Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Vedete zdravý sexuální život?

26.únor 2018
Vedete zdravý sexuální život?

Asi každý člověk se snaží žít co nejlepší život. Nezapomínáte při tom ale myslet i na svůj sexuální život? Obzvláště po pár letech si můžete uvědomit, že právě toto odvětví vašeho života není takové, jaké byste si představovali...

Dosáhnout zdravého sexuálního života není zas tak jednoduché, jak se může zdát. Ten totiž nevyplyne jen tak sám od sebe, musíte se alespoň trochu snažit (i váš partner), abyste si mohli říct: "Ano, jsem naprosto spokojen/a se svým sexuálním životem" a přitom se nesnažili pouze přesvědčovat sami sebe. Můžete tuto větu momentálně naprosto upřímně říct? Pokud ne, můžete těžit z rad v dnešním článku.

Ptáte se, co vám zdravý sexuální život přinese? Mnoho věcí, které oceníte jak vy, tak společně se svým partnerem. Ve vztahu budete spokojenější a šťastnější, zároveň budete rozvíjet ale i vztah se svým tělem, který bude také kvést. Nejen, že sex spaluje kalorie a buduje svaly, také dokáže odlehčit vaší mysli. Pomáhá odstraňovat stres, ať už je způsobený čímkoliv, a také napomáhá lepšímu spánku, což je také skvělé.

Mnoho párů ale narazí na jeden problém. Ať už jsou v dlouhodobém nebo krátkodobém vztahu, narazí na dobu, kdy jim přijde, že nemají dostatek sexu (a většinou to je i realitou). Vztah jim přijde nevyvážený, a to jim ještě více brání v tom, aby strávili více času v ložnici. V takové situaci se s tím musíte oba poprat a ne si myslet, že to někdy časem přejde. Tak totiž do problému budete zabředávat ještě hlouběji a bude stále těžší a těžší se z něj dostat. Čím déle budete čekat, tím více šancí promrháte. Proč by si měl člověk v podstatě dobrovolně odpírat sex ve vztahu? Když se rozhodnete, že chcete tuto situaci vyřešit, musíte vědět, jak na to. A s tím vám dnes můžeme pomoci. Musíte zvýšit svou sexuální energii a vyřešit různé malé (nebo větší) problémy, které dvojice trápí. 

Vyhraďte si čas

Nemusíte se bát, že jste divní, pokud si na sex musíte vyhrazovat čas. Ono to tak bývá, dospělost je někdy složitá, tu práce, tu děti a na soukromý, intimní život už nezbývá tolik času jako dříve. I ten vyhrazený čas je totiž lepší než žádný. Nesmíte se porovnávat s hyper-sexualizovaným světem, který vám předhazují média, filmy a internet. To není reálný život. Ale nejen to, někdy vás mohou klamat i kamarádi nebo známí, kteří mluví o tom, jak mají ten nejúžasnější sex pod sluncem desetkrát denně a vy se pak můžete cítit, jako že všichni kolem vás mají skvělý sex, jen vy ne. Ani takové řeči se ale často nezakládají na pravdě, takže buďte v klidu.

Vy a váš partner si potřebujete na konci dne sednout a přijít na to, co u vás funguje a co ne, co v sexuálním životě chcete a jak často. Je to pouze váš vztah a nikdo nemá právo vám do toho nijak zasahovat. Pokud vám oběma bude vyhovovat mít sex dvakrát za měsíc, proč ne? Nesmíte se ale podřizovat jeden druhému, ale naopak vymýšlet kompromisy.

Ovlivňuje nedostatek času váš sexuální život? Ano, ale asi ne tak, jak si myslíte

Když nebudete mít dostatek času na to, abyste měli sex, může vás to sice štvát, ale pravděpodobně to není ještě takový problém. Ten totiž nastává v momentě, kdy nemáte čas ani na to, abyste si sedli a popovídali s partnerem - a to o sexu a vašich potřebách. Je to velmi důležité, právě od toho musíte začít, když se budete chtít pohnout dopředu. Nemusíte dosáhnout nějakých kvót a podobně, ale pravidelně (alespoň přibližně pravidelně) si musíte vyhradit čas na to, abyste si sedli a o těchto věcech si promluvili. Dejte pryč vše, co by vás mohlo rozptylovat, přestaňte se ospravedlňovat a buďte ke svému partnerovi upřímní. Dejte mu najevo, co chcete a poslouchejte ho, až on bude vyjadřovat své touhy. Tak budete oba na jedné vlně a budete moci učinit potřebné změny.

Najděte si čas na to, abyste si popovídali

Jste moc vyčerpaní?

