme najednou králi světa, neporazitelní a nic nás nemůže rozhodit. Občas mají ovšem tyto pocity velmi rychlý propad a někteří se velmi rychle z naprostého vrcholu mohou dostat téměř až na samé dno. Za to také mohou chemické reakce, naše citlivé tělo a případně i některé naše negativní myšlenky, které nám zahlcují mozek.

V posledním sexu jste nedosáhli orgasmu a teď toužíte po úlevě

"Je naprosto pravěpodobné, že vzrušený člověk, který nedosáhnul při sexu orgasmu, bude i nadále toužit po dalším sexu, jelikož ještě neskončil a chtěl by to dokončit," říká Queen. Pokud je tohle váš případ, zaprvé musíme říct, že nám je líto, že se o vás váš partner nepostaral. Zadruhé ale pojďme udělat něco užitečného, a to zhodnotit celou situaci. Jestliže máte sex s někým, kdo vás odloží, jakmile sám dosáhne toho, čeho chtěl, stálo by zvážení, jestli je vůbec vztah s takovou osobou pro vás něčím přínosný (v sexuální rovině). Je rok 2020 a všichni máme právo na to, abychom odkopli sobecké sexuální partnery, kteří myslí jen na sebe a nikdy na nás. 

Situace ale může být úplně jiná. Může se totiž stát i to, že váš partner se sice snaží, abyste dosáhli orgasmu, ale nedaří se mu to, neví, jak na to. A to je velký rozdíl, oproti tomu prvnímu případu. V tuto chvíli  nezbývá nic jiného, než se zaměřit na správnou komunikaci. Řekněte otevřeně svému partnerovi, při čem se cítíte dobře nebo co na vás funguje. Tak se může alespoň snažit správným způsobem a nebude mít tak strastiplnou cestu k vašemu úspěšnému orgasmu. Ono ani pro něj to není zrovna příjemné, když se několik (desítek) minut snaží a nemá to žádnou odezvu.

Zvýšená chuť na sex může mít mnoho příčin

Další věcí, kterou možná děláte špatně, je, že usínáte při předehře nebo jí nevěnujete dostatečnou pozornost. Je tu od toho, aby vás pořádně nažhavila a zvýšila tak šanci na orgasmus. Předehra nemusí nutně být před sexem, stejně jako orgasmus nemusí přijít před nebo při sexu. Obojí se může odehrávat až po samotném aktu a není na tom vůbec nic špatného, pokud tím dosáhnete toho, čeho jste chtěli. 

Následný účinek sexu je velmi silný

Už jsme se lehce zmínili o depresivním pocitu, který může přijít, když odezní příjemný prožitek. Může se to stát samo od sebe, ale může to mít své důvody, je to jako když sníte něco velmi dobrého, ale zároveň je to hodně tučné a vy jste právě porušili svoji dietu, nebo když máte skvělé rande a on/a vám poté okamžitě neodepíše na sms. Tento propad značí, že vaše tělo by si přálo být znovu potěšené. 

Podobně jako u jiných závislostí ale platí, že jakmile to začne negativně ovlivňovat váš běžný život, měli byste se nad tím pozastavit a začít se na to koukat vážně. Nejlépe byste měli zhodnotit návštěvu terapeuta, který vám bude moci lépe pomoci, jelikož vy sami od sebe si pravděpodobně pomoci nedokážete. 

Pokud si ale věříte natolik, že si myslíte, že se vaše zvýšené libido nachází ve zdravých mezích, můžete udělat jednu věc, abyste se uspokojili, a tou je masturbace. Máte soukromí, abyste prozkoumali všechny své fantazie a měli jste možnost lépe porozumět svému vlastnímu tělu - plus emocionální a fyzické výhody přijetí všeho potěšení. Navíc nemusíte hledat nikoho na sex bez závazků, který s sebou nese další rizika. Jste-li ve vztahu, tak dejte svému partnerovi vědět, že se vaše chuť na sex zvýšila a doufejte, že z toho bude nadšený, nebo pro to bude mít alespoň pochopení. 

Překračuje vaše touha po sexu nějakou zdravou mez a je konstantní? Nebo se objevuje spíše po dlouhé době bez sexu? Odhadněte, jaká je vaše situace a podle toho ji řešte, nebo nechte být. Chcete-li si ale užít sex a nemáte v současné době s kým, můžete si najít partnera nebo partnerku na sex na online erotické seznamce. Tam se díky tisícům zaregistrovaným uživatelům můžete seznámit s mnoha lidmi, kteří hledají to samé, co vy. Registrace je jednoduchá, zdarma a nezabere vám víc než 5 minut. Tak hurá do toho, co můžete udělat teď, neodkládejte na zítřek.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.