Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Bizarní fakta o sexu ve Starověku

13.listopad 2018
Bizarní fakta o sexu ve Starověku

Jaké sexuální zvyky se praktikovali ve Starověku? O tom si můžete přečíst v dnešním článku. Některá fakta vás možná překvapí.

Sex fascinoval lidstvo od samého počátku. Mnoho lidí si možná nepřipouští, že samotná historie je svým způsobem protkaná mnoha fakty o sexu, neboť ještě donedávna byl sex jedno velké tabu a skoro se o něm nemluvilo. Některé věci jsou stále ještě tabu, nicméně lidé pokročili a jsou více otevřeni konverzacím o sexu. Jednotlivé konverzace by se mohly obohatit i o zajímavá fakta z naší historie, některá z nich jsou totiž vskutku fascinující. Ve Starověku se například praktikovaly sexuální praktiky, které jsou příliš bizarní nejen pro dobu, ze které pocházejí, ale i pro naše moderní normy. O jaké sexuální praktiky se jedná?

Sex bez ejakulace

Taoismus je zaměřen na víru qi (nebo chi) neboli životní sílu, která se nachází uvnitř všeho, co existuje. Taoistická filozofie obecně rozděluje qi na dvě energie zvané yin a yang (pozitivní a negativní energie). Člověk dokáže dosáhnout dokonalé duchovní harmonie a tělesné pohody v případě, že se udrží rovnováha mezi těmito dvěma silami. Pokud jde o lidské tělo, qi existuje ve formě jing (podstata, která nám dává život) a taoisté věří, že ztráta jingu může způsobit nemoc nebo dokonce i smrt, když se úplně vyčerpá.

Říká se, že tělesná látka, ve které se nachází nejvíce jing, je sperma. Toto domnění vedlo Taoisty k víře, že by člověk neměl ztratit příliš svého spermatu. Kvůli tomu bylo starověkým Číňanům doporučeno, aby během sexu nevyvolávali ejakulaci. Protože jing je podstata, která dává život, nebylo by dobré, kdyby o ni takto zbytečně přicházeli. Celá tato filozofie má však jeden háček: Jedním z nejúčinnějších způsobů, jak získat více jing, bylo praktikování více sexu, zejména s krásnými pannami. Starověcí Číňané tak tedy byli nuceni mít více sexu, avšak bez ejakulace.

Felace pochází od bohů

Nejstarší popis felace pochází ze starověkého egyptského mýtu o vzkříšení Osirise. Příběh popisuje, že Osiris byl zabit svým bratrem Sethem, který jej rozsekal na kusy a jednotlivé kousky rozházel po celém světě. Isis, Osirisova žena a sestra, se vydala na nebezpečnou cestu, aby shromáždila všechny Osirisovy kousky, aby se mohl vrátit k životu, bohužel však nebyla schopná najít jeho penis. Svého muže se nechtěla vzdát a nechat jej ve smrtelné náruči, proto mu vytvořila penis z hlíny a "vdechla" Osirisovi opět život (orálně jej uspokojila). Možná, že právě kvůli této náboženské tradici starodávní Egypťané nepovažovali felaci za morálně odpornou. Ve skutečnosti to byli Egypťané a starověcí Féničané byli mezi prvními, kteří začali používat červenou rtěnku, čímž dávali najevo své znalosti a zkušenosti orálního uspokojení.

Starověcí Římané byli narozdíl od Egypťanů silně proti felaci a viděli to jako něco horšího než anální sex. Mezi Římany panovalo dokonce přesvědčení, že těm, kteří orálně uspokojovali své partnery, zapáchalo z úst. Říká se, že averze římské společnosti vůči těmto lidem je tak vysoká, že většina Římanů by se vůbec neodvážila povečeřet s osobou, jež je známá za praktikování orálního sexu. Částečně mohla vyhýbání se těmto lidem přitížit i skutečnost, že římský způsob pozdravu byl polibek na rty. Vzhledem k těmto skutečnostem se dá říci, že Římané byli pokrytci, neboť si velmi rádi užívali orální sex pasivně a nechávali se uspokojovat svými otroky či prostitutkami, což hodně vypovídá o tom, jak pohrdali nad těmi, kteří aktivně praktikovali orální sex.

Královská masturbace

Máme tu pro vás další bizarní mýtus ze starověkého Egypta zahrnující jejich boha Atum (nebo také Ra, v závislosti na mýtu). V tomto mýtu byl počátek vesmíru chaotický a úplně z ničeho vzniklo vejce. Z tohoto vajíčka se vyklubal bůh Atum. První věcí, kterou Atum patrně udělal, jakmile nabyl vědomí, byla masturbacez jeho spermatu se zrodila rasa bohů, kteří mu pomohli vytvořit a ovládnout vesmír. Přesvědčení, že ejakulace poháněla stvoření, bylo pro starobylou egyptskou společnost tak zásadní, že dokonce spojovaly odliv a proud řeky Nil s Atumovým božským činem.

