Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Vše, co jste chtěli vědět o análním sexu - 1. díl

10.červenec 2018
Vše, co jste chtěli vědět o análním sexu - 1. díl

O análním sexu se mezi lidmi stále šíří velké množství pověr a mýtů, které je následně ovlivňují v dalších rozhodnutích, třeba v tom, zda někdy anální sex vyzkoušet. My vám přinášíme dva články, ve kterých se dozvíte to nejzásadnější.

Existuje poměrně dost důvodů, proč lidé nechtějí anální sex zkusit. Ženy se bojí, že je to bude bolet a že je to nehygienické. Muži většinou s análním sexem nemají problém, pokud ho provozují oni nějaké ženě. Když pak ale nastane situace, kdy by i žena chtěla zkusit zavést něco (většinou strap, anální kolík nebo dildo) svému partnerovi do zadnice, nastává problém a začnou se zdráhat. Z těchto dvou dílů článků si něco vezmou jak muži, tak ženy. V prvním díle se dozvíte, zda je anální sex bezpečný a 14 tipů, které se budou hodit začátečníkům. V zítřejším článku na vás pak bude čekat povídání žen, které se svěří se svými zkušenostmi s análním sexem a pak také zmíníme ožehavé téma - může se vám přitom stát nepěkně vonící nehoda? A abychom to déle neprodlužovali, protože vás určitě zajímají konkrétní informace, začneme rovnou. 

Je anální sex bezpečný?

Když ho budete bezpečně provozovat, bude bezpečný. Záleží to na vás. Anální sex je jak v hetero, tak v homosexuálních vztazích běžný, není to žádná vzácná aktivita. Více než 20 % žen od 20 do 39 let si ho alespoň jednou vyzkoušelo. Všichni by přitom ale měli dbát i na bezpečnost

Je možné si zranit anus?

Ano, existuje možnost natrhnutí nebo různých oděrek, obzvláště pokud jste v análním sexu nováčky. Ale jsou věci, které vám s tím mohou pomoci, jako například zavádění menšího análního kolíku nebo můžete (a měli byste!) použít hodně lubrikantu, abyste tuto pravděpodobnost minimalizovali. Také byste měli mít na paměti, že použití klystýru před análním sexem by mohlo narušit vaší mukózní bariéru konečníku a vzniknout tak až zánět. Jasně, pokuste se co nejvíce vyprázdnit, ale nepřehánějte to.

Můžete dostat nějakou infekci?

Ano, to je bez debat. Vycházejí tudy exkrementy a ty mohou zapříčinit vaginální infekci, pokud se i jen nepatrně dostanou k dámským intimním místům. Jednou z infekcí, se kterými se tedy při análním sexu můžete setkat, je bakteriální vaginóza. Jestliže tedy jste to vy, ženy, které přijímáte anální sex, pak se přesvědčte, že váš partner používá kondom, obzvláště pak v případě, kdy střídá vaginální a anální sex. Rozhodně to nesmí střídat se stejným kondomem! Vždy ho poučte, že z vagíny do análu se stejným kondomem může, naopak to ale nejde. Velmi to omezí přenos bakterií. I když jste v dlouhodobém vztahu a kondomy nepoužíváte, odborníci radí, abyste v tomto případě udělali výjimku, protože nejen, že se můžete poté libovolně přesouvat, ale také můžete z análního sexu přejít na orální. Také jestliže máte rádi vy nebo váš partner orální stimulaci análu, vezměte si dental dam neboli kofferdam. Požitek bude skoro stejný a nevystavíte se tak bakteriím.

Existují nějaká dlouhodobá rizika?

Ať už chcete nebo ne, je statisticky ověřeno, že anální sex s mužem zvyšuje pravděpodobnost přenosu HIV. Oděrky nebo malé trhliny, které vznikají při análním sexu, usnadňují přenos viru. To je další důvod, proč byste měli používat kondom. Dalším problémem, se kterým se můžete setkat, je fekální inkontinence, kdy neudržíte stolici. Výzkum z roku 2016 dokazuje, že anální sex zvyšuje u žen pravděpodobnost této nemoci o 2 %. Díky tomu se totiž mohou rozšiřovat vnější a vnitřní svěrače, což může vést k narušení jejich struktury. Studie se ale nezabývala tím, jak často měl sledovaný subjekt tento druh sexu, takže vám nemůžeme potvrdit, kolik je ještě v pořádku a kdy je již šance zvýšená. Kdyby kdokoliv měl nějaké obavy, může začít cvičit kegelovy cviky, které neposilují pouze vagínu. Jestliže by se vám to i přesto stalo, nebojte se o tom promluvit se svým doktorem, jistě navrhne řešení.

Lze zpozorovat nějaké příznaky, že byste neměli mít anální sex?

Obecně žádné příznaky nejsou, každý si může užívat anální sex, pokud je zdravý a chce si ho užívat bezpečně. Jedno pravidlo ale rozhodně musíte dodržovat - když vás to bude bolet, přestaňte. Je to jednoduché, ale velmi důležité pravidlo. Také byste měli své "anální poprvé" prožít s nějakým partnerem, se kterým jste již delší dobu, vzájemně si věříte a především nemáte problém s komunikací. Pokud oba budete na jedné lodi, pak můžete prožít opravdu skvělou zkušenost.

Nezapomínejte při análním sexu používat kondom!

