Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Zázrak zvaný lubrikační gel: K čemu všemu se dá použít?

25.duben 2023
Zázrak zvaný lubrikační gel: K čemu všemu se dá použít?

Pokud jste to ještě neslyšeli, lubrikační gel dělá všechno lepším – a tím "všechno" samozřejmě myslíme sex (ale i pár dalších věcí). Vážně, pokud jste ještě z jakéhokoliv důvodu nezačali používat lubrikant, věřte, že to je věc, která naprosto změní váš sexuální život.

Často se u nás v magazínu můžete setkat s následujícími pravdivými tvrzeními: "Rozhodně byste měli používat lubrikant" a "Pokud už ho používáte, měli byste ho pravděpodobně používat ještě víc". Za nimi si stojíme a v dnešním článku vám vysvětlíme, proč tomu tak je.

Lubrikační gel je prospěšný z mnoha důvodů

Nejenže trocha (nebo hodně) lubrikantu výrazně zvyšuje potěšení a pohodlí pro všechny zúčastněné, ale je prospěšný i z hlediska bezpečnosti. "Zatímco při pomyšlení na bezpečný sex máme většinou na mysli bariérové metody, jako jsou kondomy a kofferdamové blány, lubrikant může také pomoci předcházet infekcím," vysvětluje doktorka Laurie Mintz, sexpertka společnosti Lelo a autorka knih Becoming Cliterate a A Tired Woman's Guide to Passionate Sex. "Při nedostatečné lubrikaci může tření penisu ve vagíně při sexu způsobit trhliny, rány a podráždění poševní stěny, což usnadňuje průnik bakterií a virů," říká Mintz. Takže ano, lubrikant je váš přítel!

Lubrikant však není určen pouze pro penetrační sex. V podstatě každá forma sexuálních hrátek – ať už partnerská nebo sólo, soulož mezi manžely nebo sex na jednu noc, orální nebo anální sex – může mít prospěch z dodatečné lubrikace. Co se týče kreativních způsobů, jak zapojit lubrikant do svého sexuálního života, jsou možnosti skutečně neomezené a existuje téměř tolik různých druhů lubrikantů, kolik je způsobů jejich použití.

Jakmile si vyberete svůj oblíbený lubrikant, je čas zjistit, kdy a jak ho použít. Pokud potřebujete trochu inspirace, tady je 25 – ano, 25 – různých mokrých a divokých způsobů, jak používat lubrikant. Bavte se a klouzejte bez obav.

Jak používat lubrikační gel?

Ve vířivce a/nebo ve sprše

Možná vás nenapadne brát si lubrikant s sebou do sprchy nebo vany, ale certifikovaná sexuální terapeutka a sexuoložka společnosti Adam & Eve, doktorka Jenni Skyler, to vřele doporučuje. Voda není přirozený lubrikant (a ve skutečnosti může ještě zvyšovat tření), proto je lubrikant ve sprše zásadní.

Mějte na paměti, že pokud používáte kondom, musíte použít silikonový lubrikant, protože se nesmyje a zároveň kondom neporuší. To se totiž může stát u lubrikačního gelu na olejové bázi, který je sice také vhodnou volbou pro vodní sexuální hrátky, ale narušuje povrch latexových kondomů. A nebojte se ho často nanášet znovu, protože přirozený tělesný lubrikant má tendenci se při hrátkách ve vodě vymývat. Lubrikant na vodní bázi do sprchy, vany a vířivky nedoporučujeme, protože vydrží plnit svou funkci mnohem kratší dobu než zmíněné dva předchozí.

S erotickými hračkami

Lubrikant není určen jen pro kontakt kůže na kůži, ale může také velmi vylepšit vaše hrátky s hračkami. "Lubrikant na vodní bázi je nejbezpečnější sázkou, pokud jde o udržení vašich oblíbených sexuálních hraček v perfektní kondici. Se silikonovými erotickými hračkami se raději vyhněte používání lubrikantů na silikonové bázi, protože mohou znehodnotit vaše drahocenné (a často i drahé!) vibrátory," říká sexuoložka Lucy Rowett, sexuální a intimní koučka.

"Pravidlem je, že lubrikant na vodní bázi je kompatibilní se všemi druhy erotických hraček, takže doporučuji mít vždy nějaký po ruce," říká Rowett. "Také se snadno smývá a nezanechává zbytky, takže žádné potřísněné povlečení nebo věčnost strávená ve sprše při drhnutí."

