Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Udělejte s lubrikantem sex lepší

23.listopad 2017
Udělejte s lubrikantem sex lepší

Pro spoustu lidí znamená lubrikant něco divného, co používají pouze lidé, kteří mají nějaký problém v sexu, je jim i trapné si ho jít koupit do obchodu. Ale díky lubrikantu se může váš život stát lepší. Nevěříte?

Pokud nevěříte, měli byste to nejprve vyzkoušet. I když si myslíte, že je váš sexuální život bez lubrikantu dobrý, měli byste ho vyzkoušet už jen proto, že to pro vás bude znamenat nějakou změnu, novinku a zkoušení takových věcí v sexuálním životě není nikdy na škodu. Člověk je pak alespoň rozhodnější a ví, co se mu líbí a je mu příjemné, protože to už někdy zkusil. Možná tedy i ve vašem nočním stolku by měl být schovaný lubrikant, jen o tom ještě nevíte.

A proč mnoho lidí nechce používat lubrikační gel? Protože ho mají spojený s análním sexem, s ženami po menopauze nebo jinými věcmi, o kterých si myslí, že se jich netýkají. To je největší stigma lubrikačních gelů. Tito lidé ale často neví, že lubrikant se dá používat nejen za těmi účely, které si oni myslí. Neví ani, jak vybrat ten správný pro své tělo a jaký sex je s ním nejlepší provozovat. A to je škoda, protože o hodně přicházejí. To ale můžeme změnit, přinášíme vám totiž několik tipů a rad, abychom tuto stigmatizaci lubrikantů snížili na minimum.

Váš partner nebo vy samotní možná máte nějaké mylné představy ohledně vzrušení, které se často úzce váže k lubrikačním gelům...

Nejběžnější mýlky ohledně vzrušení

Co je vzrušené, to je mokré

Často to sice tak bývá, ale existuje několik důvodů, proč i vzrušená žena nemusí být vlhká - stres, nedostatek spánku, hormony (všechny s tím spojené), kouření marihuany a to jsou jen některé z nich.

Co je mokré, to je vzrušené

Zase to je sice často pravda, ale někdy žena může být hodně vlhká, dokonce až mokrá, ale nemusí pociťovat dostatečné vzrušení na zahájení sexuálního aktu. Někdy je to i proto, že cítí, že její partner spěchá, a to může její vzrušení kompletně zkazit. Nikdy nenahrazujte vzrušení lubrikantem. Ten vám sice může se samotným proniknutí pomoci, ale nemůže vám určit, kdy už na něj jste připraveni.

Mladá žena, která používá lubrikant, musí mít nějaký problém

Stačí se podívat na první bod a hned je všem jasné, že i mladá žena nemusí být vždy při vzrušení vlhká. Navíc je toto především problém přehnané sexualizace mladých žen a dívek a desexualizace starších žen. Je to hrubé. Všechny ženy jsou sexy a všechny si chtějí užívat.

Malá bolest je normální, má to bolet

Často se toto dá slyšet u lidí, kteří provozují vaginální sex, ale ještě častěji u lidí, kteří zkouší nebo provozují anální sex. Přitom ani jeden z nich by neměl bolet! Máte si ho užívat a ne přetrpět bolestí a děsit se dalšího.

Lidé se často v lubrikantech mýlí!

8 důvodů, proč byste měli používat lubrikant

Trpíte vaginální suchostí

Ať už žena trpí vaginální suchostí z jakéhokoliv důvodu (mnoho z nich je zmíněno výše), měla by používat lubrikační gel, jinak bude při sexu trpět. A to přece nikdo nechce.

Používáte erotické hračky

Erotické hračky mohou sexuální potěšení mnohonásobně zvyšovat, většinou je ale lepší je trochu namazat kapkou lubrikantu. Obzvláště pak u hraček velkých rozměrů je to nutností. 

Zvyšuje vnitřně potěšení

Můžete je použít jak na to, co budete do vagíny zavádět, tak rovnou do ní. Obojí zvýší potěšení ženy a bude si sex více užívat. I muži většinou více vyhouje "když to dobře klouže".

Zvyšuje délku sexu

Lubrikační gely jsou schopné zvýšit délku sexu proto, že se díky nim snižuje tření a tím i bolest. Vše je mnohem příjemnější.

Pomáhá při vypořádání se s velkým penisem

Stejně tak jako s velkými hračkami, lubrikant se skvěle hodí i pokud má muž velký penis a je obtížnější ho do vagíny zasunout. Pak teprve žena může mluvit o skutečném potěšení.

Je s ním jednodušší a větší zábava používat kondomy

Kondomy jsou často velmi důležité, když si užíváte promiskuitního sexu, začínáte vztah s novým partnerem nebo chcete touto metodou zabránit otěhotnění. Používání již předem lubrikovaných kondomů většinou není tak efektní, většinou jsou jen trochu vlhké na konci a navíc ani netušíte, jaký lubrikant se tam vlastně nachází. Takže před tím, než kondom ženu totálně vysuší, nalubrikujte ho. Také přidání kapky lubrikantu na penis, než si muž kondom nasadí, může zvýšit mužovo potěšení. Nicméně tam si pak musíte dávat velký pozor, aby z něho penis nevyklouznul.

