Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Způsoby, jak mít nezávazný vztah bez emocí a jak poznat, že už nějaké city vznikly

24.srpen 2018
Způsoby, jak mít nezávazný vztah bez emocí a jak poznat, že už nějaké city vznikly

Mohli bychom říct, že někteří lidé na nezávazné vztahy jsou jako stvoření a jiní zase ne, ale to by bylo moc jednoduché. Protože i ti "jiní" si někdy chtějí odpočinout od neustálých vážných vztahů, které ne úplně vždy vyjdou. Jak to udělat?

Mnoho mladých lidí se dnes ztotožňuje s tím, že nehledají vážné vztahy, ale pouze jednorázové nebo kamarády s výhodami. Chtějí si užívat života a nechtějí se vázat, k někomu se stěhovat nebo dokonce zakládat rodinu. V úvodu jsme zmínili, že někteří jsou pro tento typ vztahů jako stvoření a nemají s tím vůbec žádný problém. Jeden večer mají jednoho partnera, další opět jiného a nelámou si s tím hlavu. Podle jejich slov si užívají života plnými doušky a neřeší, co přijde zítra, protože žijeme dnes. Pro ostatní lidi už to není úplně přirozené a musí nad tím trochu víc popřemýšlet a celou situaci si dobře promyslet. A poslední skupina k takovým vztahům nepřilne vůbec, protože to vůbec neladí s jejich osobností, a proto hledají pouze vztahy vážné a dlouhodobé. Dnešní článek bude především o prostřední skupině lidí, kteří si chtějí užívat, ale zároveň nechtějí riskovat, že se třeba "omylem" zamilují a nebo začnou k druhému cítit něco víc než on k nim. Závěr se bude věnovat tomu, jak poznat, že už jste se vy nebo partner zamilovali.

Něco víc?

Jestliže se jedná pouze o jednorázovou záležitost, šance, že se do druhého zamilujete, je naprosto minimální. Sice už během tohoto jednoho styku se uvolňují hormony lásky, ale často se jedná pouze o pár minut na záchodcích v baru nebo podobný úlet. Možná už toho člověka nikdy neuvidíte a pokud ano, nemusí z toho být žádná tragédie. Horší je to v případě, kdy se vidíte znovu, a znovu si to rozdáte a pak se spolu začnete scházet pravidelně. Často se to pak změní v kamarádství s výhodami, které má mnoho úskalí, o kterých jsme psali již v několika článcích. V takovém případě je velmi důležitá komunikace, která ale musí být naprosto upřímná z obou stran. A nikdy si nemůžete být stoprocentně jistí, že ten druhý je naprosto upřímný. Někdy člověk ani neví, jestli sám sobě nelže. A i když se oba shodnete na tom, že váš vztah je pouze o sexu, nakonec se může stát, že vaše city začnou nekontrolovatelně růst... 

Osobní stránka

Někdy člověk má špatné svědomí už jen z toho, že mu okolí vyčítá, že nemá dlouhodobý a vážný vztah. Nejčastěji je to rodina, ale mohou to být i kamarádi, kteří se už dávno oženili/vdaly a založili rodiny. Protože vy teď podle nich mrháte svým životem. Pak to chce, abyste se uklidnili a popřemýšleli, proč to vlastně děláte, zda vám to vyhovuje a jak neřešit okolí, které na to má svůj názor. Nalezněte správné odpovědi a vodítka díky následujícím 5 bodům.

Co byste měli udělat při nezávazných vztazích?

Buďte k sobě upřímní

Sami sebe byste se měli zeptat na mnoho otázek, které jsou velmi podstatné a pomohou vám zjistit, na jaký typ vztahu jste právě teď připraveni. Zaměřte se především na tyto otázky: Chcete si spíše užívat nebo se zamilovat? Chtěli byste v blízké době založit rodinu? Jaký typ partnera byste chtěli (ať už na vážný nebo nezávazný vztah)? Zamyslete se nad jeho vlastnostmi (hodný, respektující, milující, upřímný, komunikativní, se stejnými koníčky,...). Jestliže teď hledáte pouze nezávazný vztah, za jak dlouho byste se chtěli usadit? Za dva roky? Za pět? Nebo nikdy? Tyto otázky se týkají dlouhodobých cílů ve vašem životě, na které byste měli myslet. Neměli byste před ničím přivírat oči. A také byste se neměli obětovat. Jestliže rodinu na sto procent chcete a budete to 10 let táhnout s partnerem, který ne, můžete pak jednou litovat, že jste to neukončili už dávno. Zkrátka a dobře - nenechte se ovládnout pouze touhou po sexu a vášni, které jsou velmi silné. Musíte vědět na 100 %, co opravdu chcete. Randit a hledat si vztah, nebo si užívat?

Měli byste si řádně promyslet, co chcete - nezávazný vztah, sex na jednu noc nebo vážný vztah?

Buďte vytrvalí

Pevně si stůjte za tím, co chcete. Nepolevujte, i když vám okolí bude říkat, že jste blázen nebo že si myslí, že byste měli udělat tohle a tamto. Je to váš život a vy byste si měli sami svobodně rozhodnout, jak by měl vypadat. Jdete si za tím, co chcete a budete se cítit v pohodě - možná ne hned, ale pokud to opravdu chcete, tak i přes nevole okolí to tak bude. 

