Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Chyby, které můžete udělat při první zkušenosti s otevřeným vztahem

9.duben 2019
Chyby, které můžete udělat při první zkušenosti s otevřeným vztahem

Toužíte po více než jen monogamii? Rádi byste otevřeli svůj vztah? V tom případě bude potřeba prodiskutovat téma s partnerem. Pokud jste se oba shodli, že do toho půjdete, měli byste si dát pozor na začátečnické chyby. Které to jsou?

Pro někoho mohou být nemonogamní vztahy novinkou, ačkoli to není nic nového. Někdo alespoň někdy slyšel nebo si dokonce vyzkoušel otevřený vztah, polyamorii či jakýkoliv jiný nemonogamní vztah. Není také neznámé, že v některých kulturách je povolena polygamie. Nicméně jako standardní forma vztahu se ve společnosti považuje monogamie. Důvodů, proč se někteří lidé rozhodnou odklonit od této normy, existuje mnoho. Rádi například experimentují, chtějí oživit svůj život, mají spoustu lásky na rozdávání nebo chtějí pouze změnu.

Může se to stát i vám, pokud jste v současné době v monogamním vztahu. Vaše důvody pro otevření vašeho vztahu mohou být dobré i špatné. Ať už jsou jakékoliv, měli byste si dát pozor na běžné začátečnické chyby, které můžete udělat, když otevřete svůj monogamní vztah a přivedete do svého života další lidi.

Usilujete o to, aby vše zůstalo stejné

Otevření stávajícího monogamního vztahu znamená, že dojde k zásadní změně a jak už to tak bývá, už jen blížící se vyhlídka na změnu může v člověkovi vyvolat strach, div se z toho neosype. A je to právě tento strach ze změny, který tlačí lidi k tomu, aby jejich vztah, který zrovna otevřeli, byl co nejvíce podobný tomu, jaký byl předtím. To se může projevit několika různými způsoby. První krok, který pár ve svém nově nemonogamním vztahu učiní, je, že si stanoví seznam pravidel, který je navržen tak, aby minimalizoval změny a nepříjemnosti. Mezi tato pravidla patří například to, že byste neměli trávit noc s nikým jiným, povolený je pouze jednorázový sex a žádný další vztah.

To však neznamená, že byste neměli přemýšlet o svých hranicích. Jak daleko chcete zajít? Měli byste si uvědomit, že narazíte na věci, které nebudete předvídat nebo mít nad nimi kontrolu. Pravidla (nebo lépe řečeno směrnice) jsou důležitá pro tento typ vztahu, aby měl řád a mohl nějak fungovat, něměla by vás však omezovat na to, aby byl podobný vašemu monogamnímu vztahu. V takovém případě by otevřený vztah neměl vůbec význam a vy byste se měli sami sebe zeptat, zda je tento typ vztahu to, co chcete.

Pokud jste se s partnerem rozhodli svůj vztah otevřít, v ideálním případě je to z důvodu potenciálních přínosů a pozitivního růstu, který si myslíte, že by vám mohl přinést. Růst ve vztahu však není vždy příjemný ani jednoduchý. Vystupte ze své komfortní zóny a zůstaňte motivováni tím, co vás čeká na druhé straně: budete moci svobodně experimentovat, naskytne se vám příležitost zapracovat na vaší komunikaci a posílení vašeho vztahu. Pomocí výzkumů bylo vědecky prokázáno, že lidé v nemonogamních vztazích zažívají stejně velkou (ne-li větší) spokojenost se vztahem jako ti, kteří žijí monogamně. Takže se nesnažte usilovat o to, aby vše zůstalo při starém. Nakonec můžete být překvapeni, jak moc se vám bude líbit, když něco bude jinak.

Při sexu či randění se stejnou osobou se nemusíte vyhnout žárlivosti

Pokoušíte se vyhnout žárlivosti tím, že budete oba trávit čas se stejnou osobou

Představa vašeho partnera, jak se obléká a míří ze dveří za někým jiným, s kým půjde na rande nebo si bude užívat, ve vás může vyvolat negativní pocity. Ale co kdybyste šli spolu? Co kdyby oni dva měli sex a vy byste se k nim připojili? Zní to jako lákavý způsob, jak se vyhnout žárlivosti a případným hádkám. Za předpokladu, že je alespoň jeden z vás bisexuální, by to zároveň mohla být pro vás oba zábavná aktivita. Nikdo z vás nebude mít pocit, že byl vynechaný, žádná žárlivost. Dává to smysl (alespoň v teorii).

Ve skutečnosti, mnoho párů dostane od života facku, když si uvědomí, že se žárlivostí je to stejné jako u mnoho jiných lidských emoci - není vždy racionální. Pokud hluboko ve svém nitru stále nemůžete vystát myšlenku na to, jak si váš partner užívá sex s jinou osobou, nemusí tento pocit zmizet jen proto, že máte možnost se do toho zapojit a sledovat, co se děje.

Přesto některé páry mohou udělat další krok a pak si uvědomit, že randění se stejnou osobou zároveň, může způsobit žárlivost. Jdou do toho s plánem a řadou upozornění a omezení pro třetí osobu. Tyto podmínky mohou člověka v nejhorším případě dehumanizovat. Pro pár se osoba může stát sexuální hračkou s pulsem, nic víc a nic míň. Ať už hledáte zábavu ve formě skupinového sexu nebo dlouhodobý vztah ve třech, je pro třetí osobu zásadní, aby její individuální potřeby, touhy a autonomie byly respektovány a měly stejnou váhu jako ty vaše.

