Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Anální kuličky: ideální sex pomůcka pro intenzivní orgasmy

10.leden 2023
Anální kuličky: ideální sex pomůcka pro intenzivní orgasmy

Anální kuličky, kterým se jinak říká také anální korálky, jsou jednoduchou erotickou hračkou, se kterou zvládne manipulaci opravdu každý. Chce to jen dodržet pár pravidel a pak se můžete těšit z prožívání intenzivních orgasmů...

Pokud jste nikdy předtím nepřišli do styku s análními kuličkami, je dost pravděpodobné, že vám tento koncept připadá docela děsivý. Vypadají podobně jako růženec, jen jsou mohutnější a místo toho, abyste se s nimi modlili, si je strkáte do zadku. Navzdory jejich zastrašujícímu designu jsou však anální korálky skvělým způsobem, jak stimulovat prostatu nebo anální otvor, což je rozhodně pocit, který byste si rozhodně neměli nechat ujít.

"Řitní otvor má spoustu nervových zakončení, jejichž stimulace způsobuje příjemné pocity," vysvětluje doktorka Zhana Vrangal, profesorka lidské sexuality na Newyorské univerzitě a sexpertka společnosti Lelo. A pokud jste anální hrátky ještě nikdy nezažili, anální korálky jsou v podstatě nutností. Nejenže jsou všestranné, ale můžete je používat sólo nebo s partnerem a mohou vaše vyvrcholení opravdu stupňovat. "Anální korálky se také dobře kombinují s dalšími typy stimulace - klitoriální, vaginální a penilní, takže mohou vést k opravdu skvělým smíšeným orgasmům," dodává Vrangal. "A protože máme všichni zadeček bez ohledu na pohlaví, jsou univerzální!"

Je však důležité poznamenat, že všechny hračky pro anální sex nedělají totéž. Anální korálky se pocitově dost liší od análních kolíků a masážních pomůcek na prostatu a nejlépe se používají v kombinaci s partnerským nebo sólovým sexem. "Na rozdíl od análních kolíků nebo masážních přístrojů na prostatu jsou anální kuličky navrženy tak, aby se daly opakovaně vysouvat a znovu zasouvat," říká Sammi Cole, odbornice na sex ze společnosti Lovehoney. Právě tento jednoduchý postup zasouvání a vyjímání dělá z análních korálků jednu z nejlepších erotických hraček.

Jste připraveni dozvědět se více? Přečtěte si vše, co potřebujete vědět o tom, jak se podle odborníků vydat na cestu análních kuliček.

Co přesně jsou anální korálky?

Velmi jednoduše řečeno, anální korálky jsou šňůra tří až více než 15 kuliček (obvykle kulovitého nebo oválného tvaru), které jsou určeny k análním hrátkám. Obvykle jsou vyrobeny ze silikonu nebo kovu (oba materiály jsou bezpečné pro tělo a navíc se snadno čistí) a na konci mají nějaký typ zarážky (smyčku nebo obrácený kužel), aby se daly lépe uchopit a neztratily se v konečníku. (Vážně, pokud si hračku strkáte do zadečku, ujistěte se, že má rozšířenou základnu. Jinak se vám tam může zaklínit a vy budete muset absolvovat trapnou cestu na pohotovost).

Pro koho jsou anální kuličky dobré?

"Anální korálky může používat kdokoliv bez ohledu na pohlaví, sexuální preference nebo úroveň zkušeností," vysvětluje Cole. Obvykle se anální korálky pomalu zavádějí a/nebo vyjímají z konečníku, aby stimulovaly vnitřní erotogenní zóny, a Cole říká, že pro muže může být tato vnitřní stimulace mimořádně úžasná.

Vězte, že kromě mužů jsou anální korálky příjemné i pro ženy, protože zadními vrátky je možné stimulovat takzvaný bod G (na přední stěně vagíny) a bod A (také na přední stěně, ale blíže k děložnímu čípku).

Jaký je to pocit používat anální korálky?

