Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

11 druhů ženských orgasmů aneb Jakými způsoby může žena dosáhnout vyvrcholení?

22.září 2022
11 druhů ženských orgasmů aneb Jakými způsoby může žena dosáhnout vyvrcholení?

Příliš dlouho se vyprávění o sexu soustředilo na to, jak mohou ženy nejlépe uspokojit svého partnera. S důrazem na poskytování potěšení byla u nich často opomíjena "přijímající" stránka sexu. Společnost naštěstí překonává tento zastaralý patriarchální pohled a uvědomuje si, že ženský orgasmus je důležitou součástí sexu.

Přesto rozdíly v orgasmu mezi muži a ženami přetrvávají i dnes: Podle studie publikované v roce 2017 v časopise Archives of Sexual Behavior pouze 65 % heterosexuálních žen tvrdí, že mají při sexu vždy orgasmus, zatímco neuvěřitelných 95 % heterosexuálních mužů tvrdí, že mají orgasmus vždy. Zda to má nějakou souvislost s tím, jak byl sex vnímán v historii, je téma na jindy, protože je načase, aby ženy tuto propast překonaly a získaly zpět svůj orgasmus.

Dobrou zprávou pro ženy je, že erektilní tkáň je rozprostřena na větší ploše, což znamená více erotogenních zón k užívání a více způsobů, jak dosáhnout vyvrcholení než u mužů. Přesto, pokud se snažíte odškrtnout si na svém seznamu různé typy orgasmů, stojí za to si ujasnit, že neexistují ani tak různé typy orgasmů, jako spíše různé způsoby, jak tento pocit vyvolat. "Většina vědců se přiklání k názoru, že ve skutečnosti existuje pouze jeden druh orgasmu, který může být vyvolán různými částmi těla," říká Vanessa Marin, licencovaná psychoterapeutka, která se specializuje na sexuální terapii a je autorkou online kurzu orgasmu pro ženy Finishing School.

Doktorka Sheila Loanzon, certifikovaná porodnice a gynekoložka, členka Amerického kongresu porodnictví a gynekologie, souhlasí s tím, že neexistují jasné kategorie orgasmu. "Místo toho, abychom uvažovali o druzích orgasmu, existují různé způsoby, jakými lze orgasmu dosáhnout," vysvětluje. Někdy se k dosažení orgasmu snažíte stimulovat různé oblasti a jindy může jít o kombinaci různých faktorů. "Může jít o klitoriální, vaginální, prsní, vnitřní stehenní orgasmus, ale může být způsobený i sáním prstů na nohou, orálně, smyslnou masáží, může se jednat o mentální orgasmus a mnoho dalších," říká Loanzon.

Ačkoli orgasmus nemusí být vždy konečným cílem sexu nebo masturbace, určitě vám může být opravdu příjemný. A díky divoce subjektivní povaze lidské rozkoše existuje celá řada způsobů, jak nepolapitelný orgasmus proměnit v dosažitelný. Nejdříve si však osvěžte všechny informace o této příjemné rozkoši.

Základní informace o (ženském) orgasmu

Co je to orgasmus?

"Z klinického hlediska je orgasmus rytmické stahování pohlavních orgánů," říká Dr. Jenni Skyler, sexuální terapeutka a ředitelka The Intimacy Institute. "Je to vrchol vzrušení v lidském těle."

Během orgasmu se vagína a děloha prudce stahují a zvyšuje se srdeční frekvence, dýchání a krevní tlak. Skyler však také popisuje orgasmus jako "schopnost odevzdat se maximálnímu potěšení".

Jaký je pocit orgasmu?

Vzhledem k tomu, že každé tělo je jiné, je pocit orgasmu zcela subjektivní. Skyler ho však ráda popisuje jako "vrchol rozkoše neboli schopnost celého těla a genitálií cítit se živě a elektricky". Anekdoticky ho mnoho žen popisuje jako ohromující pocit typu "poznáte to, když to ucítíte".

Jak dlouho orgasmus obvykle trvá?