Používejte vstřikovač lubrikantu

Je to přesně to, jak to zní: vstřikovač doslova vystřelí lubrikant vysoko do vagíny nebo análního otvoru (na rozdíl od toho, když si ho dáte na prsty). Taylor Sparks, erotická pedagožka a zakladatelka firmy Organic Loven, doporučuje používat vstřikovač k před sexem.

Lubrikant pomalu působí, takže v době, kdy se chystáte k dovádění, už budete připraveni. Sparks dodává, že vstřikovač lubrikantu je skvělý pro anální sex, protože umožňuje použít dostatečné množství lubrikantu, aby se snížilo tření a vstup byl hladší.

Udělejte tu nejlahodnější kuřbu ve svém životě

Řečeno nesmrtelnými slovy Samanthy Jones: "Zlato, neříká se tomu práce pro nic za nic." Hledáte způsob, jak dosáhnout toho, aby kouření bylo méně prací a více hrou? Dopřejte si lahodný lubrikační gel s příchutí podle vlastního výběru. (A v dnešní době máte spoustu možností. Co třeba lubrikant s příchutí prosecca?)

"Začlenění ochucených lubrikantů do vašeho sexuálního života může být ošemetné, protože mnohé z nich (dokonce i ty, které tvrdí, že neobsahují cukr a jsou bezpečné pro tělo) obsahují složky, které mohou narušit křehký ekosystém vagíny a způsobit problémy, jako je bakteriální zánět a kvasinkové infekce," vysvětluje sexuoložka Gigi Engle, sexpertka pro 3Fun. Na druhou stranu kouření je ideální příležitostí, jak si dopřát ochucený lubrikant, aniž byste riskovali nějaké neveselé infekce. (Jen buďte opatrní, pokud plánujete po orálním sexu penetrační hrátky.)

"Před pohlavním stykem se ujistěte, že jste po hraní použili vlhčený ubrousek bez vůně nebo skočte do sprchy a rychle se opláchněte," říká Engle. "Dobrým nápadem je také použití kondomu po použití lubrikačního gelu s obsahem cukru, protože poskytuje bariéru."

Při cestování

Váš lubrikant by měl být všude s vámi, ať už to znamená, že budete mít vždy náhradní lahvičku ve své směšně prostorné kosmetické taštičce, nebo si ji vezmete na palubu letadla, vlaku či automobilu. Pro diskrétní cestování se skvěle hodí například Good-to-Go Traveler od Überlube. Díky jeho geniálnímu (a opravd velmi diskrétnímu!) mini balení si ho můžete snadno vzít na romantické cesty a využijete ho při spontánních sex chvilkách všeho druhu.

Zpžíjemněte si sex pomocí lubrikačního gelu, ať už jste kdekoli

Při anální penetraci

Zatímco při vaginálním styku můžete narazit na hranici "jo, to už je moc", při análním sexu bude tato hranice mnohem nižší, protože na rozdíl od vagíny si váš zadeček nevytváří vlastní lubrikant, aby vše pěkně klouzalo. Právě proto nesmíte zapomenout použít lubrikant! Pokud jde o jakékoliv věci týkající se zadečku, platí, že lubrikantu a opatrnosti není nikdy dost.

Při jakémkoliv typu análních hrátek (ať už s penetrací, nebo bez ní)

"Lubrikant je z pochopitelných důvodů při pokusech o jakýkoli druh anální penetrace v podstatě nutností, ale měl by se používat i při análních hrátkách obecně, myslím tím prstění, masírování konečníku/perinea a tak dále," doporučuje Krysta Monet, sexpertka a zakladatelka firmy The Feminine Truth. "Když přidáte trochu lubrikantu na svůj oblíbený anální kolík pro sebe nebo svého partnera, bude vklouznutí mnohem snazší," říká.

Používejte lubrikační gel s CBD

Pokud chcete svůj sex posunout do nových výšin, pořiďte si lubrikační gel CBD. CBD působí jako vazodilatátor, což znamená, že otevírá cévy a přivádí do oblasti více krve, čímž zvyšuje vzrušení a snižuje nepříjemné pocity.