Je celkem těžké vysvětlit pocit při jejich používání. "Nabízejí pocit postupného 'plnění', který je pro mnoho lidí příjemný, a navíc tenký krček mezi jednotlivými korálky vytváří při jejich zavádění a vyjímání pocit "praskání"," vysvětluje Cole.

Zatímco pocit, že je máte zavedené, vám navodí pocit "plnosti", jejich zavádění a ještě více vytahování je opravdu něco. "Při zasouvání a vysouvání kuliček je cítit velký tlak na svěrače," říká Vrangal. "Jakmile jsou kuličky uvnitř a nehýbou se, nic moc necítíte, ale existují i vibrační anální kuličky, které mohou přidat příjemné pocity, i když jsou uvnitř."

Co byste měli u análních kuliček hledat?

Pokud jde o rozlišení nekvalitních a kvalitních análních korálků, klíč je ve zvoleném materiálu. "Silikon je skvělou volbou pro anální korálky, protože materiál je neporézní (což usnadňuje a zefektivňuje čištění) a je dostatečně měkký, aby vám byl příjemný, ale zároveň dostatečně pevný, aby byla penetrace snadná," říká Cole. Z bezpečnostních důvodů samozřejmě hledejte anální kuličky se smyčkou nebo rozšířenou základnou.

Mimo silikonové existují také kovové a skleněné anální korálky (které lze použít pro teplotní hrátky) a vibrační anální kuličky, z nichž vám bude běhat mráz po zádech. Co se týče počtu kuliček a jejich velikosti, je to podle Vrangal zcela na vás. Někteří raději začínají s menšími kuličkami a pak se propracují k větším, jakmile se s pocitem lépe sžijí.

Nejlepší anální kuličky a anální korálky

Anální vibrátor s korálky Lovehoney Smooth Mover s 10 funkcemi

Společnost: Lovehoney
Cena: 12 dolarů

Tento vysoce hodnocený vibrátor působí jako mix análních korálků a vibrátoru, což vám dá to nejlepší z těchtou dvou typů hraček.

Ohýbatelné nabíjecí anální kuličky s 12 funkcemi

Společnost: Cal Exotics
Cena: 55 dolarů

Tento dobíjecí vibrátor, který je plně flexibilní a vyrobený z měkkého silikonu, má 12 nastavení, která zvyšují každý aspekt používání análních kuliček.

Ohýbatelné nabíjecí anální kuličky s 12 funkcemi

b-Vibe Triplet dobíjecí vibrační anální kuličky s dálkovým ovládáním

Společnost: b-Vibe
Cena: 140 dolarů

Hračky na dálkové ovládání jsou skvělé, pokud chcete přenést moc do rukou vašeho partnera (nebo chcete jednodušší způsob ovládání hračky během sólových hrátek).

Rocks Off Petite Sensations Pearls vibrační anální kuličky se 7 funkcemi

Společnost: Rocks Off
Cena: 30 dolarů

Tyto "super štíhlé" vibrační anální korálky jsou skvělé pro začátečníky s análními hrátkami.

Lovehoney BASICS Anální korálky 10 palců

Společnost: Lovehoney
Cena: 15 dolarů

Tyto anální kuličky jsou skvělé pro začátečníky díky své flexibilitě a snadno použitelnému vyhovacímu kroužku.

Lovehoney BASICS vibrační anální korálky 6,5 palce

Společnost: Lovehoney
Cena: 15 dolarů

Tyto anální korálky jsou vybaveny odnímatelným bullet vibrátorem a smyčkovou rukojetí pro snadné vytáhnutí.

Tracey Cox Supersex Silicone Beaded Anal Prober

Společnost: Tracey Cox
Cena: 17 dolarů

Tyto pevné anální korálky kopírují kontury vašeho těla (jsou zahnuté).

