Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Vše, co potřebujete vědět o cuffing season

28.říjen 2021
Vše, co potřebujete vědět o cuffing season

Chodníky jsou plné listí, dýňové latté je na každém jídelním lístku a temná obloha nás překvapí ve 14 hodin (dobře, možná je to přehnané, ale rozhodně to tak působí). Ano, podzim je oficiálně tady. A pokud jde o vztahy, může to znamenat jen jedno: je tu cuffing season!

"Spoutání" (cuffing) nezní zrovna jako nejromantičtější způsob, ale po zábavném létě bez partnera se zdá, že v tomto období se lidé rozhodují pro zamilovaný vztah. Pokud jste o tom ještě neslyšeli, tak v tomto období, kterému se říká cuffing season (neboli česky období spoutání) se lidé začínají pouštět do vážnějších vztahů a v podstatě hledají někoho, kdo by byl ochotný se vázat. Představit si tedy můžeme pouta, ale ne ta sexy.

Po dvou letech, které jsme tu teď měli, dává posun od hledání okamžité rozkoše k hledání něčeho hlubšího dokonalý smysl. Ke "spoutání", tedy k navázání exkluzivního nebo oficiálního vztahu, může dojít kdykoli během roku, ale na podzim a v zimě je to ještě častější. Pokud jste si tedy užívali volného a svobodného léta a s blížící se zimou najednou pociťujete touhu navázat vztah, může za všechny tyto zmatky "cuffing season". Po ghostingu, benchingu, breadcrumbingu, negování a dokonce i zombieingu je to další z dlouhé řady trendů v randění, o kterých byste měli vědět.

Co je to cuffing season?

"Sezóna cuffingu probíhá během podzimních a zimních měsíců, kdy mají jedinci silnou touhu být v monogamním vztahu," říká Dr. Lori Brotto, psycholožka specializující se na sexualitu a přispívající odbornice časopisu Coral. "Lidé, kteří jsou normálně šťastní, že jsou svobodní, mohou najednou zjistit, že touží po vztahu," říká psychoterapeutka a odbornice na sex a vztahy Lucy Beresford.

Obecně se má za to, že cuffing season začíná v říjnu a končí v březnu (což je klíčové pro Valentýn), protože lidé navazují krátké vztahy (nebo je chtějí navázat) na chladné zimní měsíce, než se na léto stanou opět single. Podle nového průzkumu nás letos čeká intenzivní cuffing season, protože neuvěřitelných 51 procent nezadaných z generace Z hledá v zimě vztah. Celkově 68 procent uživatelů online seznamek uvedlo, že vidí seznámení s novými lidmi tento podzim optimisticky.

Proč chtějí být lidé v zimě ve vztahu víc?

"Ať už je to delšími nocemi, vánočními a novoročními večírky nebo chladným počasím, zima v nás může vyvolat pocit osamělosti, nudy nebo opuštěnosti, přivádí nás na myšlenky, jak z někoho, s kým jsme přes léto blbli, udělat skutečného, však víte, 'partnera'," říká Lucy.

Lidé nechtějí být sami během podzimního a zimního období, proto si na tato období cuffing season hledají partnery

"Navíc, když vás sychravé počasí donutí zůstat doma, je příjemné vědět, že máte spolehlivého partnera, se kterým můžete uvařit chutnou večeři, uvelebit se na pohovce nebo si užít skvělý sex," pokračuje. Dr. Brotto dodává, že cuffing season může být také důsledkem toho, že se nechcete objevit sami na mnoha svátečních oslavách, které vás čekají. "Je to spíše o estetice mít někoho po ruce než o skutečném ocenění tohoto vztahu."

Skrývá se za cuffing season nějaká věda?

"Protože jsou zimní dny na severní polokouli kratší a chladnější, jsme často méně fyzicky aktivní, a proto jsme náchylnější k neklidu. To nás může přimět k větší aktivitě hledání romantického partnera nebo k tomu, abychom z flirtu udělali něco trvalejšího (na nějakou dobu)," říká Lucy.

"Možná to má evoluční důvod daný tím, že v zimních měsících byl nedostatek potravy a lidé museli spolupracovat, aby přežili, takže ti, kteří byli s ostatními, měli výhodu v přežití," spekuluje doktorka Brotto. A dodává: "Víme také, že nálada a deprese mohou mít sezónní charakter, takže je možné, že vyšší výskyt depresí a pocit osamělosti u lidí vyvolává touhu po vztahu."

Jak poznáte, jestli s vámi chce být někdo jenom na cuffing season, nebo jestli skutečně chce dlouhodobý vztah? Lucy říká, že poznávacím znamením, že někdo touží jen po "zimním" vztahu, může být to, že se objevil z ničeho nic a už se věci vyvíjejí extrémně rychle, nebo jste se trochu znali, a teď se najednou zdá, že jste pro něj "ten pravý/ta pravá". Dodává, že vás může taková osoba brát na spousty večírků, ale nikdy se tam s vámi nestýká, raději si povídá s ostatními, ale pak se s vámi cestou domů líbá. Nebo s vámi může plánovat budoucnost - ale ne déle než na Valentýna.

Jak můžete předejít jakýmkoliv nejasnostem/ujasnit si, co oba chcete?

Lucy doporučuje, abyste si do třetího rande popovídali o tom, co oba od svého vztahu chcete. "Zeptejte se sami sebe, jestli se vám ten člověk opravdu, ale opravdu líbí - nebo jste i vy vinni tím, že jste se dali dohromady jen proto, abyste měli koho pozvat domů na Vánoce a zbavili se tak rodičů."