Používejte ohřívací dávkovač lubrikantu

Novinka v sekci Věci, o kterých jste nevěděli, že je potřebujete: Ohřívací dávkovač lubrikantu od společnosti Pulse je dokonalý přístroj na noční stolek. Když jste ve varu, poslední věc, kterou chcete dělat, je šmátrat po (pravděpodobně kluzké) lahvičce s lubrikantem. Proto je tu tento šikovný dávkovač lubrikantu, který ho navíc ohřívá. Jistě, můžete si lubrikant ohřát postaru (tj. si ho rozetřít mezi dlaněmi, než se dotknete genitálií), ale pokud by váš sexuální život potřeboval trochu víc luxusu (a upřímně řečeno, čí ne?), pořiďte si dávkovač lubrikantu!

Zařaďte ho do svých hrátek s rukama a při prstění

Pokud vám představa tření suchých dlaní o partnerův penis - případně plivání do dlaní každých pár minut - připadá nic moc, máme pro vás novinku! S velkorysou dávkou lubrikantu bude i ten nejneschopnější poskytovatel honění vypadat jako opravdový expert na ruční práce. Namažte partnerův penis i své ruce, aby se při každém pohybu cítil jako v ráji, a získáte větší prostor pro experimentování s novými technikami.

To samé platí pro prstění. Existuje něco horšího než dychtivý prst, který se vám tam dole šťourá, když nejste vlhké? Ne. Ulehčete si práci jak pro muže, tak pro ženu tím, že použijete trochu lubrikantu jak na vulvu a klitoris, tak na konečky prstů, abyste dosáhli maximálního pocitu bez nepříjemného tření.

Při cunnilingu

Podívejte, sucho v ústech se stává i těm nejlepším z nás. Ať už užíváte určité léky, nebo jste prostě jen dehydrovaní, lízat jazykem, který je jako smirkový papír, je nepříjemný zážitek pro všechny zúčastněné. Přidejte trochu neochuceného lubrikantu na vulvu, ještě než se do toho pustíte, a všichni budou o něco spokojenější.

Před dry-humpingem

Použití lubrikantu během aktu zvaného dry humping (tření těl, především intimních částí, přes oblečení) se může zdát kontraintuitivní, ale vydržte. Pokud se můžete omluvit a na chvilku se vytratit do koupelny, zkuste si před zahájením dry humpingu nanést trochu lubrikantu na vulvu a klitoris.

"Vagína reaguje spíše na tlak než na tření," vysvětluje sexuální terapeutka Cyndi Darnell. To je jen jeden z důvodů, proč někteří považují dry humping za lepší než sex. Když se namažete, máte větší prostor pro zesílení tlaku vyvolávajícího rozkoš, aniž by mohlo dojít k popálení od spodního prádla.

Udělejte to ještě předtím, než dojde k penetračnímu sexu

Lubrikační gel má pověst něčeho, co vytáhnete z nočního stolku během penetračního sexu, když partnerka hůře udržuje vlastní lubrikaci, a to je naprostý nesmysl. Pomozte toto tabu prolomit tím, že svého nového kluzkého přítele vytáhnete během předehry.

K zahřívací masáži

Prvním pravidlem používání hřejivého lubrikantu (zahřívá se při jakémkoli kontaktu těla s tělem nebo třením) je, že byste ho nikdy neměli používat, aniž byste o tom nejdříve řekli partnerovi. Rozhodně také nejprve proveďte kožní test. Jinak opravdu neexistují žádná pravidla - pusťte se do toho a rozpalte se! Chcete návrh? Použijte několik kapek na partnerovy (nebo své vlastní) bradavky, abyste dosáhli stimulace bradavek, která je doslova žhavější než kdy jindy.

Použijte lubrikační gel k zesílení svých orgasmů

Pro zesílení orgasmů

Během sexu s partnerem mu nakapejte pár kapek lubrikantu na perineum - tedy na mimořádně citlivé místo mezi šourkem a konečníkem. Těsně předtím, než dosáhne orgasmu, lehce poklepejte prstem na namazané místo. "Lubrikant navíc může dodat příjemný pocit, pokud varlata stimulujete nebo hladíte," říká sexuální pedagožka Tanya Bass.

Při rimmingu

Trocha lubrikace navíc není nikdy, nikdy na závadu, zejména když jde o cokolic, co se týká análu. Lubrikant je super snadný způsob, jak vylepšit zážitek z lízání análu neboli rimmingu pro všechny zúčastněné. Bonusové body si zaslouží, pokud je s příchutí...