Lovehoney Beaded Sensual Glass Dildo 7 palců

Společnost: Lovehoney
Cena: 40 dolarů

Skleněné korálky jsou pevnější a těžší než silikonové, takže poskytují příjemný pocit plnosti. (Tip: zahřejte je nebo ochlaďte a hrajte si s teplotou.)

Lovehoney Double Fun – vibrační strap-on s korálky pro dvojitou penetraci

Společnost: Lovehoney
Cena: 18 dolarů

Tato sexy pomůcka je ideální pro ty, kteří chtějí zažít s partnerem dvojitou penetraci.

Njoy Njoy Fun Wand

Společnost: NJoy
Cena: 100 dolarů

Tuto těžkou hračku z nerezové oceli s kuličkami inspirovanou análními korálky lze zahřívat nebo chladit pro sexy teplotní hrátky.

Njoy Njoy Fun Wand

Několik dalších tipů, které je třeba mít na paměti při používání análních kuliček

Začněte pomalu

"Pokud s análními korálky začínáte, je nejlepší používat korálky s 'odstupňovanou velikostí', což znamená, že začínají malé a jejich velikost se zvětšuje s tím, jak postupujete nahoru," vysvětluje Gigi Engle, certifikovaná sexuální pedagožka a autorka knihy All The F*cking Mistakes: a Guide to Sex, Love, and Life. "Začněte zasouváním a vysouváním první malé kuličky, abyste si zvykli na ten pocit. Zjistěte, jestli je to lepší, když to děláte pomalu nebo rychle," dodává Engle.

Pokud jste stále trochu nervózní, Vrangal říká, že pro začátek je dobré jednoduše prozkoumat pocity prstem (svým vlastním nebo partnerovým). Odtud pomalu zavádějte kuličku nebo dvě, jakmile se budete cítit pohodlněji.

A možná je budete chtít nejprve použít sólo

"Pokud jste anální kuličky nikdy nepoužívali, možná je budete chtít nejprve vyzkoušet sami, abyste si na ten pocit zvykli," navrhuje Engle. Jakmile si je však osvojíte, můžete mít anální korálky v sobě při masturbaci, orálním nebo penetračním sexu. Můžete je také použít k tréninku (tj. uvolnění análního otvoru) pro větší věci, jako například pro pegging.

Nemusíte vkládat každou kuličku

Některé anální kuličky mají pouze tři kuličky, zatímco jiné jsou vybavené i více než 10 kuličkami. Možná si říkáte, že když jste v análních kuličkách nováčci, vyplatí se vám koupit ty se třemi kuličkami, ale upřímně řečeno, pořád je pravděpodobně lepší pořídit si ty s deseti. Nemusíte si totiž do análu strkat každou kuličku. Můžete jich vložit tolik, kolik budete chtít. Časem, až si na ten pocit zvyknete, budete pravděpodobně chtít vložit více kuliček, takže budete rádi, že jste si pořídili anální kuličky s více kuličkami!

Používejte lubrikant. Hodně a hodně lubrikantu

Stejně jako u každé erotické hračky, kterou si strkáte do zadku, i v tomto případě byste měli použít spoustu lubrikantu. Na rozdíl od vagíny se anální otvor sám nelubrikuje. U každé sady análních kuliček je v návodu uvedeno, zda je bezpečné je používat s lubrikantem na silikonové bázi, nebo ne. Pokud můžete s hračkou používat lubrikant na silikonové bázi, určitě byste měli. Silikonový lubrikant je silnější a méně rychle vysychá, takže je pro anální hrátky ideální. Pokud je výslovně uvedeno, že můžete použít pouze lubrikant na vodní bázi, řiďte se tím!

Věnujte pozornost tomu, z čeho jsou vaše anální kuličky vyrobeny

"Anální korálky mohou být vyrobeny z mnoha různých materiálů pro erotické hračky, ale nejčastěji se vyrábí silikonové, plastové nebo jiné pružné materiály," říká Cole. A ještě jednou pro případ, že jsme to výše nesdělili úplně jasně: Pokud používáte anální korálky vyrobené ze silikonu, vyhněte se použití silikonového lubrikantu, protože by hračku narušil. Místo toho použijte lubrikant na vodní bázi.

