Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Zajímavá fakta o ženských intimních partiích

19.březen 2019
Zajímavá fakta o ženských intimních partiích

Dámské intimní partie opět na pořadu dne. Myslíte si, že jste o nich věděli všechno? Určitě ne! Ostatně se můžete sami přesvědčit v dnešním článku, ve kterém vám představíme 22 fakt, které byste měli vědět, ať už jste žena nebo muž.

Na konci předchozího měsíce jsme se věnovali čistotě vagíny a intimních partií, která je velmi důležitá a každá žena by měla vědět, jak se chovat, aby vše dodržela. Jestliže jste tento článek přehlédli, můžete si ho přečíst zde. Dnes to ale zdaleka nebude jen o čistotě, ale o různých zajímavých faktech, o kterých jste možná nikdy neslyšeli. 

22 zajímavých fakt o ženských intimních partiích

Ne každá žena se rodí s panenskou blánou

Podle Americké vysoké školy porodníků a gynekologů není garantováno, že se žena narodí s panenskou blánou. A i když se s panenskou blánou narodíte, tak to nemusí znamenat, že se její protrhnutí uskuteční při prvním pohlavním styku, může se tak stát totiž již mnohem dříve při hraní sportů, používání tamponů nebo lékařském zákroku. Takže když žena nebo dívka nemá panenskou blánu, neznamená to, že by už někdy měla sex.

Stydké pysky najdete v různých tvarech i velikostech

Pravděpodobně víte, že se u vstupu do vagíny nachází malé a velké stydké pysky. Oboje se mohou žena od ženy velikostně lišit. Ty velké jsou na vnější straně a mohou být velké od méně jak centimetru až do 5 cm. Takže si teď každá žena může říct, že je výjimečná.

Každá vagína má uvnitř trochu kvasinek

Ačkoliv nemáte zrovna kvasinkovou infekci, vaše vagína i přesto obsahuje menší množství kvasinek. A jak se tedy může stát, že se najednou rozmnoží a dostane se to do fáze kvasinkové infekce? Ve vagíně musí být správný poměr kvasinek a "hodných" bakterií, který je pro ni přirozený. Jestliže je tato rovnováha narušena například špatnými lubrikačními gely nebo antibiotiky, kvasinky mají ideální prostředí pro růst. Poté přijdou i příznaky, které zahrnují nepříjemné pálení a svědění.

Vagína je jen jedna část intimních partií

Většina lidí si pod pojmem vagína představí vše, co se nachází mezi ženskýma nohama. Správně tento termín ale představuje pouze vnitřní část, kanál, který vede uvnitř těla od vulvy (viditelná část intimních partií) až po děložní čípek. 

Přilehlé okolí může mít různé barvy

Odstín přiléhlého okolí intimních partií nemusí korespondovat s odstínem pokožky jinde na těle. Mnoho žen, které mají světlou kůži, má intimní partie nebo stydké pysky tmavší nebo nafialovělé, zatímco ženy tmavší pleti mohou mít světlejší intimní partie. Stejně tak například stydké pysky mohou být tmavší, ale perineum světlejší. 

Její stěny jsou naskládané

Vnitřní stěny vagíny leží jedna na druhé. Mohou se oddělit a prostor mezi nimi se zvětšit, pokud je žena vzrušená. Většinou se při sexu vagína zvětší, a to až na 5 cm, při porodu pak ještě o mnoho víc, aby mohlo projít dítě skrz.

Soustředili jste se někdy na barvu intimních partií?

Hodně sexu nezpůsobí její doživotní roztažení

Již z předchozího bodu plyne, že je vagína velmi elastická a dokáže se velmi natáhnout. Nezůstane ale v těchto rozměrech napořád. Nikomu by se asi nelíbilo, kdyby žena porodila dítě a vagína jí zůstala takto. Díky proto za to, že se smrkne zpátky na normální velikost. Stejně tak sexu si můžete užít spoustu a zůstane pořád stejná.

Stejně tak se nesmrskne, když sex míte nebudete

Možná jste někde zaslechli větu, že když žena nebude mít sex, tak se jí vagína smrskne a bude velmi těsná. Je to ale lež. Může se stát, že svaly budou více napnuté, ale to bude především tím, že žena prožívá sex po delší době a nedokáže se dostatečně uvolnit. Penetrace by neměla být bolestivá. Jestliže s tím máte problém, zkuste si přečíst článek Když ženu bolí sex, abyste našli správnou příčinu bolesti.

Můžete ji posílit, stejně jako ostatní svaly na těle

Každý sval na těle můžete posílit a zpevnit. Nezapomínejte ani na svaly pánevního dna, které drží vagínu, dělohu, rektum a močovou trubici na správném místě. Jestliže jsou tyto svaly ochablé, například hned po porodu, může být těžší zadržet moč. Procvičováním Kegelových cviků si pomůžete i do budoucna. Pokud nevíte, jak na to, článek Ohromte sebe i partnera, cvičte Kegelovy cviky vám s tím pomůže. Musíte ale cvičit pravidelně a opravdu poctivě každý den, jinak nemůžete očekávat výsledky.

Jen se hemží bakteriemi

Ne všechny bakterie jsou špatné. V těchto místech například můžete najít i ty s názvem laktobacilus, kmen, který produkuje kyselinu mléčnou, která udržuje špatné mikroorganismy dál od těla, abyste nedostali infekci.

