Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Ženy, schází vám tipy pro masturbaci? Tady jsou!

30.listopad 2018
Ženy, schází vám tipy pro masturbaci? Tady jsou!

Asi není žádným překvapením, že i ženy masturbují, i když se o tom nemluví tak často jako u mužů. Některé ženy si užívají každý den, některé jen několikrát do měsíce. Ale nikoho nebaví dělat pořád to samé dokola, zpestření je potřeba. Čím a jak? Inspirujte se tipy, které vám dnes představíme.

Abychom si rozuměli - neexistuje žádný správný ani špatný způsob, jak masturbovat. Všechno z toho je normální, jde jen o to, co zrovna na vás funguje. A pokud se potom cítíte dobře nebo dosáhnete orgasmu, tak proč ne?! Můžete používat ruce, polštář, tekoucí vodu, erotické hračky, dokonce i jídlo - fantazii se meze nekladou, jen vždy musíte myslet na to, aby to pro vás bylo bezpečné. Jednou měsíčně, jednou týdně, jednou denně nebo dokonce několikrát denně - i to je normální, pokud to nijak neovlivňuje váš další život. A co na to říkají odborníci?

"Masturbace odstraňuje stres a úzkost. Víme, že orgasmus nám dopřeje relaxaci celého těla, což je výborné pro lidi, kteří jsou napjatí. Masturbace také zvyšuje krevní tok v oblasti genitálií, cože je velmi důležité, protože to je udržuje zdravé," říká Leah Millheiser, M.D., klinická asistentka a ředitelka ženské sexuální medicíny v Lékařském centru Stanfordské University. Ale nejen to, dokonce i váš sexuální život to může velmi pozitivně ovlivnit. "Když žena masturbuje a má orgasmus, uvolňuje to oxytocin, silný hormon, který způsobuje, že se žena chce více spojit se svým partnerem. Také víme, že lidé, kteří nemasturbují, mají problémy s partnerem dosáhnout orgasmu," říká Millheiser. 

Ať už jste začátečnice nebo zkušená žena hledající "něco víc", inspirujte se tipy, které pro vás připravili odborníci. Zjistíte, jak si masturbaci co nejvíce užít, a o to tady přeci jde.

Nebojte se zrcadla

Nejprve se musíte naučit znát anatomii svého těla, především tedy těch intimních oblastí. Nebojte se tedy postavit se před zrcadlo, popř. si vzít zrcátko, abyste se mohly lépe podívat, co se tam všechno skrývá. Internet vám pomůže rozpoznat jednotlivé části. Pravděpodobně nejdůležitější pro vás bude vědět, kde se nachází klitoris, resp. jeho jedna část, která vystupuje na povrch, někdo ji označuje jako hrášek nebo knoflíček (další 3/4 klitorisu josu schované uvnitř). Stimulování právě tohoto bodu vyvolává u žen orgasmy

Ty odvážnější mohou se zrcadlem trochu pokročit a vyzkoušet masturbaci před zrcadlem. Některé ženy to velmi vzrušuje. Patříte mezi ně? Troufnete si to zkusit?

Dostaňte se do správné nálady

Udělejte vše pro to, abyste se dostaly do té nejlepší nálady. Co vám k tomu může pomoci? To je různé, může to být například: uklidit, zapálit svíčky, dát si horkou koupel, pustit si oblíbené nebo zamilované písničky, naladit svou mysl. Pro některé může být těžké se cítit sexy, když mají okolo sebe kupu špinavého prádla, nádobí nebo mají mastné vlasy. Když s tím něco uděláte, budete se cítit mnohem lépe a budete mnohem soustředěnější na své uspokojení.

Přestaňte s multitaskingem

Multitasking je věc, která nejvíce ohrožuje jak vaši masturbaci, tak celý váš sexuální život. Mnohé ženy, které denně pendlují mezi prací, dětmi, partnerem, životem, sexuálním životem a velkou spoustou dalších věcí, lidí a problémů, se nemohou na masturbaci pořádně soustředit. Millheiser k tomuto tématu říká: "Místo toho buďte uvědomělí. Soustřeďte svou mysl. Žena, která procvičuje uvědomělost dosáhne orgasmu rychleji. Pokud si v průběhu masturbace všimnete, že vaše mysl začíná bloudit, rozpoznejte to včas a nasměrujte ji zase správným směrem."

Okořeňte masturbaci novými zážitky, které jste doposud nezkoušely

Nevypínejte svou mysl ale úplně

"Nemusíte ale kompletně vypnout svou mysl," říká Nan Wise, Ph.D., licencovaná psychoterapeutka a certifikovaná sexuální terapeutka, jejíž studie "Brain Activity Unique for Orgasm in Women" ukazuje, jak je mozek stimulován orgasmem. "Dávejte pozor na pocity a používejte svou mysl, abyste se soustředily na potěšení, to je mocným zesilovačem orgasmu."

Fantazírujte!

"Každá žena má jinou fantazii," říká Millheiser. "Vůbec to nemusí být o vás a vašem partnerovi." A také to vůbec nemusí být o bičíkách a poutech, jak se nás snaží poslední dobou přesvědčit mnoho knih a filmů. Některé heterosexuální ženy dokonce mohou fantazírovat o tom, jak jsou s jinou ženou, nebo naopak homosexuální ženy mohou fantazírovat o mužích. Ani jedno nevypovídá o tom, že by se vaše sexuální identita nějak změnila. Některé ženy může vzrušovat více pomyšlení sexu, který má žena se ženou, než žena s mužem.

