Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Vánoční sex v historii a dnes

14.prosinec 2021
Vánoční sex v historii a dnes

Divili byste se, že Vánoce byly v dávné historii příležitostí pro sexuální hrátky... než to tedy bylo všude zakázáno. My to dnes ale zakázané nemáme, tak proč si neužít? No možná proto, že když to budete zkoušet na návštěvě, může vás čekat pěkný trapas...

Historie vánočního sexu

Zima a sex jdou k sobě jako cukroví a vaječný likér. Během těch dlouhých, temných a chladných nocí na severní polokouli jsme museli najít něco, co by nás zahřálo a zabavilo. Sexuální antropolog dává nečekaný rozměr vánočních svetrů a slavnostních večeří.

Zdivočelí Římané

Pro Římany byl jeden týden na konci prosince vyhrazen veselí. Od 17. do 23. prosince se každoročně konal festival Saturnálie, který oslavoval boha Saturna. Mezi Saturnáliemi a Vánocemi je mnoho podobností, včetně používání větviček cesmíny jako výzdoby, rozdávání dárků a hodování. Stejně jako vánoční firemní večírek bylo třeba oslavit konec produktivního roku ve vhodném stylu. Přísné rozdělení do tříd a stres z pobytu v centru antického světa byly únavné. Hromadila se frustrace.

Saturnálie byly ideální příležitostí, jak upustit páru

Na konci roku se v Římě pořádně pařilo. Společenské normy šly stranou, protože město získalo karnevalovou atmosféru. Nadměrné pití, hodování, převlékání a orgie byly na denním pořádku. Římský básník Martial publikoval během Saturnálií, protože cítil, že liberální duch způsobený svátkem umožňuje prostopášnost mnoha jeho epigramů. Po dobu jednoho týdne nosili otroci špičaté klobouky, které označovaly, že se nedávno stali svobodnými, a mohli se účastnit stejného oplzlého chování jako jejich páni.

Žádné špičaté klobouky ani nic jiného však nepřesvědčily křesťanského římského císaře Theodosia I., aby nechal slavnosti Saturnálií pokračovat. V letech 389 až 391 n. l. vydal "Theodosiánské dekrety", kterými zakázal všechny pohanské aktivity. Křesťanský monoteismus a monogamie tu zůstaly.

Sex ve vánočním období z dávné historie se hodně liší od sexu dnešní doby

Santa a Mikuláš

Sex není v příběhu o narození Ježíška na pořadu dne. Symbolikou je přece panna, která rodí. Katolicismus myšlenku sexu opravdu nesnáší. Svátek, který nahradil opulentní hostiny a orgie Saturnálií, je velmi přátelský k dětem. A kdo by mohl být přátelštější k dětem a více proti sexu než Otec Vánoc?

Santa Claus neboli Otec Vánoc je spojením různých osobností a lidových pověstí, ale jeho příběh začíná u svatého Mikuláše. Svatý Mikuláš, řecký křesťan z turecké Myry, se narodil 280 let po narození Krista. Byl sirotek, kterému rodiče odkázali obrovské dědictví. Své blahořečení si zasloužil díky celoživotní službě chudým a díky své vzdorovité povaze při obraně křesťanského učení v době velkého pronásledování, kdy křesťané měli na výběr, zda se zřeknou své víry, nebo budou popraveni.

Přestože mu víra ztrpčovala život, jeho dobročinnost byla nekonečná a jeho nejznámějším darem byl dar chudému farníkovi. Protože nebyl schopen zaplatit věno svým třem dcerám, musel uvažovat o jejich prodeji k prostituci. Mikuláš chtěl svou pomoc udržet v tajnosti, a tak svému farníkovi hodil do okna tři pytle zlata, jeden na věno každé dcery. Otec byl při svém dobrém skutku přistižen až třetí noc. Varianty příběhu uvádějí, že Mikuláš hodil poslední pytel do komína nebo do punčochy jedné z dcer poté, co jejich otec pomoc odmítl. Ať tak či onak, svatý Mikuláš je paradoxně patronem prostitutek, přestože se jimi jeho zásluhou tři ženy nestaly.

Takže ani tady se žádný sex nekoná. Někdo ale přece musel mít ten správný nápad, jak spojit Vánoce se sexem...

Inuité dělají víc než jen to, že si otírají nosy...

Kdybyste byli v době před křesťanstvím ve střední Arktidě během zimního slunovratu, připravovali byste se na lovení Sedny, bohyně moře, pomocí harpuny. Přivábili byste ji kouzelnou písní a harpunou byste ji probodli, jen aby vám pokaždé unikla a vrátila se do podsvětí. Když jste ukázali zakrvácenou harpunu své komunitě, mohli jste se připravovat na přetahování lanem, převlékání se za druhé pohlaví, hodování a výměnu manželek. Franz Boas, otec americké antropologie, popsal ve svém článku z roku 1888 dvě obrovské postavy v maskách potetovaných tuleňů a těžkých botách, které seřadily muže a ženy a daly je dohromady. Páry se pak vrátily do domu ženy, kde zůstaly mužem a ženou po celý následující den a noc.

Věděli jste, že Mikuláš je paradoxně patronem prostitutek?

Pohlavní styk je pouze naznačen, ale pro Inuity měl velký význam, protože upřednostňoval lov zvěře. Dobrý sex znamenal dobrý úlovek masa. Zdá se, že tato výměna žen byla opakovaným rysem zimních slavností v oblasti Severního Baffinu, který rychle vzbudil zájem a zděšení křesťanských misionářů. Postupně, jak obraceli Inuity na křesťanství, se zimní hostiny začaly podobat Vánocům, přičemž výměna žen se odstranila jako první.