Opět záleží na konkrétní osobě, ale obecně platí, že "orgasmus může trvat od několika vteřin do 20 nebo 30 vteřin," říká Skyler. "U některých žen může trvat až minutu, zejména v závislosti na tom, zda se jedná o vícenásobný orgasmus."

Čím se liší ženský orgasmus od mužského?

U mužských orgasmů dochází také k rytmickým stahům pohlavních orgánů a pánevního dna, ale obecně jsou mužské orgasmy kratší než ženské. Muži mají také komplementární ejakulaci, i když "ejakulace a orgasmus jsou vlastně oddělené události," vysvětluje Skyler. Jen se stává, že u mužů k nim obvykle dochází ve stejnou dobu, dodává.

Některé ženy zažívají ženskou ejakulaci, ale není to tak časté, poznamenává Skyler, která zdůrazňuje, že by to nemělo být cílem, zejména pro ženy, které s orgasmem začínají.

Znáte druhy ženského orgasmu?

Mohu mít více orgasmů za sebou?

Vícenásobný orgasmický zážitek je několik po sobě jdoucích orgasmů. "Některé ženy mohou dosáhnout tohoto orgasmu, na chvíli sejít z vrcholu a pak ho dosáhnout hned a hned znovu," říká Skyler. "Některé ženy tohoto orgasmu nejsou schopny dosáhnout, a je to naprosto v pořádku," dodává Skyler.

Nikdy předtím jsem orgasmus neměla, ale chci ho mít. Jak ho dosáhnout?

Není absolutně žádná ostuda, že jste nikdy nedosáhla tohoto konkrétního vrcholu rozkoše. Zbavte se tlaku na dosažení orgasmu a soustřeďte se na to, abyste si to užili. "Když se za ním budete honit, bude jenom nepolapitelnější," říká Skyler. Váš mozek začnou zaplavovat myšlenky typu: Dosáhnu ho už? Kdy se to stane? Kde to bude?, což Skyler nazývá "vyprávěním úzkosti", které váš orgasmus jen sabotuje. Místo toho doporučuje odevzdat se pocitům a nechat ho přijít.

Pro začátek uvolněte svou náladu, prostředí a celkový postoj, protože bez uvolnění se vzrušení nemůže objevit. "A pokud nemůže vzniknout vzrušení, nemůže vzniknout ani orgasmus," upozorňuje Skyler. Jakmile se uvolníte, můžete si skutečně všímat pocitů vzrušení. "Vzrušení je to, co tělo potřebuje k tomu, aby se nažhavilo," říká Skyler. Místo toho, abyste se soustředili na vytoužený konečný cíl (orgasmus), zaměřte se na to, jak se vaše tělo cítí při současných pocitech. Cokoli, co je příjemné - to dělejte i nadále.

To vám pomůže poznat své tělo a zjistit, co se vám líbí, ať už je to stimulace bradavek nebo fantazie, která vám rozproudí krev v žilách. Ať už vám pomůže dosáhnout orgasmu cokoliv, vězte, že vrchol rozkoše je možný. Začněte tím, že vyzkoušíte těchto 11 způsobů, jak prožít orgasmus, a překonejte tak mezeru mezi orgasmy.

11 druhů orgasmu – jak jich dosáhnout?

Klitorální orgasmus

Klitoris je malá, nervově hustá struktura usazená v horní části poševního vchodu a neslouží k ničemu jinému než k poskytování sexuálního potěšení. "Pokud jste nikdy předtím neměli orgasmus, chtělo by to začít klitorisem," říká Marin.

Jak dosáhnout klitorálního orgasmu: Nejprve si musíte ujasnit, zda dáváte přednost přímé nebo nepřímé stimulaci, tedy dotýkání se samotného klitorisu, nebo přes stydké pysky a kapuci klitorisu. Marin doporučuje, abyste ho nejprve třeli prsty (spíše než erotickou hračkou) a pohybovali se kolem klitorisu ve tvaru spirály.

"Začněte pěkně daleko od něj a pak se k němu spirálovitě přibližujte, až nakonec spirálovitě přejdete přes něj a pak se spirálovitě vrátíte zpět," říká. Všímejte si, kdy a jak vaše tělo reaguje: Na základě těchto znalostí experimentujte s různými typy dotyků, dokud nenajdete ten, který vám vyhovuje.