Červená rtěnka byla známkou zkušenosti s orálním sexem

Protože starověcí Egypťané věřili, že faraon byl představitelem jejich boha Atum, bylo jeho úlohou pomáhat bohům udržovat rovnováhu. Jedním z obtížných úkolů, který musel každý rok vykonávat, bylo rituální znovuoživení Atumova stvoření, které pomohlo Atumovi zachovat životodárnou sílu Nilu, aby i nadále proudil. Během svátku boha Nim se faraon společně s ostatními obyvateli Egypta sešel na břehu Nilu, aby před nimi vykonal tento velmi důležitý a svatý obřad.

Faraon takto každoročně došel k okraji břehu řeky, svlékl se a masturboval tak, aby jeho sperma spadlo při ejakulaci do řeky a ne na zem. Poté všichni muži, kteří přišli na obřad, udělali totéž. Tímto způsobem zajistili, že životní síla řeky požehnala jejich království a zajistila bohatou sklizeň na další rok.

Dilda

Nejstarší erotická pomůcka, která kdy byla nalezena, bylo kamenné dildo, používané zhruba před 26 000 lety. Ale jak to bylo ve Starověku? Znovu se vrátíme do Egypta, neboť Kleopatra byla první ženou, která použila první vibrátor. Protože nebyla spokojena s obvyklým dildem, bylo jí řečeno, aby vyzkoušela pomůcku vyrobenou z duté tykve plné živých včel. Ačkoli pravdivost tohoto příběhu může být diskutabilní, je dobře známo, že Egypťané nedali na své pomůcky dopustit.

Starověkým Řekům a Římanům se také líbili pomůcky a dokonce se snažili je vylepšit. Přišli na to, že textury dřevěných nebo kamenných pomůcek nebyly dost realistické, proto na ně nasazovali kožená pouzdra, aby lépe simulovaly skutečný penis. Tato kožená dilda (známá jako olisbos) byla tak populární, že ve hře Lysistrata uskutečnily řecké ženy sexuální stávku k ukončení Peloponéské války částečně proto, že již nebylo možné dovážet dobrá kožená dilda. Když už Řekům nestačila kožená dilda, začali místo nich používat bochníky opravdu tvrdého chleba zvaného olisbokollikes.

Povinná prostituce

Spisovatel Herodotus toho měl spoustu co říct o Asyřanech a jedna věc, na kterou se soustředil, byly jejich rituály prostituce. Zatímco neexistují žádné důkazy, které by podpořily jeho tvrzení, napsal, že ve starověké Asýrii bylo nejen legální, ale také povinné pro všechny svobodné ženy, aby se věnovaly prostituci. Asyřané byli velmi oddaní kultu Afrodity, nebo Mylittě (Ishtar), jak ji nazývali Asyřané. Věřili, že aby žena dostala její milost, musí mít sex s cizincem v chrámu Afrodity. Každá žena v asyrské říši, a to bez ohledu na společenský status, musela alespoň jednou v životě jít do chrámu Afrodity na tento posvátný obřad.

Žena, která se účastnila obřadu, musela nosit na hlavě korunu, aby se odlišila od ostatních žen, které se neúčastnily. Potom se posadila na schody chrámu neboli posvátný pozemek Afrodity a čekala na pozornost zákazníků. Všechny ženy musely přijmout prvního muže, který přišel.

Tato starodávná náboženská praxe přinesla značný zástup zájemců. Jakmile muž nalezl ženu, která se mu líbila, hodil jí peníze na klín a řekl: "Ve jménu Mylitty tě důrazně žádám." Po provedení obřadu byla žena v očích bohyně považována za svatou a již nemohla být nucena nebo uplácena k sexu.

Řecký historik Herodotus si všiml nevýhody tohoto rituálu a poznamenal, že vysoké a krásné ženy mohly jít domů jako první, zatímco ty ošklivější musely zůstat u chrámu mnohem déle, někdy mnoho let.

V dnešní době je mnohem snadnější najít sex partnera a ani nemusíte čekat několik let na to, abyste si užili hříšné chvilky. Na erotické seznamce si snadno můžete nějakého najít, jelikož se zde nachází mnoho lidí, kteří hledají to, co vy. Zaregistrujte se a pusťte se do hledání!

[rox]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.