Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Ženy, jste na mladší? Nevadí!

6.listopad 2020
Ženy, jste na mladší? Nevadí!

Ne všechny páry jsou symetrické (tzn. věkově vyvážené). Na asymetrické páry v podobě mladší žena a starší muž jsme zvyklí, ale co když je to opačně? Znamená to nějaký problém? Jaké jsou zkušenosti českých žen a jestli se máte čeho obávat, zjistíte v dnešním článku.

Všimli jste si už, že přibývá párů, kdy je žena starší než muž? Nemluvíme o dvou třech letech, ale o deseti, patnácti,... Můžete se na takový vztah dívat různě - s předsudky (ta ženská nemá rozum nebo ten chlap je divný), anebo bez nich (když jim to vyhovuje, proč ne). Pohledů s předsudky je víc. Zatím.

Ženy často mají v životě mnoho možností zkusit "kolouška", ale nemají dost odvahy. Vzdají to předem a někdy toho mohou do budoucna i litovat. Nemohou si ale pomoci, protože mají strach z posměšků, obavy, že ho přestanou bavit a v hlavě si vymyslí ještě spoustu dalších důvodů. To vše je pak od mladších mužů odradí. Pak si ale uvědomí, že se nechaly okrást o to nejcennější - o kuráž zkoušet nové, možná i trochu nebezpečné věci, které však dělají člověku dobře. Minimálně proto, že si pak mnohem víc věří, i když to nakonec nedopadne.

Geny jsou nejčastějším důvodem krachu

Psychologové z univerzity v Jižní Karolíně zjistili, že ženy, které mají mladšího partnera, se bojí rozchodu hlavně kvůli mladší konkurenci - což je celkem pochopitelné. Odborníci ve spolupráci se dvěma sty asymetrickými páry došli k závěru, že to je jeden z nejméně podstatných důvodů rozchodu v praxi. Ten daleko častější nastává kvůli mnohem bohulibějšímu důvodu. "Mladší muž jednoduše začne toužit po vlastním dítěti. Když mu ho starší partnerka už nemůže dát, často je to příčinou krachu jinak kvalitního vztahu, založeného na opravdových hlubokých citech. Nakonec ale zvítezí příroda a potřeba muže předat své geny," vysvětluje psycholožka Simona Králová.

Fakta

Největší počet asymetrických vztahů - mladší muž a starší žena - je ve Spojených státech. Na sto párů je jich přibližně 30 %.

70 % starších žen uvádí, že na jejich mladším partnerovi je přitahuje jeho flexibilita, chuť do života a optimismus. Sex je až na čtvrtém místě.

Na věkově nevyvážených párech není nic špatného

Otázka pro odborníka

Odpovídá sexuolog MUDr. Radim Uzel

Co si myslíte o vztahu starší žena, mladší muž?

Každá žena oceňuje především dvě věci - zdraví a přístup ke zdrojům. Mladší muži splňují první kritérium, starší to druhé. Podle toho žena primárně volí partnera. Té starší může z mnoha důvodů vyhovovat zdraví a elán. Některé volí kombinaci - žijí se starším, který je zabezpečený, a své reprodukční nebo sexuální potřeby si zajišťují s mladším protějškem. To jsou známé případy žen milionářů, které mají za milence bodyguarda nebo golfového trenéra.

Zpovědi 3 žen a 1 zajíčka

Nedostatek sebevědomí

"Od malička jsem byla princeznička, kterou měli všichni rádi, byla jsem prostě hodná a pohledná holčička. Když jsem dospěla, muži se mi dvořili. Líbili se mi spíš starší, tak o patnáct let. Připadali mi zralejší a moudřejší. V pětatřiceti si se mnou chtěl začít moc pěkný chlap. Děsně se mi líbl, přitahoval mě. Byl ale o osm let mladší, a tak jsem ho bez pardonu odmítla. Do dneška toho lituju. Kamarádky mi říkali, že jsem to měla aspoň zkusit, že by mi ho každá přinejmenším záviděla. Jenže bych pro něj asi nebyla princezna, spíš královna matka. A měly pravdu. Když si nevěříte, nikdy nejste za partnera. V horším případě za učitelku, v tom lepším za matku rodu. Chová se k vám sice s úctou, vzhlíží k vám, ale dlouho mu to nevydrží. Nemá se totiž s kým smát a komu říkat hlouposti," Lucie

Mindráky změnil partner

"V pubertě nic moc. Kolikrát jsem od své mámy slyšela, že mám až moc pih, příliš kudrnaté rezavé vlasy, velikánské nohy,... Takže když jsem dospěla, měla jsem jako žena o to menší ambice. A myslela na to, že si klidně vezmu i dědka, hlavně, že mě bude chtít," říká Radka. Ze všech mindráků ji vyléčil její současný partner. Je o dvanáct let mladší a žijí spolu již šestým rokem. "Říkává mi, že nikdy neviděl krásnější ženskou. Vyhovujeme si v sexu, v pohledu na život, máme syna a hodláme spolu zestárnout. Že to může skončit kvůli nějaké mladší? Ale to přece hrozí komukoliv! Poměr věku v tom žádnou roli nehraje," říká Radka.

Vztah, ve kterém je mladší muž a starší žena, může fungovat!