"V tomto období je zapotřebí stejných komunikačních dovedností, které se uplatňují i v jiných obdobích roku, aby bylo možné určit, zda jsou něčí úmysly upřímné," říká doktorka Brotto. "Komunikace je klíčová, ale také činy někdy mluví hlasitěji než slova. Jak se daná osoba chová, když není s vámi? Jak o vás mluví se svými přáteli?" dodává.

Co od vztahu očekáváte? Vyjasněte si to už na třetím rande

Příběhy ze života o cuffing season

"Vždycky se přistihnu, že s příchodem zimy toužím po příteli víc. Možná je to tím, že v létě si užívám a jsem na spoustě dovolených s kamarádkami, a pak mě v zimě nudí být sama a chci jen někoho stálého, s kým bych se mohla vídat po skončení práce. Kdo by měl čas chodit na mnohá rande, když je venku teplota jako u Baltu?" - Francesca, 23 let

"Kdysi jsem říkala, že v zimě chci jenom vztah, protože sledování filmů, vaření, chození na ohňostroj, vánoční večírky atd. mohou být osamělé a připadají mi jako romantické věci. Ale pak jsem si uvědomila, že když máte dobrou partu přátel, můžete všechny ty věci dělat s nimi! Také nemusíte prožívat nepříjemný rozchod, když skončí zima a vy si chcete v létě užívat. Stačí strávit léto nebo zimu s několika dobrými kamarádkami a to je podle mě všechno, co potřebujete." - Phoebe, 20 let

"Pro mě není cuffing season omezené jen na zimu. Udělala jsem to naopak, protože jsem chtěla letního přítele! S jedním klukem jsem chodila na začátku června a dala mu kopačky, jakmile odbilo 31. října. Bylo to napůl vědomé - věděla jsem, že se s ním rozejdu dřív než v listopadu." - Plum Lea, 22 let

"Nemůžu říct, že bych se někdy aktivně rozhodla najít si přítele v zimě, ale oba mé vztahy začaly v říjnu. Myslím, že je to možná nejpřirozenější doba na navázání vztahu." - Melissa, 21 let

Tipy na cuffing season: Úspěch vás nemine

Pokud i vy doufáte, že budete mít někoho, s kým se budete moci držet za ruce před vánočním stromkem, nebo někoho, s kým budete moci popíjet svařené víno na svátečních trzích, je právě teď čas vylepšit své seznamování. Téměř polovina lidí registrovaných na všech druzích online seznamek nyní hledá vážný vztah. Předpovídá se tedy, že v letošním roce bude cuffing ještě populárnější. Největší nárůst aktivních konverzací na seznamkách bývá v neděli mezi 20. a 22. hodinou. Takže pro ty, kteří chtějí zažehnout novou jiskru, je to nejlepší čas udělat krok a využít boomu cuffing season, který právě probíhá.

I když by bylo skvělé, kdyby si nás láska našla sama, někdy se o to musíme snažit. Dobrou zprávou je, že toho nemusíte udělat moc, abyste se do toho dostali a upoutali něčí pozornost. Podělíme se o naše nejlepší tipy, jak se "oprášit" a vrátit se do světa vážnějšího seznamování.

Osvěžte svůj profil

Aktualizujte ho a ukažte, že jste na platformě aktivní. Cuffing season bude letos velká. Nyní je ideální čas zintenzivnit hru a vylepšit svůj profil. Vyzkoušejte nové fotky, ujistěte se, že jsou vaše fotografie jasné a ukazují vaše skutečné já. To tedy znamená žádné obrovské skupinové fotky, na kterých jste vzadu, fotky se slunečními brýlemi nebo fotky pouze vašeho psa.

Máte chuť někoho poznat? Aktualizujte nebo si řádně vyplňte profil při jeho vytvoření na seznamce ještě před seznámením

Vyplňte prázdná místa

Pokud chcete někoho opravdu zaujmout a rozproudit konverzaci, dejte ve svém profilu průchod své osobnosti. Při tvorbě infa o sobě dejte lidem něco, s čím mohou pracovat, například jakou hudbu máte rádi nebo jakou novou restauraci jste toužili vyzkoušet. Úvodní větu napište jednoduše, abyste se nezasekli v nudné konverzaci.

Využijte šanci

Nebojte se udělat první krok. Podívejte se i mimo svůj "standardní typ" – o koho přicházíte, když nevyužíváte šanci? Chcete-li si co nejlépe užít cuffing season, je klíčové být otevřený tomu, koho můžete potkat.

Správně si to načasujte

Pokud někomu napíšete zprávu jen o víkendu v jednu ráno, bude z toho vyplývat určitý podtext. Dejte najevo svůj zájem tím, že budete psát v méně sexuálně a opilecky nabitou denní dobu. Neděle se ukázala jako nejlepší den pro sjednání rande, kdy je většina nezadaných v aplikaci aktivní a zapisuje si termíny do diáře na následující týden. Chcete-li zvýšit své šance, nejlepší čas pro vstup na online seznamku je mezi 20. a 22. hodinou. Páteční večery se naopak ukázaly jako nejhorší, protože většina lidí je venku a snaží se seznámit s lidmi v reálném životě.

Odložte telefon

Pokud jste si s někým padli do oka přes zprávy, nenechávejte to příliš dlouho viset, než navrhnete osobní schůzku. Právě na schůzce se odehrává to pravé kouzlo, takže je dobré nenechat konverzaci utichnout, aniž byste využili šanci na schůzku.

Ať už se vás cuffing season týká, nebo ne, vždycky se můžete zaregistrovat na naši online sexy seznamku.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.