Jak jsme již psali, dospělost je složitá, ale především vyčerpávající, obzvláště pro ty, kteří mají hodně nabitý program. Někdy mít sex se zdá skoro nemožné vzhledem k tomu, jak moc unavený člověk je. Možná dopředu nevíte, jak budete v konkrétní dny opravdu vyčerpaní, ale určitě máte dny, kdy máte povinností více a kdy méně. Na ty odlehčenější dny si naplánujte nějaké intimnosti se svým partnerem. Ano, zní to divně, to bezpochyby, ale uvidíte, že to divné vůbec není a hlavně, že to funguje. Nejlepší bude, pokud se toho budete držet stejně, jako byste měli nějakou pracovní schůzku (tudíž to jen tak nezrušit). Nemusíte si nutně plánovat konkrétní věci, které budete dělat, nechte to sami vyplynout. Mohli byste se totiž cítit trochu divně, když by odbila 7. hodina večer a vy byste se na sebe koukli a věděli byste, že od teď máte mít sex - tak to nefunguje. Pusťte si třeba nějaký film, lehněte si k němu, odpočívejte, mazlete se, líbejte se, sex buď přijde, nebo ne, když se vám nebude chtít. Pointou je strávit pěkný, intimní čas spolu, nechat odpočinout vaši duši a utužovat propojení s vaším partnerem.

Dopřejte si něco extra

Někdy nemusí být vaším problémem nedostatek času nebo přepracovanost. Stačí, když chybí chuť a touha - v hloubi duši byste sice rádi, ale jako by vám pořád něco bránilo. Můžete tedy zkusit určité věci, které vám tuto sexuální energii navrátí. Jednou takovou pomůckou pro vás mohou být afrodiziaka. Není to ani žádná "násilná" forma, žadná chemie, stačí, když si připravíte chutnou večeři nebo oběd ze surovin a potravin, které obsahují afrodiziakální látky. Více se o tématu afrodiziak dozvíte tento čtvrtek 1. března v našem článku. 

Také můžete trochu experimentovat a nacházet jiné způsoby, jak uspokojovat sebe a svého partnera. Někdy se stačí naladit něčím, co oba milujete a zlepší vám náladu, jindy může pomoci nová erotická hračka, která vás bude k experimentování táhnout sama jako magnet. Nevyznáte se v erotických hračkách a pomůckách a rádi byste si nějaku pořídili? Určitě se koukněte do naší rubriky Erotické pomůcky a nějaká vás zaujme. Můžete si je i objednat z internetu, takže se nemusíte vystavovat stresujícím situacím při nákupu v kamenném sex shopu.

Záleží jen na vás, co vás bude přitahovat, rozpálí vás nebo vás pěkně naladí. Můžete klidně vyzkoušet všechno, pokud si nejste dopředu jistí.

Snaha musí vycházet z vás obou

Kdy byste si měli říct o pomoc?

I když jste vyzkoušeli všemožné rady, tipy a triky a stále se nemůžete se svým partnerem pomilovat, neměli byste se stydět vyhledat pomoc. Můžete potřebovat někoho, kdo vás přímo nasměruje, vyslechne si vás a dá vám rady "na míru". Ačkoliv se zprvu můžete cítit trochu trapně, sexuální poradenství vám může změnit život a z rad, které dostanete, můžete čerpat po celý život. Budou vám kladeny otázky a vy se budete muset nad sebou, svými touhami oba zamyslet. Budete hledat hlubší problémy, které mohou způsobovat propast mezi vámi, která se vytvořila, a zatím jste se sami sobě nedokázali opět přiblížit. A teď pozor: i když si myslíte, že máte zdravý sexuální vztah, i tak se vyplatí alespoň jednou sexuální poradnu navštívit. Může to hodně pomoci vašemu osobnímu růstu v sexuálním životě a také prospět vašemu vztahu obecně. Vždy je co vylepšovat.

Jen tehdy, kdy se budete cítit oba spokojení, můžete říct, že jdete správnou cestou a že děláte něco pro svůj vztah. Některé výše zmíněné rady ve vás mohou vyvolávat stud, protože pokud nejste zvyklí se svým partnerem otevřeně hovořit o sexu, může to být z počátku těžké. Neházejte ale flintu do žita, buďte silní a tato zkušenost vás zase posune o hodně dál. Komunikace je ve vztahu něco, na čem se staví, a ani v tom sexuálním životě to není jinak. Dalším důležitým stavebním kamenem jak obecně ve vztahu, tak v sexu, jsou kompromisy. Bez těch se zkrátka neobejdete. Ale pokud oboje zvládnete a najdete svou sexuální energii, máte v podstatě vyhráno. Pak se stačí vyhnout stereotypu, který vždy ohrožuje každý vztah, a můžete říci, že vedete zdravý sexuální život.

Přejete si i vy mít zdravý sexuální život, ale v současné době nemáte s kým? Zkuste navštívit erotickou seznamku, kde můžete najít uživatele, kteří hledají různé typy vztahu - milenecký, vážný, nezávazný a další. 

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.