Orgasmus v bodu G

"Bod G je hypoteticky vysoce erotogenní oblast na přední stěně pochvy na houbě močové trubice, kterou lze stimulovat během sexuální aktivity," říká Loanzon. "Je to ženská obdoba prostaty."

Jak dosáhnout orgasmu v bodě G: Amy Levine, sexuální koučka a zakladatelka společnosti Ignite Your Pleasure, říká: "Nejprve se vyčůrejte, abyste se nebránila vyvrcholení, protože stimulace bodu G může vést k pocitu potřeby na záchod a ženské ejakulaci. Vložte prostředníček do pochvy na straně pupíku. Ucítíte oblast, která má pravděpodobně zvlněnou strukturu. Zastavte se tam a použijte ke stimulaci pohyb "pojď sem" nebo hračku, která se v této oblasti tře nebo vibruje."

Poznejte druhy ženského orgasmu

Nebo pokud máte penetrační sex, zkuste polohu, která zasáhne váš bod G - dobře se k tomu hodí polohy zezadu - a stimulujte tuto oblast, dokud nedojde k vyvrcholení.

Smíšený orgasmus

"Smíšené orgasmy jsou kombinací stimulace klitorisu s nějakým jiným druhem stimulace, a to může být skvělý způsob (jakmile zvládnete klitorální orgasmus), jak zjistit, jak na stimulaci reagují ostatní části vašeho těla," říká Marin. Teoreticky byste tedy mohly dosáhnout smíšeného orgasmu současnou stimulací bradavek a bodu G, ale nejčastější kombinací je klitoris a bod G. V případě, že byste chtěli dosáhnout smíšeného orgasmu, můžete si ho dopřát.

Jak dosáhnout smíšeného orgasmu: Pokud jste zvládla jak bod G, tak klitorální orgasmus, jste ve skvělé formě - v podstatě stačí stimulovat bod G současně se stimulací klitorisu. Nebo pokud vás rozproudí dráždění bradavek, kousání ušních lalůčků nebo stimulace análního otvoru, zaměřte svou pozornost tam. U většiny žen zapojení této oblasti zvýší šance na dosažení smíšeného orgasmu.

Anální orgasmus

"Z přední stěny konečníku vedou do pochvy společné nervy," uvedl Dr. Loanzon pro časopis Women's Health. "Takže u žen může dojít k sexuálnímu vzrušení při stimulaci konečníku," říká. Navíc nožičky klitorisu sahají až ke konečníku, takže stimulace zadních vrátek může nažhavit i klitoris.

Jak dosáhnout análního orgasmu: Alicia Sinclair, certifikovaná sexuální pedagožka a generální ředitelka společnosti B-Vibe, doporučuje zařadit do každého análního dobrodružství osvědčené manévry pro dosažení orgasmu. Doporučuje také, abyste si anální hrátky usnadnili tím, že do zadečku nejprve vložíte prst, "abyste mohli být dárcem i příjemcem". Používejte také hodně lubrikantu a postupujte pomalu.

"Když něco zasouváte do análního kanálu, tlačte nahoru stejným způsobem směrem k pupíku, jako byste to dělali ve vagíně," vysvětluje Sinclair. "Tímto způsobem máte stejnou možnost stimulovat centrální nervovou oblast," říká.

Orgasmus v bodu C

Bod C je váš děložní čípek a zahrnuje nervová zakončení umístěná v děložním čípku a kolem dělohy. Anatomické rozdíly a chirurgická anamnéza (hysterektomie, která zahrnuje odstranění děložního čípku) mohou ovlivnit schopnost člověka dosáhnout cervikálního orgasmu, stejně jako velikost partnerova penisu. Silné přirážení s obzvláště dobře obdařeným partnerem může bolet, proto se informujte o tom, jak vám stimulace děložního hrdla vyhovuje.