Pamatujte, že byste se měli sami sebe vždy zeptat, jaký máte pocit z toho, že váš partner půjde na rande s někým jiným bez vás? Co když budou mít sex bez vás? Pokud vás to stále znepokojuje, možná nejste připraveni otevřít svůj vztah.

Málo komunikujete

Komunikace je klíčem k dobrému vztahu. Tuto radu vám dá každý, od blízkých přátel až po odborníky. A je jedno, o jaký typ vztahu se jedná. Bez komunikace může vztah selhat. Neexistuje žádný společenský návod na to, jak mluvit o nemonogamním vztahu s partnerem nebo s někým jiným. Nikdo nevstupuje do svých prvních vážných vztahů s vědomím, jak sdílet intimní zranitelnost, jak upřímně hovořit o sexuálním zdraví, jak naslouchat partnerovi, když se s vámi podělí o své zkušenosti z prvního rande s někým jiným, nebo jak rodičům odpovídat na kritické otázky o vašem vztahu. Mnoho otevřených vztahů selhává ne kvůli špatným záměrům, ale proto, že pár nemá vůbec ponětí, jak o těchto věcech vůbec komunikovat.

Ano, může to být těžké, trapné a divné, když o tom začnete mluvit. Ale postupem času a cvičením vašich komunikačních schopností tyto nepříjemnosti ustoupí. V otevřeném vztahu budete mít spoustu prostoru k procvičování své komunikace, protože budete vyjadřovat své hranice, domlouvat se a vzájemně navigovat své plány.

Komunikace je v otevřeném vztahu zásadní

Vyhýbáte se partnerům svého partnera

Stejně jako neexistuje žádný společenský návod na komunikaci o nemonogamních vztazích, nebyla nikdy zavedena žádná etiketa pro případ, že byste narazili na partnery svého partnera. Takový scénář většinou bývá znázorněn v televizních dramatech, ve kterých například žena nachytá svého partnera v posteli s milenkou, dojde na křik, obviňování, verbální útoky a někdy i fyzické násilí. Není to vůbec inspirativní, nic, o co byste chtěli usilovat.

Právě tato reprezentace vede některé lidi k tomu, aby se k partnerům svého partnera chovali, jako kdyby byli méněcenní. Vyhýbají se jakémukoli kontaktu, s výjimkou tajného sledování na sociálních médiích. Někteří lidé, respektive jeden z páru, který nebyl z nemonogamního vztahu dvakrát nadšený, může zajít tak daleko, že ani nebude chtít znát jména lidí, se kterými se jeho partner stýká. Pokud vám je příjemnější předstírat, že jiní partneři vašeho partnera neexistují, možná byste se raději měli zamyslet nad tím, zda je otevřený vztah pro vás správný.

Nemusíte se stát nejlepšími přáteli s lidmi, se kterými se váš partner stýká, nicméně bude pro všechny prospěšné a mnohem příjemnější, když navážete alespoň nějakou formu vztahu. Nemusíte se ani pravidělně stýkat, stačí si občas napsat přes sociální média nebo zajít na šálek kávy. Z tohoto spojení vyplývají dvě výhody. V první řadě to vyjádřuje váš zájem a podporu vašeho partnera, vašeho vztahu a vztahů vašeho partnera. Pokud nechcete poskytnout tento typ podpory, pak znovu opakujeme, že otevřený vztah nemusí být pro vás to pravé ořechové.

Druhou výhodou je, že budete mít příležitost poznat lidi, se kterými se váš partner stýká. Lidi, kteří mají jedinečné zájmy, nedostatky, touhy a manýry, což je mnohem lepší než nějaká děsivá, abstraktní postava, kterou vám vaše mysl prezentuje jako přitažlivější a mnohem lepší v posteli, než jste vy. Pomyšlení na setkání s lidmi, se kterými se váš partner stýká, může být skličující, nakonec se vám ale uleví a možná budete překvapeni tím, kolik toho máte společného.

Domníváte se, že to vyřeší všechny vaše problémy

Žádný vztah není dokonalý. Dokonce i páry v dlouhodobých, šťastných vztazích se hádají a prožívají ve svém životě pravidelné vzestupy a pády. Existuje však rozdíl mezi občasnými hádkami a nedorozuměním a hluboce zakořeněnými problémy s komunikací nebo celkovou kompatibilitou. Pokud váš vztah trpí, otevření to nespraví, naopak to může dokonce zhoršit jakékoli základní problémy, které již máte.

Než začnete uvažovat nad otevřeným vztahem, zhodnoťte svůj vztah a sebe. Sdílíte vy a váš partner podobné hodnoty? Máte vize pro budoucnost, které se vzájemně doplňují? Jak dobře zvládáte řešení konfliktů a problémů? Jak dáváte najevo svou oddanost? Máte nějaké špatné komunikační návyky? Vaše spojení s partnerem by mělo být dostatečně stabilní, abyste si byli jistí, že zvládnete nečekané problémy v otevřeném vztahu. Pokud z toho nemáte dobrý pocit, ale stále si vážíte svého vztahu, nic není ztraceno. Zapracujte na svých slabých stránkách nebo zvažte odbornou pomoc. Nakonec, když na svém vztahu zapracujete, zjistíte, že nebude třeba jej otevírat.

Jste si jistí, že otevřený vztah zní jako něco pro vás a nyní už jen hledáte někoho, s kým byste si mohli užívat? Seznamte se s někým na sex seznamce.

[rox]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.