Podle Vrangal je pro začátečníky nejlepší silikon, protože je lehčí a měkčí, oblíbené jsou však i kovové a skleněné varianty. Tyto materiály jsou obvykle kompatibilní se všemi typy lubrikantů, jsou pevnější a těžší a lze je zahřát/ochladit pro větší prožitek.

Zkuste korálky vytáhnout přímo v okamžiku orgasmu

Alicia Sinclair, certifikovaná sexuální pedagožka a zakladatelka/výkonná ředitelka společnosti b-Vibe, která vyrábí anální erotické hračky, doporučuje, abyste buď vy, nebo váš partner vytáhli anální korálky právě v okamžiku orgasmu. "Vytáhnutí análních korálků (jemně, prosím - nechcete přece nastartovat sekačku na trávu) během vyvrcholení dodává ohromnou intenzitu," říká. "Často to může vést k tomu, co lidé označují jako "celotělový orgasmus", protože během vašeho nejintenzivnějšího fyzického okamžiku dochází k dodatečnému smyslnému pocitu."

Zapojte také svaly pánevního dna

"Svaly pánevního dna jsou neuvěřitelně silné a při orgasmu se naše tělo přirozeně křečovitě stáhne prostřednictvím těchto svalů," říká Sinclair. "Jejich vědomé sevření a uvolnění (tj. stlačení konečníku) před orgasmem nejenže je docela neuvěřitelný pocit, ale také zintenzivňuje váš orgasmus." Jakmile ucítíte, že se začíná dostavovat, zkuste stisknout tyto svaly kolem análních kuliček  a pokračujte v tom, až je budete vytahovat, abyste ještě více zvýšili svou rozkoš.

Komunikace je klíčová

Mnoho lidí vzrušuje - jak fyzicky, tak psychicky -, když jim anální kuličky vytahuje někdo jiný. Když si každou kuličku "vyndáte" sami, víte, že to přijde, ale když kuličky vytahuje někdo jiný, je to díky momentu překvapení ještě lepší. Nejlepší na používání análních kuliček s partnerem je to, že ho můžete nechat, aby řídil pohyb. "Dát partnerovi kontrolu nad tím, jak na vás korálky použije, může být sexy hra o moc," říká Engle.

Vrangal říká, že pro začátek je důležité si promluvit o tom, co každý z vás od tohoto zážitku chce. "Komunikujte s partnerem o tom, kolik kuliček chce mít uvnitř, jak rychle je chce mít zasunuté nebo vytažené a kolikrát je chce mít uvnitř a venku," navrhuje. "Zejména u větších kuliček existuje určité riziko bolesti nebo natržení análního otvoru, pokud je zavádíte a vytahujete příliš rychle a razantně, takže postupujte pomalu a jemně (dokud nedostanete jiné instrukce)."

Anální kuličky můžete používat při sólo hrátkách i s partnerem

Před použitím análních kuliček nemusíte provádět výplach

Anální kuličky se tam opravdu dostanou, zejména pokud používáte více než dvě nebo tři kuličky. Vzhledem k tomu, jak hluboko je lze do konečníku a řitního otvoru zasunout, vás možná napadne, zda není třeba nejprve vyčistit, ehm, příslušné dutiny. Podle Vrangal to není tak úplně potřeba.

"Někteří lidé se před jakýmikoliv análními hrátkami rozhodnou pro výplach, i když ve většině případů to není nutné," říká. "Obvykle stačí, když si před hraním umyjete okolí anální oblasti a ujistíte se, že máte prázdná střeva (relativně nedávno jste šli na záchod a nemáte pocit, že potřebujete jít znovu). Dobrý nápad je také zdržet se den předtím jídla, které může způsobit řídkou stolici."