Kde se vzalo v zamindrákované pihovaté dívce tolik odvahy? Navzdory výchově se naučila mít se ráda. Pomohlo jí v tom jednoduché pravidlo, kterého se řídí každý den: "Všechno dělám tak, jak to umím nejlépe. Když to přesto nestačí, pouštím to a jdu dál." Zní to banálne, ale když se nad tím zamyslíte, zjistíte, že je to ten nejlepší recept na pohodu a zdravé sebevědomí. A co jiného dělá ženy pro mladší ročníky zajímavé?

Jen na sex?

Nejčastějším odsudkem partnerství mezi starší ženou a mladším můžem v Česku je věta: "No jo, tak ho má jen na sex!" V hlavě se jim rozvítí jako kontrolka automaticky ve chvíli, kdy takový pár potkají. "Já nikomu tenhle pohled na věc nerozmlouvám, protože u mě to tak doopravdy bylo," připouští Vlasta. "S Ondřejem jsem se potkala, když mi bylo čtyřicet, jemu devětadvacet. Byl sexy a já se mu líbila. Náš vztah trval rok a byl vášnivý. Šlo opravdu hlavně o postel, jak se říká. Pak to skončilo, on si našel jinou," vypráví Vlasta. "Smutná jsem kvůli tomu nebyla a nejsem. Na delší dobu by mě taková známost stejně nemohla uspokojit. Ten společný rok byl ale jako vystřižený z romantického filmu. Tohle prožijete jen se zajíčkem."

Okolí si muselo zvyknout

"Miluju ji jako nikoho v životě. Je mi absolutně fuk, co si o tom kdo myslí. Opustil jsem kvůli ní přítelkyni, které bylo osmadvacet. Klára sice občas řeší, že stárne, že má někde šedivý vlas nebo další vrásku, ale mně se líbí stejně. Přijal mě i její syn. Podvědomě jsem vždycky možná toužil po partnerce, která by mě spíš konejšila, než prudila, ale Klára dokáže obojí. Mladé holky většinou jen prudí a dělají scény. Starší žena si spíš rozmyslí dělat do vztahu zbytečné díry. Klára je mi oporou a rádkyní, ale i skvělou milenkou a zkrátka ženou mého života. Kamarádi mi ji nejdřív hodně rozmlouvali, a otec mi vnucoval myšlenku, že v ní hledám náhradu za mámu, která mi umřela, když mi byly čtyři. Ale jsem tvrdá palice, takže jsem je vždycky poslal někam. Po dvou letech tyhlety řečičky přestaly a dnes nás okolí bere jako stabilní dvojici. Jsme šťastní a rozhodně bych Kláru neopustil kvůli nějaké mladé holce." Lukáš (38) a Klára (54) spolu žijí již čtyři roky.

Ženy, bojíte se, že mladšího nebudete v sexu stíhat? 

Připravili jsme si pro vás pár tipů, jak si udržet sexuální vztah stále svěží.

Udržujte se v dobré kondici

Nejen proto, že budete mladšího zajíčka lépe zvládat fyzicky a proto, abyste lépe vypadaly, ale také proto, že lidé, kteří cvičí, mají mnohem vyšší libido. Může za to i hormon štěstí, který se více vyplavuje při jakékoliv intenzivní tělesné aktivitě. To navodí psychickou pohodu a tím i silnější touhu po lásce fyzické.

Jak to udělat, aby starší žena byla pro muže atraktivní i po letech vztahu?

Stejně tak byste měly mít v kondici i své intimní partie

Věkem se svaly pánevního dna, a to znamená intimních partií, oslabují. To muž při styku může pocítit jako menší tlak na penis, a proto dosáhnutí orgasmu může trvat déle. Zkuste ho překvapit tím, že budete pravidelně tyto svaly cvičit Kegelovými cviky, abyste je posílily. Jedná se o posilování svalů okolo močového měchýře, pochvy a konečníku. Začít můžete úplně jednoduše tak, že budete přerušovat močení. Skvělý návod, jak se tyto cviky naučit, najdete v našem článku Ohromte sebe i partnera, cvičte Kegelovy cviky.

Prožívejte sex i mimo postel a nebraňte se novým věcem

Jakémukoliv dlouhodobému vztahu neprospívá, když je sex pořád dokola stejný. Vyměňte postel za stůl, židli, gauč, vanu nebo sprchový kout, zadní sedadla auta nebo hotel. Experimentovat doporučujeme i v nových polohách nebo technikách dosahování orgasmu. Zapomenout určitě nesmíme ani na erotické hračky.

Nebojte se používat lubrikant

Používání lubrikantu není žádné selhání nebo náznak, že už jste staré. Používají ho i mladí lidé, protože pro mnoho žen je pak sex příjemnější a mužům se také líbí, když to pěkně klouže. Existují i různé druhy, které mají kromě podpory kluzkosti další specifické vlastnosti, například podporují krevní oběh, znecitliví pokožku, krásně voní (a některé i dobře chutnají) nebo chladí.

Mějte rády své tělo

Sebevědomí je u intimních chvilek podstatné. Nelze si užít sex, pokud si nevěříte. U starších žen to může být právě z důvodu stárnutí, kdy tělo nevypadá tak jako před deseti nebo dvaceti lety. Ale je to normální koloběh života, a základem je, že se partnerovi líbíte taková, jaká jste. Nestyďte se za nějakou tu vrásku, strii nebo povislou kůži a dopřejte si od vašeho partnera erotickou masáž jako předehru.

Ať hledáte partnera mladšího nebo staršího, není problém ho najít díky online erotické seznamce. Tam si můžete své sexuální touhy nastínit a v reálu si je pak užít.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.