Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

5 věcí, na které byste si při sexu měli dát pozor

16.prosinec 2016
5 věcí, na které byste si při sexu měli dát pozor

Milujeme sex, a tak zkoušíme různé věci, ale ne vše se v něm může vyloženě doporučit. Dokonce existuje pár věcí, kterým byste se měli pro jistotu vyhnout. V dnešním článku se podíváme na to, které to jsou a proč.

Když se podíváme na sex i z jiného úhlu, než jen z toho, že nám přináší potěšení, může být také dost rizikový. Můžete zažít skvělý několikanásobný orgasmus, nádherné chvilky s partnerem, ale také si můžete zlomit penis, dostat kapavku, mít zničený kondom... Aby se vaše sexuální dobrodružství neproměnilo v noční můru, odkryli jsme pro vás pár věcí, které by mohly být nebezpečné. Protože kdo z vás má čas a chuť o tom přemýšlet sám od sebe? Jistě, nikdo. Dodržte následující rady a nebudete se muset bát žádných nepříjemností...

Nepodceňujte riziko pohlavně přenosných chorob

"Můžete si myslet, že zeptání se partnera, zda byl na nějaké pohlavní choroby testován (a následná odpověď, že testován byl a výsledky dopadly negativně), je dostačující. Ale bohužel to tak není," říká MUDr. Leah Millheiser z oboru porodnictví a gynekologie a profesorka na Stanfordské univerzitě. "Jestliže máte sex bez kondomu, vždy upadáte do rizika a jste ohroženi a to jak jedno, tak druhé pohlaví," doplňuje Millheiser. Samozřejmě jsme si vědomi toho, že jste tohle slyšeli již milionkrát. Ale důvod, proč to Millheiser zmiňuje, je důležitý - musíte být více opatrní než kdy dříve. "Kapavka a jiné pohlavně přenosné choroby jsou mnohem hůře léčitelné než dříve, bakterie se stávají rezistentními na doposud používané léčby a léky nezabírají, jak by měly." Co k tomu říct? Kondom mít vždy u sebe a hlavně používat!

Nepoužívejte lubrikanty na olejové bázi s latexovými kondomy

Millheiser varuje před dalším častý rizikem: "Používání nevhodného lubrikantu může vést k vážným zraněním, poraněním a trhlinkám, které vás mohou dostat až na pohotovost a to zejména, pokud jde o anální styk." Ne všechny kondomy jsou vyrobeny ze stejného materiálu a nemají tudíž stejné vlastnosti. Například u latexového kondomu se nesmí používat lubrikanty na olejové bázi, a to včetně přírodních lubrikantů (kokosový nebo olivový olej), protože zničí latexovou vrstvu a stanou se neúčinnými. U latexových kondomů použijte lubrikant na bázi vody nebo silikonový. Pokud stále váháte a nejste si jistí, přečtěte si jeden z našich předchozích článků, který se tomuto tématu věnuje - Druhy sexuálních pomůcek.

Na co pozor při orálním sexu

Tento odstavec se týká převážně žen a zůstaneme při tom u předchozího tématu. Většina žen ráda potěší svého muže orálním sexem. Je-li to ale pouze jednorázová známost nebo toho druhého moc neznají, použijí kondom, což je samozřejmě správně. A ačkoliv je velké sání spíše výhoda a mužům se to opravdu líbí, musí si ženy dát pozor, aby náhodou nevysály i něco více. Třeba ten kondom. A nespolkly ho. Ano, i takové případy se stávají.

Když už jsme u těch kondomů a orálního sexu - opravdu se vyplatí si ho vzít. Mnoho lidí si myslí, že se jedná o "neškodnou" praktiku, při které se nemůže přenést žádná nemoc, ale opak je pravdou. Kapavka a genitální opar jsou nejčastěji přenášeny právě orálním sexem. Dále můžete chytit hepatitidu B, papillomavirus, syfilis a virus HIV. Myslete proto na své zdraví.

sex s ochranou

Vagína a jídlo? Raději ne!