I s kondomy je lepší používat lubrikant

Zabraňuje infekcím

Jestliže si užíváte divokého sexu bez pořádného promazání, bude docházet ke tření, které může poškodit sliznici vagíny a tím vytvářet vhodné prostředí pro růst bakterií. V podstatě se tak dá říct, že lubrikanty zabraňují infekcím.

Je efektivnější než sliny a lépe klouže

Sliny jsou sice levnější, to je ale jejich jediná výhoda. Jejich lubrikační efekt rychle vymizí a vy jste zase tam, kde jste byli. Jděte si raději koupit vhodný lubrikant. Jak vybrat ten správný a jaké jsou mezi nimi rozdíly, si můžete přečíst v následujících odstavcích.

Jak nakoupit a používat lubrikant

Lubrikační gely na vodní bázi

Gely na vodní bázi jsou dobré, klouzavé, ale musíte jejich použití opakovat, pokud si chcete užívat celou noc. Měli byste se poohlédnout po vysoce kvalitních, tělu bezpečných možnostech, které jsou navíc bez ropy, glycerinu a parabenu.

Zkontrolujte složení

Obzvláště pokud máte obecně citlivou pokožku nebo přecitlivělý organismus na některé látky, měli byste se pro jistotu vyhnout lubrikantům, které obsahují glycerin nebo celulózu, protože po jejich použití hrozí zvýšená pravděpodobnost vzniku kvasinkových infekcí.

Lubrikační gely na silikonové bázi

Gely na silikonové bázi jsou hladké a mohou se používat i ve vodě, proto pokud byste chtěli zažít nějaké hrátky ve vodě, určitě si vyberte silikonový lubrikant. Také je pravděpodobnější, že nebudete muset aplikaci opakovat tolikrát jako u lubrikantu na vodní bázi. Potřebujete ale mýdlo a vodu, abyste se ho zbavili. Pokuste se, abyste si jím nezamazali postel nebo podlahu, protože to pak celé nepříjemně lepí...

Silikonové erotické hračky

Nepoužívejte silikonové lubrikanty na hračky ze silikonu, protože to by je mohlo poničit! Určitě pro tyto hračky vyberte lubrikační gel na vodní bázi.

Latexové kondomy

K latexovým kondomům můžete použít jak lubrikanty na vodní, tak na silikonové bázi. Rozhodně se ale vyhněte lubrikantům na olejové bázi! Ty tyto kondomy poničí a jsou v podstatě nefunkční.

Nelatexové kondomy a lubrikanty na olejové bázi

Tyto dvě věci se opravdu dobře doplňují. Nelatexové kondomy lze používat s lubrikanty na olejové bázi. Nelatexové kondomy si vyberete tehdy, když jste alergičtí na latex nebo si chcete užívat s olejovými lubrikanty. Na trhu existuje několik značek, které takové kondomy vyrábí. Lubrikanty na olejové bázi jsou skvělé z několika důvodů. Můžete si vybrat mezi mnoha různými druhy například olivový olej, kokosový olej, grepový olej a mnoho dalších, které jsou zdravé, šetrné k prostředí a většinou i krásně voní (třeba právě kokosový olej). Jejich nevýhodou je především to, že povlečení nějakou dobu může udržovat tuto vůni a mohou i zanechávat mastné skrvny.

Vzrušující lubrikační gely

Tyto lubrikační gely mají do vašeho sexuálního aktu přivést ještě něco navíc. Většinou je to teplý pocit, někdy chladivý pocit, někdy jsou třeba s brnícím účinkem. Většinou se jedná o lubrikanty na vodní bázi. Opak vzrušujících gelů jsou ty se znecitlivujícím účinkem, které mají především odvrátit předčasnou ejakulaci. Nejsou moc vhodné pro anální sex, jak by si někdo mohl myslet, že by mohly být, protože díky nim neucítíte bolest. A to je právě ten problém, protože když to bolí, je něco v nepořádku. Tudíž s nimi opatrně.

Ochucené lubrikační gely

Opět se většinou jedná o lubrikační gely na vodní bázi, které jsou navíc ochucené. Vybrat si můžete z opravdu mnoha příchutí, které vás jen napadnou. Pokud vám některý opravdu sedne, může to výrazně zlepšit chuť na orální sex... 

Ať už si pro své soukromé hrátky vyberete jakýkoliv lubrikant, nezapomeňte, že hlavní věcí na sexu je se bavit. Dobře bavit. A hladký, kouzavý a příjemný sex se vám bude dařit díky lubrikačním gelům, které můžete koupit kdekoliv po celé České republice.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.