Nestyďte se a zkuste penetraci

Některým ženám se penetrace při masturbaci líbí, jiným ne. A nepřijdete na to jinak, než že to vyzkoušíte. Nebojte se tedy do vagíny zasunout prst nebo dva nebo vyzkoušejte nějakou z erotických hraček, které jsou určeny pro penetraci.

Lubrikant pomůže

Lubrikant je skvělý při sexu, ale vězte, že i při maturbaci může velmi pomoci. "Mnoho žen bere hormonální antikoncepci a ta způsobuje vaginální suchost. Velmi důležitou součástí masturbace je i to, jak moc jste lubrikované. Je to mnohem pohodlnější stimulovat lubrikované genitálie," říká Millheiser. V jedné studii dokonce 50 % lidí uvedlo, že s lubrikantem snáze dosáhnou orgasmu. Millheiser doporučuje tři druhy lubrikantů: na vodní bází, na silikonové bázi a na olejové bázi. Jestliže vaginální suchost není váš problém, pak vyzkoušejte ty na vodní bázi. Pokud vás suchost znepokojuje, pak by silikonové měly být pro vás ty pravé. Ale pokud používáte hračku ze silikonu, pak se mu vyvarujte! Může zničit materiál.

"Lubrikanty na silikonové bázi jsou ty nejlepší, protože vydrží dlouho a velmi dobře redukují tření. Lubrikanty na vodní bázi nevydrží tak dlouho a musíte je aplikovat opakovaně. Ty na olejové bázi jsou zase spíše určené na sex. Používejte kokosový nebo olivový olej, oba jsou fantastické a já je velmi ráda doporučuji. Vyhněte se dětskému olejíčku a minerálním olejům," radí Millheiser.

Změňte techniku

"Myslím, že začít pomocí prstů je ten nejlepší způsob, jak se seznámit s masturbací a zároveň jak prozkoumat své tělo. Obzvláště v ranných fázích chcete poznat všechna místa, jejichž dotek vás vzrušuje. Některé ženy rádi třou klitoris o postel. Jiné jsou naopak raději obličejem nahoru. Neexistuje žádná poloha, která by vyhovovala všem. Musíte experimentovat a hledat to, co bude pro vás nejlepší," říká Millheiser. A nejen polohu, ale i různé způsoby uspokojení vám mohou celou masturbaci naprosto změnit. Některé ženy nedají dopustit na tekoucí kohoutek, jiné na sprchu (na které si můžete zvolit z mnoha programů) a jiné třeba na vířivku. Vyzkoušejte vše, co vás napadne.

Každé ženě se to líbí jinak, přijděte na to, jak se to líbí vám

Škádlete se

Dosáhnutí orgasmu představuje sice ve většině případů cíl, ale ne vždy musíte jet na plný plyn a dosáhnout ho co nejrychleji. Můžete zkusit edging, což znamená techniku, při které se škádlíte skoro až do úplného orgasmu a poté přestanete. Tím si rozhodně budete udržovat dostatečné vzrušení před tím, než si dovolíte dosáhnout velkého finále.

Hrajte si s erotickými hračkami

Erotických hraček určených výhradně pro ženy najdete na trhu celou řadu a mnoho z nich se může pyšnit svou kvalitou. Můžete si pořídit dildo, vibrátor, vibrátor se stimulátorem klitorisu, vibrátor se stimulátorem bodu G, vibrátor určený pouze na klitoris, hračku simulující orální sex, hračku na dálkové ovládání a mnoho dalšího! Pokud tápete, navštivte v našem magazínu kategorii Erotické pomůcky, ve které najdete vše potřebné.

Berte to pomalu

Rychlovky jsou skvělé, když vás tlačí čas, ale jinak byste měly masturbaci věnovat dostatek času, abyste si mohly užívat skvělé orgasmy. Můžete se několik minut pouze vzrušovat před tím, než se rozhodnete užít si to naplno. Bude to stát za to.

Masturbujte častěji

Nejen, že se zbavíte stresu a napětí, jak již bylo řečeno, ale budete mít i lepší náladu a budete i lépe spát. Studie navíc zjistila, že většina žen masturbuje jednou do týdne. Také se ale přišlo na to, že čím častěji masturbujete, tím víc po tom toužíte.

Nezaměřujte se pouze na klitoris

Klitoris sice většině žen přináší slastné orgasmy, ale nemusíte se zaměřit jen na něj. Co když dokážete dosáhnout orgasmu i jen díky stimulaci bradavek? Nebo třeba stimulací bodu G, cervixu nebo jiné erotogenní zóny? Zjistěte, kde by se mohly nacházet vaše erotogenní zóny a následně je hledejte na svém těle. Abyste to měli o trochu jednodušší, přečtěte si tento článek, který vám velmi pomůže: Objevte ženské erotogenní zóny.

Užívejte si tu jízdu

Nejdůležitější na tom všem je, abyste si to užily a měly z toho dobrý pocit. Zažívejte, prožívejte, experimentujte a buďte šťastné.

Masturbace je skvělý způsob, jak se odreagovat a vy byste se tomu rozhodně neměli vyhýbat - ani muži, ani ženy! Ale nemůžete se upnout pouze na masturbaci, to by váš sexuální život moc nevzkvétal. Najděte si tedy i někoho na reálný sex, který vám dodá do života tu správnou jiskru. Sex seznamka bude ta správná volba.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.