Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Věděli jste, že 1 z 6 lidí má nějaký fetiš?

18.listopad 2018
Věděli jste, že 1 z 6 lidí má nějaký fetiš?

Jak se díváte na fetiše? Odsuzujete lidi, kteří nějaký fetiš mají? Nebo by se spíše mělo říci "trpí fetišem"? Dnes není problém udělat průzkum skoro na cokoliv, takže se i o fetiších nějaké najdou. Na co se v nich přišlo? Třeba na to, že jeden člověk ze šesti má nějaký fetiš...

Mnoho lidí si myslí, že mít nějaký fetiš je něco, za co by se člověk měl stydět. Že takoví lidé jsou zvláštní, naprosto jiní než ostatní a nejlépe by je zavřeli do kriminálu. Ale není to tak vážné, jak se zdá. Takoví lidé totiž normálně žijí mezi námi, a dokonce je dost pravděpodobné, že se jedná o i nějakého vašeho známého nebo známou, a ani o tom nevíte... A proč? Protože to navenek vůbec nejde poznat a své soukromí si člověk uchovává nejlépe, jak umí (většinou). 

Nová studie časopisu Journal of Sex Research zjistila, že parafílie (nevšední sexuální zájmy) je vlastně běžná věc. Jeden ze tří lidí dokonce s něčím takovým během svého života experimentovali. Určitě jste o nějaké parafílii už alespoň slyšeli, ať už o třeba o foot fetiši, fetiši na kozačky nebo takovém, kdy člověka vzrušuje představa, že ho někdo polyká. Proč někteří lidé mají rádi "zlaté sprchy" (pokud nevíte, co to znamená, čtěte dále, ale ne, není to sprcha ze zlata) nebo rádi nosí plenky? To je otázka, jejíž odpověď by zajímala velké množství lidí. 

Když člověk studuje mozek, přichází na skutečně zajímavé věci. Jedna taková neuroložka, Debra W. Soh, by o tom mohla vyprávět. Sama říká: "Jako neuroložku mě zajímá, co se lidem děje v mozku, že se jim v sexu líbí určité věci. Když ke mně lidé přijdou na funkční magnetickou rezonanci, strávíme pár minut skenováním mozku. Poté jim pokládám mnoho otázek, které se týkají jejich sexuálního života. Asi netřeba říkat, že moje práce není nikdy nudná. Při mém posledním počítání jsem se dostala k počtu 549 různých parafílií." Tak co myslíte? To už je pořádné číslo, ne? A určitě vám samotným dojde, že těmi parafíliemi netrpí pouze 549 lidí na planetě, že by každý měl jednu. 

Zajímá vás, jaké parafílie jsou ty nejvíce fascinující? Pak si přečtěte následující řádky. Třeba objevíte, že jste jeden ze šesti lidí a nějaká parafílie vás přitahuje...

Zlatá sprcha

Lidé, kteří se mohou označil jako urofilici, nebo-li mají rádi "zlatou sprchou" nebo "vodní sporty", si užívají močení na své partnery, opačně, nebo obojí. Studie zjistila, že dokonce okolo 9 % mužů láká právě tato parafílie. Muži, kterým se to líbí, říkají, že ačkoliv to zní velmi nechutně, vytváří to mezi jimi a partnerkou pouto. Ostatně, člověk se musí s druhým cítit alespoň trochu pohodlně, aby tohle dokázal. Nebo dokázal vůbec druhému navrhnout. Kevin, student, kterému je přes 20 let a rád močí na své sexuální partnerky, k tomu říká: "Je to způsob, jakým sdílím svou lásku." Pro některé muže platí, že čím více je tento akt nechutný, tím více je pro ně vzrušující. Někteří také říkají, že je pro ně vzrušující už jen fakt, že jsou takto velmi poníženi, když na ně někdo močí. 

Dospělí v plenkách

Lidem s těmto fetišem se říká ABDL. Zkratka ABDL znamená adult baby diaper lover, v češtině ve volném překladu dospělý člověk, který rád nosí plenky a hraje si na dítě (popř. vyloženě mimino). Líbí se jim, když se o ně jejich partner stará jako o dítě, vyměňuje jim plenky, dává jim najíst, hraje si s nimi, čte jim pohádky nebo je uspává. Říkají že je vzrušuje samotné nošení plenek, ale i jejich znečišťování. Některým se líbí chrastítka, dětské lahve, plyšáci a zahrnují je do svého životního stylu. Vracejí do fáze života, kdy bylo vše mnohem jednodušší. Tomuto tématu jsme se věnovali ve článku Fetiš: Dospělý v plenkách. "Je to uklidňující, když se o mě někdo stará," říká Brian, manažer v důchodu. Masturbuje při nošení plenek a fantazíruje o tom, že se k němu někdo chová jako k dítěti, když má sex se svou ženou. 

Občas lidé touží po zvláštních věcech, kteří ostatní nemohou pochopit

Ženské oblečení

Hodně (pokud ne dokonce všichni) heterosexuálních mužů, kteří se účastnili studie, si myslí, že ženské oblečení (třeba boty nebo spodní prádlo) je sexy a velmi vzrušující. Nepřijde vám to divné? Pak pravděpodobně také spadáte do této skupiny. Myslíte si, že je nějaká hranice? Samozřejmě, že hranice existuje, ale i tak třeba nemůžete popřít, že se vám dámské prádlo nebo oblečení líbí. Rozdíl mezi mužem, kterému se prostě jen líbí kalhotky na ženě, a mužem, který má tuto parafílii, je ten, že jeden si raději vybere život s partnerem místo toho, aby masturboval sám s tangy v ruce.