Pokud vaše Vánoce začínají vypadat stejně suše jako ta krocaní večeře, nechte betlém dětem a vdechněte život několika opuštěným zimním tradicím s ne tak úplně "pannou" Marií. Možná vám to v novém roce vylepší úlovek masa.

Když sex na Vánoce, tak kde?!

Výměny dárků zřejmě nejsou jedinou věcí, která se o Vánocích děje: Podle nového průzkumu si spousta lidí užívá sex i přímo na Ježíšovy narozeniny. Sexuální průzkum společnosti SKYN Condoms se na přelomu tisíciletí dotázal více než 5 000 mužů a žen a zjistil, že téměř polovina z nich si na Štědrý den užívá. To mají štěstí!

Vánoce jsou časem dávání a přijímání, takže to dává smysl. Navíc všechna ta hřejivá a příjemná hudba může být docela vzrušující, ne?

I když je to fascinující, stále máme spoustu otázek: Mluvíme o rychlovkách v autě cestou k babičce, nebo se to děje, když si lidé "zdřímnou" u rodičů, aby načerpali síly na vánoční odpoledne? A jak se jim podaří vyklouznout (a vklouznout do sebe), aniž by si toho někdo z rodiny všiml? Je velmi pravděpodobné, že si to rozdávají, zatímco se "chystají" na večeři: Průzkum také zjistil, že 74 procent mileniálů má rádo sex ve sprše. Mohli by se také vypravit do garáže, protože 64 procent z nich souhlasí s tím, aby to dělali v autě.

Jak může sex o Vánocích dopadnout?

Teoreticky víte, že když jste pozváni k rodičům svého partnera na Vánoce, měli byste se chovat ohleduplně a rozumně a pět minut se od sebe držet dál a neosahávat se.

"Nedělej to. Je to nevhodné. Je to špatné. Je to... počkej, proč jsme teď oba tak vzrušení?" honí se vám ale místo toho v hlavě.

Něco v kombinaci zakázaného ovoce, stresu a upřímně řečeno možná i nerozumného množství sherry nebo jiného sladkého alkoholu, který vás neustále nabádají pít, je. A povede to k jedinému. Hanba.

Chcete-li se oddat vášnivým radovánkám, mějte na paměti, že to nemusí dopadnout, jak byste si přáli

Takhle to dopadne, když se o Vánocích na návštěvě u rodiny pokusíte o sex:

 1. Nafukovací postel.
 2. Přistihne vás jeho matka, jak se "snažíte najít koupelnu" a rozhodně se nesnažíte vplížit do jeho pokoje poté, co už šli všichni spát. Nemůžete se jí u snídaně podívat do očí.
 3. Uvědomíte si, že syté jídlo ani klíčky nebyly to nejlepší, co by se dalo sníst před sexy chvilkou, ale musíte to zkusit teď, nebo nikdy.
 4. Uvědomíte si, že sex v jednolůžkové posteli je skvělý způsob, jak získat nevysvětlitelné modřiny, protože se v jednu chvíli praštíte rukou o zeď a/nebo spadnete.
 5. Vždycky jste si mysleli, že tohle "zkoušení sexu v tichosti" má být žhavé, ale tisknout zpocenou ruku na partnerova ústa a mít jeho na těch svých brzy omrzí.
 6. Jste upřímně překvapeni, kolik hluku chcete najednou vydávat, když nemůžete.
 7. Když máte smůlu, v půlce cesty k uspokojení k vám přijde rodinný mazlíček.
 8. Pokud máte opravdu smůlu, v půlce cesty k uspokojení vejde jeho šestiletá sestra. Přesvědčíte ji, že jste stavěli pevnost. Druhý den o tom všem vypráví u oběda. Dobrá práce, pravděpodobně jste ji poznamenali na celý život.
 9. Pokud máte štěstí a nezatoulá se k vám žádné domácí zvíře ani členové rodiny, v určitou chvíli si uvědomíte, že jeho máma vysypává popelnice a buď zabalíte použitý kondom do půlky roličky toaletního papíru (tím nikoho neoblafnete), nebo si ho skutečně odnesete domů (vy nechutná lidská bytosti!).
 10. Nastane trapný okamžik, když během vašeho úklidu po sexu uvidíte jeho starší sestru vycházet ze záchodu.
 11. Usnete namačkáni v jeho náručí a zapomenete se odplížit zpět do nafukovací postele.
 12. Nezapomenete se proplížit zpátky do nafukovací postele, ale druhý den se sotva hýbete, protože jste spali na nafukovací posteli.
 13. Jste paranoidní a přemýšlíte, jestli si rodina myslí, že existuje nějaký jiný důvod, proč se sotva hýbete.
 14. Nejste si jisté, jestli je úplně správné, že mu s výběrem prádla, které jste dostaly jako dárek pod stromeček, pomáhala jeho máma.
 15. Jste zdrcené, když se dozvíte, že na něj jeho táta mrknul a/nebo řekl "jdi na to, synku" během jeho včerejšího po-sexuálního úprku na záchod.
 16. Opravdu, ale opravdu nefandíte rodinné tradici vstávání v sedm ráno, kdy se pije šampaňské a zpívají koledy u klavíru.

Holt sex o Vánocích může být super, nebo ne. Věřte ale, že ve finále se vždycky všemu nakonec budete jen smát, tak to berte s nadhledem a nestresujte se zbytečně! Pokud jste sami, můžete si na sex najít nějakou novou známost na naší sex seznamce.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.