Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Vše, co byste měli vědět o kvasinkové infekci

16.listopad 2018
Vše, co byste měli vědět o kvasinkové infekci

Kvasinková infekce patří mezi nepříjemné infekce pohlavních orgánů, kterou se mohou nakazit ženy i muži, i když u žen se vyskytuje častěji. Co byste o ní měli vědět?

Kvasinková infekce postihuje kromě genitálií různé části těla (ústa, podpaží), nás však zajímá právě ta, která se vyskytuje na pohlavních orgánech. Jak již bylo zmíněno v úvodu, nejvíce postihuje ženy. Zhruba 75 % z nich se s touto infekcí potýká alespoň jednou v životě a u 40 až 45 % žen se objeví vícekrát. Někteří muži mohou být také postiženi.

Ačkoliv kvasinkové infekce se mohou objevit kdykoli a u kohokoli, existují určitě faktory, které zvyšují pravděpodobnost jejího výskytu. Pokud se náhodou objeví u vás, nemusíte mít velké obavy, většiny infekcí se dá zbavit snadno a rychle. Jak ale poznáte, že jste postiženi kvasinkovou infekcí?

Co způsobuje kvasinkovou infekci?

Existuje spoustu důvodů, proč by se u vás mohla vyskytnout:

 • Antibiotika, která zabíjí ty dobré bakterie, nacházející se v pohlavních orgánech u mužů i u žen.
 • U diabteiků, jejichž léčba není dobrá, může zvýšení hladiny cukrů způsobit výskyt kvasinek.
 • U oslabeného imunitního systému (při nakažení HIV nebo jiné poruchy imunitního systému) se mohou kvasinky rozrůst.
 • Přestože kvasinková infekce není považována za pohlavně přenosnou infekci, může být přenesena při z člověka na dalšího prostřednictvím pohlavního styku.
 • Špatná intimní hygiena může také způsobit kvasinkovou infekci.
 • U mužů mají na výskyt kvasinkové infekce vliv kortikosteroidy.
 • Užívání antikoncepce nebo změny během těhotenství, kojení nebo menopauzy mohou změnit rovnováhu bakterií ve vagíně a způsobit kvasinkovou infekci.
 • Změnit rovnováhu ve vagíně může také použití vaginálních sprejových přípravků.

Podle čeho lze poznat kvasinkovou infekci? Jaké jsou symptomy?

Svědění a nepohodlí jsou hlavními příznaky kvasinkové infekce, ale existují i jiné. Můžete také zaznamenat některé nebo všechny z následujících symptomů:

 • pálení, zarudnutí a otok vagíny a vulvy (vnější část ženských pohlavních orgánů) nebo penisu (především v oblasti žaludu) - při sexu se mohou symptomy zhoršit
 • bolest při močení a sexu
 • výtok podobný tvarohu (u mužů se nachází pod předkožkou)
 • vyrážka, která může hnisat

Muži mohou mít další problémy s předkožkou - nepříjemný zápach a potíže s jejím odtažením.

Kvasinkovou infekci lze léčit krémy, mastičkami, ale i léky

Jestliže budete mít dojem, že se u vás vyskytla kvasinková infekce, poraďte se se svým lékařem. Příznaky kvasinkových infekcí jsou podobné jiným vážnějším onemocněním, včetně pohlavně přenosných infekcí a bakteriální vaginózy (zvýšení počtu bakterií ve vagíně). Je důležité získat co nejpřesnější diagnózu, aby vám byla stanovena co nejlepší léčba. Navíc pokud budete mít podezření na kvasinkovou infekci a místo návštěvy lékaře začnete užívat antimykotické léky, můžete si v případě omylu zařídit na malér. V případě, že vaše vlastní diagnóza bude mylná a vy se přesto budete léčit, může se stát, že léčba při případném budoucím výskytu infekce nebude vůbec snadná.

Jak se dá léčit?

Antimykotické krémy, masti nebo čípky (s mikonazolem nebo clotrimazolem) jsou nejčastějšími způsoby léčby kvasinkových infekcí. Léčba těmito léčebnými přípravky může trvat 1 až 7 dní, infekce však obvykle zmizí po 48 hodinách léčby. Lékař může ale také předepsat tablety obsahující flukonazol (antimykotikum), které lze užívat. V případě těhotenství je však bezpečnější užívat krémy, masti nebo čípky, nikoliv tablety.

Je důležité, abyste věděli, že některé léky proti kvasinkové infekce oslabují kondomy nebo membrány. Usnadňuje to otěhotnění nebo nakažení pohlavně přenosnou nemoc. Před použitím si vždy přečtěte pokyny a varování.

Jste-li diabetici nebo máte oslabený imunitní systém, může se u vás kvasinková infekce objevit několikrát. Pokud se u vás infekce vyskytne nejméně čtyřikrát do roka, může vám v tomto případě lékař doporučit, abyste týdně užívali flukonazolové pilulky po dobu 6 měsíců.

Některé studie ukázaly, že konzumace probiotického jogurtu nebo užívání doplňků Lactobacillus acidophilus mohou zpomalit růst kvasinek, což snižuje riziko infekcí. Je však zapotřebí provést v této oblasti hlubší průzkum, aby se mohl tento fakt jasně potvrdit.

Pro prevenci je také dobré jíst čerstvé potraviny a vyhnout se nezdravým pokrmům.

Je možné mít sex s kvasinkovou infekcí?

Odpověď zni ano avšak za předpokladu, že vám to nebude nepříjemné. Měli byste mít také na paměti, že během sexu existuje riziko přenosu na vašeho partnera (u 15 % mužů se po pohlavním styku s partnerkou, která je postižena kvasinkovou infekcí, přenesla na ně). A jak již bylo zmíněno v části o symptomech, můžete také pocítit bolest. Rizika je proto potřeba zvážit a zkonzultovat s partnerem předtím, než spolu půjdete do postele.

Infekce se také může zhoršit v případě, že žena je citlivá vůči partnerově spermatu, lubrikačnímu gelu nebo latexový kondom. To vše může narušit rovnováhu kvasinek ve vagíně a tím pádem infekci zhoršovat. V případě, že budete mít podezření na některý z těchto faktorů, raději se na nějakou dobu vzdejte pohlavního styku do doby, kdy budete mít možnost probrat s doktorem léčbu a potenciální alergie.

Při každém podezření, že je s vámi něco v nepořádku, se vždy poraďte se svým lékařem, abyste měli jistotu. Nezáleží na tom jestli pocházíte z PrahyBrna nebo Ostravy, odborníky najdete v každém městě po celé České republice. A v případě, že máte partnera, který si stěžuje na podobné problémy, vezměte jej s sebou.

[rox]

Zdroj: https://www.everydayhealth.com

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.