Nechť to ví

Nikdy v ničem nelžete svému partnerovi, i když je to "pouze" nezávazný vztah. Nehrajte si s ním, ani s jeho city a pokud se do vás zamiluje, nevysmívejte se mu, ale chovejte se jako dospělí a prokonzultujte spolu danou situaci. Stejně tak mu nelžete vy o svých citech, pokud se stane, že začnete cítit něco víc. Buď se budete moci přesunout k něčemu vážnějšímu, nebo to budete muset ukončit, jinak by se to proměnilo v jednostrannou lásku, která ve většině případů končí špatně. Ještě před tím vším byste si také měli nastavit nějaká pravidla, protože i nezávazný vztah, stejně jako ten vážný, nějaká potřebuje. Akorát o pravidlech vážného, tudíž klasického, vztahu se moc nemluví, protože s nimi všichni tak nějak automaticky počítají, ale málokdo si uvědomí, že by měla nějaká pravidla určovat a ohraničovat nezávazný vztah. 

Překontrolutje své cíle

V průběhu dní, měsíců a let se nad svými cíly zamyslete znovu. Proč? Protože se neustále vyvíjíme, někam se posunujeme a ačkoliv jste 8 let říkali, že děti ani svatbu nechcete, najednou si možná uvědomíte, že chcete jednou obojí. Tak to v lidském životě je a vy se za změnu svého názoru nemusíte stydět. A možná vám přestane jen vyhovovat tento nezávazný vztah a budete chtít jiný nezávazný, na tom také není nic špatného. A možná, že potřebujete úplnou přestávku od jakýchkoliv vztahů a nevztahů. Proč ne, ta také dokáže duševnímu stavu člověka velmi pomoci. Pokud si nevíte rady a netušíte, co vlastně chcete (a že se to stává hodně často), nebojte se zajít za terapeutem, který vám pomůže si myšlenky uspořádat a vydat se správnou cestou.

Opakujte

Opakujte body 1-4, pokud bude potřeba. Někomu může pomoci, když své touhy napíše na papír. Sami si pak můžete porovnat, jak se v průběhu času mění. 

A jak poznat, že se nezávazný vztah mění v něco víc?

Náskedující body nemusí samozřejmě platit pouze pro toho druhého, ale i pro vás. Když si všimnete, že nějaký z nich (nebo dokonce více) splňujete vy nebo váš sexuální partner, raději zbystřete.

Komentuje vaši vnitřní krásu, nejen tu vnější

Nezávazný vztah je především o sexu a vzájemné vnější přitažlivosti. Můžete si spolu být sympatičtí nebo si "sednout", ale rozplývat se nad tím, jak je ten druhý duševně skvělý, nebude asi to nejvhodnější.

Neudělejte z nezávazného vztahu jednostrannou zamilovanost

Ozývá se vám v průběhu celého dne a ne pouze okolo hodin, kdy máte oba čas na sex

Často to znamená, že na vás druhý myslí i v průběhu dne a ne pouze v noci. Chce slyšet vás hlas nebo být s vámi v kontaktu, protože se mu pravděpodobně stýská.

Víc ho zajímá pití vína s vámi než samotné pití vína

Když se vztah nachází především v sexuální rovině, alkohol pomáhá uvolnit náladu a odstranit možnou nervozitu. Pokud tomu druhému ale víc záleží na tom, aby s vámi vypil lahev dražšího vína a přitom si s vámi povídal, sdílel s vámi svůj život a sny a zažil tak pěkný večer, je už na tom něco podezřelého.

Objetí a polibky trvají déle než pár minut

Ve vztahu, který je o sexu, většinou stačí políbit nebo obejmout párkrát a poté se přejde na sex, víc není potřeba. Žádné hodinové mazlení.

Jeho přátelé a rodina mají jména a možná jste je dokonce potkali

Většinou se o nich v nezávazném vztahu ani nebavíte. Jakmile začnou mít jména, můžete zpozornět. Ale kdybyste je ještě k tomu potkali, bylo by to asi pěkně divné.

Jeho profil na online seznamce je neaktivní

Jestliže o sobě víte, že máte profil na seznamce, bylo by dobré, kdybyste spolu prodiskutovali, zda si budete hledat ještě někoho jiného mezitím, co spolu budete spát, nebo ne. Jinak vám totiž odstranění "partnerova" profilu bude připadat unáhlené a že by snad mohl chtít i něco víc.

Činy mluví hlasitěji než slova

Určitě sami poznáte, jaké činy ten druhý vykonává, které vám ukáží, že je do vás zamilovaný. Často to s sebou přináší obětování se, pomoc, velkou pozornost, dávání vám přednost a mnoho dalších. 

Na sex seznamce si můžete najít partnera na nezávazný vztah. Dejte mu již dopředu najevo, co opravdu hledáte a jak by tento typ vztahu podle vás měl vypadat. Někdo se chce scházet spíše několikrát týdně, někomu to stačí jednou za měsíc a vy musíte zjistit, jak na tom oba jste, abyste nenašli někoho sice vzhledově pěkného, ale tento kamarádsko-sexuální vztah by vám nakonec vůbec nevyhovoval.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.