I když se spousta lidí stále rozhoduje pro výplachy nebo klystýry, je třeba být opatrný, protože podle studií mohou narušit mikrobiom v konečníku a zvýšit pravděpodobnost nákazy pohlavně přenosnými chorobami.

Praktické tipy

Když pomineme klystýry, anální hrátky jsou špinavé. Při styku s análním otvorem musíte používat hodně lubrikantu, a pokud si nechcete hned po něm prát prostěradlo, je mnohem jednodušší pod sebe položit ručník. Je také skvělé mít po ruce vlhčené ubrousky, abyste se mohli po skončení hrátek s kuličkami trochu otřít. Nakonec neváhejte během nebo po skončení skočit do sprchy. Odpočinek v teplé vodě sólo nebo povídání si s partnerem v horké vaně je skvělou formou sexuální péče.

Na anální korálky nasaďte kondom

I když jste naprosto čistí, můžete snadno přenést "zlé" bakterie ze svého análního otvoru do análního otvoru jiného partnera. Asi všichni jsme viděli (nebo si dokážeme představit) porno, kde účinkující vyndavá anální kuličky a následně je zasouvá přímo do svých nebo cizích úst/vagíny/análu. Tohle nedělejte! Pokud máte v plánu zasouvat anální kuličky do jiného otvoru nebo máte v plánu je sdílet s někým jiným, nasaďte si na ně kondom a před výměnou otvorů a partnerů kondomy vyměňte.

A často si anální kuličky čistěte

Stejně jako u všeho, co do sebe nebo do partnerky vkládáte, byste měli anální korále mezi jednotlivými použitími důkladně čistit. "Čištění zabraňuje hromadění bakterií, které mohou způsobit nepříjemné infekce," říká Cole. Chcete-li je vyčistit, prostě je umyjte teplou vodou s mýdlem. Můžete je nechat uschnout na vzduchu. Nepotřebujete žádný speciální čisticí prostředek ani zařízení.

Nezapomeňte, že anální korálky se liší od análních kolíků a masážních přístrojů na prostatu

Pamatujte si: Různé hračky mají různá použití.

Anální kolíky jsou určeny k tomu, abyste si je nasadili a nechali je tam během masturbace nebo sexu. Jejich zasunutí během sexu často vede k silnější ejakulaci. Vrangal také dodává, že anální kolíky lze použít k roztažení a přípravě análního otvoru na anální sex.

Na druhou stranu masážní pomůcky na prostatu jsou speciálně navrženy tak, aby stimulovaly prostatu. Proto jsou obvykle dlouhé asi tři centimetry a na konci zahnuté. Některými maséry prostaty můžete pohybovat dovnitř a ven, ale většinou byste je měli nechat pohodlně uvnitř.

U análních kuliček potěšení pramení z pocitu postupného naplňování a následného prožívání euforického uvolnění při vytahování každé kuličky. V tomto ohledu jsou anální kuličky "aktivnější". Je v nich více pohybu.

Přestaňte, pokud se cítíte nepříjemně

Stejně jako u každého typu hry může i používání análních korálků vyžadovat praxi, pozornost a trpělivost. "Naslouchejte svému tělu, a pokud vás něco bolí, přestaňte. Anální hrátky mohou být velmi příjemné, když se uvolníte, ale nikdy byste neměli mít pocit, že musíte tlačit přes bolest," říká Cole. Musíte být opatrní, protože jinak byste mohli skončit s análními trhlinami (což jsou trhliny kůže v řitním otvoru a jeho okolí, které jsou velmi bolestivé).

Ať už si hrajete s análními kuličkami sami, nebo s partnerem, vždy se ujistěte, že je to oběma příjemné. A pokud se ukáže, že anální korálky nejsou nic pro vás, nic si z toho nedělejte! Stále existuje spousta jiných způsobů, jak se vzrušit, které nezahrnují strkání věcí do zadní části těla.

Vzrušovat se s někým můžete i přes internet. Pokud vás láká psát si o vzrušujících věcech a posílat si sexy fotky, zaregistrujte se na erotickou seznamku.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.