Jak dosáhnout cervikálního orgasmu: Jessica O'Reilly, PhD., autorka knihy The New Sex Bible, rezidentní sexuoložka společnosti ASTROGLIDE, řekla časopisu Women's Health: Klíčem k cervikálnímu orgasmu je jeho budování. Větší šanci, že ho dosáhnete - a že si užijete příjemné, nikoli bolestivé pocity v bodě C - máte, pokud jste velmi vzrušená. Hluboký průnik si tedy nechte až na dobu, kdy se blížíte k vyvrcholení, a pak nechte partnera přirážet (nebo použijte erotickou hračku či prst) tak, aby zasáhl váš děložní čípek.

Orgasmus bradavek

Pravděpodobně už víte, kde a co jsou bradavky, ale možná nevíte, že někteří lidé mohou dosáhnout orgasmu pouze díky jejich stimulaci. Jak uvádí Men's Health, v jedné studii na 213 ženách 29 % z nich uvedlo, že někdy v životě zažilo orgasmus založený na stimulaci prsou.

"Při stimulaci bradavek se uvolňuje oxytocin, který způsobuje stejné děložní a vaginální kontrakce, jaké jsou spojeny s orgasmem," říká doktorka Christiane Northrup, autorka knihy Ženská těla, ženská moudrost. "Tím se zvýší průtok krve do pohlavních orgánů a může dojít k orgasmu."

Jak dosáhnout bradavkového orgasmu: "Pokud jde o potěšení z bradavek/prsou, příliš bych se nezabývala cílem orgasmu," říká O'Reilly. "Soustřeďte se na potěšení a uvidíte, kam to povede." O'Reilly doporučuje experimentovat s oblastí těsně nad areolou, která je pro mnoho lidí nejcitlivější na dotek. "Začněte na vnějších okrajích pomocí hřbetů prstů a pomalu kružte do středu," říká O'Reilly. Bradavku můžete také převalovat mezi palcem a ukazováčkem.

Někteří lidé mohou zjistit, že jim dělá dobře, když partner na bradavky dýchá, olizuje je, saje nebo štípe. To vše je subjektivní, takže je třeba si pohrát a zjistit, co je pro vás nejlepší. Lehký dotek, alespoň zpočátku, může být pro působení na prsa nejlepší. Zkuste spíše jemné dráždění prsou a zároveň stimulaci bradavek jazykem nebo vibrátorem než úplné uchopení.

Inspirujte se radami, jak přivést ženu k orgasmu

Coregasmus

"Coregasmus je, když cvičíte a máte orgasmus jen z fyzické aktivity," říká Marin.

Jak dosáhnout coregasmu: Bohužel to nemusí být něco, k čemu můžete své tělo vycvičit. "Zdá se, že se s tím lidé tak nějak rodí a spíše to bývá otrava," pokračuje Marin. Protože ano, cvičit v přeplněné tělocvičně a nedokázat se zastavit před vyvrcholením může být... trapné.

Marin vysvětluje, že k coregasmům obvykle dochází dvěma způsoby: "Jeden způsob je při běhu, kdy se vám stehna mohou třít o sebe a dochází k nepřímé stimulaci klitorisu." Častější je však z core tréninku. "Některé ženy ho budou mít už jen při cvičení sedů-lehů. Jiné ho zažívají při cvičeních typu jógy nebo při poloze mostu, kdy opravdu zapojujete jádro těla," dodává Marin. Takže možná jde spíše o experimentování u domácího cvičení...

Kožní orgasmus

Kožnímu orgasmu se také říká "frisson", podobně jako mravenčení, které vám projede končetinami, když slyšíte obzvlášť působivou píseň. Možná vám naskočí husí kůže, možná vám vstávají vlasy na hlavě nebo se trochu zachvějete.

Jak dosáhnout kožního orgasmu: Výzkumy ukazují, že orgasmus na kůži nejčastěji vyvolává hudba, ale vzrušení mohou vyvolat i emocionálně působivé scény ve filmech, dojemná umělecká díla nebo dokonce lidé, ke kterým cítíte zvláštní vztah. Je to však nepředvídatelné.