14 tipů pro začátečníky v análním sexu

Pořiďte si lubrikant na vodní bázi

Proč byste neměli používat lubrikační gely na olejové bázi pravděpodobně víte - moc dobře si nerozumí s kondomy, které jsou ale při análním sexu potřebné. A lubrikant samotný je velmi potřeba, protože anální otvor se sám nelubrikuje, stejně tak penis a může to velmi nepříjemně drhnout. Také může zvyšovat citlivost.

Nezapomeňte na hračky

Nemusíte hned zavádět anální kolíky, stačí, když vezmete třeba vibrátor a budete zvenku kroužit po análním otvoru, nic nebudete zavádět dovnitř. Tím se perfektně nažhavíte a povolí vám sevření konečníku. Střídejte vibrující hračku a prsty.

Věnujte se celému zadečku

Konečným cílem je určitě anální otvor, to ale neznamená, že byste se měli věnovat pouze jemu. Celá jeho plocha si zaslouží pozornost. Nejlepší bude, když začnete masáží této partie. Vezměte si lubrikační gel a masírujte palci od vnitřních stehen směrem nahoru. Několikrát opakujte. Pak dejte ruce do "modlící" pozice, přiložte je doprostřed nad zadek a jeďte s nimi směrem dolů.

Nemělo by to bolet

Přesně od toho je tady lubrikant. Je s ním o mnoho menší šance, že pocítíte nějakou bolest. Možná vám to bude připadat, jako že potřebujete na velkou, ale není to tak (doufáme, že ne!). Nezapomeňte úplně uvolnit svaly a dýchat. Použijte spoustu lubrikantu a uvidíte, že se vám to začne líbit.

Jestliže jste to zkoušeli již několikrát a nelíbí se vám to, přestaňte

Nebo se vám to možná nezačne líbit. Možná, že ani spousta lubrikantu a uvolnění nepomůže. V tom případě se do toho nenuťte a nechte to být. Každému se nemůže líbit všechno. Doufáme, že vás do toho váš partner nebude nutit, protože pak máte velký problém. Také se může stát, že s jedním partnerem se vám to líbit nebude, s jiným naopak ano, záleží na mnoha věcech.

Nejprve to zkuste sami sobě

Nebude to to samé, jako když to bude dělat váš partner, stejně jako sami sebe nikdy nezlechtáte tak dobře, jako on vás. Ale i tak to může být velmi nápomocné.

Začněte s menšími

Princip análního sexu je vzít ho pomalu a stejně pomalu se propracovávat dále. Začnete prsty, jazykem nebo malou erotickou hračkou určenou pro anální hrátky. Existují dokonce celé sety hraček, které obsahují jak malé hračky na začátky, tak i střední a velké, až budete pokračovat dále.

Hračky vybírejte od nejmenších a časem se dopracujete k těm větším

Jeden z mála případů, kdy může být opravdu dobrý sex ve vaně nebo ve sprše

Za normálních okolností sex ve sprše či vaně není zas tak dobrý nápad, protože voda hodně drhne a smývá lubrikanty. Při análním sexu se ale musíte co nejvíce uvolnit a kde se uvolníte nejlépe? Ve vaně! Také pokud se bojíte o čistotnost, bude vám sprcha příjemnější a vy budete klidnější a bez obav.

Vyhněte se z počátku prudkým pohybům

Z porna se vám může zdát, že na všechno můžete jít hodně rychle, ale dejte si opravdu načas, pokud chcete zažít pěkné chvilky. Nezavádějte ihned celé prsty, natož penis.

Měňte pozice

Ne všechny anální hrátky se musí odehrávat v poloze na pejska. Žena například může ležet na zádech a mít vypodložené boky. Zkoušejte sami, co vám bude nejvíce vyhovovat nebo pohledejte na internetu.

Komunikace je základ

Když nebudete s partnerem komunikovat o tom, jak se vám to líbí a co byste chtěli/nechtěli, nemůžete očekávat uspokojivé výsledky. 

Není to špinavá záležitost

Již jsme se lehce dotkli tématu čistotnosti při análním sexu. Klystýru se raději vyvarujte a když už, tak pouze jednou za čas a vždy po něm použít lubrikant a kondom. Navíc se v análním otvoru nevyskytuje mnoho fekálního znečištění, stačí si dojít na záchod a zaměřit se na vyčištění této oblasti sprchou. Navíc když použijete kondom, může to být skoro jedno.

Nejlepší požitky zažijete s další stimulací

Vyberte si jakou stimulaci chcete - stimulace vagíny, klitorisu, bradavek, penisu, čehokoliv, co vám způsobí příjemné pocity, které budou při análním styku třešničkou na dortu. Navíc ženy většinou jen díky anální stimulaci nevyvrcholí.

Nemusíte se holit

Když se budete cítit příjemněji se všemi chloupky pryč, a to včetně těch v zadečku, pak se samozřejmě oholit můžete, ale rozhodně to není žádná povinnost. Tyto chloupky nejsou zas tak dlouhé a není jich mnoho, takže nebudou ničemu vadit, nemusíte kvůli tomu navštívit salon.

Anální sex nemusí být strašákem. I vy si ho můžete užít. Hledáte partnera nebo partnerku, se kterými byste to chtěli vyzkoušet? Zaregistrujte se na sex seznamce a snad najdete toho pravého nebo tu pravou na vaše hrátky.

[Lil]

Zdroj:

https://www.womenshealthmag.com

https://www.cosmopolitan.com

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.