Na svou kůži

Věřte nám, že tyhle věci dokážou s pokožkou úžasné věci. I když nedoporučujeme vyměnit svou rozsáhlou péči o pleť za láhev lubrikantu, některé intimní produkty skutečně mohou sloužit jako kosmetické přípravky. Pro srovnání se podívejte na intimní sérum Selfmade Self Disclosure, které dělá zázraky i se suchou pokožkou a kůžičkou kolem nehtů.

Při masturbaci

Ano, i sex se sebou samým můžete vylepšit pomocí lubrikantu. Pokud máte suché ruce, nemusíte používat hydratační krém, který by mohl obsahovat nežádoucí chemikálie, zejména proto, že tyto složky nechcete mít na/ve svých intimních partiích. "Stačí, když před dotykem se sebou nanesete na prst pár kapek lubrikantu, abyste cítili hladší pocit," doporučuje Bass.

Při menstruaci

Ano, lubrikant zlepšuje sex, ale může také zlepšit zážitek z téměř čehokoli, co přijde do kontaktu s vaší vagínou - včetně tamponů.

"Někdy, zejména v posledních dnech menstruace, je tam dole opravdu sucho a zavádění tamponu může bolet," říká gynekoložka Shayma Mathews, lékařská poradkyně společnosti Playground. "Na špičku aplikátoru tamponu naneste trochu lubrikantu, aby se hladce zasunul."

Pro zesílení všech pocitů

Vítejte v odvážném světě gelů a sér na vzrušení - tedy produktů určených ke zvýšení citlivosti, a tím i vzrušení při sexu. Tyto produkty fungují tak, že zvyšují přísun kyslíku a průtok krve do genitálií, díky čemuž jste citlivější, a zvyšuje se tak i přirozená lubrikace vašeho těla.

Jak řekla doktorka Tamika K. Cross: "Tyto produkty zesilují to, co už cítíte, takže když se vzrušíte nebo prožíváte orgasmus, jen to umocňuje tento přirozený, úžasný pocit."

Při vaginálním styku

Neexistuje téměř žádný špatný způsob používání lubrikantu během pohlavního styku. Můžete ho nanést přímo na své tělo, na tělo partnera, na erotickou hračku nebo na samotný kondom. Naše rada? Začněte s kapičkou o velikosti desetníku a postupujte dál. Jistě, můžete narazit na okamžik, kdy už je to moc (nadměrně kape na prostěradlo atd.), ale to se dá snadno napravit ručníkem. Nechcete přece snížit veškeré tření, ale tato hranice je pro každého osobní a poznáte ji, až ji ucítíte.

Přidejte ho do vnitřku kondomu

Pokud váš partner hledá další způsoby, jak zvýšit cit při používání ochrany, Eric Garrison, sexuolog a autor knihy Mastering Multiple-Position Sex, má návrh: "Mnoho mužů si stěžuje, že kondom snižuje prožitek. Přidáním trochy lubrikantu zvýšíte citlivost, kterou cítíte uvnitř latexu." Pokud si do gumy před jejím rozvinutím dáte kapku nebo dvě, může to odemknout svět pocitů. Dávejte ale pozor, aby z penisu uvnitř vagíny nesklouznul!

K sexy masáži

Proč nevyzkoušet lubrikant bezpečný pro tělo během nesexuální předehry? Pár stříkanců může změnit masáž zad z relaxační na "sakra, tvůj dotek je elektrizující, můžeme mít prosím hned sex?". Ve skutečnosti je lubrikant skvělým doplňkem při zkoumání erotogenních zón.

Použijte ho na... ne na sex

Ano, lubrikant je skvělý na sex, ale ve skutečnosti je dobrý i na běžné, nesexuální věci. "Dobrý lubrikant na silikonové bázi lze použít ke zkrocení kudrnatých vlasů a k prevenci odírání stehen," říká sex expertka společnosti Velvet Co. Julieta Chiara. "Pokud cestujete někam, kde je vlhko, mějte u sebe trochu silikonového lubrikantu, který si můžete vetřít mezi stehna, nebo mezi dlaně, kterým si můžete prohrábnout vlasy, aby se leskly a byly hedvábné." Na stehna nebo intimní partie se hodí pro muže i ženy na dlouhé treky. Jako byste potřebovali další důvod, proč si do příručního zavazadla přibalit lubrikant.

Použijte ho k tomu, abyste muže oklamala a přiměla ho myslet si, že jste naprostá sexuální bohyně.

Prostě nám věřte.

A také nám věřte, že po registraci na erotické seznamce budete lubrikantu potřebovat velkou spoustu!

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.