Je samočistící

Přirozený výtok vypláchne buňky z vaginální stěny, přebytečnou vodu a bakterie. Nemusíte ji nějak zvlášť drhnout a už vůbec ne používat mýdla, která mohou spíše uškodit. Potřebujete pouze sprchu s vlažnou vodou a pokud chcete, tak mýdlo pro intimní hygienu bez vůně a jiných zbytečností.

Existují dva hlavní důvody vaginálních bolestí

Již jsme se tohoto tématu dotkli před chvílí, tak to ještě upřesníme, abyste měli přehled. Vaginismus, který způsobuje, že vaginální svaly se nedobrovolně stahují, může ztěžovat sex nebo ho dokonce činit nemožným. Nejedná se jen o sex, ale i o používání tamponů nebo kontrolu u gynekologa. Může být léčena pomocí fyzické terapie nebo poradenství. Druhou bolestí vulvy charakterizovanou pálením nebo citlivostí, která je tak intenzivní, že je těžké snést přímý dotek, je vulvodynie. Tyto nemoci jsou diagnostikovány až poté, co jsou vyloučeny gynekologem jiné možnosti, například těžká kvasinková infekce. Antidepresiva mohou často pomoci zmírnit bolest.

Její vůně se v průběhu měsíce může měnit

Před periodou se vůně mění na kyselou, po ní zase na palčivou, velmi výraznou. Výraznější vůně si také můžete všimnout po cvičení (díky potním žlázám) a po sexu (díky lubrikaci, kterou vagína produkuje). Slabá vůně je normální, jestliže se ale stane velmi silným zápachem, který je nepříjemný a je třeba navíc doprovázen ještě nezvyklým výtokem, určitě by žena měla navštívit lékaře.

Orgasmy jsou prospěšné

Pravidelný sex a orgasmy vám mohou pomoci zmírnit stres a úzkost. Orgasmy zvyšují produkci estrogenu, což zvyšuje uvolňování oxytocinu a redukuje uvolňování kortizolu, hlavního stresového hormonu.

Co jste o ženských intimních partiích nevěděli?

Hodně sexu může ale způsobit problémy

Jestliže ale bude mít žena hodně sexu v krátké době, může se stát, že bude uvnitř odřená a navíc může mít díky tomu i zánět močových cest. Tato šance na zánět se může zmenšit, pokud budete hodně pít před a po sexu, a tím více chodit před i po sexu na malou.

Výtok se v průběhu měsíce mění

Vagína při ovulaci produkuje až dvě lžičky řídkého a průhledného výtoku denně, těsně před periodou se ale výtok stává hustější a krémovější. Tato změna v průběhu ovulace je způsobena proto, aby mohly spermie v pořádku doputovat k vajíčku. Jestliže výtok ale doprovází svědění, pálení, nepříjemný zápach nebo vypadá jako cottage sýr, měla by žena navštívit gynekologa.

Vagína není černá díra

Je nemožné, aby se ve vagíně cokoliv ztratilo, ať už se jedná o tampon nebo erotickou hračku, protože děložní hrdlo blokuje průchod. Tyto věci se dají vyndat, nesmíte ale začít panikařit. Uvolněte se, co nejvíce to jde a jestliže máte partnera po ruce, může vám pomoci. Jestliže se vám to ale přesto nedaří, gynekolog si s tím poradí...

Klitoris je podobný penisu, když se vzrušíte

Vzrušení způsobí, že se klitoris zaplaví krví a zvětší se úplně stejně, jako je to u penisu.

Vagína může zdvojnásobit svůj objem

Již bylo řečeno, že intimní partie žen mohou mít různou barvu, velikost a tvar. To se může lišit i u vagíny. i ta může být různě velká, navíc se při vzrušení zvětší. Konkrétně horní dvě třetiny mohou až zdvojnásobit svou velikost, děje se to proto, aby se spermiím usnadnil pohyb k děložnímu čípku.

Klitoris je mnohem citlivější než penis

Možná, že se vám to zdá logické nebo jste to už někde slyšeli. Ale víte, o jak moc je klitoris citlivější? Penis obsahuje 4000 nervových zakončení, zatímco klitoris jich obsahuje 8000! To také vysvětluje, proč ženské orgasmy jsou tak intenzivní, na rozdíl od těch mužských.

Vagína je jako kvalitní víno

Přemýšlíte, čím se vagína může podobat vínu? Nebudeme vás dlouho napínat a prozradíme vám to: pH vagíny je zhruba 3,8 až 4,5 a pH kvalitního vína se pohybuje od 3 do 4, takže nějaká podobnost by se tam opravdu dala najít.

Operace vagíny není levná záležitost a pravděpodobně ji ani nepotřebujete

Operací vagíny můžete podniknout hned několik, například tu, které se přezdívá G-shot. Jedná se o injekce kolagenu nebo jiné výplně do okolí bodu G pro jeho zvětšení. Stejně tak můžete podstoupit omlazení vagíny. O tomto tématu jsme již psali ve článku Omlazení vagíny. Jestliže netrpíte nějakým problémem, ve kterém by vám operace mohla pomoci, je ale naprosto nedůležitá a nepotřebná a bude vás stát spoustu peněz.

Seznámit se ženou se můžete různými způsoby, například na online erotické seznamce. A jestliže jste žena, pak nebojte, můžete se na ní seznámit i s mužem.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.