Dechový orgasmus

"Sex je často zaškatulkován jako fyzický akt zahrnující genitálie, ale ve skutečnosti se ten nejžhavější sex odehrává mezi našima ušima - a často je umocněn tím, jak používáme dech a plíce," říká O'Reilly. "Dech ovlivňuje interpretaci pocitů a pomáhá uvést mysl do stavu, který je příznivý pro prožívání rozkoše. To znamená, že se můžete skutečně prodýchat až k vyvrcholení - a zároveň se zbavit vtíravých myšlenek, které mohou odvádět pozornost od rozkoše," dodává O'Reilly.

Jak dosáhnout dechového orgasmu: Nejdřív to nejdůležitější: O'Reilly doporučuje najít si klidné a pohodlné místo, kde si můžete lehnout na záda. Položte si ruku na břicho, zhluboka se nadechněte nosem tak, abyste cítily, jak vaše ruka stoupá a klesá, a vydechněte otevřenými ústy. Pomalu začněte mentálně procházet své tělo od hlavy až k patě a aktivně uvolňujte jednotlivé části těla.

"Způsob, jakým dýcháte, má významný vliv na vaši sexuální a orgasmickou odezvu," vysvětluje O'Reilly. "A přestože je tělo každého z nás jedinečné, mnoho lidí uvádí, že hluboké a pomalé dýchání jejich orgasmus zintenzivňuje a může vést i k několikanásobnému vyvrcholení."

Protože však každý člověk dosahuje orgasmu jinak - ať už při dechových cvičeních, nebo při fyzickém doteku -, neexistuje žádný správný způsob: "Musíte experimentovat s různými typy dýchání, abyste zjistily, co vám vyhovuje," pokračuje, ať už jde o rychlé, mělké nádechy, pomalé, hluboké nádechy, vdechování nosními dírkami nebo jakýkoli jiný typ dýchání, který vám dělá obzvlášť dobře, když si představujete sami sebe ve vzrušujícím scénáři.

Fantazijní orgasmus

"Mysl má tak silný vliv na naši sexualitu, že někteří lidé si skutečně mohou orgasmus 'vymyslet'," říká O'Reilly. Tohle je docela jasné: Mluvíme o tom, že si představujete cestu k vyvrcholení - nedotýkáte se svého těla, jen napínáte svaly mysli, dokud nedosáhnete vrcholu. Často jde práce s dechem a fantazie ruku v ruce - možná zjistíte, že vizualizace scénářů a reakce vašeho těla funguje nejlépe ve spojení s dechovými cvičeními.

Jak dosáhnout fantazijního orgasmu: O'Reilly říká: "Ačkoli jen malé procento lidí uvádí, že jsou schopni dosáhnout orgasmu pouze prostřednictvím fantazie, můžete experimentovat se silou své mysli. Když necháte svou mysl putovat do neprobádaných oblastí, může vám to pomoci rozpoznat a využít vaše nejskutečnější fantazie a nevyužité touhy."

Nezakazujte žádnou fantazii, jen nechte svou mysl jít tam, kam chce. Soustřeďte se na svůj nejvíc sexy scénář - a zároveň zapojte jakoukoli práci s dechem, která vám nejlépe vyhovuje - a ponořte se do něj, představujte si doteky a atmosféru. Opravdu se do scény vžijte a pokračujte v používání své představivosti, dokud vy i vaše fantazie nedosáhnete vyvrcholení.

Orgasmus ve spánku

"Lidé všech pohlaví mohou mít orgasmus ve spánku. Orgasmus se odehrává v mozku a mozek je v noci poměrně aktivní," říká Marin pro Women's Health.

Jak dosáhnout spánkového orgasmu: "Bohužel neexistuje způsob, jak si spánkový orgasmus přivodit. Když se dostaví, je to zábava, ale nemůžete udělat nic pro to, abyste si ho přivodili," říká Marin. Zatraceně.

Tak do toho, vyzkoušejte pár z nich. I když nakonec nedosáhnete orgasmu napoprvé nebo napodesáté, stejně se budete bavit poznáváním svého těla a jeho tužeb. Svou fantazii můžete rozproudit i díky fotkám na online sex seznamce.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.