Jedná se o jeden z nejčastějších zvláštních sexuálních zájmů. Studie na Universitě of L’Aquila v Itálii analyzovala obsah online komunikace mezi muži a ženami. Přišlo se na to, že 32 % mužů zajímají boty v sexuální rovině a stejně tak 12 % mužů považují za vrušující spodní prádlo. 

Casey, 36letý pracovník ve zdravotnictví, vlastní několik kousků dámského spodního prádla. Toto oblečení považuje za symbol ženskosti. Myslí si, že to je ten důvod, proč ho vzrušuje. Pro mnoho mužů platí, že tento zájem pramení z raných zkušeností s tímto oblečením, které patřilo rodině nebo přátelům. "Mé nejstarší vzpomínky sahají do doby, kdy jsem si hrál na schovávanou a schovával jsem se do skříně, kde mě obklopovalo matčino spodní prádlo. Nějak se to změnilo v sexuální věc a je to se mnou až dodnes." 

Sploshing

Sploshingem se označuje tzv. wet and messy fetishism (WAM), což by se česky dalo přeložil jako mokrý a špinavý fetišismus. O co jde? Takoví lidé rádi sebe nebo partnera potírají různými věcmi, například jídlem (krémové koláče, dorty, pudink, vanilkový krém, sirup), pleťovým mlékem, blátem, slizem nebo barvami. Vědci neví, jak přesně je tento fetiš rozšířený, ale rozhodně méně než "vodní sporty". 

Lidem, kteří mají rádi sploshing, se líbí mít na těle jiné textury. Někdy jsou nazí, většinou ale oblečení, někteří nosí fetiš oblečení, například latexové. A někteří jsou raději stranou a pouze se dívají, jak si jejich partner dává tyto různé věci na tělo. "Můžete být kreativní. Rád experimentuji s různými kombinacemi jídel," říká Corbin, nedávno rozvedený stavební dělník. Corbin dodává, že při těchto hrátkách používá plastové prostěradlo nebo si je rovnou užívá ve vaně, aby se mu vše snadněji uklízelo.

Vorarefílie

Lidé, kteří mají vorarefílii, jsou vzrušeni představou, že jsou zaživa spolknuti velkým zvířetem nebo jinou živou bytostí, projdou trávicím systémem a vyjdou ven jako odpad. Nikdo přesně neví, kolik lidí si tohle představuje, ale jedna australská studie říká, že fetiš je neobvyklý. Will, 24letý počítačový programátor, zdůrazňuje, že nemá zájem, aby ho nějaký had skutečně snedl: "Je to jenom fantazie." Vysvětluje, že je mu příjemné myslet na to, že by se stal součástí další živé bytosti tím, že ho sní. Protože je pravděpodobně nemožné převést tuto fantazii do reálného života (a zůstat přitom naživu), většina těchto lidí píše o tomto tématu erotické povídky místo toho, aby se koukali na porno nebo se to snažili praktikovat se svým partnerem. Will však říká, že má kamarády, kteří si pro role play vyrobili vlastní velké, plněné dutiny a sami se jimi musí prodrat.

Toužíte po tom, aby vás spolknul had? Pak jste vorarefilik

Feederism

Mnoho z těchto fetišů má anglické názvy a jejich české ekvivalenty v podstatě ani neexistují. Feeder znamená někdo, kdo někoho krmí. Jedná se tedy o fetiš, kde jeden partner vykrmuje druhého vysoce kalorickými jídly. Partner jí jídlo tak dlouho, dokud se necítí nepříjemně plný. Někteří chtějí přibrat tolik váhy, aby se nemohli ani hýbat. Vědci ještě neví, jak přesně je tento fetiš běžný, ale zatím se zdá, že je poměrně vzácný (což je dobře). Součástí hry jsou i prvky dominance a podřízení, jak je popsáno v případové studii o ženě, která měla ráda, když ji někdo krmil. Tito lidé (feedees) se cítí posíleni tím, že mají partnera, který je krmí jídlem a pitím, a feedeři (feeders) mají rádi kontrolu nad velikostmi těl svých partnerů a i nad tím, co jí a v jakém množství. Když dojde na sex, toto krmení může sloužit jako předehra. Další typickou sexuální aktivitou těchto lidí je tření břich. Pokud vás k tomuto tématu zajímá více, nenechte si ujít článek, který pro vás chystáme.

Pokud máte "extrémní" fetiš

Pokud máte "extrémní" sexuální chuť, určitě nejste sami. Vždycky najdete nějaké diskuze na internetu, online fóra, různé skupiny a dokonce i internetové seznamky, na kterých si můžete popovídat se stejně založenými lidmi. Na většinu z nich budete muset umět alespoň trochu anglicky. Stránce FetLife se říká Facebook pro fetišisty a nejen pro ně. Na naší erotické seznamce můžete také ve svém profilu vyplnit, jaké jsou vaše fetiše, touhy, přání a fantazie.

Co k tomu dodat, snad jen to, co se opakuje velmi často. Měli byste se ujistit, že jste s partnerem na stejné vlně a že on chce to samé, co vy. Nenuťte nikoho do ničeho a nenechte se do ničeho nutit. Mohlo by to mít katastrofální následky a sex už by nikdy nemusel být takový jako předtím. Mohlo by to vyvolat trauma, se kterým by se muselo hodně bojovat, aby mohlo být překonáno. To, že máte nějaký fetiš, neznamená, že je s vámi něco špatně. Mnoho těchto lidí je úspěšných, vedou aktivní sociální život, mají zdravé vztahy a jejich partneři je v jejich fetiších podporují

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.