Některé druhy zeleniny nebo ovoce by se sice daly nazvat přírodními erotickými hračkami, ale opatrně s nimi. "Když si strčíte do vagíny ovoce nebo zeleninu, může se vám uvnitř zlomit a kousky tam zůstanou," říká Millheiser. S těmito případy se na pohotovosti setkává velmi často. A stejně to tak platí i u análního styku: "Budete-li si něco chtít dát do konečníku, použijte jen pomůcky k tomu určené. Mají na konci zarážku, díky které se vám tam hračka nemůže "ztratit"."

Zbytečně netlačte na partnera

"Soustředění se jen na konec hry - vyvrcholení - může mít neblahé následky na vaše sexuální zdraví, protože kvůli tomu vytváříte napětí," říká MUDr. Stephen Snyder, sexuální terapeut v New Yorku. "Občas se prostě stane, že člověk nevyvrcholí, což je v pořádku a neznamená to problém." Snyder dále dodává, že by bylo dobré poslouchat své tělo a navrhnout partnerovi, zda by třeba nechtěl dát přednost sebeuspokojení. Můžete se u toho spolu objímat, hladit se nebo si to dělat každý sám sobě. Fantazii se meze nekladou. Když to ale nepůjde, nechte to být. Budete oba mnohem šťastnější, když se smíříte s tím, že vyvrcholení není cíl sexu. Cílem sexu by mělo být uspokojení ve vaší hlavě, že děláte něco nádherného a to uspokojení je i o něčem jiném než o orgasmu. A zažijete také mnohem více zábavy, když si uvědomíte, že penis nemusí být nutně ve vagíně při dosažení orgasmu.

Nepředstírejte orgasmus

V předchozím odstavci jsme se dotkli orgasmu, psychického a sexuálního zdraví a u těchto tří věcí také zůstaneme. Muži většinou orgasmus moc předstírat nemohou, ale za to některé ženy jsou v jeho předstírání přebornice. A zde se nachází kámen úrazu. Dostanou se vlastně do začarovaného kruhu a nevyjdou z něho jinak, než pravdou, kterou ale měly říct již na začátku. Totiž - partner bude dělat stále dokola tu samou věc, aby ženu "uspokojil" a bude si mylně myslet, že jí to dělá dobře, i když to ve skutečnosti tak není. A žena, protože vidí, jak se partner moc snaží, předstírá orgasmus znovu a znovu. Jedou to nevydrží a řekne pravdu, která je ale pro muže v tuhle chvíli již celkem bolestivá a asi to ani moc dobře nepochopí. 

Celá situace vzniká proto, že si žena neumí říct, co vlastně chce, co se jí líbí a co ji vzrušuje. Následně se ze sexu stává stereotyp, kterého se žena může začít bát, protože už dále nechce nic předstírat a také ji to nebude bavit (stejně jako muže). Říkejte si otevřeně, co se vám v posteli líbí, ať si můžete navzájem vyhovět a takovým situacím se vyhnout obloukem.

Nepřeceňujte své schopnosti

A nakonec - nepřehánějte to, radí odborníci. "Když jste při sexu moc vášniví a bušíte do toho, co se dá, mohou ve vagíně vzniknout trhlinky. Ženy to poznají tak, že se pro ně sex stane velmi bolestivým. Měly by si pak dát alespoň týden od sexu pauzu, aby se pochva měla čas zahojit," říká Millheiser. Větší skotačení a měnění poloh může mít dopad i na muže, varuje Snyder: "Vyhněte se velmi silnému a rychlému přirážení a při tom změně poloh, jelikož penis může narazit a mohou vzniknout velmi bolestivé úrazy, i zlomeniny (nejsou to pravé zlomeniny, protože v penisu není kost). Místo toho při změně pozice trochu zvolněte a rozjeďte to, až budete mít nějakou stabilnější polohu."

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.